Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

pietra
5. máj 2009

markee, ja som uz bola. Aj mne kazdy hovoril, aby som isla az po 8tt, ze to uz aj srdiecko bude bit. Ale zas som citala clanok, ze ak by nedajboze islo o mimomaternicove tehu, tak po 8tt uz moze byt ohrozeny zivot matky. Nic take sa u nas v rodine nastastie nikdy nevyskytlo, ale jeden nikdy nevie, tak som pre istotu isla hned, ako som mala vybavene strazenie pre malu

markee
5. máj 2009

No právě. Mě doktor říkal,pže jsem se ho fakt před 14dny ptala,že prostě mám přijít kolem toho 7tt i z důvodu nějakého problému kdyby byl. Takže to vidím prostě za ty 3týdny a bude to určitě v pořádku.

drobec123
autor
5. máj 2009

ja idem dnes, ale ja teda musim kedze som po IVF a potrebujem lieky + chcem zmenit gyn. tak sa idem s nim dohodnut. ale vcera som bola na UTZ v CARe a bol vidiet len cierny fliacik - 11mm, ziaden plod, proste len gestacny vacok, takze je to fakt este velmi skoro.

prdecek
5. máj 2009

ahojky holky,
mrkněte 😀 😵 ke mě do alba, je tam test dělaný před chvílí 😵

prdecek
5. máj 2009

holky, koukala jsem že ste se bavili že v lednu je kozorožec a já su taky, sem narozená 8.1. 😀 a termín bych měla mít kolem 6.1. 🙂

roxy_1
5. máj 2009

tak holky prave jsem dojela od doktorky,
mam z toho smisene pocity,na sono nebylo nic videt jen naznak male skulinky ktera ma 2mm ale nemuzou mi rict nic konkretniho. 😒 mam dojit znovu za 14 dnu a pak to treba pujde videt lepe,kazdopadne jsem trochu zklamana,nemam z toho vubec dobrou naladu ☹ krev mi nebrala,dr. rikala ze teh. testy jsou velmi citlive a tudiz pravdive....uz jen to sono 😖
navic mam tvrdou manualni praci na tri smeny a ted to proste nejak budu jeste muset vydrzet..

prdecek uz vim jak se citis a blahopreji k testiku 😉

pietra
5. máj 2009

roxy, neboj sa. Takto skoro je vidiet len "bublinka" 😉 ak tam ten naznak je a test bol pozitivny, tak tehu si 😉

pe3cka
5. máj 2009

ahojky holky...jen pro informaci-já jsem taky kozoroh 🙂 konkrétně- 10.ledna... 🙂 stejně je to všechno skvělé...

roxy: nic si z toho nedělej, totéž mi řekla moje doktorka...prostě je to ještě brzo...ale test by nelhal... 🙂

prdecek: vidíš, testík je jednoznačný...musíme ještě chvilku vydržet... 🙂

katy2
5. máj 2009

ahojte nove tehulky 😵 😵 😵
vsetkym vam gratulujem a prajem prijemne tehotenstvo... uzvivajte si ho plnymi duskami a hlavne bez problemov.....
Nestresujte s uzv.... Srdiecko byva az v 7-8tt (skor 8tt) a embryologicke struktury a gestacny vacok zvyknu byt v nejakom 6tt.... Hlavne nepodliehajte panike a teste sa z noveho zivota 😵

roxy_1
5. máj 2009

diky holky za podpory...

prdecek : dej vedet jak jsi toho 11 dopadla,zda uz ti to poporustlo....jsem zvedava,jsme na tom skoro stejne. 😉

prdecek
5. máj 2009

roxy taky sem měla na sonu jen náznak dutinky 2mm, já jdu na další už v pondělí, to bude dobrý uvidíš 😉 bude to tak jak to má být, já tomu už taky věřím 🙂

pe3cka
5. máj 2009

roxy: a kde pracuješ?

prdecek
5. máj 2009

já mám slíbenou neschopenku, když testy z krve budou ok, pracuju totiž u mentálně postižených v ústavu. zvedáme je a tak, tak tam během těhu pracovat nemůžu.

pe3cka
5. máj 2009

prdecek: jejda, tak to ti rozumím...to chce opravdu co nejdřív na neschopenku. mě moje doktorka nabízela hned přeřazení,ale já mám pohodovou práci...tak to ti budu držet palečky, ať ti to potvrdí a ty můžeš být v lidu doma..moc bych ti to přála...

prdecek
5. máj 2009

díky 😀

koukala jsem že máš termín na moje narozeniny 😀

jdu žehlit, mrknu sem večer

roxy_1
5. máj 2009

pe3cka:ja delam v pneuvyrobe,vyrabim plaste na motorky,celkem dobra drina,no abych se priznala doktorka mi davala papir pro meho obvodaka aby mi napsal neschopenku ale ja tam nesla,tento tyden jsme doma a pristi tyden mam 4 nocni tak to vydrzim a pak jeste v pondeli na odpoledni a v utery 19. uz jdu na dalsi sono.na neschopenku to nema smysl.

pe3cka
5. máj 2009

roxy: proč myslíš,že to nemá smysl? stejně tam asi zůstat nebudeš moct, tak jediné řešení je nemocenská...
moje doktorka je celkem pečlivá, tak mě poučovala, že nesmím jezdit MHD, nakupovat má chodit manžel atd... 🙂 myslí to dobře, jenže to není takové jednoduché... 🙂

roxy_1
5. máj 2009

pe3cka: neni pri dnesni neschopence,prvni 3 dny nedostanes ani kacku a pak je to des a bida.... 😒

pe3cka
5. máj 2009

roxy: já vím...v tom ti rozumím...je to katastrofa...snad se najde lepší řešení... 🙂

roxy_1
5. máj 2009

tak byla u me kamaradka z prace a rikala at radsi zustanu doma,budu v klidu a pak az se objevi naznaky tehu tak uz budu v neschopence pokracovat a kdyz ne tak se vratim do prace,asi ma pravdu....no snad to aspon utece,jinak me prijde ze se ten cas hrozne vlece kdyz na neco clovek ceka.... 😉

roxy_1
5. máj 2009

jo a jeste jsem zapomela zemi pani doktorka predepsala Kyselinu listovou kterou mam uzivat jednou denne..

lenocka5443
5. máj 2009

ahojte kocky, tak som Vas konecne docitala...popisali ste toho dost, no ja som tiez nebola este u doktora...a ak pojdem...tak ani nie koli sono, ale nech mi da len nejake vitaminy......sono sa oplati presne ako vravite okolo 8 tt..ale ak doktor bude chciet tak pojdem a uvidime...

markee
5. máj 2009

Roxy,to je dobře,jen tu listovku papej. Mě jí předepsal doktor v lednu(když jsem byla těhu,ale nevěděla jsem,že to tak brzo skončí)a taky mi napsal Jodid.To mi psal už i při Johance. Já teda listovku jím už od srpna,kdy jsem se začli snažit a v lékárně mi ještě říkala,že vitamín E k tomu stačí. Jiný vitamíny baštit nebudu.
Jinak jsem při Johance jedla Femibion,jen ze začátku.Pže pak to prý nemá smysl,tvrdí i v porodnici.

bielanevesta
6. máj 2009

Dobré ránko prajem všetkým 🙂

drobec123
autor
6. máj 2009

dobre ranko. ja sa tesim, lebo uz iba dnes a mam 4 dni volna ! zajtra mam dovolenku !
dnes mi prvykrat prislo totalne zle, tak ma natiahlo ze som myslela ze ulici to pojde von.... blleee pocit ..... dufam ze ma to v praci nechyti !

bielanevesta
6. máj 2009

mne zatiaĺ tak zle nebolo, aj keď občas mi býva nevolno(ale nie na zvracanie)...pri malej mi začalo byť zle tak v 6 tt

bielanevesta
6. máj 2009

Prdecku testík krásne zosílil 😵

drobec123
autor
6. máj 2009

no mne tiez bolo do teraz len tak ze som mala sem tam zavrat, ale nic strasne. ale dnes som sla po ulici, kde bol klasicky stanicny stanok s vyparmi a ked som to vdychla tak ma totalne naplo. teraz uz je dobre. aspon viem, na co si mam dat pozor !

bielanevesta
6. máj 2009

to určite 🙂 ja som zvedavá na seba 😀

pietra
6. máj 2009

ahojte 🙂
mne je uz par dni vselijako, vadia mi vsetky mozne vone. O chvilu asi zase nakupmi bude povereny manzel, vcera som z niektorych casti obchodu musela doslova utekat 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre