Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

antoniab
18. feb 2010

ketkous skus ako radila janka odsat a tak dat malej
ja bezne davam takto malej lebo na prsniku je nepokojna a potom to vygrca
nechcem to zakriknut tak som ani nepisala ale mi spime v noci velmi pekne od 8 do 2 potom do 6 a potom to uz je rozhadzane v kociariku a sedacke vyspi krasne inak tak hodinku vkuse pucenie nosenie a tak dokola tak dufam ze nam tie noci takto ostanu 😉

vsetkym prajem rychle uzdravenie 🙂

sisipetka
18. feb 2010

ahojky kocky,
to plackanie na prsniku a potom aj po papani metanie sa a dalsie plakanie je naozaj skryty reflux a palenie zahy z behajuceho mliecka v hltane. My sme to mali tiez po prvom mesiaci a nevedeli sme si ani odgrgnut - davali sme ho na brusko, nech sa mu aspon troska ulavi. Teraz uz ma 10 tyzdnov a je to naozaj lepsie, traviaci trakt sa postupne stabilizuje a je to vidiet aj na papani, grgani a kakani.
Inac podobne ako biogaja funguje aj infant dofilus - takze ak mate problemiky s kakanim a prdkanim mozete skusit aj tuto alternativu. Nam zabrala a kakame pekne zlte 3-4 denne, aj ked nie sme uplne na materskom mlieku, kedze dokrmujeme a tam je stolica roznoroda....

Adi, mne Chrisko spinka krasne v kociku, ale iba v chodiacom - ked ho dam na balkon a kocik stoji, tak sa na mna vykasle so spankom a ruci ako tur 😅 ....Dufam, ze sa Patkovi bude coskoro viac pacit a pekne si tam oddychne 😉

dadulka2000
18. feb 2010

ahojte kocky

zacnem tou dobrou spravou - dnesna reklamna kampan DOVE bola super akcia. ked budu foto online, dam link, nech sa aj vy zarehnite 🙂

a teraz ta zla news - dnes mi aj starka umrela ☹ , pred 2 tyznami odisiel jej manzel a uz aj ona sla za nim do nebicka,.... zivot je fakt kratky 😔

idem precitat co je tu nove a spat,... som uplne utahana po celom dni v Londyne,.... 😝

antoniab
18. feb 2010

dadulka uprimnu sustrast 😔

janka1
19. feb 2010

dadulka to je je velmi luto ☹ uprimnu sustrast 😔

janka1
19. feb 2010

k tomu spinkaniu 🙂 u nas sluzi postielka cez den iba na hranie, aj to len na cce 30 minut 😅 taktiez nas v nej so spankom strasi , spinkame v kociku ,alebo na velkej posteli 😵
v noci je to v pohode , po kupani rovno do postielky a spinkame OK , tiez to neviem pochopit , ale co uz 😨 ked tak,tak tak 😵 v noci je to podobne ako pisala antoniab 🙂 mame uz staly rezim co sa mi paci aj ked by som to rada este o hodinku posunula, ale zatial sa nepodarilo 😵 casom urcite , verim tomu
19.00 kupkanie cca 19:40 spanok /nocny/postielka,tma 😉 21.00 papanie bez otvorenia ociciek 😀 2.00 dalsie papanie bez otvorenia ociciek 😵 potom cca 6.00-7.00 ale este spinkame az 10.00-11.00 sme vyspinkani, usmiaty a kakame za celu noc 😵 😵 😵 a samozrejme kecame a vstavame 🙂

janka1
19. feb 2010

vyhrali sme nad Ruskom SUPEEEEEEEEEER 😵

zazalienka
19. feb 2010

SLOVENSKOOOOOOOOOOO!!!!!! parada..

roxy_1
19. feb 2010

holky zavidim vam ty nocni spanky,u nas stale stavam po 2 hodinach a od 5. ranni uz mame problem spat tak je to kazdou hodinu 😒 je to jen kvuli prdikum,to maleho budi... 😒 treba az bude mit ty 3 mesice tak se to zlepsi a budeme i spavat dele 😉

ketkous
19. feb 2010

hurraaa Slovensko,superrrr!!!!!
Sisipetka,ten skryty reflux sa musi sam stabilizovat?teda mam cakat,kedy to samo prejde?davame zatial Sab/Simplex a spominanu Bio gaiu.
Roxy u nas je presne to iste,akurat to zacina od 4 rana 😒

gucz
19. feb 2010

dobré ránko

dadulka úprimnú sústrasť

ach jaj, tak aj my už máme problémy po papaní, negrcia síce nejak extra, ale mliečko mu vybieha až do pusiny, chudátenko moje, včera bol taký omrnčaný z toho, len som ho zložila z rúk už aj plakal. Jemu to mliečko vybieha aj 1 - 2 po papaní ☹

gucz
19. feb 2010

bože píšem ako hotentót, myslela som 1 - 2 hodiny po papaní

gucz
19. feb 2010

Liwka kde si??? žiješ???

adros
19. feb 2010

dobre ranko

dadka, uprimnu sustrast, uz toho je na teba urcite privela 😢

gucz, liwka je ok, len akosi uz tiez nestiha konika 🙂 tiez bojuju s kolikami, tak si zvykaju 😉

janka, to ked v noci papkate takmer za spanku, to potom ani nedavas odgrgnut?

inac, idem sa pochvalit, dnes som zistila, ze sa uz obleciem do vsetkych gati spred tehu 😀

zazalienka
19. feb 2010

dadul úprimnú sústrasť.. život je krátky a niekedy hrozne nespravodlivý..

no Adrika, klobúk dole.. ja som si včera kúpila také záložné rifle za pár šupov, lebo všetky gate dostanem tak po stehná.. a tie tehu rifle by sa už na mne rozpadli.. ale brucho už mám takmer ploché, môžem začať brušákovať a krémovať na spevnenie.. 😅
s Liwkou som včera volala, malá plače a plače.. tak skúšali rektálnu rúrku, kolikujú.. inak pri tých drobcoch sa moc ani vypisovať nedá.. ja tiež akiosi nestíham..

akurát triedim veci, malý z toho nejak rýchlo povyrastal, tak zase zbalím do krabice a posuniem tehotnej švagrinej.. hehe u nás máme putovné veci, mojej svokre v priebehu posledného roka pribudne tretie bábätko (švagriná závidela a bolo jej ľúto že má odrastené deti a ja s druhou švagrovou pestujeme drobcov.. tak si urobili aj oni bábo).. takže svokrovci budú mať v septembri 7 vnúčat dohromady🙂)) a neviem či je to finálny stav.. lebo mne sa to nejak zapáčilo.. byť tehu a rodiť.. a hlavne vidím ako Miško rýchlo rastie.. bola som za jedno dieťa, tým že máme ešte Veve, na víkendy a prázdniny a aj finančne, ale neviem neviem..

adros
19. feb 2010

Zuzka, tak nam zatial stačí Alex 🙂 Ja by som možno ešte zvládla 2 deti, ale 3 už určite nie. A kebyže sa nám narodilo druhé bábatko, tak MM by bol za to 3 dieťa, lebo by to už s nervami asi nezvládol a ja by som nemala nervy na neho 😀 😀 😀 Ale veď uvidíme...

ináč, včera som bola na kontole na gynde, všetko je ok, čo som rada, ale antikoncepciu som si nedala predpísať, popravde ani si momentálne sex neviem predstaviť. KeĎ príde MM z práce domov, je šesť hodín a ja už padám dolu hubou a cez víkendy sme síce doma, ale cez deň sa nedá, malá má veľmi krátky a nevyspytateľný spánok... Leda že malú pošleme na prechádzku s niekým a my šup na to 😀 😀 😀

minix
19. feb 2010

Poslusne hlasim, ze vcera som sa aj ja komplet nahodila do predtehotenskych veci, vratane rifli a neskutocne ma to potesilo. Sice je brucho este trocha ovisnute, ale rifle to vyvazia-ked sa nezohnem, ani to nie je vidno, na prechadzky treba chodit stylovo, nie usmudlane😉

Aj ked, nasli sme ze nasa pekaren ma podnikovu predajnu, tak ideme dnes na ocjutnavku😉 a ci budu tie rifle dobre aj potom.

K tomu nocnemu krmeniu- u nas sa zobudi, napapka, okamzite spi, ide do postielky, a budi sa na dalsie krmenie, aj tak si an cez den neodgrgne po kazdom krmeni.

Vcera sme dali bio gaiu a dame aj dnes, doteraz to brala iba mama, odteraz aj dcera.
Uz sa tesim na dnesnu prechadzju, sice je velmi hnusne, ale vetrat sa treba:-$

zucana
19. feb 2010

ahojte maminky...citam ako sa mate a niekedy porovnavam...my sme dnes spinkali pekne...snad to tak uz ostane...aj ked od 20-polnoci sme vacsinou hore a robime blbosticky...a chceme spinkat na maminke aleuz sa odnaucavame...
chcem sa len spytat, ze ako dlho kojite, lebo my niekedy 20 min niekedy 30 min a niekedy iba 10 min...a tych 10 dost casto tak len bojim,ze ci jej to staci...a niekedy tiez grckame...ako u gucz niekedy aj po 2 hodkach take seknute trosicku lebo mala je hyperaktivna asi by uz rada behala tak rozhadzuje nozickami a rucickami.... 😉

weronyca
19. feb 2010

Ahojte kocky,neviete nam poradit nejake triky na zavedenie normalneho denneho rytmusu? nam sa stale nejak nedari...

Inak mali vase deturence problem so zaparenou ritkou? ja som zufala, stale sa mu snazim ritku umyvat vodou,ziadne vlhcene utierky, kremikujeme momentalne sudocremom,imazol nam nepomohol . chudatko moje,ked si co i len prtkne uz placka,ako ho to stipe.. snazim sa mu ritku co najviac vetrat,ale teraz je s tym troska problem,predsa len nieje az tak teplo..fukam mu na zadocek a vtedy je najpokojnejsi

k.a.t.k.a.
19. feb 2010

weronyca repikovym odvarom mu utieraj ritku 😉 mne to pri malej pomohlo na zaparenu ritku

katka22r
19. feb 2010

weronyca nam pomohol klasicky aviril krem a sem tam dam aj puder na zadocek

k.a.t.k.a.
19. feb 2010

inak ja v noci tiez nedavam odgrgnut ani neprebalujem 😅 maleho len co zamrnci nakojim poleziacky, ho nasmerujem ale ze kedy sa odpoji to netusim lebo ja medzitym kym on papa zaspim 😅

adros
19. feb 2010

wero, skus zmenit plienky, mozno mu nerobia dobre tie, co pouzivas

bebel
19. feb 2010

Wero :Nivea má krém na akútne zapareniny. máš ho v IP
😉

bebel
19. feb 2010

alebo Bepanthen masť chráni pred vznikom zaparenín a vie ich tiež účinne vyliečiť.

antoniab
19. feb 2010

wero ta nivea je fakt super tu som pouzivala sama na seba jeden cas a svagrina teraz na malu ta ma alergiu na plienky pampers aromatizovane a tej sa to az supalo okolo cicini nivea pomohla 😉 a tiez by som omrkla plienky alebo chvilu balila do obyc 🙂

minitrouble
19. feb 2010

ahojte 🙂
weronyca - kup si klasicku rybaciu mast na zadok - to nam jedine zaberalo aj ked romanke isli zuby a mala az do krvi zapareny zadocek 😉 🙂 ...aj kamosky s tym mali skusenost velmi dobru.
dnes nam dorazilo to lehatko - som si ho prave poskladala 😵 😵 a je uuuplne super 🙂

janka1
19. feb 2010

ahojte my sme boli dne sna vylet ..
ma tu ser..te s tym , ze su vam vsetky veci dobreeeee 😠
ja som si dnes bola nakupit v nasom oblubenom sportovom obchode na seba veci nakolko sa do nicoho nevojdem 😢 tak co uz aj my poupravovali, poskracali aj na mieru urobili aspon dake handry do skrine ked uz ostatne len posuvam vyssie na neskorsi cas , snad do nich este vojdem 😖

adros davam odgrgnut zakazdym, nakolko mam obavy od kedy mal ten reflux , ze sa zadusi uz sa mi stalo, ze som nedala odggnut a som sa zobudila, ze mu to islo az cez nos, nikdy viac toto , ale uz tri tyzdne som enemali ziadnu nehodu, tak snad nebude, ale odgrgnut davam Oliver krasne grga niekedy ho nestihnem ani na plece vylozit a uz to mame za sebou 🙂

weronyca nam pomohoô a to ti poviem ze do par hodin IMAZOL super vecicka / aspon pre nas/ 😉 🙂

krpuch
19. feb 2010

my sme sa boli dnes tiez prejst...bolo celkom pekne. len ja sa citim akosi chora..dufam, ze maleho nenakazim. dnes som kupila malemu dalsie cajiky tak sa vytesujem, ze nemusi len ten fenyklovy. jeden z nich obsahuje medovku, tak mozno zase zacne spinkavat tych 6 hodin ako prve dni. 😉

minitrouble
19. feb 2010

krpuch - ty davas malemu cajiky? 😕 to sa mooze? ...teda asi som neznala v tejto oblasti cajovej - ale my sme davali len vodu od cca 4mesiacov aj to len preto ze bolo strasne teplo (30stupnov) tak sme obcas romi dali trochu vody ale minimalne kedze detom ktore su kojene by vraj malo stacit materske mlieko len

inak u nas doma uz je bitka o lehatko ☹ 😒 ..normalne som musela riadne vylatat starsiu co sa nanominovala tej mladsej do noveho lehatka a nie a nie stade vyjst 😝 aj teraz uz simi lezi v postielke a romi v lehatku jak male babo 😖 😠 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre