Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

andykca
23. sep 2009

ja nikoho neodsudzujem aa je mi jasne ze kazdy prepravi babo tak ako uzna za vhodne ale baby fakt kuknite si toto video...isli len par metrov od domu - sak co sa moze stat ze?? ...(ja neviem ale moja segra prepravuje malu od narodenia v autosedacke, kamoska prepravuje malinku v autosedacke od narodenia, baby co maju deti prepravuju male od narodenia v autosedacke a kokso nic sa im nestalo)...

http://www.nemyslis-zaplatis.cz/index.html
5 video v poradi na hlavnej stranke je s babom....

ives a najma to video je pre teba - ta zena tiez drzala babo len na rukach... 😉

iva81
23. sep 2009

Ahojte, dlho som tu nebola ale citam vas poctivo 🙂
Fuuha andykca tak to video je fakt hrozne. Naozaj sa neoplati riskovat ani ked sa ide iba na par metrov od domu lebo fakt nikdy nevies 😒 My jednoznacne povezeme maleho v autosedacke. Rozmyslala som aj kupit ten Auto Kit nech mozme priputat vanicku ale to mozno potom ked pojdeme trebars k svokrovcom do BB alebo inu dlhsiu vzdialenost ale ani o tom este nie som presvedcena. Ale taketo bezne cesty ako z nemocnice domov, do obchodu atd. jednoznacne autosedacka. Tot moj nazor.

meggieya
23. sep 2009

to video je srandovne... neviem kto chodi do zakruty s malym mimcom 100 km/h 😀 ale dobre beriem.
Ako na tych autosedackach je nieco pravdy, teda, ze je to urcite bezpecne, ale ked raz niekto nechce to dieta tam poskrcat, tak potom nech ho prevaza vo vanicke a zapasane. Clovek nikdy nevie. My mame hlboky kocik a do kufra sa nam zmesti iba spodok, cize vanicku musime dat do zadu, tak neviem ci sa nam tam vsetko zmesti, este aj ja aby som tam sedela...

k.a.t.k.a.
23. sep 2009

meggieya staci aby oproti tebe isiel takou rychlostou 😉 zbytocne "my" budeme jazdit opatrne ked na cestach je xy magorov.. a pre svoje dieťa len to najlepsie teda aj autosedacka-vajicko 😉
Inak ale to je pre dieťa prirodzena poloha, ved aj v bruchu je zvinuté do klbka ci? J a som malu prevazala na konci decembra vo vajci, cize aj v januari budem .. mesiac ako kazdy iny nevidim v tom rozdiel

andykca
23. sep 2009

k.a.t.k.a. davam ti za pravdu...mozes ist v aute aj 50km vkuse ale najde sa imbecil a vrazi do teba a bude po srande...ja som to zazila resp. obaja vodici sli v dedine primeranou rychlostou ale jeden z nich - frajer mlady- nedal prednost na krizovatke a bol v nas, neverim ze by som v tom momente babo udrzala v ruchach...a ja ako prvorodicka drzim novorodena jak porcelan v rukach takze to ze babo by mi vypadlo je viac ako pravdepodobne...

...som najviac zvedava na jedno kolko bab bude mat kociky s takou velkou vanickou aby tam babo mohlo byt co najdlhsie a nemuseli ste ho strkat do sportovej casti...a som este viac zvedava kolke baby budu mat sportovy kocik ktory sa nebude dat sklopit do polohy leziacej aby nespalo v sede....podla mna je toto viac na debatu ako to ci niekto strci babo na par minut do autosedacky aby bolo v bezpeci....teda aspon pre mna 🙂

olienka12
23. sep 2009

andy vanicka kociarika, ktory som si vybrala by mala vydrzat do 5 mesiacov z toho 3 nahrubo vo fusaku potom uz bude teplejsie a bude stacit deka.. sportova cast kociara sa da dat do vodorovnej polohy aj nozicky aj chrbatik.
Ja som nepisala, ze nubudem vyuzivat vajicko, samozrejme, ze budem, ale nie pre 5dnove babo.... do mesiaca sa budem snazit vyhybat ceste autom, na prevoz z nemocnice vanicka.

A len tak mimochodom toto je tiez jedna z veci, kde sa v podstate smejem, pretoze auto sme mali a som tu aj bez sedacky a moja najoblubenejsia poloha v aute bola prave medzi sedadlami na stojaka 🙂 takze az tak tragicky by som nebrala to, ze si myslim, ze nechcem maleho mrnusa strcit hned do vajicka.....
Okolo sedaciek a bezpecnosti je velke halo a propaganda, ano su dobre tie sedacky, ale o 5-10rokov, mozno pridu s niecim uplne inym tak ako sa vracaju latkove plienky....

baileysa
23. sep 2009

ahojky 🙂

vidim, ze riesite vajicka,

baby, co nemate auta a budete chodit len obcas taxikom, podla mna nemusite vajicko kupovat, urcite sa najde niekto vam ho pozicia, ved vajicko ma skoro kazdy, navyse ked je v 3-kombinacii, tak pri vacsich detoch je doma, ja ho tak mam uz rok nevyuzite... a kludne vam ho pozicia aj niekto odtialto z mk, kto bude mat iny termin, ved je to na jeden den... takze ja by som nekupovala,

ale ani nikdy nejazdila bez neho 😔
olienka, nikto ta nebude odsudzovat za tvoj nazor, ani nikoho ineho, vsetky sme a budeme mamy, a budeme robit to, co budeme v danej chvili povazovat za najlepsie pre nase deti...

takze ja rozhodne vo vajicku aj 50 m do obchodu, ak pojdem autom 😔 mozno sa aj sami budete cudovat, kolkokrat ho date do vajicka, alebo toho polohovacieho lehatka, lebo nebude chciet lezat v postielke, vsak vystrety chrbatik pre babtka tiez nie je najprirdzenejsia poloha, ako tu uz bolo pisane... je to kazdeho nazor, ja osobne som si tak zvykla na autosedacku, ze si to neviem predstavit, ze by gretka nebola v nej, tazko sa to hodnoti, ze pojdem iba kusok a iba sem tam, lebo najviac nehod sa stava pri tych najkratsich vzdialenostiach, ja uz som zazila, ze sme sli len tuto cez 4 ulice, navyse cudzim autom, cize som sa lopotila s prehadzovanim autosedacky, ale mali sme taku koliznu situaciu, tiez nie nasou vinou, ze som si povedala, ze neexistuje, aby mala nesedela v sedacke...

baileysa
23. sep 2009

oli, ano, vsetci sme vyrastli v podstate bez sedaciek, ale vtedy bola uplne ina dopravna situacia, ine auta a tak... ale vsak kazdy ma svoj nazor a robi najlepsie ako mysli 😉

bebel
23. sep 2009

Oli, keď ty si bola dieťa - jazdilo po SVK tak max. 20% áut ako je to v súčasnosti. 😎 Ľudia sa toľko neponáhľali, alebo nepredvádzali, čo ich stroj a schopnosti zvládnu.
A boli to predpotopné šunky ako: škoda105,120,lada, žigili, wartburg , trabant a príležitostne niečo iné.

Čo s týka EKO mamičiek,ktoré sa vracajú k látkovým plienkam....je to chvályhodné..nie je to veľmi o šetrení peňazí ako skôr prírody.
Pretože elektrika a prášok, žehlenie + strávený čas na ich recykláciu je ďaleko drahší.
Pre mňa je to zbytočný luxus mrhať voľným časom na prenie a žehlenie plienok.

BTW tu je fajn info k pupočníkovej krvi:

http://www.zzz.sk/?clanok=4083

http://www.klikninamna.sk/forum/14-alte ... -alebo-nie

http://zuzanapavlikova.blog.sme.sk/c/18 ... ne.html#t2

iva81
23. sep 2009

Bebel dik za tie linky. Manzel velmi chce aby sme si dali odobrat pupocnikovu krv ale tak dam mu precitat lebo o tomto urcite nevie. Asi je to naozaj lepsie do toho verejneho registra.

antoniab
23. sep 2009

ahoj tehulky
dnes som mala kontrolu u midwife a dostala som papiere a na matersku mozem nastupit za 3tyzdne tak sa strasne tesim ze konecne pojdem domov plan je ze poletim 24.oktobra 😵 este nejaka dovolenka tak sa mi materska posunie tak budem mat lepsie peniazky troska dlhsie 🙂

pozeram ze riesite ako sa pojde z nemocky tak ja isto v sedacke mam to 15km a a nemyslim ze tych 15-20min.
bude pre babo nejakych zavratnych na chrbatik
zavinovacku pouzivat budem na spanie a kojenie planujem len 2-3ks kociar no tak to vanicka je velka sportiak sa nepolohuje do uplneho lahu myslim ze ked sa babo zacne stavat na nohy kociar mi bude na 2 veci 😀 a ked bude par krat spat aj nie v uplnom lehu tak co pri najhorsom kupim este jednu buginu 😉

a este niekto pisal ze s babom bude jazdit 50km rychlostou tak ja sa dobrovolne priznavam ze ja z najvacsou pravdepodobnostou nie budem jazdi podla stavu vozovky a premavky a pomala jazda nezarucuje bezpecnost tym netvrdim ze jazdym rychlo ako tehotna sa v uk nepriputavam na svk ano a to mam taky specialni system ze natocim pas aby ma netlacil neznasam pas ale velmi sa snazim si nan spomenut ked si sadnem do auta 😅

oli aj moja poloha bola medzi sedadlami najoblubenejsia ale pravdou je ze bolo podstatne menej auto na cestach

zastavam nazaor ze ak sa ma nieco stat tak sa to stane tak je kniha napisana ale preto nebudem pokusat osud 😉

ivv
23. sep 2009

ja neviem, ale mne sa strasne pacie tie nove latkove plienky 😀
par si ich zakupim, slubuju rovnaky komfort ako tie jednorazovky.. vyskusam, uvidim, potom budem mudrejsia 😉

kazdopadne tento link je zaujimavy http://www.nosime.sk/sk/vsetko-o-plienkach/

no nie su krasne? 😵 http://www.ekoplienky.sk/uvod/latkove-plienky/all/

antoniab
23. sep 2009

ivv aj aj som tuzila po nosici ale vcera som sa rozhodla ze v zime ho velmi nevyuzijem a ak uznam za potrebne tak to dodatocne dokupim
plienocky su uzasne tiez si ich par kupim ale koli vlastnej pohodlnosti a myslim ze cas straveni zehlenim si viem predstavit aj inak by som chcela pouzivat jenorazovky ak si odmyslim plienky aj tak budem mat co prat a zehlit 😀
lopezka aj mi zavzujeme meno Timea ale kedze sa mi kazdu chvilku paci nieco ine este to neuzatvaram a volam malu babika 🙂

ivv
23. sep 2009

antoniab ono super je na tych plienockach, ze sa nemusia zehlit.. ale ako hovorim, zatial ich obdivujem len vizualne, mozno v reale budem somrat 😀
toto je este v pohode - latkovky, ale vraj niektore naturalne mamicky funguju s dietkom na bezplienkovom systeme.. 😅 😅 aj to je na tom jednom linku popisane tusim 🙂

drobec123
autor
23. sep 2009

neda sa mi nezapojit k teme vajicko....

obdivujem kazdeho nepriputaneho cloveka v aute - povazujem ho v dnesnej dobe za samovraha. viem o com rozpravam, takto som prisla o spoluziacku z vysokej skoly ktora sa v noci (ked je najmenej aut) vracala z navstevy len v ramci jednej BA sidliskovej casti domov. par ulic. dnes uz nie je medzi nami - vinou uuuplne niekoho ineho a zial aj svojou vlastnou lebo nemala pas a vyletela z auta cez predne okno. mala 23 rokov.

to iste plati o babatkach - mat ho na rukach alebo vo vanicke bez 5bodoveho pasu urcenej naozaj do auta (aj ked aj k tymto vanickach mam svoje vyhrady) sa mi zda tak velky rizk ze sice sa do toho u ostatnych nestaram, ale neviem si to predstavit. a asi by som sa sama zabila keby sa nieco stalo mojmu dietatu len kvoli tomu ze som bola leniva dat ho do vajicka. hoci aj len na 15min na ceste z porodnice.

som ale presvedcena ze kazda mamina (vacsina) chce len to najlepsie pre svoje dieta, preto je to rozhodnutie a znasanie dosledkov len a len na nej ....

drobec123
autor
23. sep 2009

eko plienky - suhlas s bebel. nie je to vec penazi ani zivotneho prostredia - to co spotrebuje pracka, kolko miniete na prasku a ako ten prasok znecisti prostredie, o tom uz nikto nehovori 🙂
ale podporujem mamicky ked sa preto rozhodnu - je to slobodna volba - bodu vdaka za to 🙂

ja osobne si vazim svoj cas a aj vsetky vymozenosti dnesnej doby .....

olienka12
23. sep 2009

ekoplienky sa nezehlia 🙂 peru sa bez avivaze, kamoska pouziva pracie orechy 🙂 ja planujem kupit par az ked budem male oducat od plienok na nocnik 🙂

boncusik
23. sep 2009

ahojte tehulky bruškaté 😉

mirka držím palčeky nech to vyjde 🙂

ja sa určite vyakšlem na ekoplienky budem rada že som rada a nie aby som prala a žehlila ako otrok 😠
čo sa týka pediatra pozeralasom na stránke Ružinovskej porodnice že treba hned v porodnici nahlásit men pediatra

adros to som rada že stránka sa osvedčila idem to riadne pokukať čo majú 😀

adros
23. sep 2009

pekny vecer sa praje

boncusik, no hej, kludne pozeraj, ked to prislo mne, tak mala by byt ta firma ok 😀

oli, kraaaasne, ale uz sa musim krotit, nejak som sa rozsupla na tych aukciach 😀 😀

myslim, ze o vajickach a autosedackach sa tu popisalo az-az, tak sa k tomu nebudem vyjadrovat 😉 je to kazdeho osobna vec, ako sa rozhodne

my sme dnes malovali obyvacku, ale iba jednu stenu, som bola zvedava, ako to bude vyzerat, lebo to bola muzova prvotina, ale som spokojna. Este domalujeme jednu stenu do "L" a bude to super.

olienka12
23. sep 2009

a ja sa rano chystam k lekarke od poobedia sa tie krce len stupnuju.... zaludok sprosty..

adros
23. sep 2009

oli, ja som sa prezrala cestovin so zeleninou, tak v noci budem tiez trpiet ☹ ale sama si za to mozem, ze som pazrava a sprosta k tomu, kedze pred dvoma dnami mi bolo v noci zle z jedla a som z toho vracala a nedam si povedat

adros
23. sep 2009

http://www.mimiaukcie.sk/aukce.php?id=1336487 toto je super, len skoda, ze az cislo 80 ☹

baileysa
23. sep 2009

adros, na aku farbu ste malovali?

ekoplienky som aj ja chcela pri malej, ale ked som to chcela kupit naraz, tak to bola dost palka za ten system cely, teda aby som mala iba tie a nie jednorazovky, tak sme nakoniec skoncii na jednorazovkach, tie vydavky boli potom rozlozene 😅 tak ako kompromis sme kupovali eko jednorazovky z dm 😅

baileysa
23. sep 2009

ja uz kukam po nejakom overaliku v neutralnej farbe takom teplom na zimu, to jedine nemam, kedze sa gretka narodila v auguste 🙂

adros
23. sep 2009

baileysa, nieco medzi marhulovou a takou hlinenou ako byvaju take tie hlinene prasiatka a rozne vtipne postavicky

tip, pre tie, co cakaju chalanov, ak to este stihenete 😉 http://www.mimiaukcie.sk/aukce.php?id=1344841

olienka12
23. sep 2009

adros ja by som sa tak rada vyvracala keby to mopohlo...

olienka12
23. sep 2009

adros ved ta supravka bude dobra buduci rok 🙂)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre