Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

minitrouble
11. jan 2010

botis - nas uz z nemocky moc nechceli pustit lebo simi nedobre priberala - teda schudla viac ako mala a zacala priberat az v den odchodu a teraz za ten tyzden co sme doma tiez moc nepribrala - aj ked to je zase aj zmenou vahy tak neviem ...ale dnes sme boli u lekarky a podla jej vahy pribrala uplne malinko - podla nasej doma tak na spodnej hranici
a pri romanke sme skoncili kvoli nepriberaniu a hnackam v nemocnici, sice az ked mala 11mesiacov ale sme si vtedy povedali ze uz to nikdy nedopustime
simi si napriklad teraz o 4tej vytiahla 120ml ...len mi potom nejde do hlavy preco pribrala za posledny tyzden len 100g cca

genialna
11. jan 2010

Jeeej, Dadulka gratulujeeem.. 😉 a tiez vsetkym ostatnym mamickam.. Nejako nestiham pisat a uz vobec nie vsetko citat.. Aj ked je to male stvorenie dobrucke (klop, klop), aj tak zamestnava na cely den.. 😉

..len nech tamto dole uz prestane boliet.. 😒

siuzi
11. jan 2010

ahpj krpuch,už som myslela,že si ma predbehla,ja som mala tento víkend tiež otras,ale nakoniec si to dsrobec rozmyslel.na tú hnačku skús HYLAK forte,to môžu aj tehulky a je to dobré.myslím,že sa to berie 3x40kv.alebo tak nejako.alebo smecta,ale tá neviem,či sa môže v tehu(ale kamoška dávala malému,tak hadam hej.drž sa !už to máme za pár.dnes som na poradni pozerala záznam a to CS,píše dr.len tam v knižke ho nemám.ja som mala naposleduy 8.ale tiež tomu moc nerozumiem.tak pa 😉

weronyca
11. jan 2010

Ahoojte. Dnes som sa stala stastnou mamickou maleho maxima. Isli sme na posl chvilu sekciou. Maly dvakrat omotany pupocnik okolo krku a rucicky.

genialna
11. jan 2010

weronyca gratulujem.. vela zdravicka vam obidvom.. A skory nastup mliecka a prichod domov.. 🙂

janurka
11. jan 2010

smectu môžu aj tehulky 😉
minitrouble je možne že maš slabe mliečko a malej nebude stačiť, v tom pripade ju budeš musieť začat prikrmovať... ☹ ale pokial ti to este nenavrhla doktorka tak to nerieš (podľa mňa) . Ona si môže vytiahnuť viac mliečka ale ked je slabe tak jej stačiť nebude... ale nechcem strašiť. Dufam že bude pekne naberať malinka... držim palčeky ...
Inak aj my sme dnes absolvovali prechadzočku a potom som sa este trošku ponatahovala s deťmi takže určite zaspim ako mimino, aj ked zas tie kríže bolia ako naozaj... 😒
Dadulka gratulujeme no to je super... dokonca aj moja sesternica šla dnes na cisarak a ma krásnu dcerušku... Tak im v dobrom závidím...

janurka
11. jan 2010

weronyca gratulujem tak chvala bohu že ste obaja v poriadku ... teším sa s vami 😵 ... Prajem veľa zdravička a mliečka 😉

botis
11. jan 2010

jej wero tak gratulujem 🙂

liwka
11. jan 2010

ahoj tehulky, pridavam sa ku gratulaciam. takze v tento krasny datum mame parik, prajem dadulke aj weronyce vela pohody a mliecka a malinkym vela sil, aby priberali 😉

minitrouble
11. jan 2010

ozaj aj my prajeme novonarodenym babatkam vsetko dobre a aj maminkam 😵 najma nech si zdravi 😉 🙂

zucana
11. jan 2010

wery gratulujem mooooc
hlavne ze ste v poriadku 😉

jajita
11. jan 2010

zdravim vsechny vespolek 🙂 Liwka, koukam ze ty uz to mas za dvermi, jak se citis? mivas poslicky?

zazalienka
11. jan 2010

kočky gratulujem k bábätkám... veľa veľa zdravia a sily do života..

liwka
11. jan 2010

jajita, ja mam podla menzesu termin az vo februari, no viacero lekarov mi potvrdilo, ze je ten termin zle vyratany, takze za dverami to mam stale, pretoze teraz sa to uz neda presne vyratat 😀
ale mozes mi verit, ze rovnako ako ostatne tehulky mam toho uz akurat dost a neviem sa dockat byt znova sama vo svojom tele a najma mat moju babulku uz pri sebe 😀
poslickov a bolesti spodku mam, no da sa to vydrzat a o zatke, ci odchode plodovky zatial nechyrujeme... tak nam zostava len cakat a nechat sa prekvapit, kedy to pride 😀 😀 😀

bebel
11. jan 2010

Minitrouble: nenechaj sa zviesť takými hlúposťami ako opísala Janurka - slabé mlieko je megablud!!!!!!
120 ml je v poriadku. Ak malá nemá hnačky, stačí jednoducho často prikladať, ona začne priberať. 🙂
Bruno bol extrémny prísavník, ten si hneď prvý deň po pôrode dokázal vytiahnúť 120 ml...ostátne deti papali štandardne v pôrodnici tak do 50 ml na 1 nakojenie.
Väčšina detí najprv stráca na váhe... 🙂

http://www.provita.sk/site/node/51

Ak máš otázky k dojčeniu najviac ti môže pomôcť laktačná poradkyňa http://www.kojenie.sk/laktula

tu je tabuľka hmotnostných prírastkov http://www.kojenie.sk/co_robit_ked/tabulka_hmot...

bebel
11. jan 2010

a tu je zoznam laktačných poradkýň v celej SR http://www.mcsrdiecko.sk/zoznamlaktacporadkyn.php

lopezka
11. jan 2010

ahojte opat 😅
takze aj wero to uz ma za sebou, blahozelam 😀

mne sa dnes v noci snivalo, ze som uz mala krpatu na svete, kojila som ju 😀 mliecka bolo dooooost a este aj krpata popri papani si mumlala "ňam ňam" 😀 😀 😀 tak snad to vyjde 😉

k.a.t.k.a.
11. jan 2010

no zase sa neroztrhajme kvoli kojeniu, ked to raz nejde tak nejde, ja kvoli tomu urcte zle spavat nebudem ... to je tiez tema za posledne roky, ktora utoci na tehotne zo vsetkych stran a pekne my s tym seru nervy .. ja som malu kojila skoro dva mesiace noc den noc den 2-3 hodiny ... mala bola priesvitna a kost a koza co nepriberala vobec 🙄 odvtedy bola na UM ona bola spokojna a ja tiez 🙂 Len prednedavnom sa mi vratila kamoska z nemocnice,lebo po štyroch mesiacoch "uspesneho" kojenia, co mala bola spokojna a nerevala pekne spala ALE chudla ... okamzite jej nariadili UM

k.a.t.k.a.
11. jan 2010

wero gratulujem a krasne meno mate 😎 😀

k.a.t.k.a.
11. jan 2010

kamoska z nemocnice s malou 😅 pisem jak tatar .. 😀

zucana
11. jan 2010

prispejem vam sem k tomu kojeniu...aj ja budem rada ked budem mat mliecko a myslim si,ze sme ako zeny slovenky velmi silne a odhodlane urobit vsetko preto,aby nase deti mali co potrebuju...tu v IT sa napr.zeny vzdaju tak rychlo kojenia a ani sa nepokusaju...prote nejde a nejde...a samozrejme aj kvoli postave...
takze nikto urcite nemajte vycitky a verte ze vase babo ked mu date zo srdca co mozete bude mat isto to co ptrebuje 😉 ale som mudra ked mam este pred porodom 😀

lopezka
11. jan 2010

katka klidek, ved je jasne, ze ked to nepojde, tak sa ziadna z nas nezblazni ....ono by to ani nepomohlo 😀
ako som uz asi pisala, ak to mame v rodine, tak ani moja si mojho mliecka dlho neuzije, ale dufat snad mozem ne? 😉 ..... moje obidve segry maju po 2 deti a ziadne z nich nekojili ako 2-3 mesiace 😖
a tiez mi bolo to meno zname, ze ho uz niekto ma "zazmluvnene" 😀 😀 a to ty 😝

adros
11. jan 2010

ahojte 🙂

Alex spinka, tak mam chvilocku casu. Nejak som sa natiahla na gauc, tak nejak tak lemravo tukam na notebook, tak sa dopredu ospravedlnujem za preklepy, lebo sa mi dost zle pise 🙂

dadulka, wero, zo srdca gratulujeme a vitame novych kamaratov

roxy, tak vitaj domka aj ty 🙂

no a k nasmu prichodu na svet... ako som uz v utorok pisala, ten teply kupel fakt zabral, pomaly prisli krce, aj ked fakt nepravidelne, skor taky poslickovia. Chvilku pred polnocou som si sla lahnut do postele, ze si este pocitam knizku a asi tak 5 min pred polnocou som pocitila taky zvlasny krc, take puknutie zospodu a zacala som tusit... citila som nieco teple na stehnach. Zakricala som na MM a pomalicky so zatajenych dychom som vstala a opatrne kukla na postel a bolo jasne... odchadza mi plodovka... cupitala som so wc, kde mi to pomaly zacalo dochadzat, vyzliekla som sa a ako som tam tak sedela, prisiel naval revu a triasky.. je to tu, ideme rodit... MM sa zachoval duchaplne a zacal balit posledne veci, zavolal suseda, nech startuje auto, ze sa vyraza do nemocky. V aute sa dovalili prve kontrakcie a hned v 5 min. intervaloch. Ked sme dorazili a ja som vstala z auta, zacalo sa to zo mna valit, takze kym som presla na prijem, bola som ako precikane babo 🙂 Na prijme skonstatovali, ze som otvorena na 1 cm, kontrakcie sa skratili na 3 min, tak nas poslali na vzdycharen. Bolo cca 1.30 h. Napichli kanylu, vzali krv, dali klystir. O 4tej hodine som bola otvorena iba na 3 cm, pred siestou hodinou na 4 cm. Kontrakcie boli podla mna silne, ale sestricka ma hned upozornila, ze to je nic 😠 Pred osmou hodinou nastupila do sluzby doktorka, ktoru som chcela zazmluvnit, ale akosi sme nestihli 😀 Pozerala sa na nas a boli sme otvorene na 8 cm, tak zavelila, nech si dam este sprchu a ideme na to. Dali mi infuzku na zvysenie kontrakcii a ja som myslela, ze to nerozdycham. Ziadny cas na oddych, kontrakcie boli tak intenzivne a caste... Alex vsak nechcela zostupit do porodnych ciest, tak som musela tlacit, aby zostupila a vtedy ma potrhala zvnutra, ako sa rotovala dolu. NO a potom uz zacal porod, hucala som o dusu a vobec som nerozumela doktorkynimi prikazom: teraz sa nadychnite, zadrzte dych a teraz tlacte na konecnik....a ja som robila vsetko naopak 😀 no ale nastastie mi aj sestricky pomahali, tlacili na brucho a nakoniec mala vysla 🙂 Nastastie mi nepovedali, ze tiez mala pupocnu snuru dvakrat omotanu okolo hlavicky. Ja som ju videla uz odmotanu a ten pocit bol naaaadherny 🙂 Porodenie placenty bolo vcelku fajn, ale to zasivanie.... hodne som krvacala, co som bola taka potrhana a ta bolest... takmer som muzovi dolamala prsty na ruke 🙂 Malicku nam zobrali na osetrenie a potom nam ju dali asi na 15 min, nech si ju pofotime. Nemohli sme sa na nu vynadivat 🙂 Nuz, porod nebol nic prijemne, ale to ani nikto necaka, ale stoji to fakt za to. Staci, ze sa na vas vase babatko usmeje, zagula ocami a vy viete, ze to je pre vas to najkrajsie dietatko

no, bolest po zasiti mam stale, davam si repikove obklady, tak verim, ze to dlho nepotrva a ja budem fit, aby som sa mohla venovat aj konikovi, ale jasne, ze prednost bude mat do male drobatko

ivv
11. jan 2010

ahojte dievcata

dadulka, weronyca a roxy srdecna gratulacia s babatkam! 😵 😵
roxy, teba teda riadne vytrapili.. 😒 no nic.. mas to za sebou a obaja ste v poriadku, to je najpodstatnejsie 🙂

ja som dnes absolvovala vysetrenie u ortopeda. po straveni 3 hodin v cakarni spolu s asi 20 dochodkynami, ktore mi ocumovali brucho 🙄 , ale ani ich nenapadlo ma pustit dopredu (mala som poradove cislo 19) som sa postavila k dveram nech ma objednaju na zajtra, si ma sestricka konecne vsimla a zobrala dnu. vysledok? doporucena sekcia kvoli polohe malej KP a bedrovemu klbu ktory som mala ako dvojrocna operovany. cize dnes som musela posunut interne vysetrenie zo stvrtka na zajtra a zajtra tiez absolvujem aj poradnu ktoru by som inak mala v piatok. aj tak upodozrievam lekara, ze by ma nechal rodit vaginalne, sekcia len ak by mala nepostupovala 😝 . takze mam papier a modlim, modlim, aby sa porod nespustil skor ako mi naplanuju sekciu.. 😕
posledne dve noci boli totiz strasne.. nemozem sa otacat bez toho aby som do brucha nedostavala krce, a ked sa otocim, tak mi hned brucho stvrdne ako kamen, do toho ma boli cely spodok a vystreluje bolest pod lopatky.. parada 😠

a to nehovorim, co to male cudo-judo v posledne dni vystraja! rebra uz mam tak otlcene, ze ma bolia na dotyk. dufam, ze mala nebude mat rovnako dotlcenu hlavicku 😲 😕

ivv
11. jan 2010

adros, tak si si dobre vytrpela.. ale ako hovoris, rychlo sa to zabuda, lebo ten maly pokladik za to stoji 🙂

zazalienka
11. jan 2010

no adrika, tak sa aj normálne teším že idem na sekciu s uspatím🙂 si si to tam statočne oddrela.. takže nakoniec sa Ti zadarilo aj s doktorkou.. Tvoj manžel mi spomínal že malá bola za kriklúňa oddelenia, no asi po kom to mala, čo? 😀 ale klobúk dolu, hlavne nech to rýchlo prebolí, zahojí a bude fain..

adros
11. jan 2010

zuzka, no oddrela, ale ani ty to asi nebudes mat med lizat, ale fakt to za to stoji 🙂 ale mas aspon istotu, ze nedopadnes ako zena, co tam lezala so mnou. Jej rovnako ako mne odtiekla plodovka, prijali ju na vzdycharen, bola otvorena na 2 cm a kontrakcie kazdych 5 min a po 12!!!!!! hodinach bola stale otvorena iba na 3 cm a vobec to nepostupovalo dalej. Odbila si svoje na kontrakciach a potom rozhodli o sekcii ☹

liwka
11. jan 2010

aaaaauuuuuuuu, joj, toto zacinaju byt hororove sceny. dufam, ze to ziadnu z nas necaka

krpuch
11. jan 2010

baby nestraste, ved ja mam este len obcas kontrakcie a idem sa zblaznit... ☹

slenka
11. jan 2010

Ahojte
gratulujem vsetkym novym maminkam k miminkam a prajeme rychle zotavenie a zdravicko 🙂
Aj my uz mame doma malu Vanesku. Narodila sa 8.1. s mierami 3,53 kg a 50 cm. O takom rychlom porode ako som mala sa mi ani nesnivalo. Do nemocnice som dosla na poslednu chvilu, len som sa prezliekla, lahla si a dalsiu kontrakciu uz som aj tlacila. A na tretiu kontrakciu uz bola mala von. Ja som sice mala bolesti uz doma, ale nezdali sa mi take hrozne tak som cakala. Cestou do nemocnice uz som ale snivala o epidurale, ktory mi nakoniec ani nestihli dat 😝
Doma mame ale trosku vacsi problem, kedze starsia dcerka ma doma cakala chora. Dnes sme boli u doktorky, predpisal jej ATB a zakazal priblizovat sa k miminku ☹ Dufam, ze to nechyti aj mala, lebo to by skoncila v nemocnici 😢

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre