Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

lopezka
8. jan 2010

jeeeeeeeeeeeeeeeej, ze 40.tt 😀 😀

kolienko
8. jan 2010

Dobre ranko,
lopezka, ani ty nemôzes spávat??
mne hned ako odíde manzel do práce, tak sa preberiem a uz nemôzem zaspat....ide ma porazat, lebo ked som chodila do práce, tak som nemohla vstat, vzdy ma musel vyhanat z postele.....
ale tak isto sa teskám z toho, ze budem prednastavena na intervalový spánok...tiez vstavam z postele na WC kazde 3 hod. ale dnes som bola len 2 krát, čo ma prekvapuje.

ty uz si 40 tt... ti zavidim tak tísko...aj ja chcem ist uz rodit a konečne sa zmotornit. to brucho je strasne.....
ale na druhej strane včera večer sme s mangelom spomínali, že si musíme uzit posledné pohyby v brusku nasho krpčeka.... 😉
lopezka ako ides rodit? s epi?

lopezka
8. jan 2010

ahoj kolienko 😅
no ja nemozem spavat uz niekolko mesiacov 😖 zobudim sa na wc a pak uz nezaspim .....tiez som mala predtym problem vstavat do prace 😀 ...teraz rozmyslam, ze pockam do pol osmej az pojde mm do prace a zalahnem az pak 😀
no, zacinam sice 40.tt, ale to nie je este dokaz, ze budem rodit o chvilku .....zatim nemam take pocity ....a ani sa nikam neponahlam .....ja by som si tie posledne dni aj chcela vychutnavat ako niekto 😀 ale ked v noci nemozem spavat, nie je to bohvieco 😖 😠 ....a cez den by som aj isla do obchodov a tak, ale ked len co vyjdem von, uz mam nutkanie ist na wc 😖 ....takze nejake pobehovanie po meste nehrozi ......si pripadam jak pred 100 rokmi, ze wc nie je este samozrejmostou hocikde v meste, takze ked nakupovat, tak do obch.centra a to mi bohvieako nevonia ....je tam teplo, tazky vzduch ....bleee 😔
a ci idem rodit s epi ? no.....na prednaske som bola, mam ju aj zaplatenu .....a nakoniec ju mozno aj vyuzijem, ked to tu tak vychvaluju 😀 .... predtym som chcela byt hrdinka a rodit bez nej, ale akonahle ma chytia krce a boli ma skoro vsetko, prestavam chciet tou hrdinkou aj ostat 😀
a ty co ? 😀

k.a.t.k.a.
8. jan 2010

dobre ranko 😝

ja by som zase spalaaaaa ale musim malu do skolky hodit 😝 ked si predstavim ze este auto treba zase odhrabat od snehu bleeee 😠

Ja som bola 2x vnoci na WC 😝 ... ale to je ine vstavanie, to viete ze za 15sec ste spät v posteli 😎 a spim opät jak zarezana, pri krpatej som takto v noci kazde 3 hodky kojila skoro hodinu 😝 hlava mi padala od unavy 😅

kolienko
8. jan 2010

tak ja mam taký istý problém ako ty....nespavost a ked sa niekdam vyberiem, tak hned mam nutkanie na wc, alebo ma malý tlačí a nemôzem ani poriadne chodit....
ty vôbec nič necíts?? ziadne pobolievanie krízov, klbov....? mna krize pobolievaju od tohto týždna, ale to je fakt len také pobolievanie...je to taká bolest, ako ked som mala pred menzesom. podla tejto bolesti som uz vedela, ze za par dni príde....
ja mam epi tiez nahlasenu...len som sa zlakla, ze potrebujem k tomu vysledky krvi na zrazanlivost, lebo ak nie je zrazanlivost v poriadku, tak mi ju nepichnu a toho sa bojím, lebo som mala problem so zrazanlivostou

inak pôrodu sa bojim strasne moc, ale či viac sa to blizi, tým je to lepšie a lepšie. som nejako vyrovnaná s tým, ze nejako to musíme zvladnut, ked chceme krpca. ja mam asi strach aj z nemocnice....nikdy v zivote som nikde v nemocnici nelezala , ani ma nic vaznejsie nebolelo.....tak toto je taká prvá skúska, ktorú by som uz chcela mat za sebou...
v utorok som bola na poradni a zevraj som otvorená na špic prsta, tak dufam, ze teraz v najblizsej kontrole mi povie, ze je to uz viac. nech sa radšej pomaly otváram a bezbolestne,ako keby sa mam otvorit naraz a s ukrutnou bolestou.....
a ty?? krčok sa uz pohol??

lopezka
8. jan 2010

katka dobre ranko aj tebe 😀
ten dobry spanok tisko zavidim 😉 ale doprajem samozrejme 😀

lopezka
8. jan 2010

kolienko pobolievanie krizov a podbruska samozrejme mavam, ale nie v kuse, len niekedy 😠 potom to zase rychlo prejde a zase je pohoda 😅

no mne vysledky z krvi samozrejme robili a vsetko je ok, takze epi mozem absolvovat 😅
bat sa bojim aj ja, ale snazim sa na to nemysliet a nevymyslat a hlavne necitat rozne katastroficke scenare 😀 😀 ovela radsej citam, ked tu baby pisu, aky mali lahky a rychly porod 😀 ( teda tie co taky skutocne mali 😅 )

krcok mi naposledy pozeral doky na silvestra a bol 2cm .....tento tyzden mi ho nepozerali, tak neviem ......viem len to, ze ak do dalsieho tyzdna neporodim, mam prist do poradne 😀 😀

gucz
8. jan 2010

brééé ránko

jáj baby že 2x na wcku, čo by som za to dala... Ja zalahnem, najprv chodím na wcko po pol hodinách a po pol idem vždy okolo pol tretej a potom okolo pol šiestej a už len čakám kedy sa malá preberie. ... A s tým behaním po meste, a nakupovaním, mám ten istý problém ako lopezka, len čo niekam ideme, už pozerám kde je wcko. Dnes idem na poradňu, autobus z tohto nášho zapadákova mi ide o pol jedenástej a v nemocke mám byť až o štvrť na jednu. To by sa ešte dalo, prídem tam skôr a budem si čítať v čakárni, no ale keď sa vybavím, tak mi ide spoj až za 2 hodiny tuším domov, som zvedavá čo budem do vtedy robiť a kde....
Aj by som sa poprechádzala po meste (čo možno aj nakoniec budem musieť), ale hlásia poľadovicu, tak to bude úplne super... 😝

gucz
8. jan 2010

a potom po pol noci tam malo byť ....

lopezka
8. jan 2010

bre ranko aj tebe gucz 😀
je nechodim na wc v noci 2-krat, ale kazde 2-3 hodinky a to je rozdiel .....no ale na teba nemam samozrejme, po polhodinach by som veru nechcela chodit 😠

no hentake spoje na poradnu ti samozrejme nezavidim .....mne chodi do poradne chvalabohu mhd skoro kazdych 5-10 minut 😉

gucz
8. jan 2010

hmm mňa vozí na poradne manžel, no ako na potvoru sa nám včera zasa pokazilo auto, to je ako naschvál, ani neviem ako dnes pôjde do práce 😖 . Ale ke´dže sa pokazilo, tak to znamená, že pôrod je už blízko 😀 😀 😀

k.a.t.k.a.
8. jan 2010

som sa chystala do Avionu a henti kamionisti uz aj Pristavny most s obchvatom blokuju 😠

weronikla
8. jan 2010

Ahojte dievcence, zelam prijemny zasnezeny den 😉 Mna to celkom potesilo, ale za to doktor na poradni ma prilis nepotesil ☹
Tak sa chcem aj vas popytat, ci mate podobnu skusenost a viete ma troska povzbudit 😉
Zacinam 40 tt, a CS stale 0, ako na zaciatku a mala sa ani neposunula dole 😒 Doktor mi povedal, ze to moze byt tym, ze tam ma mala omotonu pupocnu snuru. Na dalsiu poradnu idem o tyzden a ak sa nic nezmeni, 18.1. na indukciu, po pripade cisarsky. Nemate podobnu skusenost? Ako ste dopadli? A nejake tipy, triky 😉

minix
8. jan 2010

ahojte, dnesne povinnosti som si splnila, predlzila clenstvo v kniznici, nakupila a uz som v teplucku doma a vytesujem sa, ze nemusim nikam uz pracky vytiahnut a budem v teplucku s novymi knizkami. Mnam. 🙂)

bel, aj ja este potrebujem tie dva tyzdne, aby som sa dostala do toho levelu.

V pondelok bude poradna, tak uvidime, ako dopadneme a aki sme velki. 🙂)

A tuto noc miesto obvyklych 2x na WC iba jeden raz, pokrok. 🙂)

krpuch
8. jan 2010

vcera som citala clanok, kde zena sla na wc cca 4 krat v noci a sa jej to nezdalo, ze tak casto chodi a nakoniec prisla na to, ze jej postupne odteka plodovka...tak to ja by som asi na to neprisla...ja chodim aj viackrat na wc a po tme.
dnes ideme s priatelom kupit kanvicu a pochodit po stavebninach..chceme malovat obyvacku na oranzovo.
s chodenim po vonku zatial take problemy nemam, ze by mi bolo stale treba na wc, len obcas pichanie a bolesti noh.

k.a.t.k.a.
8. jan 2010

weronikla ja som bola pri malej do 42tt uplne zastuplovana, max na špicku prsta no a nakoniec bola mala KP, preto lekar ani necitil nejak plod nizko - netlacil na krcok . No napisala som to jak madar ale tak snad pochopis 😅 😀 Len 10 hod a uz som prepracovana 😀 som balila stromcek a vysavala a teraz vzdycham 😅 tak idem asi hodit slofika

andykca
8. jan 2010

Ahojte....tak ja mam za sebou odpratavanie snehu...bo tak navalilo, ze som nevidela kde je chodnik a kde uz trava 🙂 hmm setci uz skladate stromceky? ja ho mam stale a nejak nechcem aby uz bolo po sviatkoch takze asi pobudne co najdlhsie 🙂

bebel mno dnes ma zatial nic neboli 🙂 ale ten sajrajt ide zo mna stale takze to zvalujem na zatku....mam taky pocit ze to ja na to vodnarca nedotiahnem.....hmmm uvidime

jaaa EPI nechcem...ale niesom hrdinka ak pride na mna to ze nezvladam porod isto si ju dam....na prehliadke porodnice vraveli, ze sa to da vybavit ked uz budem rodit, resp. ked budem na vzdycharni (a mozno to ani nestihnem) 🙂

weronyca
8. jan 2010

Ahojte.

Andy na teba som akurat myslela, ze ci uz si aj do porodnice nesla🙂

No aj zo mna odchadzala zatka 2dni.. takze je kludne mozne, ze to je ona..Snad ma predsa este aj ty nepredbehnes🙂

lopezka
8. jan 2010

dobre ranko opat, tak uz som vyspata 😠 .... ake neobvykle, zobudil ma pocit plneho mechura 😠 😠 😠

gucz, super ze to mas podla coho spoznat, ze porod je blizko 😀 😀 my kedze auto nemame, nebudeme to mat take jednoduche 😝 😀 😅

andy, ty si hned zrana takato akcna, alebo len chces mat uz krpca pri sebe ? 😀 😎

minix, ty tak rada citas? ja som naposledy knizku precitala asi na strednej skole 😖 teraz ma to uz nejak neberie .... to skor casaky teraz

katka, tebe sa furt chce chodit po nakupoch ? 😀

andykca
8. jan 2010

weronyca ja sa snazim ta nepredbehnut 🙂 hehe....myslim na to ze najskor musite odrodit vy co mate uz 40tt a viac... 😉

lopezka no az tak z rana to nebolo 😀 😀 😀 ale nedalo mi to ked som to vonku videla...teraz budem ale len oddychovat xi slubujem...maly nech je tam kde je - este mu tam isto je dobre 😀

inac lopezka a weronyca mate datum porodu aky by si prial moj svokor 😀 😀 cele tehu mi vyprava, aby som porodila v tento den xi

mia.
8. jan 2010

Ahojte!

Gucz, tak sme na tom s tým autom asi podobne ... nám akosi tiež blbne - takže tvoja teória by mohla vychádzať... 😀

Andy, žeby si ma predbehla? Vyzerá to tak.., inak, ani ja nedávam ešte dole stromček, možno o týždeň z tých istých dôvodov..

joj, aj ja by som si nejakú dobrú knižku prečítala, pred sviatkami som dočítala Filanov - Klimtov bozk - odporučujem... ;-

baby, onedlho nás nebude budiť mechúr , ale naše drobčiatka, tak vydržme! 🙂

lopezka
8. jan 2010

hehe andy neuveris, ale kolkym by som sa ja mala v januari prisposobit s narodenim krpatej 😀 😀 😀
najskor segra....andrea to chcela k meninam, ale tej som to vyhovorila, ze ma meniny moooc skoro 😀 ....pak teraz ze dedkovi k meninam .....12-teho je ernesta 😀 .....pak ze 16-teho, to bude mat meniny kristina....buduca krstna mama 😀 😀 a pak by som este "mohla" porodit 19-teho ....to ma narodky svagor a zaroven je sary, co je moja neterka 😀 😀
no a fcul vyber si, komu urobit radost 😀 😀 😀 ......myslim, ze timea si aj tak vyberie sama ....hehe

mia.
8. jan 2010

lopezka, my sme si s mužom vytipovali 11.1. - taký fajn dátum, tak som zvedavá.. 😉

lopezka
8. jan 2010

mia, keby to tak fungovalo, ze naplanujes si to sama 😀 😀 😀
co tam nasim krpcom po "peknom datume" ??? 😀 😝 😉

mia.
8. jan 2010

veru,nech si vyberú sami, aspoň to bude prekvapko 😉
ale ja osobne by som išla do pôrodnice radšej cez deň, tak dúfam, že si náš malý nevyberie noc... 🙂 😉

lopezka
8. jan 2010

mia, inak to aj ja by som radsej, keby ma to chytilo cez den .....pripada mi to take "pozitivnejsie", ked je vonku svetlo .....a neprekvapi ma mokra plachta v noci po prebudeni 😀

andykca
8. jan 2010

nooo tak lopezka si lepsia 🙂 odomna to chcel len jeden clovek 😀 😀 😀 inac najlepsie je, ze oni by oslavovali tento rok a my by sme tlacili v porodke...no pekna predstava 😝 😅

mia no esteze niesom jedina s tym stromcokom 🙂 ...inac aj mne by sa pacil nejaky fajny lahko zapamatovatelny datum....mno uvidime co si krpci vyberu xi...

mia.
8. jan 2010

to ano, je to určite menej stresujúce, pri malej ma síce chytili prvé bolesti okolo 3 v noci, ale rozbehlo sa to až cez deň- teraz to bude určite rýchlejšie, tak sa budem malému prihovárať, nech začne "klopakať na vrátka" 🙂 cez deň

mia.
8. jan 2010

klopkať

weronyca
8. jan 2010

andy preco akurat 14teho?? ja mam inak termin podla PM 17teho. noo moja sestra by si zase priala 16teho vtedy ma meniny🙂 ocovi som uz nesplnila,ten ma 4.1.narodeniny... ale tak kedze sa mne nepodari moj vysnivany 10.01.10 tak by mohlo aspon 20.01.2010..len keby to bolo mozne tak ako mia pisala,ze si mi vyberieme datum🙂) ale ta dvadsiatka je realna

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre