Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

genialna
23. nov 2009

weronyca, ak si so svojou Dr. spokojna a veris jej... na tvojom mieste by som uz asi nemenila.. A ako pisu aj baby.. rodis ty, je to na tebe.. a peniazky aj ked su dolezite, nie su vsetko..

minix
23. nov 2009

wero, vies co mozes mat za 18 000? 🙂))) na antolskej aj dve deti porodis za to. 🙂

genialna
23. nov 2009

Bebel, fuu.. tak to ta musel riadne postrasit.. A co by ti robili v nemocnici? ..ci len ta zatial pozorovali?

weronyca
23. nov 2009

Bebel, ten tvoj manzel to asi citil, ze ta tak kontroloval 😉 Snad bude vsetko Ok. A do nemocnice tak skoro nebudes musiet ist.

janka1
23. nov 2009

bebel tak akosi sa to tu postupne zacne rozpadavat 😖
oddychuj a daj vediet co a ako?

keby bolo na mne tak idem rodit hned 😝 ale este par tyzdnov mame cas aj ked uz niekolko hodim celym tym poslickom a uz mi idu fakt na nervy 😠 ani magnezium dnes nepomohlo ani NO SPA 😖 tak lezim s vylozenymi nohami v posteli a uvidime ako sa to vyvinie

ako som pisala , tak moj krcok je riadna huspeninka vraj , tak som zvedava dokedy vydrziiii

weronyca mne sa to zda kusok prehnane aj u nas sa plati za dr. ked chces mat konkretneho pri porode a to 5.000 /3.000 ide jemu a 2.000 ostava nemocnici

olienka12
23. nov 2009

weronyca 200eur sa plati tych 18tis.je za co paneboze....

minix
23. nov 2009

antolska plati 7000 🙂)))

krcok ako huspenina, jani, to je akoze uz tesne aj pred porodom?
Oliver ma peknu vahu.....
som bola v sobotu na plese s jednou pani, ktora porodila pred 3 rokmi chalana, mal 4650 kg a 61 cm. 🙂))) A sranda bola ta, ze doktori kukali ako puci, pretoze toto na USG nevideli....chapete?

Mna uz neprekvapi asi nic. Zajtra mame poradnu, tak snad budeme doma dalsiu dobu a nemusime ist do nemocky. :((( Drzte palce.

janka1
23. nov 2009

minix dakujeme, ja sa velmi tej vahy nedrzim , najlepsie budeme vediet az sa narodi 🙂
no huspenina, to bol vyraz moje dr. 😀 ale zatial ako som pisala to vsetko pokope drzi pesar 😉

k.a.t.k.a.
23. nov 2009

na antolskej sa plati 7000 / 5000 lekarovi a 2000 nemocnici/ + 1000/noc izba nadstandard, ja som tam pri malej nechala dokopy 14tis 😅 lebo som aj hospitalizovaná bola dlhsie ... no inak najradsej by som sla rodit mozno aj do Hainburgu, len tam je to kapicku drahsie 😝 ale tak zase postarane ako o kralovnu

bebel no parada, tak sa setri, ja mam vnutorne porodne cesty otvorene od 20tt a zatim v pohode, tak ci tak ma moja dr. odbila 😅 ze ona s otvorenym krckom vynosila troch 4kg chlapov ze to je v pohode 😅

zajtra si idem pre papiere na matersku, aj ked nastupujem az 14.12, ale vraj im trva aj mesiac kym poslu vyrozumenie 😝 a este musim urobit coro moro s uctovnickami nech mam najvyssiu matersku 😀 nebude len mna tento stat vyciciavat budem aj ja 😠

minix
23. nov 2009

kati, na matersku nastupujeme rovnako. 🙂)
ty si zivnostnicka? za mna to asi robi zamestnavatel, teda dufam. No aj tak sa idem do konca tyzdna informovat, ze co a ako.

k.a.t.k.a.
23. nov 2009

minix no bola som min.rok zivnostnicka a teraz od septembra som "akoze" zamestnana, takze zo zamestnania idem na matersku 🙂

zazalienka
23. nov 2009

ahojte..
k.a.t.k.a. a aké čoro moro prosím ťa chceš urobiť? pretože ja som mzdárka a jak rátam tak rátam, berie sa mi príjem z minulého roka.. neviem ako je to keď si bola živnostníčka.. ale tebe myslím budú rátať len tento rok - dobu pracovného pomeru.. tiež by som chcela 15.12. zostať doma.. veď 16 rokov v práci bolo akurát.. čistá ponorka... ešte zhrabnem výplatu a vyložím si nohy..

k.a.t.k.a.
23. nov 2009

zazalienka dam si novu pracovnu zmluvu od decembra s max. vymeriavacim zakladom nech mam najvyssiu matersku 🙂

zazalienka
23. nov 2009

noo.. ja to bohužiaľ neovplyvním.. so m tak blbá, že len dotujem štát.. posledných 10 rokov som ani nemaródovala, takže nemôžem nijak ovplyvniť odvody.. ale do práce sa hrnúť nebudem po pol roku určite.. pekne keď bude mať malý 3 roky, tak sa rozhodnem čo s načatým dňom.. do tejto roboty ani bohovi..

inak aj ja už trošku stresujem, preto mám poprané veci, pokúpené čo treba, kozmetiku, plienky, kočík nachystaný, fusak, kombinézu.. síce chvalabohu nemám žiadny problém, krčok ukážkový, ale zo dňa na deň sa to môže zvrtnúť.. preto nič neodkladám na posledný deň... aj keď nám chýba ešte postieľka, ale to je najmenej.. po tom čo mám dve bezproblémové kamošky v nemocke od 32 tt, tak mám strach.. a po tej včerajšej reportáži v telke detto..

janka1
23. nov 2009

zazalienka presne ako pises a hovori moja dr. radsej nech ju otravujem zbytocne ako neskoro , takze akekolvek pochybnosti aj somariny , tak mam volat vo dne ci v noci 😉

dorotkaa
23. nov 2009

no baby, tak ako vas citam, tak treba ratat naozaj so vsetkym... som sice uplne v pohode, ale zajtra ma caka poradna, tak uvidime co nove... snad neostanem prekvapena ako bebel...
asi by som mala poriesit tie nakupy, vela nam toho este chyba, aby som uz potom nemusela stresovat a mohla radsej s vylozenymi nohami sediet doma... v nasom stadiu tehotenstva sa uz asi naozaj treba trochu viac setrit...
ja nastupujem na matersku 7.12., tak mozno uz aj ja dostanem zajtra papier... neviete co potom s tym?? to musim zobrat do socialky ja alebo do prace a oni to poslu? alebo ako to je?

janka1
23. nov 2009

dorotka ak si platis aj DnP tak si pytaj rovno dva papiere 😉 das to potvrdit do prace a nechas nech oni poslu , alebo si to posles samam zaroven s tym na DnP...a to je vsetko 😉

katka22r
23. nov 2009

ahoj dorotka ja som papier ma MD dala len v praci a uctovnicka mi povedala ze ona to uz posle ze ja sa mam setrit 🙂 a bebel tebe uz natacali CTG?dajako skoro nie?A co vystrajala mala v piatok ? 😒

k.a.t.k.a.
23. nov 2009

predvcerom sa mi maly tusim otocil z priecnej polohy 😝 bol to taky neprijemny tlak a dost aj brucho stvrdlo .. lebo jak bol naprieč tak som mala brucho jemne rozliate aj do stran a hned ako sa zvrtol tak mi vystupilo dopredu a po bokoch uz nic nemam 😅

bebel
23. nov 2009

Genialna: netuším, čo by mi v nemocnici robili a stále dúfam, že tam minimálne miesiac nepáchnem 😝 😕
Ja mám papier na MD od 10.12. 🙂 poriešim to po návrate z OČR s našimi babami

k.a.t.k.a: je mi jasné, že pri 2. dieťati sa to otvára skôr...len sa mi o tom mohol aspoň zmieniť 😅 pri Brunovi som bola v takomto stave, keď ma prijímali na vzdycháreň po 12 hod kontrakciách 😖
Nemám rada, keď nemám celkové info o tom, čo môže nastať....aby som rátala dopredu s alternatívami.
Radšej si veci dopredu premyslím ako byť dotlačená k náhlym rozhodnutiam pri takýchto prekvapkách.

sisipetka
23. nov 2009

ahojky kocky,
tak som sa zacitala a je to tu riadne akcne. Kocky setrite sa, lebo ma este predbehnete a teda rodit na chodbe by som nerada, ked tam urobite velky natresk 😎 Ale nie, iba zartujem...davajte si pozor 😉
Antonia uprimnu sustrast, ale teraz sa hlavne sustred na seba.

Ja mam dalsiu poradnu za sebou a teda s CS 0 mozem uvazovat o spontannom porode asi tak v dalsom tehotenstve 😅 Takze sekcia je asi ista, aj ked dr. sa tvari, ze ved uvidime. Monitor bol ok, akurat male vystrajalo az monitor praskal vo svikoch. Este aj sestricka dobehla, ze co tomu dietatu robim 😀 Ja nic, ale nepaci sa mu, ked ho takto sledujeme a zakazdym mam pohyby na papieri ako ekg. A uz si vybavujem interne predoperacne, teda v piatok idem - pondelok vysledky a odtial hned na poradnu dohodnut termin sekcie....
...a vikend sme mali aj my akcny, take bolesti krizov a podbruska v nepravidelnych intervaloch, ze som to musela chodzou rozdychavat...ked ma MM videl, tak do 10 minut som mala zbalenu tasku nielen pre seba do porodnice, ale uz aj pre mimi z porodnice 😎 - no co, akcni muzi 😀

...a dnes som sa na poradni rozpravala s jednou tehulkou, ze vcera vecer jej kamaratke zomrelo babatko v 41tt na Kramaroch 😔 ... a nik nevie zatial, ze co bolo pricinou. Nejako je toho v poslednej dobe vela 😅

Katka, ten Hainburg som pozerala...sekcia 2700 € a este nejake drobne za ostatne vysetrenia 😅

bebel
23. nov 2009

K.a.t.k.a a v piatok ako Biba riešila aktívne svoju polohu som myslela, že sa otáča hlavičkou dole...ale ani to mi doki nechcel checknúť. Pozrel usg, ale jej polohu vôbec neriešil, povedal mi, že to bude zaujímavé až o mesiac. 🙄
A CTG mi spravil, lebo som mu hovorila, že v piatok bola Biba nezvykle aktívna a že mi v kuse poskakovalo celé brucho ...a na usg sa mu niečo nepáčilo, tak nariadil monitor. Ten nebol dobrý, tak chcel hneď o 2 a pol hodiny ďalší. Neviem, čo sa mu nepáčilo..sná´d mi to kamoška vysvetlí podrobnejšie, lebo tomuto záznamu fakt nechápem. Kontrakcie nemám, takže to snímalo len jej srdečnú akciu.

zucana
23. nov 2009

bebel nechcem byt husta ale to co je za lekara ked ti nevysvetli o co ide a musis si to nechat vysverlovat...
by som tam bola dokial mi nevysvetli..
drzkaj sa

genialna
23. nov 2009

Petuli, no super.. Tak to som rada, ze vsetko ok.. a nepis uz radsej ako umieraju babatka.. 😝 Radsej ste sa mali bavit o tom, kolko sa ich tam za minuly tyzden narodilo.. 😉

Bebel, si ma inspirovala s tym pranim a uz dve varky mi vysia na susiaku.. 😉

bebel
23. nov 2009

Zucana : ten doki je starší svojský pán,ktorého sestričkou je moja mama.
Ja som sa pýtala, ale on zrejme sám nevedel a nechcel ma strašiť pravdepodobnými , ale nepotvrdenými možnosťami, prečo sa Biba necíti pohodlne.
Mama mi povedala, že to môže mať súvis aj s mojou chorobu a pretože ja nie som momentálne fit, tak ani Biba nemá svoj komfort. 😕 Uvidíme v stredu. Už som, ale ready aj na odchod do nemocky na pozorovanie 😅 .
Genialna: Mne akurát pračka dopiera. 🙂 hneď potom nasleduje sušička. 😉

k.a.t.k.a.
23. nov 2009

ja som prave dorobila orechovy zakusok, to uz od nudy 😀 a medzitym mi dieta zaspalo na zemi 😅

no ja mam poradnu bud.utorok, len skoda ze pre moju dr. je vzdy vsetko v pohode 😝 dufam ze uz ta dalsia poradna bude v nemocnici 🙄

ja co to mam uz oprane, hyg.potreby do nemocky tiez mam, len to nemam vsetko pokope na jednom mieste 😝 este mi treba veci z drogerie pre bejbatko 😎 ale to si pockam na Bipa Baby days v Hainburgu, maju tam aj teraz big pack Penaten vlhcenych utierok 768ks za 16 Eur 😎

zucana
23. nov 2009

tak snad to nie je nic vazne...
ja mam tiez nadchu ale nic ine...ale snad ked sem-tam kychnem tak to nemoze malej skodit....alebo?
tak drzim palce a daj vediet...

andykca
23. nov 2009

Ahojte baby...ja len na skok bo sa mi dost blbo sedi dnes na zadku...radsej davam polohu lezmo dneskaj 🙂

ja by som sa stela opytat tie co objednavate zo zahranicia...moj si chce objednat nejake veci na hockej kedze to tam je asik o polovicu lacnejsie...len sme takto este v zivote neobjednavali tak sa stem informovat ze ake poplatky a ako sa platia (dph, clo, .... atd) DIKES

babenky setrite sa nieze napokon setky januarovky budu rodit v decembri 😀

adros
23. nov 2009

ahojky tehulky

tak ako citam, tak sa nam to tu pekne zdrhava 😠 choroba utoci takmer na kazdu z nas. Je to na kocku, cely cas sa drzime a teraz sa to takto vyvrbi nakoniec. Uz si len musime drzat palce, aby nam teraz tyzdne rychlo ubehli.

zucana, obcasne kychnutie ti urcite neuskodi. Co mam hovorit ja? mna uz boli brucho z toho kychania a kaslania 😠 a to nehovorim o prieduskach. Ale ako tak citam, tak to tak skoro neprejde.

andy, podarilo sa ti dovolat do TMC? do tejto stredy sa urcite nevyliecim, tak by mi to skor vyhovovalo na bud. stredu...

antonia, uprimnu sustrast

bebel, dzrte sa. A zrejme mama ma pravdu, ze mala je nesvoja kvoli tvojej chorobe. Tej mojej sa zas nechce nejak extra hybat, asi je vyplasena z toho mojho kaslania. Ale pokial citim pohyby kazdy den, tak sa tak neznepokojujem

baby, chcem sa spytat na dudle. Kolko treba mat kupenych? Ake? viem, ze je viac druhov, tak neviem, ci mam nakupit z viacerych druhov alebo len jeden druh... ale ak to malej nebude vyhovovat, co potom...

andykca
23. nov 2009

adros ty si tu 🙂 super...no som ti chcela napisat ked sa objavis na FB ze uz len o tyzden v stredu (2.12. o 17:00 hod) ma Janka volne, takze ked jej to potvrdim tak s nami bude ratat....ja s Petom ideme isto 🙂 takze ak pojdete tak potvrd aby som vedela Janke odpisat....aspon ti dali ine lieky, kedze tieto ti doteraz nezabrali??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre