Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

gucz
19. feb 2010

ahojte žienky

my sme boli dnes na poradni, za 19 dní malý pribral z 3490g na 4050g.

No a mini aj ja som mala podobný či skôr rovnaký program ako Ty, aj ja som skladala lehátko 🙂, malý v ňom potom aj čumákoval, hrazdička s hračkami zaujala skôr Lauriku 😀.
No a doteraz mi tu malý plakal ako o život, neviem čo chcel..... napapaný, odgrgnutý, vykakaný... ale asi mu chýbal tato, už celá na nervy (z toho revu) som mu ho dala, že tu máš tatinko, uži si ho aj ty a malý mu po troch minútach odkväcol na rukách. Tak si teraz užívam božské ticho 😵

evca35
19. feb 2010

weronyca - nám pomohla Rybilka, aj ju používajú v pôrodnici a na môj Sudokrém pozerali akoby ho videli prvýkrát v živote. Malý mal už v pôrodnici zaparenú riťku, tak sme kúpili Rybilku a za pár dní sa to stratilo. Teraz používam Sudokrém.

krpuch - tiež viem že pri plnom dojčení sa voda ani čaj nepoužívajú.

ja sa ešte do mojich nohavíc nevojdem ☹

minitrouble
19. feb 2010

gucz - inak musim to lehatko pochvalit - teda neviem ci to je nahoda - ale ako som tam simi dala (romi sme vysvetlili po dllllhom ukecavani ze simi boli brusko a ze to lehatko potrebuje) tak simi je kludnejsia - inak vzdy vecer plakala a teraz je spokojna - hned tam zaspala normalne 😵

zazalienka
19. feb 2010

no nášho Miška asi niekde vymenili alebo čo.. takmer som ho neuložila spinkať, furt plače, je nervózny, stále si obhrýza prsty, pritom je napapaný, bol dve hodiny vonku, tak je vyvetraný.. neviem čo s ním je.. je nepokojný.. a ja totálne unavená.. vrešťal tak že mu tiekli slzy, tak sme dali rektálnu rúrku, trošku sa vykakal a za chvíľu zasa vrešťal od hladu.. a dokola.. celý večer.. on pokiaľ nie je napapaný do posledného milimetra tak sa neuloží.. alebo toľko špekuluje, že od únavy nevie zaspať..

gucz
19. feb 2010

no aj nášmu malinkému sa tam celkom páčilo, tak od šiestej do pol ôsmej si tam lebedil, no keď sa napapal, odgrgol tak začal plakať a mohla som sa aj rozkrájať a proste plakal a plakal. No ale zasa však tie nahromadené nové zážitky a stresy musí nejako zo seba dostať...

janka1
19. feb 2010

gucz aj my mame take lehatko 😉 len ine farby 🙂 😵

gucz
19. feb 2010

babulky idem sa ja natiahnuť, nejak mi zostalo zima, unavená som... tak Vám prajem dobrú a hlavne pokojnú noc 🙂 😔

janka1
19. feb 2010

aj tebe gucz 🙂

bebel
19. feb 2010

čajíky pre dojčené deti sú úplne zbytočné....... 😎

http://www.lpp.sk/index.php?option=com_content&...

bebel
19. feb 2010

Zaza a ostatné baby, čo majú zrazu uplakané bábo
http://www.lpp.sk/index.php?option=com_content&...
Uplakané a menej spavé bábätká budú bystrejšie a živšie deti v neskoršom veku ako ich rovesníci....
http://www.najmama.sk/clanok/1202/ako-uspat-die...

Jani: Biba nám grcá často tak, že jej to vyletí aj nosom..čiže už pravidelne s vysávačom odsávame hlieny, ktoré sa jej následkom toho tvoria. 🙄

zazalienka
19. feb 2010

dík bebel.. niečo určite vyskúšam.. hlavne asi budem chodiť do pol pása naked,pretože ma už nebaví furt sa vyzliekať a kojiť... keď je Miško nedojedený.. a kojiť určite neprestanem, aj keď sa prisaje jak hladný šakal.. ako keby mal zuby.. vydržím..

andykca
19. feb 2010

weronyca...my sme nedavno mali problem so zaparenou ritkou....vymenila som v prvom rade plienky (pouzivali sme pampers a teraz sme na tesco plienkach - su super), kupila rybaciu mast co bola uplne naprd a malemu sa to nezlepsovalo takze som sa vratila k sudocremu a ritka je uplne super...hlavne som vynechala vlhcene utierky a teraz to striedam - ked je maly pokakany tak utieram plienkou namocenu vo vode pripadne pod tecucou vodou ho umyjem a ked ma len prdknute tak vlhcenou utierkou.....

baby tu biogaiu pouzivate aj pri refluxe? je to pouzitelne aj v tomto pripade? maly ma skryty reflux....moc casto sa mu vracia jedlo do ust a najhorsie je to vecer ked placka aj pri prsniku - negrcka mi (a ked nahodou ano tak asi tak raz za 2tyzdne)

zazalienka
19. feb 2010

andy aj ja som na tesco plienkach.. zelených.. sú malému najlepšie..tie babylove su jak plech tvrdé.. zajtra idem reklamovať notebook do nay tak hneď vybehnem dokúpiť zásoby do tesca..
ja striedam sudocrem a rybiu masť,chvalabohu zapareniny nemáme.. ale plienok minieme do aleluja.. a okakaný zadok do umývadla aj s mydlom, lebo inakto neumyjem.. keď sme na cestách tak utierky..

andykca
19. feb 2010

zaza presne ako pises tie babylove su tvrde - sme kupili tak narychlo lebo sme mali pokazene auto a nemali sme ako ist do tesca....ale zajtra ideme aj my pre zasoby 😀
a coze mas s notebookom ja mam tiez z nayu a bola som tam s notebookom asi 3 krat a ani raz mi nevedeli povedat co s nim je...a vlastne mi tvrdili ze je vsetko v poriadku a potom sme sa pytali priamo v HPcku a ti nam vysvetlili aky je problem - co nebolo v ramci reklamacie.....takze taky odbornici tam su...uz si u nich notebook nekupim ani keby co bolo...

zazalienka
19. feb 2010

ja mám tiež HP , asi rok, a od začiatku blbne nabíjanie.. proste som furt na kábli lebo keď sa odpojím z elektriky tak do 3-4 minút sa vypne.. lebo mu dôjde šťava.. som tam dnes volala a mám to všetko priniesť aj s krabicou a príslušenstvom.. btw kamoška mala ten istý book a jej ho komplet vymenili.. tiež mala niečo s dobíjaním..
normálne si asi kúpim sony vaio,keď bymi ho vymenili, chcela som kvalitný book, HP, tu ho mám.. tak si teraz vyberiem imidžovku.. inak aj win.vista je úplne na ho..no.. ani zadarmo vistu už nechcem..

andykca
19. feb 2010

no tak s tymto nemam problem....u nas bol problem iny....tak no bude super ak ti ho vymenia teda to by mali ked je s baterkou problem 🙂 leeen sa nenechaj odbit 😀 ja som im tam dala tiez do tela hehe

zazalienka
19. feb 2010

no neboj, ja sa viem pohádať.. tak uvidím čo vybavím..

andykca
19. feb 2010

tak pevne nervy...idem zalahnut...bru nocku 😉

slovakia80
20. feb 2010

dobre renko,
vcera som vybehla,ze aspon na hodku vonku s malou(no hnusne pocasie)a ze na rychlo pojdeme pozdravit svokrovcov,no a zdrzali sme sa tam 5hodin!bola tam aj svagrinej mala,ta ma rok a pol.hluk,vrava sem-tam mala zdriemla,ale lenn tak nalahko.no drzala sa statocne.mm prisiel z prace,ja ze sa aj tak prejdeme spat domov,nie s nim autom.normalne sme doma od svokrovcov za takych 15 min.natiahla som na pol hodky,mala spala,chcela som urobit este jedno kolecko,ale bola uz tma pol 6 a kocikovat po tme,divne mi to prislo,tak sme isli domky.prebalili,napapali a spat.mala svoju hodinu bolelo ju brusko,ale okolo 7 uz spala a potiahla do tretej rana!sme sa cudovali,ze musela byt riadne vystavena.ani sme nekupali.potom sa zobudila o pol 6.vysmiata od ucha k uchu.
dnes mam na plane popratat cely dom,bude makacka,ale treba lebo bordel.mm bude s malou,uvidim aka bude a pred obedom si vyjdeme von,ale ze hlasia dazd.pekny den

katka22r
20. feb 2010

slovakia veru ze strasne pocasie a ty si s akeho sidliska?ak zo sekcova mozeme ist niekedy spolu kocikovat 😉

ives77
20. feb 2010

ahojte babenky,,,dnes máme pekné počasie čo,ale mi sme aspon na hodku vonku boli malý je už proste tak naučený a len čo mu dám čiapku na hlavu sa ukludný a zaspí lebo už vie že sa ide von.Je už stašne zlatý stále sa smeje ked je hore,nemusím sa mu ani prihovoriť stačí že sa nanho pozriem a už má usmev od ucha k uchu 😀 Mi používame plienky s DMka a sú nám super a sú lacné.Ja som dnes dostala prvý krát menzes a bolí ma brucho čo umna nebolo zvykom ,ozaj a túto noc sme prvý krát prespali celú noc od 21.00 do 5.30 paráda,urobila som mu totižto s instantného grízu do flašky taký riedky a spal ako bunda,toto som už od 2mes.praktizovala aj pri Filipkovi poradila mi to kamoška sestra s gyndy a od vtady sme spávali každú noc 😉

minix
20. feb 2010

Ives, co si mu to nachystala? Nejak som to nepochopila...

ives77
20. feb 2010

minix,kúpila som instantnú ryžovú krupicu tá nieje ťažká a normálne som mu do jeho dávky 150ml mlieka dala stiho grízu tolko aby to vedel vitiahnuť s flašky s väčšou dierkou samozrejme nevarí sa to len to pretrepeš ako ked normálne robíš sunar a dáš mu ale len na večer. Unás to robí vela kočiek čo majú deti takých papajkov ako ja

ketkous
20. feb 2010

Ives,ani ja som nepochopila...baby,co Vas citam,tak vam zavidim,ja uz 2 tyzdne po nociach absolutne nespim,mala po polnoci ma prerusovany spanok,mrvi sa a tlaci,no a okolo 4 tej plac,bolesti bruska.No a cez den vyspi troska iba v kociari,snad musim verit,ze bude bystrejsia a chytra,ked vobec nespi 😀
A navyse nemame ocka teraz doma,tak musim kocikovat iba ja,esteze svokricka je na dochodku,ze si aspon nieco porobim.dnes som bola u nasich,tak mi kocikoval cely hrdy oco/dedko 😎

k.a.t.k.a.
20. feb 2010

ahojte
no ja by som v tej dobe mohla malej dat aj segedin aj tak by neprespala celu noc 😝 ona ani teraz neprespi celu a to uz ma 3 roky. A preco chcete aby prespalo celu noc? Vsak take male babatko ma narok sa budit v noci nie? 😅
inak ja malemu ked dam ciapku tak hned spusti rev 😀 neznasa ju, nemozem ani zavezovat 😝 uz ked sveter dam tak je konec, nehovoriac ked ho dam do fusaku tak to je cely bez seba 😅 musim s nim hned bezat na von na mraz 😀

baileysa
20. feb 2010

ahojte 🙂

my este nechodime von, ani ma dnes nelakalo, ako bolo skaredo, ale uz sa neviem dockat prvej prechadzky 😵 ideme zacat otuzovat, v piatok velka premiera, ideme do kosic, ja idem obhajovat dizertacku, tak mm bude kocikovat, dufam, ze sa zinke bude kocik pacit, lebo inak chudak ocko 😅

my este nemama skoro ziadny rezim, ani to nejako nesledujem, pri gretke som to viac riesila, teraz vyslovene "nechavam plynut" 😅 ale mam tiche podozrenie, ze ideme mat take vecery ako pri gretke, ze plakala aj 2 a viac hodin v kuse vecer, zaspavala az okolo pol noci... zinka to uz dvakrat tak tiez spravila, tak sa tesim 🙄 najhorsie je, ze teraz uz musim bez ohladu na to aka bola noc, rano vstat s gretkou 😒 no ale vydrzime... snad to rychlo prejde...

mala uz par takych zachvatov placu, ze az... pomohla nam ta poloha lietajuceho tigrika, ci ako sa vola...
taketo nieco:
http://www.grada.cz/katalog/kniha/nezna-naruc-r...

baby, ako mate doma drobcov oblecenych? a kolko mate stupnov? myslite, ze im treba ciapocku?
ja mam teraz strach, ze ju podchladim alebo nieco 😅 lebo uz pri gretke som vytrenovana na vela veci, takze aj zinku beriem uz ako velke dietatko 😅

inak sa iba kojime, ziadne cajiky ani vodicky zatial...

na ritku u nas iba voda a sudocrem, dvakrat denne umyjem aj mydielkom, ale takym bez mydla, touto penou:
http://www.mojalekaren.sk/multi-mam-baby-wash-1...

dadulka, uprimnu sustrast ☹
ako sa ma ocko?

vsetkym chorym a co na nich choroby liezli, prajem nech su rychlo fit 😉

ives77
20. feb 2010

dieta má byť oblečené tak ako ty len o jednu tenšiu vrstvu viac ako ty netreba to prehánať nech potom hned neochorejú ked ich trochu ofúkne,ja sa nemôžem sťažovať môj macko je zlaté dieťa cez den spinká a ked je hore tak sa len smeje a kuká na hrazdičke na tie somarinky čo tam má a už aj prišiel nato že ked náhodou do toho ručičkou buchne hojdajú sa no a vnoci spal vždy pekne vstal síce každé 3hod.ale najedol sa a spal dalej no a túto noc len spal 😅

ives77
20. feb 2010

ozaj došla vám už materská?mne ešte nie,a máte už vybavené to zvýšenie? ja idem v pondelok

baileysa
20. feb 2010

mne uz materska dosla... a ake zvysenie myslis? to sa tyka len rodicovskeho, nie?

ketkous
20. feb 2010

ives,mne uz dosla..chcem sa este opytat ohladom odsavania mliecka.Ak v priebehu dna odsavate tak mate tu nadobku v chladnicke a odsavate do toho,ked to vyberiete?Netreba ten silikon/pumpicku opat sterilizovat?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre