Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

danteska
4. mar 2011

@jitta tak super ze uz maly prespal,snad to tak aj ostane 🙂 davas aj krabicove kravske mlieko ci len jogurty?

certica_3
4. mar 2011

@jitta tak to ste na tom super , blahoželám . 😅
my teraz trošku štrajkujeme so spaním malá spala už od 20 do 5 hod ,niekedy sa len trošku zobudila ,pohladkanie od tatinka stačilo . o 5 hod. som ju nakojila a spala ďalej .ale teraz sa prebudí a rev , dnes napríklad hodinu , tak ma nakoniec zlomila a dostala mm. čo už len by som sa rada vyspala . 🙂

jitta
4. mar 2011

@danteska kravské mlíko jsem ještě nezkoušela, jí ho třeba v bramborové kaši,ale samotné na pití, ještě neměl, stoličky už as ikaždým dnem prolezou, má to moc nateklý, až se divím, že tak spí, vždycky večer nežli jde spát mu to namažu a zatím dobrý, ´tuk, ťuk 😉 😉 Snad ten spánek vydrží 😉 😉
@certica_3 tak to bývalo i u nás, když hodně řval, dostal prso, jen aby člověk trochu spal 🙂

danteska
4. mar 2011

@jitta mam pocit ze malmu tiez idu dalsie zubky...obcas ma take stavy neutichajuceho placu,pyta sa na ruky,obcas sa zahra pekne,ale sliny su vsade a moc 😀 ..zubkov ma stale len 6 ale snad polezu uz ven 😉 kravske maly ma tiez len v kasi,v zemiakoch ale nedavala som..my sme na UM od narodenia v podstate,ale myslim ze UM ma viac vitaminov ako krabicove tak asi este pockam..

jitta
4. mar 2011

@danteska já mu kravské na pití taky asi dávat nebude, když nechce vanilkový UM, pochybuje, že by vypil třeba banánové kravské, vždy´t to bude chu´tově hodně podobné, tak zatím zůstaneme u 2 jogurtů denně a uvidíme,jak se to bude dál vyvíjet. Ale s jídlem problémy nemáme, sní všechno, včera mu manžel dal nakládanou červenou řepu a snědl jí taky, brrrr a to já fakt nemusím 😉 😉 😉 😉 😉

amisa
4. mar 2011

@jitta gratulujem k spanku :0 ) aj nasa buva zhruba od osmej do piatej potom dostane mlieckoa spi zhruba do siedmej. Dnes sme prvy krat len na dvoch mlieckach..aby som ju zaujala dala som ej do ruky cokoladu..velmi ju bavila. Ono ju ani nezje len sa zabvala..inak Veruska papava milacika jogurt kazdy den..niekedy len jedno niekedy oba denne... asi je to vela, ale tak jej to chuti ze az. Lucinu vyskusame , to je dobry napad....
Taksa zda ze tu uz vsetkym idu stolicky, mi mmamem len jednu vonku . No tak zatial na vas mysliet a dufat ze vam to cim skor prejde..

danteska
4. mar 2011

@jitta no tak my jeme tak divoko...maleho musim vzdy niecim zabavit inak sa neobtazuje ani pusu otvorit... 😒 ale ked moze vyhadzovat veci zo suplika tak je to celkom dobre 😀 len dufam ze sa nebude chciet takto zabavat do 18tky 😀 ochutene UM som ani nekupovala,urcite by to nechcel..nechcel ani ked som chcela koli stolici zmenit Nutrilon na Bebu,zbadal rozdiel..

jitta
5. mar 2011

Dobré ráno, dnešní noc maličko horší,ale až v 5 ráno začal brečet, hold asi ty zuby, ale dala jsem sirup na bolest a spal skoro do půl 8.
@danteska u nás co vidí, to sní 😀 😀 😀 😀 😀 Včera jsem koupila v bille jahody, celé kg a zbyly z toho asi 4 jahody, no měla jsem jich pár i já,ale většinu zbouchla adélka a Pavíček měl plnou mističku na malé kousky a tak dlouho to do sebe ládoval,až to spapal 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
@amisa uvidíš, že postupně se to kojení omezí a malá bude i tak v pohodě, pavlíček právě přez den nemá mlíčko snad od roka,prostě na to neměl čas 🙂

danteska
5. mar 2011

@jitta to je dobre ze vsetko spapa..my obcas bojujeme ale uz zje i pecivo,obedy ako kedy,ale chutia mu cestoviny a zemiakova kasa,rybu som mu na masle robila napriklad,to zjedol..ovocie mu prestalo chutit.myslim jablko,banany..pomaranc zje cely a je mu malo 😀 no ved ako key..ale tak som rada ze aspon tak papa a vazi cez 12kg,ma 83 cm takze asi mu to vsetko tak staci..🙂 no a dnesna noc hrozna..o plonoci sa zobudil a plakal,natrela som mu dasienka,dala sirup od bolesti,nosili sme sa na rukach,zaspal asi 2:30..a rano 6:00 uz mal dobite baterky 🙂
peknu sobotu maminy,tu svieti slnko tak sa hned ako sa junior zobudi chystame von 😉

jitta
5. mar 2011

@danteska my byli taky venku, mám tady na týden svoji mamku, tak hlídala malýho, ten spinkal v kočárku a my s adélkou jezdily chvíli na kole, |Adéka dostala nové kolo k 5 . narozeninám, ale je tady dost chladno a od zítra hlásí vůbec zimu. malého zoubky taky trápí, horní stoličky eklubou a má ty dásničky úplně fialové, tak snad se brzo proklubou, což přeju i Vám 🙂 🙂 🙂 🙂 A má Sebastian pěknou váhu, pavlíček má 10kg

certica_3
5. mar 2011

my sme dnes mali pekný deň . včera nám tatinko strážil v noci malú tak som bola v saune , proste relax. spali sme síce do 5,30 ale potom som dostala ešte 2 hodiny spánku ,poobede som zarezala nechtiac s ňou znovu na 2 hodiny. doobeda bol tato doma a tak malá bola ako vymenená , behala medzi nami s úsmevom, dokonca som mohla normálne navariť obed .poobede po spánku sme vyrazili von až do večera sme boli na ihrisku plnom detí , takže super . škoda že sa má pokaziť počasie .
až dnes som si uvedomila že sme prekročili 14 mesiacov , ako to uteká .

certica_3
5. mar 2011

ešte to kravské mlieko , vraj môže byť tepelne upravené v jedlách ale na pitie až od 2 rokov aj to by malo byť plnotučné . dokonca aj tvrdé syry sú až od 2 rokov ale ja som malej už dávala . najlepšie sú kysané a probiotické - jogurty , smotana ,tvaroh ,lučina

danteska
6. mar 2011

kupila som malemu Lucinu,to mu chuti..tvrdy syr som mu dala uz tiez..ja si tiez myslim ze UM je lepsie ako kravske,ma prebiotika a urcite viac vitaminov ako kravske.dnes sme mali krst-teda nie my ale moje krstniatko 😉 bol zlaty,neplakal.jaj ked som videla to male babatko tak hned rozmyslam ako mi o rychlo uslo a Sebastian vyrastol 🙂
@jitta vahu ma peknu,som prekvapena lebo este pred 2 mesiacmi asi moc papat nechcel...asi je po tatovi 😉

jitta
7. mar 2011

@danteska tvrdý sýr dávám občas taky, malýmu moc chutná 🙂 🙂 Včera jsem si udělala kakao a zkusila malýmu dát na lžičkua a nechtěl to, takže jsme bez mlíčka, ale snažím se,aby měl ty dva joguty za den aspoň a buď lučinu nebo tak něco 😉 😉
Jé já taky když vidím malý miminko, tak mi je líto, že malej tak rychle vyrostl, a Adélka ta už má 5 roků, to už je velká holka 😉 😉 😉 😉

certica_3
7. mar 2011

@jitta no ja som neskúšala síce kakao ,ale ja často pijem ráno obilnú kávu a to malej chutí .
ja sa tiež rozplývam s ľútosťou nad miminkami , hlavne s vedomím že Alicka je už moje posledné bábo a niečo je už úplne preč a všetko vlastne naposledy .

bandorka
7. mar 2011

Ahoj, můžu se přidat? Asi tu nebudu moc často, ale aspoň občas kouknu

jitta
8. mar 2011

@certica_3 my už taky další mimčo neplánujeme,taže i u nás je to miminko už pryč 😉 😉 😉 😉 Na dnešek jsme spali v Praze u rodičů a musím pochválit malýho, že spal moc dobře, měla jsem strach, že bude spát v cizím prostředí, moc často tady nejsme a v pohodě 😉 😉 😉 😉 Spinkal dobře jako doma 😉 😉 😉 Teď už bude lepší počasí, tak budeme k rodičům jezdit snad častěji, tak si taky zvykne 😉
@bandorka určitě se přidat můžeš 🙂 🙂 🙂 🙂 vítej

bandorka
8. mar 2011

@jitta Děkuji 🙂 Matěj se narodil 4. ledna 🙂

jitta
8. mar 2011

@bandorka Jé my máme Pavlíčka 3.1. a Adélku té je 5 let a ta je zase 1.3., tak mají děti stejné datumy, jen otočený 😉 😉

bandorka
8. mar 2011

@jitta jé, tak to jste si je krásně pořídili 🙂

jitta
8. mar 2011

@bandorka jo, jo , jak se blížil termín porodu 6.1., tak jsem říkala,že bych ráda 3.1. a ono to fakt vyšlo 🙂 🙂 🙂
A co matýsek??? Asi už ti běhá, vi´d?? malej ještě zatím ne, jen chodí okolo nábytku a za ruce a loeze všude po výškách, ale on si dával se vším na čas, tak uvidíme, kdy se sám pustí 🙂

bandorka
8. mar 2011

@jitta Jojo, Matýsek začal sám chodit 4 dny před vánocema 🙂

danteska
8. mar 2011

@bandorka pridaj sa 😉 my uz tiez behame,od 25.11. ,mal 10,5 mesiaca ked zacal.v tomto je sikovny,len rozpravat sa mu nechce...vsetko je gagagaga a bababa...a mama ked mu chybam 😉
@jitta naozaj super datumy 😉

bandorka
8. mar 2011

@danteska a nechtěla bys aby ti už povídal pohádky :D :D :D

certica_3
8. mar 2011

@bandorka moja dcéra Alica je tiež narodená 4.1.

bandorka
8. mar 2011

@certica_3 🙂 to je super 🙂
a holky odkud jste? My z Olomouce

certica_3
8. mar 2011

my sme z Bratislava , ale neter sa bude vydávať v júly / červenec/ a priateľ je z Olomocuca , viac menej tam žijú spolu ,keď nie je v škole , chystáme sa na svadbu 🙂

jitta
8. mar 2011

@certica_3 manželova dcera z prvního manželství je taky 4.1.
@danteska jo, jo datumy se nám povedli
Koukám, že tady už asi všechny dětičky chodí, uvidím,kdy začne pavlíček

amisa
8. mar 2011

@jitta hlasim ze prechod an dve mliecka sme zvladli za 4 dni 🙂 velmi sa mi ulavilo 🙂
@danteska no to ani nasa Veruska velmi nerozprava..ale za to rozumie..nieco aj hovorila ale prestala a zacala si hovorit HOJDA a hupat sa pri tom..inak mama je velmi velmi zriedkave slovo. Uz si ho ucila zvuky zvieratiek? 😀
@bandorka to ste mali krasne sviatky 🙂 ked 4 dni pred vianocami . Ako to zvladal stromcek 🙂 ? mi uz behame o sto sest, aj an rpechadzky bez kocika, len je problem ze v nasej velkosti tu nieje tolko ubehanych deti a tak na ihrisku dostava nasa inak velmi odvazna bambula po frnaku a stale jej niekto nieco berie a nevie si to vybojovat na spet. Dnes ju umyselne napadol na pieskovisku taky zhruba 4 rocny chlapec.. no nastastie zakrocila aj jeho mamina.

danteska
8. mar 2011

@bandorka tak pohadky nemusi este 😀 len sa ani nesnazi ma nejak napodobnit. ja som z okolia Partizanskeho ale muz je z Hodonina a budeme sa tam stahovat asi v lete...
@jitta zacne chodit,len je pohodlny ako chlap 😉
@amisa no ja kazdy den havkam,kukirikam a podobne-maly sa na mna pozrie-ktovie co si mysli-a za pol minuty donesie do obyvacky cely suplik s varechami,naberackami,struhadlo .... 😀 zlaty je 😉 a tiez rozumie asi skoro vsetko-ked ho hresim ze sa pokakal tak uteka ku skrinke kde ma ciste plienky,donesie co poviem-sikovny je,aspon sa mi zda 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre