Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

olienka12
26. nov 2009

Bebel, no macaci chrbat zvladam aj to robim,ale akonahle dam hore nohy ide ma zadusit nemozem dychat a zaha ani nehovorim,takze mackujem a svietim 🙂))

zazalienka
26. nov 2009

oli, bacha aby si malému nezasvietila do očí🙂 baby aký máte prírastok na váhe? lebo mňa sa chytá zúfalstvo.. brucho mám malé, striu ani jednu, ale na váhe 18 kg plus..

botis
26. nov 2009

ahojte tak na to stretko do TT by som prisla aj ja ak mozem, a mozem zobrat aj niekoho z okolia Budmeric lebo asi pojdem autom. a beriem aj moju malu lebo mi nema kto varovat...snad vas tam najdem, moc nepoznam TT
mna maly kope stale a veeeeelmi silno az bolestivo
no s tou vahou ja mam opacny problem, pribrala som len necelych 6kg a maly je dost velky, mozno ani nema dost miesta, preto ma to tak boli ked kope. brucho mam sice vacsie ako som mala pri malej ale pri nej som mala o 2kg viac, ved snad este priberiem...
pekny vecer vsetkym

zazalienka
26. nov 2009

botis jasne, v pohodke... super.. stačí len prísť do centra k trojičke.. ja sa teším, sme sa s kočkami nestretli, boli sme na prvom kurze a potom sme jak naschvál všetky ochoreli..
aj môj malý má málo miesta, mám dokopané celé rebrá a stále sa vrtí, vo dne v noci.. málokedy sa teraz vyspím..

olienka12
26. nov 2009

zazalienka ja mam 20plus brucho sama stria ale nemam velke brucho skor som celogulagulata 🙂 ale som dost naliata vodou citim na rukach a nohach,tak dufam,ze z nemocnice pojdeme aspon 10kg lahsi apotom prve tyzdne dole dalsich 10 🙂))

a dnes sa mi podarilo kupit zimnu obuv taku,ze ked mi nohy opuchnu,tak aj tak obujem 🙂)) nieco medzi cizmami a snehulami 🙂)) a najlepsie,ze boli zlacnene z 52eur na 15!!! dobre ne?

bebel
26. nov 2009

Zaza ja som 8-9 kg v pluse 😅 a už by som rada nepriberala....len Vianoce sú ešte pred nami , tak dúfam, že to ustojím do max 3 ďalších kg do pôrodu navyše. 🤐 Keď budem zdravá a doma budem oveľa viac chodiť aj pešo a možno aj cvičiť. Nechcem byť ako vorvaň.

zazalienka
26. nov 2009

ja som včera skoro plakala, mne nohy neopuchajú, ale bola som v meste v banke, parkovisko ďaleko a skoro som sa tam vyzula... a keby som sa nehanbila aj zahreším.. tak zostávam verná teniskám, tie sú spoľahlivé.. aj tak chodím nonstop autom..
ja sa spolieham že budem kojiť o sto dvesto a kilá pôjdu dole.. no a na jar na korčulky..

zazalienka
26. nov 2009

bebel, to som si tiež myslela že do 10 kg stačí.. ale proste ma nejak situácia dobehla 😀 som sa na začiatku nevedela dojesť.. a to úplne minimálne jedávam sladké.. vôbec nemusím koláčiky a čokolády. slanina to zaistila..
ale neva, budeme chodiť na prechádzky, no a keď manžel postráži tak zapojím moju kamošku fitnesku, že sa môže konečne na mne začať odbavovať vo fitku.. hovoríme jej Xena 😉

olienka12
26. nov 2009

ja chcem byt tiez pojazdna mliekaren, no ja mam vsade daleko,takze maleho do kociara a davaaaaj 🙂)) a mam od nas zo sarisa chodnik az to presova,tak sa tesim na dlhe prechadzky 🙂))) urcite chcem mat do leta menej ako som mala pred otehu,normalne sa tesim na to chudnutie,snad mi ta stitka neurobi skrt cez rozpocet....

bebel
26. nov 2009

Hmmm...len počas kojenia máš aj neuverieľné stavy brutálneho hladu 😎 , takého, že ti je až na odpadnutie 😝
Takže reálne sa síce dá pochudnúť, najmň ak máš také nervné dieťa, čo sa kojí každé 2 hodiny a nevozí sa v kočári a reve a reve do aleluja (ako bol môj Bruno) Ale potomo sú baby, čo sa poddajú tomu fyziologickému stavu a potrebám tela a vôbec necvičia (kvôli mlieku, aby im neskyslo) a potom parádne naberajú aj počas kojenia 🤐

zazalienka
26. nov 2009

tak to nie.. odkedy mám bruško, tak nechápem, ako taký balvan niekto môže dobrovoľne nosiť celý život.. veď som nemotorná jak lokomotíva.. a taká určite nebudem.. toto obdobie je nádherné, užívam si to, ale už chcem byť v svojom tele.. sama... a garantujem, že žiadna slanina ma obtekať nebude.. nie som na to zvyknutá.. skôr sa celý život hýbem..

bebel
26. nov 2009

Ja som bola na MD celkom fit.....poondila som si to nástupom do práce a sedavou administratívnou prácou a kolegynkami, ktoré zabezpečovali pravidelný prísun kalorií počas prac doby 😎 Potom rýchlo autom domov,pre krpca, navariť, možno upratať... pohrať sa a spať. Voľný čas na pravidelný šport ako kedysi sa mi tam len veľmi ťažko kradol. 😝

zazalienka
26. nov 2009

ja som si povedala a hlavne po dnešku v práci - 3 roky, ani o deň menej budem doma.. do roboty sa určite nevrátim a túto situáciu vyriešim keď skončím rodičovský.. niečo si nájdem, ale naspäť nie.. 16 rokov v jednom kancli stačilo..

bebel
26. nov 2009

Tiež mám podobné ciele ako ty....je to o sebadisciplíne a kontrole 🙂
Ja som už zúfalá z toho len keď teraz na seba pozriem, som znechutená. Na jar a v lete sa dám určite do poriadku 😀 teda do sesternicinej júnovej svadby vo FR. Ale manželovi sa asi ešte páčim.....teda jemu moje megabrucho absolútne nevadí 😅 , práve naopak.

k.a.t.k.a.
26. nov 2009

dobry vecer 🙂
prave odisiel svagor od nas, dosiel z USA na prazdniny na navstevu 😀

no baby, ja som po porode nechala v nemocke asi len 5kg z 30kg, ale tak za mesiac slo dolu dalsich 11kg 😉 ale potom som sa uz tych kg zbavovala pomaly 😝 , ale tak ci tak som sa dostala na povodnu vahu 😉 zatial mam teraz navrch 5kg 😎 sa vytesujem z toho, lebo z predchadzajucich kil pri malej mi tusim aj ploche nohy ostali 😀

olienka12
26. nov 2009

no ja sa prave tesim na zdravu stravu a co sa tyka priberania pri kojeni na to nevidim ospravedlnenie,takze sa budem musiet kontrolovat,pokial pridu navaly... mala som obdobie ked som sa vratila rozkysnuta z UK a do pol roka schudla 20kg vahu si drzala dalsie 4 roky,ale od kedy som zacala mat problem so stitkou islo 10kg hore ani neviem ako... ale to tiez bolo sedave zamestnanie a hotova domov k TV... takze mam celkom fajn motivaciu 🙂))
ale zaklad je zdravie drobca a jeho priberanie 🙂)

zazalienka
26. nov 2009

my ideme na svadbu v apríli, mám čo robiť, aspoň niečo dať dolu... aaa tak môj manžel je spokojný, jak v Bridget Jones - "miluje mě takovou jaká jsem".. mne bolo ideálne v takom 18 tt..
nuž katka, tak klobúk dolu 11 kg.. aj ja chceeeem..

botis
26. nov 2009

ja som napriklad vobec necvicila a kojila som normalne kazde 3hodky, v noci menej a to som si v noci musela vzdy dat jogurt s piskotami aka som bola hladna.
a asi za mesiac som mala svoju povodnu vahu...myslim, ze to je individualne

zazalienka
26. nov 2009

noo kočky, tak nech sa nám to vydarí.. idem na ucho, ráno o šiestej vstávam do práce.. a ono to sakra tá noc rýchlo utečie..
tak dobrúúúúú

olienka12
26. nov 2009

no hlavne ten hlad budem pocitovat,teraz sa zbadam o 4,ze som nic nejedla,alebo jeden rozok na ranajky... je to asi tym,ze zaludok nema moznost sa ozvat kedze je stlaceny 🙂)) niekdy na mna az mdloby idu a pridem na to,ze som nejedla...

bebel
26. nov 2009

Botis, ale ty máš ešte len 20 rokov...to metabolizmus funguje trochu výkonnejšie 😝
Inak kamoška ma ešte upokojila, že ak budem zase rodiť prirodzene....tak teraz pri 2., keďže ešte nemám 30 , tak by elasticita maternice mala byť optimálne pružná a malo by to ísť oveľa viac easy ako rodičkám po 30. 😅
Takže aspoň v niečom som to dobre naplánovala 🙂
Kamoška v Mníchove mi na skype popísala jej 2. pôrod spred 5 dní a super ....presne také pozitívne správy a vybudenie potrebujem 😀

bebel
26. nov 2009

Dobrú noc, aj my už ideme spať.... 🙂 teda hlavne kvôli brunovi už musím, lebo ten tu bude okolo mňa stepovať, kým nezaľahne celá family.

olienka12
26. nov 2009

tak prajem dobru nocku bruska

botis
26. nov 2009

aj ja uz pojdem, zajtra mam skusku na vs, tak drzte palce 🙂
dobru, nebolestivu noc

janka1
27. nov 2009

dobre ranecko 😉
aspon sa vam stihnem pozdravit, pogratulovat komu treba 😉 nestiham to vsetko sledovat , ale je dobre ked sme vsetky ok 🙂

bebel co to citam ake vybudenie potrebujes 😕 ja som myslela, ze ty si jasna optimistka 😉 aspon tak si posobila, zeby hoirmony??? drzim palceky a palim do prace

drzkate sa babenky 🙂 uz ked budem doma tak si vas precitam a popisem aj ja 😵

adros
27. nov 2009

dobre ranko 🙂

botis, jasnacka, kludne sa k nam pridaj a neboj, urcite sa v TT nestratis a najdes a spoznas nas / poznavaci znak velke brucha 😀 😀

zaza, ja sa uzn nejaku dobu drzim na 10 kg a myslim, ze uz to hore vela nepojde, tak aspon sa mi bude lahsie zhadzovat. Ale naivne som si myslela, ze mi to ide len do brucha, ale mam zly pocit, ze to mam aj v stehnach 😒

andy, asi som sa ti vcera moc smiala s tymi gumikmi, mne vcera vecer tiez doslo zle z tej cesnakovej polievky, som si myslela, ze ju zlvadnem, ale ee, takze na cesnak mozem zabudnut

andykca
27. nov 2009

ahojteee....prave som sa naranajkovala xi a idem upratat dom aby sme tu mali krasne na vikend 😉
no a stihla som sa objednat uz aj do porodnice dnes rano....teta bola velmi mila v telefone a vraj ma tam bude prave ona ocakavat tak som velice zvedava...

no adros vidis vidis 🙂 sa ti to nevyplatilo xi...ale nezavidim viem co to je fuj fuj fuj....a adros prosim vezmi fotak, musime totok stretko nafotit - tak vela sa nas este neslubilo hehe...inac ta foto z posledneho stretka nevysla??

botis urcite pridite 😉 jeeeeej nas bude ale vela...xi...mozno aj Zuzana - zusika sa zastavi (ide tiez na prehliadku porodnice tak ked bude vladat prida sa)

ja mam plus 9kg a isto mi isli aj do riti a stehien ble.....to sa bude zle zhadzovaaaaaaaaaaat 😠

hanus177
27. nov 2009

Halooooo, kde ste všetky? 😎
Ja som dnes predposledný deň v práci, chcem všeko podorábať, aby som v pondelok tu bola len do počtu 😉 Už sa veľmi tešííííííííííííííííííííííííííííííííííím 😵

Inak keď som vás čítala o tých pohyboch tak som bola na tom podobne, sem tam nejaké to štuchnutie..... kolega mi spravil čaj s roibosu a ktomu jedna čokoláda deli a malinké "ožilo o 106" tie kopančeky sú až trošku bolestivé ale z každého sa vytešujem..... 😵 dúfam, že malinké bude také kľudnejšie aj keď už bude pri nás.......
Ja som zatiaľ pribrala +7kg

gucz
27. nov 2009

ahojte žienky
to máme dnes ale deň, že? Taký pochmúrny, sivý, sa mi ani nechcelo vstať, tak sme s malou vyliezli z postele až o siedmej, ešte bola tma 😝 . Nejak sa neviem prebrať....

na to stretko sa aj ja teším, že Vás uvidím naživo 🙂 , dúfam, že bude pekné počasie, alebo teda že nebude pršať.

gucz
27. nov 2009

ja napíšem presne váhu až na budúci týždeň po poradni, ja sa vážim u sestričky vždy.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre