Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

gucz
14. feb 2010

mini veru tak, aj my sme pozerali tú cenu v bambiny, chceli by sme sa tam ísť pozrieť aj osobne buď zajtra alebo v piatok ak nám to vyjde.
No tak nakoniec som si objednala avent odsávačku mlieka, už je aj zaplatená, tú Mam som zrušila, lebo tá pani tam napísala zlú cenu do inzerátu. Andy mne už je fajn, teraz ten prsník ani necítim, len keď si ho pritlačím rukou, uvidíme čo bude večer, večer a v noci sa mi dosť nalievajú prsia (hotová dojnica 😀 ).

minitrouble
14. feb 2010

andykca - no aj my mame sice dost velke auto ale mame uz 2 deti 😀 😀 takze sa zo dna na den to auto prudko zmensilo 😅 - teda vsetko sa dako zmensilo - aj ten byt uz je daky mensi odkedy mame 2 deti ...aj v tych skriniach je dako menej miesta 😅 😅 ...takze pre mne to ze je daco lahko skladatelne je super vec 😵

minitrouble
14. feb 2010

baby - inak to vam super rychlo presiel ten zapal...mna to vtedy odpisalo na 4 dni uplne 😝

andykca
14. feb 2010

minitrouble no tak to ano...ja som rozmyslala ze ked budeme mat 2 deti tak uz kupujeme VITO VW alebo fest velke rodinne auto....bo uz v aute nik ineho nezvezieme (2 autosedacky v aute to uz nik iny do auta neprisadne 🙂) a co sa tyka skrin tak uz teraz sme my preplneni 🙂 🙂 a to sme len traja...xi

gucz super ze ti to preslo...ja tiez este citim na pritlacenie ale je to o 90% mensia bolest...aj ked maly papa je to znesitelne.....ono to vraj do 24 hod. ma prejst same a ked nie tak treba ist k Dr.

bebel
14. feb 2010

Minix ja odsávam počas kojenia, najmä v noci....na 1 prse je Biba na 2. odsávam...potom po odgrgnutí dám Bibu na odsatý ešte potiahnúť do zaspatia.Z toho odsatého 60 ml zmiešam s NUTRITON zahusťovadlom a dám z fľaše.
Inak už 3 x sa malá brutálne pozvracala práve po vypití zahustenej dávky z fľaše, ale nie je to pravidlo, tak som v rozpakoch, či jej to pomáha. 😖 Zajtra v rámci poradne si vypýtam výmenný lístok s odporučaním na sono kvôli GER.
My máme vibrujúce kresielko FP, ktoré sme mali aj pri Brunovi...a malá to vibrovanie nemá príliš rada zatiaľ, ale dnes v ňom ráno ešte hodinku pospávala, keď sa postupne ráno preberala a ja som s Brunom zatiaľ raňajkovala.

A tiež zvažujem kúpu medela electric mini, ak nám po sone odporučia pri každom papaní podávať odsaté MM s NUTRITONOM, pretože manuálne 1 rukou počas kojenia z 2. je celkom makačka ..najmä v noci nemám také koordinované pohyby a je to pre mňa dosť nepohodlné.

Andykca: sleduj si prsia a ak máš niektoré príliš tvrdé, radšej si ho odsaj sama preventívne- uvoľni tlak.
Krpuch ja pijem medovkový Rajec a v pohode. Iba raz som mala s malo menšie intermezzo, keď som si dala Eiscoffee. Takže pre mňa j tabu len alkohol a kofein.😉 A keďže robia už aj bezkofeinovú Nescafé GOLD , ktorá mi úplne stačí na oklamanie chťovýchpohárikov ráno- nechýba mi nič viac ku šťastiu.

minitrouble
14. feb 2010

andykca - no my sme tento tyzden kupili detom do izby sedacku + postel a skrinu pre simi a zrazu mam pocit ze ta detska izba je daka mala ci co 😝 😎 😅 a to ma tusim 20m2 !! ....som dostala zakaz kupovat akekolvek hracky vacsich rozmerov - lebo po tom co tam mame 3 kociky, 3 odrazadla, auto pre babiky, postielku pre babiky a hojdacieho kona ...tak uz tam je problem udrziavat poriadok 😎 ...nehovoriac o tych cca 7 krabiciach s malymi hrackami....normalne do buducna asi budeme musiet zacat setrit na dom aby sme sa pomestili 😀 😀

minitrouble
14. feb 2010

bebel a nedas si ani pifko??
inak ja som citala ze ten nutriton nemusi mat vzdy pozitivne ucinky - pisala to ta holka co tu na MK radi ohladne kojenia co ste minule hadzali linky na nu...tak som ho vysadila a simi mala posledne 3 dni problem s kakanim a jak som to vysadila tak chudina kaka a kaka ...dnes rano sa mi prvykrat presrala aj v DM plienkach 😅
takze u nas asi ten nutriton nakoniec nebol az taka vyhra - ale my sme negrcali len sa vzpinala a trosku si odgrcla obcas - ale nie ze prudom ...takze ona ma asi skor tu zahu ci co to je 😝

bebel
14. feb 2010

Minitrouble: E-e, ja nie som moc na pivo (chutí mi jedine Leffe alebo v lete keď je brutálny úpek, tak možno ešte Čierna hora kvasinková s medom mi sadla 😎)....keby som mohla tak si dám Mojito 😀 , ešteže si môžem dať virgin 😉

A čo sa týka hračiek....tak to je katastrofa. Teiž sa toho zbavujem akonáhle sa to nevyužíva. A musím vymyslieť nový systém úložných priestorov na hračky, keď potom uspôsobíme detskú izbu pre obe deti.

A ku grcaniu: Biba pokaždé na niekoľkokrát po kojení vygrcne trochu po odgrgnutí...ale aj na 3 x počas 30 min od napapania. A občas to letí von ešte pred odgrgnutím prúdom, ako keď otvoríte vodovodný kohútik...vtedy malá otvorí do korán ústa, privrie oči a v takých vlnách ako keď dospelý zvracia vyvráti hádam všetko, čo práve do seba dostala. 🙄 😨

roxy_1
14. feb 2010

minitrouble diky za vyrizeni holkam 😉 🙂 btw mas krasne sladene holky v albumu,libi se mi jak maji stejne obleceni 😀

ja si v patek dala kapku sampicka jen na pripitek,kamaradka zapijela mgr. 🙂 myslela jsem si ze treba po tom bude maly spat jak dudek ale nic se nekonalo 😅

minitrouble
14. feb 2010

bebel - no to my takto negrciame teda ...takze asi ten nutriton prestanem radsej davat ...rozmyslam nad tymi kvapkami bio gaia ze by som nasadila
bebel a co robis s tymi hrackami co uz nepouzivate? - ja ich sice teraz odkladam pre romi ale inak neviem co s nimi ...mame kopec plysakov (fakt veeelice vdacny darcek - som skonstatovala ze to moze dat len clovek co deti nema 😉 ...aj ja som bola taka blba a davala som plysakov - ma museli inak preklinat za to 😅 😅 ) ...vies o dakom mieste kde sa to da dat tie hracky?
ja ich zatial ukladam do krabic z Ikei - take tie velke na kolieskach co sa daju dat na seba - tak mame cely taky vysoky stlp z nich 😎 😀

zucana
14. feb 2010

cafte baby k tym ortopedom chodite preventivne alebo vas tam posielaju alebo je to povinne???

minitrouble
14. feb 2010

zucana - tu to je povinne 😉 🙂

stylly
14. feb 2010

roxy_1:Ahojky jak se máte? 🙂

roxy_1
14. feb 2010

stylly ahojky....my rosteme dobre,akorat bojujeme s prdikama,musime to vydrzet do tech 3 mesicu nez to prejde samo 😀 jinak je maly zlate mimco a kdyz nas netrapi prdose tak se krasne umime smat a snazime se povidat a vydavat zvuky 🙂
jak se dari vam?co maly je vsechno v poradku?

stylly
14. feb 2010

roxy_1:Jasně,..náš tygr je mooc živé miminko a navíc pořádný vzteklouš,...my budeme mít 3měsíce už za 10dnů 😀 ,prdíky máme občas,...vážíme 3,8kg a krásně prospíváme🙂Andy miluje cestování v autě,... 😵 Vnoci celkem dobře spí,..krmíme co 4h. 😉

zazalienka
14. feb 2010

mini môj brat dával hračky do kojeneckého ústavu.. myslím že tie detičky to poteší a pomôže..

zucana
14. feb 2010

super...tu nie je povinne nic
tu ides k pediatrovi po porode ze po 3tyzdnoch a potom v tretom mesiaci....

bebel
14. feb 2010

Minitrouble: ja zásobujem napr. detské kútiky...v Aquáči, v obchodoch, v našich obľúbených reštauráciach a kaviarniach, kde majú zriadené kútiky pre deti. 😉
V detských domovoch majú mrte hračiek......Tam nestoja o ne, ale o to, aby si ich niekto odniesol domov ☹ a nejde to tak easy.

roxy_1
14. feb 2010

stylly to tak leti paaani uz 3 mesice,je to ale drobecek my jsme asi tezsi ale to zjistime az v utery na poradne kolik vazime 🙂 ale u Andriska to je slusny vzrust vahy kdyz si uvedomim jakou mel tu porodni 🙂
tak hlavne at moc nezlobi a krasne dal pribira a dela vam jen samou radost 😵
po 4 hodinach to mate slusne my stale po 2....jsem zvedava kdy se nam to protahne aspon na ty 4 😅

olgas
14. feb 2010

Ahojte holky,

tak po delší době se ozývám. Snažím se prckovi nasadit nějaký režím, někdy ale vyhrává nade mnou on. Chtěla jsem se zeptat, jak často koupete? Nám v porodnici říkali, že máme koupat tak co 3. den, ale to je teorie. Jak to máte v praxi vy?

zazalienka
14. feb 2010

ja kúpem každý druhý deň, medzitým len riťku umyjem v umývadle a ponatieram suché miesta..

minitrouble
14. feb 2010

nam v porodnici hovorili ze sice podla najnovsej teorie sa ma kupat kazdy druhy den ale ze oni su stara skola a ze oni radia kazdy den ...a tak sme robili aj pri romanke ze kazdy takze pri simi to robime tiez tak ...akurat vlasy neumyvam zakazdym kvoli tomu ze je zima aby nemala mokru hlavicku 😉 🙂
bebel - no to je super napad do detskych kutikov 😵

roxy_1
15. feb 2010

my taky koupeme kazdy den,naucili nas to tak v porodnici,kvuli tomu aby melo miminko nejaky rezim a u nas to tak funguje...v 7 koupeme,pak se nakrmi a uklada se ke spanku,jen nekdy jej nemydlim celeho jen prdelku,ale vetsinou pokazde.uz je to nas kazdodenni ritual 😀

minitrouble
15. feb 2010

roxy - presne ako pises aj u nas je to ritual a podla mna je to pre babatko dobre ze vie ze po kupani sa ide spinkat a je noc 😉 🙂 a ze to je kazdy den 😝

krpuch
15. feb 2010

my kupeme kazdy druhy den,ale ritku umyvame po kakani pod vodou...supinate uz mame len cielko,tak to mu kazdy den natieram.
prave som zistila,ze nikolasa je na 6.12. tak ma mierne slak triafa.myslela som,ze bude mat meniny v auguste s nikolajom,ale moj povedal nech zistim kedy je nikolasa,lebo on nie je nikolaj.nechcela som,aby mal vsetko pokope,vlastne kvoli tomu sme mu nedali meno timotej,lebo ten je v januari...no ale co uz,hlavne,ze sme zdravi

ketkous
15. feb 2010

dobre ranko 😵
aj my kupeme kazdy den,hovori sa,ze babo sa po kupani unavi a aj koli rezimu.No nasa po je po kupani niekedy este zivsia a uspavame ju aj hodinu 😝
ozaj nosite deti na rukach?nasi mi hovoria furt,ze len si ju tak nauc a uvidis,ze ju budes nosit furt...no ked ide spat,tak to striedame,troska na ruky,troska vyplakat v postielke,troska posuchat brusko....lebo nezaspi vzdy na prvy sup.
idem objednat to lehatko,uz sa tesim 😀

roxy_1
15. feb 2010

holky na kolik se ma ohrivat mleko do flasky?

janka1
15. feb 2010

roxy ako myslis na kolko?
mas namysli materske ? to ma mat teplotu ako ty v prsniku cca 37stupnov 😉

roxy_1
15. feb 2010

janka1 jo jo materske 🙂 dekuji...chtela jsem zkusit dat malemu z flasky a hlavne abych mela predstavu kolik toho vypije 🙂

krpuch
15. feb 2010

baby, davate krpcom aj cajik? myslim tie, co kojite bez dokrmovania.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre