Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

jitta
17. aug 2010

@zuzkat1 malej měl taky nějaký takový pokusy, že by to bral do ruky,ale docela ho to přešlo 😉 tak teď to chytá zoubkama

zuzkat1
17. aug 2010

@jitta moja podla mna este nie celkom pochopila ze co to ma v puse🙂

jitta
17. aug 2010

@zuzkat1 to malej už velice dobře ví, co mu dávám do pusinky a co s tím. Dnes odpoledne jsem měla takový ty piškoty PIMS jak je piškot na tom marmeláda a čokoláda a nějak jsem si nedala pozor a malej po tom chňapnul a hned to dával do pusinky 😀

zuzkat1
17. aug 2010

@jitta ja som myslela na zuby ze nachape co to tam ma🙂 ale mas pravdu ani to jedlo moc nechape..niekedy sa tavri akoby som ju chcela otravit🙂 inak moja dava do pusy uplne vsetko😀 este stale je to jej najoblubenejsia hra nieco chytit a sup do pusy🙂

jitta
17. aug 2010

@zuzkat1 aha, zuby,po dni stráveném se dvěma malými dětmi jsem už nějaká mimo 😀
Pro dnešek se loučím, děti spí a 🙂 manžel usnul na gauči, tak si jdu užít ticho a půjdu brzo spát

zuzkat1
17. aug 2010

@jitta poznam ten pocit🙂 radost z ticha😀 ja tiez uz pojdem do vane a spat.. maj sa a dobru noc🙂

jitta
17. aug 2010

@zuzkat1 doboru noc

danteska
17. aug 2010

@zuzkat1 ja som minule stretla tiez znamu a hovori: no aky si mi pekny,uz buides mat rok,ze? a ja ze nie,len 7 mesiacov...deticky su kazde ine a dievcatka su mensie väcsinou..dnes sme boli neplanovane v ZOO v Bojniciach ale moc nam pocasie neprialo...

danteska
17. aug 2010

@jitta tak ja este poskusam tie piskotky.ale vie ze patria do pusy 😀 vlstne podla maleho tam patri vsetko 😀

zuzkat1
17. aug 2010

som sa uz rozlucila,ale mala ma zobudila tak som sem este nakukla🙂

zuzkat1
17. aug 2010

@danteska no dnes bolo divoko, ja som chcela ku kamoske ist a volala som jej ze nedojdem lebo prsi, na to vysvietilo slnko a predsa sme isli a v polke cesty cierne mraky dobreze som neutekala s tym kocikom nech pred nimi ujdem🙂
aj podla mojej patri vsetko do pusy😀

jitta
18. aug 2010

Dobré ráno,
@danteska já mu ten pims piškot dala, ale normálně mu ho ještě dávat nebudu, byli jsme na návštěvě a malej na nás tak smutně koukal, jak všichni jíme, tak jsem udělala vyjímku, jinak jí ty sunarky sušenky, ty jsou přece jen od 6 měsíců, jinak má tak 2 sušenky za den 😀
U nás byo včera taky ošklivo a hlavně veliká zima a pršelo šli jsme ještě navečer ven, Adélka se chtěla jít zhoupnout a malej mi usnul v kočárku asi na půl hodinky. A byli jsme pěkně vyfoukaný, dneska je taky zataženo ☹
A navíc noc byla příšerná, malej se budil co dvě hodiny a s pláčem, takhle se budil kvůli zubům, tak nevím jestli se něco nechystá i nahoře, ale myslela jsem že teď po těch dvou dole, bude chvíli pauza 🙂

zuzkat1
18. aug 2010

@jitta dobre rano🙂 moja bola hore kazdu hodinu a pol..dali by sa podla nej hodinky nastavit... ide jej hore zub ale to ona nevnima..my sa takto budime normalne🙂

lili213
18. aug 2010

Dobre rano 🙂 ako citam vsetci tu hrizkate 😀 piskotiky. My len cumleme, tiez mu davam sunarky, ale do mliecka. Dnes sme spali krasne 🙂 zaspal o 8.30 a zobudil sa o 6.30. Stal sa zazrak.@zuzkat1 a potom cez den ako spinkava ? A ty to ako zvladas? Adam bol taky na zaciatku prvy mesiac, mala som co robit.

jitta
18. aug 2010

@lili213 tiše závidím ten spánek, nám se malej budil většinou 2x za noc, ale když mu lezli ty zuby, tak se budil taky co dvě hodiny, někdy i dřív 😒 a teď se to opakuje, tak uvidíme, přes den spí tak 3x po půl hodině až hodině, jak kdy 😉
teď zrovna spí, tak jdu rychle vařit 😀

lili213
18. aug 2010

@jitta aj mne sa budi tak 1 -2 krat a neviem co potom, ked mu pojdu zuby 😕 , ale cez den je riadne mrzuty a cim dalej tim viac 😒

jitta
18. aug 2010

@lili213 malýmu když lezly zuby, tak přes den byl moc mrzuty, skoro pořád jsem ho měla na rukách, trvalo to asi 14 dní 😒 , pak se zuby prořezaly a začal zase líp spát a teď nanovo, tak uvidíme, ale přes den je zatím docela ok, teďka už hodinu a půl spinká, což je u něj neobvyklé 😀 ale milé 😀

zuzkat1
18. aug 2010

@lili213 cez den spi doobeda cca 2 hodiny a poobede 2-3hodiny.. o 4tej sa uz budi definitivne a do vecera uz nezaspi... moja prvych 6 tyzdnov vstavala len raz...ale bola hore 3-4 hodiny🙂 tie vtedy preplakala... potom do troch mesiacov spala celu noc🙂 to boli casy🙂 ale vtedy cez den vobec nespala☹ no a potom sa naucila cez den spavat a postupne sa zacala v noci budit..najprv raz potm 2x a teraz 5-6x... ja celkom v pohode🙂 uz som si zvykla🙂

lili213
18. aug 2010

@zuzkat1 to ti verim ze si si zvykla, ale na dobre sa lepsie zvyka, 🙂 ale co uz ked sme maminy tak musime nieco vydrzat 😀. maly sa mi budil prvy - druhy mesiac aj 8 krat za noc, ale postupne sa to zlepsovalo.

zuzkat1
18. aug 2010

@lili213 no vidis a u nas sa to zhorsuje.-) moja mama je na nervy ze ako je to mozne ..ze jka som ako babo prespala celu noc a ze co je to za novu modu v noci kojit😀

lili213
18. aug 2010

@zuzkat1 snad sa to uz len bude zlepsovat a nie zhorsovat 🙂 a mamine povedz, ze Hanka potrebuje aj nocnu modu 😀 , lespie kojit ako by si mala behat 6 krat za noc ohrievat mliecko 🙂
kazde dietatko je ine, ja som bola tiez riadny spachtos 🙂, mama hovorila, ze som zaspala vsade, kde ma dala aj na zemi 😀 a Adam to je opak este nez naspi tak sa hodinu toci a hlada si vyhovujucu polohu a musi byt len na manzelskej posteli.

zuzkat1
18. aug 2010

@lili213 no s tym mlieckom mas pravdu🙂 len podla mamy by vobec nemala pit v noci mlieko,lebo ved to je jedlo😀 moja zaspi sice na rukach ale prisata na prsniku🙂 ozaj a co uz adamko vie? uz stoji?

lili213
18. aug 2010

@zuzkat1 nestoji, ale sem tam ho dam do choditka na chvilu a odraza sa 🙂 , uz zacina trosicku kracat. A co Hanka sikulka ? 🙂

zuzkat1
18. aug 2010

@lili213 hanka lozi aj sa sama posadi a vcera sa postavila v postielke tak sa usilovne drzala za okraj🙂

lili213
18. aug 2010

@zuzkat1 sestra ma 5 mesacnu a ta je na nej zavesena neustale, stale saje 😀 , sestra sa len smeje ze je pokojna len pri zdroji 🙂 , ale aj vypada, ze jej chuti 😀 buchicka je to, ale tiez je sikulka. V noci jej ale krasne prespi. Hovori sa ze dievcatka su vzdy sikovnejsie. 😀

lili213
18. aug 2010

@zuzkat1 Adamko je taky maly lenivec 🙂 jemu to urcite bude trvat 😀

zuzkat1
18. aug 2010

@lili213 no moja je hlavne hyperaktivna...stale sa vrti a aj v postielke stale cestuje aj v spanku... minulu noc som ju pocula vyskat od radosti tak tam idem a to ona zo spanku🙂

lili213
18. aug 2010

@zuzkat1 hlavne ze robi radost 🙂

zuzkat1
18. aug 2010

@lili213 no iste nie je lenivec🙂 len naco chodit sam ked moze v choditku🙂 je len pohodlny🙂
hej radost robi a velku🙂

zuzkat1
18. aug 2010

@lili213 musela som vtedy rychlo off,lebo sa mi zobudila s hroznym placom...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre