Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

bebel
3. dec 2009

Ja mám krčok 3 cm a otvorená na celý prst už mesiac. 🙂 Ale kamošky , čo majú 2 deti ma ubezpečili, to ešte v pohode môžem aj prenášať 😀 Pri 2 rodičkách je to skracovanie krčka a otváranie nesmerodajné.

Hmmm Luci nezávidím: asi si to mala premyslieť skôr než si sa rozhodla otehotnieť...teraz už len budeš musieť zaťať zuby a nejak zvládnuť obe sama naraz- na depky nebudeš za chvíľu mať čas .
😝

weronyca
3. dec 2009

Kocky z BA: mame tu navrh na druhe stretnutie , ako vam vyhovuje streda buduci tyzden? Dali by sme vianocny punc na vianocnych trhoch... Uz sa nam to tu zacina rozpadavat, tak nech ho este stihneme

bebel
3. dec 2009

🙂 Wero ja prídem 😉

zuzuxx
3. dec 2009

Ahojte babule, jej stretko, ktore by som konecne stihla 😀 Velmi rada sa pridam, ak mozem 😉

krpuch
3. dec 2009

antoniab aj ja mam taky fialovy pupok 😉
bebel ja idem rodit v LM, ale vraj sa da, aj ked tu nemocnicu neznasam, zomrelo mi tam vela clenov rodiny. 😠
baby je normalne, ze ma vcera krpec isiel rozkopat? hlavne k veceru sa strasne mrvil. mam strach, ci sa zase nejak neotocil, lebo uz bol hlavickou dolu.

zazalienka
3. dec 2009

krpuch, môj malý je otočený hlavičkou dole, teda predvčerom bol, ale ráno ma už tak boleli rebrá čo celú noc kopal, že mám pocit že chce ísť von.. ja neviem na aké podnety tak reaguje, dva dni len doma ležím a mám kľudový režim, ale on zrejme nie..
aj Vám sa stálo že sa Vám otočil režim? tento týždeň skôr ako o druhej-tretej nezaspím, som úplne fresh, ale potom ťahám do obeda.. a deň je v prdeli..

dadulka2000
3. dec 2009

ahojte babenky
hlasim sa z prace (uz len 3x) a po vcerajsej kontrole na sone. 😀
tak vsetko je u mna OK (sono trvalo asi 1.5 min🙂), placenta posunuta pekne hore, babatko v pohode (sice ziadne info ohladom vahy, velkosti neviem)

co ma rozosmialo bolo prehlasenie nasej Elky, ze v mojom brusku je tma a musi tam zit monster 😀, a ze to bude podla nej dievcatko a bude sa volat "Madam",.... a keby nahodou tam bol chlapcek, (co rezolutne odmieta) tak sa bude volat "Panda". 😀

Weronika,hmmm mas to tazke, nezavidim..... ale nestresuj sa koli tomu zbytocne, uvidis to sa nakoniec spravi,... ja som bola v 8mesiaci tehotenstva ked sme stavali pristavby, lietala okolo stavbarov, vybavovala material, povolenia .... malovala steny,.... a mala v brusku bola v denno- dennom buchote a chaose. a ake super babatko z nej bolo 🙂 .

jeeeej zavidim vam dalsie stretko,.... hned by som dosla na punc, ale uz ma nepustia do lietadla 😝

sisipetka
3. dec 2009

ahojky kocky,
ako sa tu mavate? 😉
U nas nic nove, drobec vrta hlavickou pod rebrami a tvari sa nenapadne 😎 Dnes sme mali opat monitor a vsetko je ok, akurat uz maternica zacina vykazovat mierne kontrakcie, co sa dr. celkom pacilo a pozitivne veri v otocenie babatka hlavickou dole, kontrakciami v priebehu nasledujucich dni a porod prirodzene 🙂 Ale sekcia je i tak stanovena na buduci tyzden, akurat budem teraz chodit na monitor kazdy druhy den a uvidime kam sa dostaneme.
Ale asi vas v stredu uz na vianocnych trhoch nestihnem 😅 Nevadi, budem na vas tuho mysliet 😵

Weronyca, presne ako pise Bebel, s robotnikmi treba tvrdo....MM pracuje v stavebnictve a tak im dava zabrat, ked nedodrzuju terminy, kvalitu a pod....ze az samemu je to niekedy blbe, ale inac sa neda robit.....musis ist po kvalite a case, ved za to ich platis.

Kocky drzte sa a nech drobce pekne kopu....a hlavne sa spravne otacaju a nevymyslaju v poslednych tyzdnoch, ze este zmenia polohu 😉

krpuch
3. dec 2009

ozaj, vcera vecer som sa vymkla v kupelke, rozobrali sme, co sa dalo a nakoniec to skoncilo vykopnutymi dverami. 😕 no bol to zazitok, zatial mame kupelku bez dveri, ale uz sme aspon zalepili, co na nich prasklo pri vykope...

bebel
3. dec 2009

Sisipet držíme palce 🙂 a budeme piť a jesť na trhoch na vaše zdravie 😉

Krpuch: hehe....dúfam, že tam naozaj nebudem musieť zakotviť , nemám ani šajnu, kde tam ,čo je..ale nabalenú tašku budem mať 😅
A k vymknutiu 😀 mám obdobný zážitok spred 14 rokov ešte na gympli sme hrali basketový turnaj na inej škole a ja som sa šla osprchovať skôr, lebo som bola tak sfaulovaná, že som mala prasknuté zápästie (čo som riešila potom) a bohužiaľ sa zasekol zámok na sprchárni.....tak ma vyprosťovalo asi 30 cudzích ľudí od školníka cez riaditeľa a okloidúcich a potom som musela medzi tým davom mojich záchanárov prejsť v uteráku do šatne. To bol veľmi vtipný deň. 😠

weronyca
3. dec 2009

zuzuxx budeme len radi ak sa pridas.. 🙂

liwka
3. dec 2009

pozeram, ze to tu zamrzlo, aj vy ste si pospali ako ja? 😉
inak, prajem pekny podvecer a pridavam sa k vasim vtipnym historkam- dnes sme boli s priatelom v BA, v Devinskej Novej Vsi na pohovore v jednej z tych firmiciek a hoci sme cestu vobec nepoznali, nemali naplanovanu a sli sme stylom, ved to hadam najdeme, tak sme to nasli na prvy sup. az sa mi verit nechcelo, ale po obchvate je to uplne super.
no, cestou naspat, co som si ja naivne myslela, ze uz nemozeme zabludit, sme sa taaak zakecali, ze som si po nejakom case vsimla, ze sme sice na dialnici a nikde sme neodbocili, ale zmizli domy! 😲
uvedomili sme si, ze ideme blbo, ale na dialnici sa len tak otocit neda, tak sme s napatim cakali, kde skoncime- a o chvilu tabula Rajka 😀
sme sa obaja zasmiali, ze taketo neco dokazeme len my, za hranicami sme sa na plnej ciare otocili (stastie, ze nikto nesiel okolo) a fujazdili spat do BA. v tomto pripade sme vdacili za to, ze bola hmla, bo sme boli samozrejme bez dilanicnej 😀

roxy_1
3. dec 2009

Ahoj holky nez vas doctu tak me uplne prekvapuje ze nektere mate tento mesic mensi briska nez minuly,docela me to prekvapuje 😀 😀 😀 ze by se uz mimca chystala na porod??? 😀 😀
co krpuch,zdenka a nedockava ??? 😀 😀 😀

katka22r
3. dec 2009

ahoojte kocky az teraz som si vsimla ze v TK mam napisane v 30tt ze hlavickou dole myslite ze sa od 30tt este mohla otocit?od vtedy mi nerobil nik ultr.takze nic neviem ☹

gucz
3. dec 2009

katka mne lekárka povedala, že do 36 tt a u druhorodičiek do 38 tt sa bábo môže ešte tri krát otočiť...

roxy_1
3. dec 2009

weronyca mrzi me ze mas takove starosti...u nas je to trochu podobne,jen vsechni delaji jak muzoua dobre ale ja mam hruzu ze to vazne nestihneme nez se maly narodi.... 😒 koupelna bude jeste pred vanocema,loznice snad nejak po a kuchyn bude az v pulce ledna....ach jo,kdyby slo mavnout kouzelnou hulkou.... 😅 😅

dadulka teda mala Elka je cislo 😀 😀

jinak dnesni kontrola probehla v pohode,dr. mi rekla ze by mi prala porodit driv pokud jsme KP ze nebude aspon tak velky ale ja stale doufam ze se jeste otoci... 😉 braly mi stery.tad uz budu chodit kazdy tyden takze pristi kontrola je 10.12. a zaroven jdu uz na monitor a na odhad porodni vahy plodu,takze to priste bude asi na dlouho...
nakoupila jsem si homeopatika jen to nejdulezitejsi a to ricinus communis maji ve vsech lekarnach na objednavku,jen v nemocnicni je prodavaji bezne,ale nemeli je zrovna skladem...tak snad priste 🙂

roxy_1
3. dec 2009
janqa24
3. dec 2009

pekny vecer bruska 🙂 po nejakom case sa mi opat podarilo utrhnut si chvilku, ze si posedim pri pc.....v poslednom case nejak nestiham 😝

vcera sa mi podarilo po dvoch tyzdnoch dostat sa do rizikovej poradne.....no to bol uzasny zazitok 🙄 najprv si ma zavolala sestricka, kym bol doktor na obede, ze mi zalozi kartu, zmeria tlak a da precitat poucenie.....bola som dnu asi desat minut.....potom pol hodinu nevedela zohnat doktora, dvihol az na tretom cisle, ktore vytocila.....dalsiu polhodinu mu trvalo, kym sa mu uracilo prist.....vzal ma dnu, spytal sa ma ako sa mam, aky som mala tlak, ci mi opuchaju nohy (ani na ne nepozrel, ked som si chcela vyhrnut rifle), natukal nieco do karty a poslal ma prec 🙄 🙄 🙄 ze keby nieco, pridite.........trvalo to presne 5 minut....nijake vysetrenie, monitor, ultrazvuk, nic 😠 moze cakat, ze tam este niekedy pojdem!!! 🙄

dnes som bola u mojho gynekologa a vsetko je ok, vraj nemam kvoli tomu tlaku robit paniku (co som ale ja nikdy nerobila, vzdy len lekari okolo mna hikali a vraveli, ze som uz davno mala lezat v nemocnici 🙄 ) a ze baletka vyzera na ultrazvuku v poriadku, spokojne otocena hlavickou dolu od 20 tt, a v pondelok ideme na ctg a prietoky 🙂 uvidime, ako baletka narastla a podla toho sa rozhodne, ci pojdem rodit pred Vianocami alebo az po......ja by som radsej az po, nech si mozem este dosyta uzit stedru veceru a kolaciky 😵 😵 😵

ives77
3. dec 2009

ahojte kočky 🙂 neviem ako vy ale ja sa už začínam cítit divne.Vnoci neviem spať puchnú mi nohy a velmi ma bolí chrbát,dúfam že ste všetky v poriadku a hlavne ešte 2v1.
Mne dnes prišiel papier so súdu od mojho ex kde sú napísané také kraviny a klamstvá že ma chytil taký záchvat plaču,že ako to vôbec dokáže vôbec napísať ved sme sa niekedy lúbili prežili sme si čo to a máme spolu syna a on dokáže napísať niečo také kruté -proste nechápem,takže cez víkend idem napísať odpoved na jeho výzvu a do 5dní to mám poslať do BBna kraj super pár týždnou pred pôrodom ni?
Inak mne ide malý za posledné 2dni rozkopať bruchooooo

krpuch
3. dec 2009

roxy - tak to je teda naozaj divne, som si az teraz vsimla, ze minuly mesiac som mala väcsie brusko 🙂 mozno som bola viac napapana 😅 ale kukam, ze mam najmensie z vas...

zucana
3. dec 2009

janqa a aky mas tlak?
inak to je sila v tej rizikovej poradni....

janqa24
3. dec 2009

zucana moj osobny rekord je 210/100, ale to bolo len raz......na kontrolach u lekara mi vzdy sestricka namerala okolo 160/95 plus minus a opuchali mi trochu nohy a ruky, tak chcel mat lekar istotu, ze bude vsetko ok, aj ked ma posle uz do poradne do porodnice, kde budem rodit....tak ma odporucil do rizikovej, mysliac si, ze tam sa o mna dobre postaraju.....no nemam slov skratka 😒 esteze mam v porodnici znameho, ku ktoremu mozem chodit, inak by som uz od nervov asi porodila

roxy_1
3. dec 2009

krpuch to je fakt 🙂 a az ted jsem si vsimla ze jsem tam misto cm napsala tt no to by jsi uz mela vice jak rocni dite 😀 😀 jdu to napravit 🙂

jinak maly taky posledni dva dny divoci az me to nekdy boli,jestli to neni uplnkem 😅 😅

minix
3. dec 2009

roxy, asi to bude splnom, my mame dnes velmi akcny den takisto, ale podla pohybov si myslim, ze male je otocene uz dole hlavou a budem len dufat, ze tomu tak skutocne aj bude. 🙂))

bebel, pobavila som sa velmi na tom, ako sa Bruno hral na stazovanie sa na kuchynu.

stretko na trhoch v BA este presne neviem, aky bude program, kedze som planovala dat tam nejake stretko na trhoch s kamoskami presne 9-eho, uvidime. 🙂 Ved sme sa este nedohodli definitivne.

zazalienka
3. dec 2009

práve som si vypočula zopár skladieb z CD Susan Boyle, a asi to bude náš favorit.. úžasný skvelý hlas a krásne skladby.. fakt vydarený album..

liwka
3. dec 2009

Zuzi, zmenila si fotku.. tak, vitaj Misko na konikovi 😀

zazalienka
3. dec 2009

aaale to len tak som sa trochen nudila.. musím si urobiť nejaké pekné foto cez víkend..

liwka
3. dec 2009

ja som si konecne na youtube pustila vianocne pesnicky, bo vsetky cd sme nechali doma. zacala som Johnom Lennonom a jeho Merry Christmas (war is over), ta piesen je nadherna, ale si nemozem pozriet ten klip, bo mi to pride veeelmi luto ☹

zucana
3. dec 2009

janqa sila ale tak aspon ze mas toho znameho ....inak by asi aj mna slahlo....

zazalienka
3. dec 2009

to je tiež môj favourite.. a ešte Band Aid - Do they know it´s Christmas...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre