Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

micicici
6. aug 2009

Dobre ranko tehulky, ako sa dnes citite? Ja mam nejaku depku z toho pocasia, uz druhy den u nas prsi... ☹

Som sa chcela s Vami poradit, idem do poradne 17. augusta, kde mi urcite urobia ultrazvuk - klasicky, a vcera som sa objednala na 20. augusta 3D/4D ultrazvuk do Popradu. Inak stoji 55 €, lebo vraj je to nadstandart, no ale co uz. Neuskodia mimi dva ultrazvuky v jeden tyzden? Ci len stresujem zbytocne?

Ale co sa mi lubi je to, ze tam moze byt moj manzel. No a toho 17. by mi mal moj doki povedat co cakame, ak to teda bude dobre vidno, ale chcela by som vydrzat nech nam to povedia spolu s manzelom na tom 3D/4D, take mile to bude ked nam to oznamia obom naraz nie?

No a este by som chcela vediet co vsetko vam na tom lepsom ultrazvuku povedali, co vsetko vysetrovali mimi? Lebo nemam ani sajnu na co sa toho doktora pytat, co vsetko mi bude vediet povedat a tak...

janka1
6. aug 2009

roxy ja som zvazovala aj buzz davnejsie, ale ked som videla ako kamoskin maly je v nom stiesneny , tak som to zahodila za hlavu 😖 ma 18 mesiacov a nozicky mu trcia a aj uzko je tam , tak neviem...to je len moj nazor 🙂

micicici a coze ides az do Popradu, ved si mohla tu do Kosic je tu super odbornik 😉 a neva , ze budes mat 2 utz za tyzden aj ja som uz tak mala a budem mat opat 😉 drzim palceky a prajem prijemny zazitok

dana333
6. aug 2009

micicici myslím, že by ti nemalo poškodiť keď pôjdeš na dva Utz, keď to nie je každý druhý deň stále, nemalo by to škodiť. aj my by sme sa 17. mali dozvedieť čo to bude, už sa neviem dočkať. Ja som ešte na 3D nebola, takže neviem čo sa tam zisťuje, ale ak ideš do PP tak to je vraj skôr komerčný ako diagnostický utz, aspoň čo povedal môj doki a známe ktoré tam oli. Čiže v podstate ho pekne uvidíte budete mať foto, dozviete sa pohlavie. V KE už robia diagnostický, čiže aj vylučujú genetické poruchy.... a tiež to stojí myslím 67 eur keď si to platíš sama

micicici
6. aug 2009

Janka 1 boze ty mas ale krasne brusko, take fajnucke gulatucke. Idem do PP lebo som zo Spisskej Novej Vsi a do PP to mam cca 20 km a do KE 80 km, tak uvidim.

Dana333 to fakt? Tak ja nechcem taky ultrazvuk ze mi urobia len fotku a koniec, uz ked zaplatim take prachy tak nech aj mimi vysetria. A v KE to kto robi? Myslis ze sa mam radsej tam objednat? Ty pojdes do KE?

janka1
6. aug 2009

micicici ptecitaj si toto http://www.3dultrazvuk.sk/

zienky odchadzam, majte sa , prajem vam prijemny dnicek , poobede sa ukazem 😉

roxy_1
6. aug 2009

janka me se tenhle quinny dlouho libil,ale jak jsem videla ten x-lander jak je prostorny a dobre se vozi tak jsem mela jasno,podle toho co jsem pocitala by me mel vyjit kolem 10 tisic coz je hezka cena 🙂

andykca
6. aug 2009

dodobre ranko 🙂

katka soooooom velmi zvedava co to bude 🙂

baby co vam je zle nemate nahodou zvysenu kyselinu? bo ja ked som naposledy mala rozpravu s misou tak som mala pocit ako by som olizovala baterku....fuuuuj....co je na to dobre neviete?

micicici taaak ked tam budes a nebudes vediet co sa opytat tak sa spytaj ci je setko ok 🙂

janka super bruseno....ja mam tiez pekne vytrcajuce.vcera na poradni bola jedna baba v 20tyzdni a mala hadam mensie brucho jak ja....hmmmm tak som radsej nahlas nevyslovila v ktorom tyzdni som hehe

micicici
6. aug 2009

Danka, toto som nasla v popise toho vysetrenia kde som zatial objednana? Myslis ze v KE mi urobia este podrobnejsie vysetrenie?

Pôrodnícke ultrazvukové vyšetrenie:
diagnostika tehotnosti
skríningové zobrezenie plodu v 10,20,30 týždni tehotenstva
určenie (spresnenie) termínu pôrodu podľa ultrazvukového vyšetrenia
odhad hmotnosti plodu
zobrazenie jednotlivých štruktúr plodu, placenty, pupočníka, plodovej vody.
vyšetrenie farebným dopplerom - napríklad vyšetrenie prietoku krvi v pupočníku

dana333
6. aug 2009

micicici ja som si vybavila Ke, prehovorila som dokiho aby mi dal nejaké odporúčanie, aby som to mala za 20 eur. Robí to Dr. Dankovčík vraj je jeden z najlepších na Slovensku, ale už tam má aj nejaké doktorky, ktroé tiež nie sú zlé. Zatiaľ som nepočula jedno zlé slovo na nich. Ja som si tiež povedala, že mne nejde o to aby som malé videla, ale aby som aj vedela či je v poriadku. A keď ma už môj dokto upozornil, že v PP to nie je nič moc, tak asi niečo na tom bude

adros
6. aug 2009

andykca, hod aktualnu foto bruska, ja sa tiez dnes pofotim 🙂

roxy, kamoska ma x-lander a je velmi pekny

dana333
6. aug 2009

no v KE robia aj popis na všetky genetické poruchy- dawnov syndr. trizómiu, ráštepy....... a o to mi hlavne ide, lebo v mojom veku vraj by sa už mohlo vyskytnúť aj niečo také. No z krvi sa to nepreukázalo, no chcem si byť istejšia, preto tam idem

meggieya
6. aug 2009

Baby, ktorym Vam je zle... ja som nasla nieco co mi pomaha velmi dobre. Tiez som prve tri mesiace nemala nevolnosti, akurat rano po ranajkach a teraz prisli celodenne nevolnosti. Cely jul som prelezala v posteli, este, ze som mala dovolenku.
Roxy skus si kupit v lekarni Piridoxin to je vlastne vitamin B6 staci len polovicka denne, rano a mozno ti to zaberie, tak ako mne a budes mat bez bolesti. Alebo skus tabletky ginger, tie mi na chvilku tiez pomohli.
Poznam zeny, co im bolo zle cele tehotenstvo.... aaaaaaaaaa

roxy_1
6. aug 2009

meggi zkusim diky za tip 😉

andykca
6. aug 2009

adros jasnee dnes hodim foto aj bruska aj krpca zo vcera 🙂

ja sa zacinam zmierovat s tym ze ma budu nevolnosti zozierat az do konca tehu ☹ 😢 😖

andykca
6. aug 2009

baby idem si postavit kyslu šoškovicu na obed 🙂 este sa stavim...

micicici
6. aug 2009

Danka, normalne uvazujem ze zrusim Poprad a pojdem do KE. Etee by som sa na to spytala mojho dokiho, ale dnes nerobi, tak skusim mu zavolat zajtra alebo v pondelok a uvidim. Ale diky za rady. 😉

nedockava4
6. aug 2009

micicici....a kedy mas mat 3D?....lebo v KE maju plno...ja som sa objednavala minuly tyzden a som objednana na 10.9.....ale to zalezi aj od tyzdna, v ktorom si...

micicici
6. aug 2009

nedockava, no som v 18 tyzdni, aj ten september by mi vyhovoval, lebo od 1. idem na marodku, lenze si nie som ista do ktoreho tyzdna je najlepsie urobit to 3D. Nie ze zrusim Poprad, a v KE ma uz ani nestihnu objednat a nepojdem nikde, to by ma mrzelo.

dana333
6. aug 2009

micicici skús zajtra zavolať svojmu dokimu uvidíš čo ti povie. V Ke by ťa mali objednať nie podľa poradia ale podľa týždňa, lebo to sa robí hlavne od 20-22 tt čo ja viem

dana333
6. aug 2009

veď skús zavolať aj do KE kedy by ťa objednali a potom sa rozhodneš. Keď chceš posielam ti aj číslo ktoré mi dal môj doki aby som sa objednala- 0905129129. Ja som sa ešte neobjednávala, lebo moja známa mi sľúbila, že mi to vybaví cez svojho známeho a ten tam ide priamo za doktorom zajtra, takže sa mi vraj oni ozvú. Takže uvidím.

micicici
6. aug 2009

dani si predstav, ze teraz som volala do ambulancie a sestricka mi vravela, ze sa mam radsej objednat do KE, ale pozerala moje vysledky a ze triple testy mam ok, takze tam ani nemusim ist. Ale pre istotu pojdem. Teda ak ma objednaju. A volam na to cislo, co si mi dala ale nikto tam nedviha, tak budem skusat dalej.

dana333
6. aug 2009

no vraj je problém sa tak dovolať, skús to aj cez ich stránku myslím, že tam majú aj objednávkový formulár

dana333
6. aug 2009
dana333
6. aug 2009

aj ja mám triple OK no doki sa ma pýtal či pre istotu nechcem amnio, povedala som že nie, že radšej pôjdem na 3D

k.a.t.k.a.
6. aug 2009

no tak som doma 🙂 babo v poriadku, krasne si vegetilo, nozicky prekrizene 😅 ale dr. sa vraj zdalo ze by to mohol byt chlapec ale vraj sa vsetko este len vyvija ze presnejsie to bude v 20tt 😉

dadulka2000
6. aug 2009

ahojte krasky
aj u vas je tak teplo ako v anglicku??
katka blahozelam ku kontrole,.... tak to vyzera ze budete mat z kazdeho rozka troska?? 😀

kuknite ak mate zaujem na tuto stranku - je tam uplne vsetko co sa da pre babatko zohnat - aj s cenami 🙂
www.kiddicare.com

grelu
6. aug 2009

cafte .-)

uz par dni ma bolia krize...nie je to nejaka strasna bolest, len taka tupa, ale otravna...neviete, cim to moze byt?

weronyca
6. aug 2009

meggieya mne je zle tiez teraz a prve mesiace nic..najhorsie je to v noci ..to sa budim na to, ze mam pocit ze kazdu chvilu dostanem menzes 😒 take bolesti mam . neviem cim to moze byt. ale dufam ze to neznaci nic zle

meggieya
6. aug 2009

ze by tehotenstvom? brusko rastie, panva sa posuva, chrbat boli a krize tiez.... 😀

meggieya
6. aug 2009

weronyca ... no aj ja mavam bolesti akoby pred menstruaciou, ale co som sa pytala kamosky, tak ona povedala, ze na to si mam zvyknut, ze to sa mi roztahuje maternica... tak ako rastie babatko, tak ak maternica.... takze asi preto nas to boli... podla mna nic vazne, pokial to teda nie je nejaka strasna bolest...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre