Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

alikaa
1. jún 2010

dik, asi tam zajtra skocim

danteska
2. jún 2010

@weronyca 🙂 vazne? to je zlate 🙂 mame pekny datum narodenia .. jaj baby,ja som uz nestastna z toho pocasia.. maly bol vcera lepsi,sice aj ked prsi davam ho na terasu ale ked sa zobudi tak sme len tam a to sa mu "nerata"..je mrzuty ked tam ma byt,naobliekany a nic dokopy nevidi,nic sa nedeje 😀

andrejkaz
2. jún 2010

danteska ak sa vyplnia predpovede tak si toho dazda este totot leto uzijeme.....ale u nas dnes neprsi,sice je chladno,ale aspon neprsi,tak dufam,ze cez obed sa nam podari vypadnut von.....

jitta
2. jún 2010

Ahojky, to máte vážně moc pěkné datum narození. Náš malej se narodil 3.1. a statrší Adélka je pro změnu 1.3., tak se nám ty datumy taky pěkně povedly. Jinak i malej je uř třetí den takověj mrzutej, asi je to vážně tím počasím. U nás dneska opět prší.

danteska
2. jún 2010

@jitta 3.1.mam meniny 🙂 tak malicky ma kraaasny datum 😉 😉 ani tu zatial neprsi..som zvedava dokedy... 😀

jitta
2. jún 2010

danteska 😀

kackaaaa
2. jún 2010

Ahojte - díky za uvítání 🙂). Koukám, že s "protivováním" v kočárku nejsme sami, asi je to normální. Někdy je to v pohodě, pěkně usne bez křiku, jindy se musíme vrátit domů. Už abychom měli sporťák. Chci se optat, jak jsou na tom vaši prckové s otáčením na bříško. Moje princezna se otáčí na bok, na bříško ji už moc nechybí - nemůže se převalit přes lokýtek...

andrejkaz
2. jún 2010

@kackaaaa my sa neprevraciame ani len na bok ☹ moj maly je taky lenivec....ale ked ho dam na bok,tak na brusko sa uz prevali,tak uz len odlepit zadok od zeme a bude to 😀

jitta
2. jún 2010

Malej když je v ohrádce,tak se přetočí na bok, na bříško mu to ještě nejde,taky mu překáží ta ručička, ale když ho dám ke mně do postele na bříško na můj polštář, takže je trochu dokopce, tak je na bříšku hned. Tak nevím, čím to je.

anawi
2. jún 2010

@kackaaaa my tiez len na bok zatial, na brusko len ked jej trosku pomozem 😉

zuzisch
2. jún 2010

Ahoj holky, jdu jen na skok, musím se trochu vypovídat... V sobotu zemřel manželovi tatínek, bylo to fakt strašné, bydlí s námi a manžel ho ráno našel v koupelně na zemi už bez známek života, tak jsme ho oživovali, masáž srdce a tak, ale nic nepomohlo 😢 myslím, že je strašné, když na sanitku čekáte 25 minut, to už ten člověk, který bojuje o život, nemá žádnou šanci 😔 😔 v pátek máme pohřeb....

anawi
2. jún 2010

@zuzisch pane boze to mi je velmi luto ☹ zelam uprimnu sustrast ☹ 25 minut cakat na sanitku je fakt vela, ked pri boji o zivot ide o sekundy ☹

jitta
2. jún 2010

zuzisch upřímnou soustrast

ketkous
2. jún 2010

@zuzisch uprimnu sustrast...vela sil ☹

dzobko
2. jún 2010

@zuzisch uprimnu sustrast ☹

aurra
2. jún 2010

my sa uz otacam na brusko asi tyzden, no z bruska na chrbatik ani nahodou

zuzisch
2. jún 2010

díky děvčátka za podporu, no co nám zbývá jiného než se s tím smířit.... 😔

naše Emička se zatím otáčí jen na bok, na bříško se jí vůbec nechce. Z bříška na zádíčka se jí přetočit podařilo jen jednou, nevím nevím, asi máme nějaké líné děťátko... kdy\ž čtu vaše příspěvky, tak máte mnohem šikovnější děti, doufám, že my nemáme nějaký problém... 😒

andrejkaz
2. jún 2010

zuzisch je mi luto co sa stalo,uprimnu sustrast ☹
a neboj tvoja malicka je v pohode,otacat sa na brusko maju deticky v 5.az 6.mesiaci,takze ma este cas.....ved sa uz otaca na bok,tak za chvilu pride na to,co ma robit s rucickou a bude na brusku 😉

amisa
2. jún 2010

zuzisch ahoj ja sem pisem malo, ale moja to iste tiez sa len na boky pretaca a z bruska na chrbatik len velmi velmi vinimocne a pritom sa snazime trosku aj ju motivovat v cviceni, ale ma nas obcas pekne "na haku ". Pani dotorka povedala ze je to OK, dolezite je aby pekne drzala hlavicku, co drzi 🙂
Zuzisch uprimnu sustrast

danteska
2. jún 2010

@zuzisch uprimnu sustrast... 😔 my sa pretocime ked sa zadari,ale maly "cestuje" po celej postielke,zapre sa nozickami a uz ide 🙂

andrejkaz
3. jún 2010

baby u nas je dnes tak krasne...konecne 🙂 asi stravime cely den vonku na slniecku.....tak dufam,ze zase nezacne prsat poobede.....

danteska
3. jún 2010

aj u naaaaas konecne 🙂 sa tesim...len nech nezacne prsat,aj tak je vsade mokro este,na dvore stoji voda 😠

jitta
3. jún 2010

I u nás už je lepší počasí, ještě v noci a ráno strašně lilo,ale teď už se to začíná protrhávat...... snad bude líp.A není ani moc zima a hlavně nefouká vítr.
Adélka je pořád marod, včera jí začali od rýmy hnisat očička a dnes se přidala bolest ucha, takže kapeme do nosu, očí i uší,dáváme kapky na kašel a dotoho všeho má až do neděle anitibiotika, fakt hrůza ☹ ještě že malej nic z toho nechytil 🙂

kackaaaa
3. jún 2010

zuzisch - též upřímnou soustrast.
Jinak s tím otáčením jsme na tom asi tak nějak podobně. Moje Luci se už otočí v postýlce an bříško, ale to je hlavně tím, že máme postýlku nakloněnou, takže se otáčí jakoby z kopečka dolů.

andrejkaz
3. jún 2010

my sme tiez mali naklonenu postielku,ale zdalo sa mi ze ked maly lezi tak do kopca tak sa mu bude horsie otacat,tak teraz ked uz tak casto negrcka,tak sme mu dali postielku rovno.....no a dnes uz konecne aky taky naznak otacania,asi dvakrat sa mu podarilo otocit na bok 😀 😀

zuzul30
3. jún 2010

zusich uprimnu sustrast ☹ a vela sil do dalších dni.....

čo sa týka pretáčania z chrbátika na bruško našej malej to ide už jedna radost, aj ked ju prebalujem len čo sa nachvílku obrátim už je na brušku 😵 Ale chcem sa opýtať aké su vaše detičky "zhovorčivé", lebo naša maličká ked mala asi dva mesiace tak s nami pekne gugolila 😀, ale teraz začala výskat a prestala vydávat iné zvuky 😝 tak neviem čo je to ok

zuzul30
3. jún 2010

kackaa - ani naša nechce byt v kočíku, tak ju " venčím" v manduce a potom ju unavenú šupnem do kočíka kde niekeda zaspí hned a niekedy si ešte troška pokričí a až potom zalomi, ale nespí viac ako 40 min 😅

anawi
3. jún 2010

ahojte 🙂 Dnes bolo doobeda celkom pekne tak sme boli trosku von ale neviem co jej bolo stale plakala 😒 Aj sa jej chcelo spat ale nevedela zaspat. Musela som ju uspat na rukach a dat do kocika, aj tak spala pol hodinku. Potom zacalo zasa prsat 😠 . @zuzul30 nasa tiez len vyska a skrieka 😀 ono sa to stale meni, podla mna to je ok 😉

kackaaaa
3. jún 2010

@zuzul30 - díky za tip.Mám klokanku chicco, takže ji budu asi tahat s sebou, když bude řvát, šoupnu ji do klokanky, utahám a pak na druhý pokus do kočáru. Dnes jsme se opět vraceli s šíleným řevem domů. Docela mě to nervuje, páč jsme chtěli v létě na někam an dovolenou (jen po čechách), ale takhle nevím nevím... Při představě, že mě tam bude dennodenně vyvádět... Dneska ta moje treperenda přes den spala snad hodinku dopoledne, a toť vše. Odpoledne řvala v kočárku, tak jsem to vzdala, ale večer je to s ní doslova utrpení. Je unavená, přetažená, ale za boha neusne... Je to normální, že přes den spí tak málo? V noci spí pěkně - od 21 do 8 s jednou přestávkou na jídlo...

kackaaaa
3. jún 2010

@zuzul30 - a ohledně těch zvuků, máme to taky tak. Nejdřív povídala samohlásky a g, další fáze byla skřehotání, a teď se naučila při nádechu vyluzovat takový zvuky, jako by se dusila (ale opravdu to jen dělá - nedusí se), pak se tomu hrozně směje 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre