Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

k.a.t.k.a.
2. máj 2010

Hello 🙂

tiez sa uz vyvazame v zltom BGB Bee, mne sa ten novy nepaci 😝 ani to porovnavacie video ma nepresvedcilo 😅 ale inak kocik famozny 😵 vcera som v nom vozila svoju 15kg dceru 😀 ktora, potom co "znicila" vsetkych sama odpadla, tak maly sa niesol na rukach a slecna spala v kociku 😀

zazalienka
2. máj 2010

Ahojte, tak sme zvládli maturitu prestavby nášho Perega na športový kočík, akurát sme došli na to, že pôvodní majitelia asi nevedeli čo s bezpeč.pásmi, tak ich odrezali🙂) maturovala som tu nad tým asi hodinu, kým so m prišla na to, že sú urezané🙂) ale kára je to perfektná🙂) nuž, v Auparku sme objednali nové pásy, hádam malý zatiaľ nevyskočí z kočíka.. je úplne naležato, čo sa mi veľmi páči, tak môže spinkať..

gucz
2. máj 2010

ahojte mamulky

Zuzi takže Miško sa už vyváža ako veľký chlap 🙂

Náš Miško dnes teplotuje. Včera poobede bol uplakaný, potom sa pokadil, najprv normálne a potom kakal vodové. Uľavilo sa mu a bo chvíľu kľud. Večer zasa plačkal, potom sa pokakal (žltozelenú vodu kadil). Potom sa napapal a zaspal. Noc bola kludná, až ráno keď si pýtal papať som si všimla, že je nejaký teplý a on mal 38,1 už o piatej ráno. Potom zasa kadil, už trošku lepšie, no teplota mu vybehla na 38,5, tak som mu dala čípok a klesla. Inak celý deň krásne papal, ani nevymýšľal pritom. No a teraz navečer mu zasa vystúpila teplota na 38,6, tak som mu zasa dala čípok. Už ale nekadil, aj je kľudný, krásne sa napapal a zaspinkal. Neviem, či tá teplota má súvis s tým riedkym kakaním alebo nie, alebo či som ja niečo zjedla.... ale nič takého mi nenapadá. Vo štvrtok ho očkovali a sestrička mi vravela, že do nedele môže mať teplotu... no on v piatok ani v sobotu teplotu nemal, tak som z toho jeleň 😕 🙄 . Uvidím aká bude noc 😔

ketkous
2. máj 2010

gucz,my sme boli v stredu na ockovani a od piatku Bibi zacala kakat take vodnate asi 2/3 krat za den... 😒 tak tiez neviem,ci to je z ockovania alebo som daco schrumla 😝
Hmmm mam to nechat tak,nech to samo prejde alebo si zaobstarat nejake kvapky?..... poradte...
teplotu sme nemali

zazalienka
2. máj 2010

Reni, Miško keď začal sopliť tak začal aj viacej kakať a riedke.. mne doktor povedal, že stolica má vždy súvis s niečím, čiže pokiaľ má teplotu, tak je možné že kaká z toho..

dzobko
2. máj 2010

Ahojte,
my sme po ockovani tiez nemali ziadnu reakciu, len sme asi 2-3 krat vodnato kakali...zrejme to s tym suvisi

olifcek
2. máj 2010

aka je vodnata stolica?

andykca
2. máj 2010

babyyyyyyyy....pribudla diskusia JANUAR/LEDEN 2011 🤐 😢 😀 aaach jo.... 😉

zazalienka
2. máj 2010

nuž veď aj my sme takto nejak zarobili pred rokom🙂

minix
3. máj 2010

Zaza, my sme mali vyrocie vcera😉

minix
3. máj 2010

A ja by som sa rada pridala aj do temy januar/leden 2012😉

dana333
3. máj 2010

ahojte babulky, to fakt už ani nie je pravda, že už ubehol rok od začiatku našej témy a v posteli mi už kričí skoro 5. mes. krpec, ktorý rastie zo dňa na deň a robí nám radosť. No čo už nikto nemladne, tak si to užívajme každý deň a každú minútu.

gucz
3. máj 2010

uteká to strašne rýchlo.... že? my ešte len "zarobíme" takto pred rokom 😀 , 4.5 sme odchádzali na dovolenku.

Mišenko bol včera večer výrečný, vôbec sa mu nechcelo spať a keď som zhasla svetlo, tak sa aj hneval..pánko 😀 , on pospával chvíľkami celý deň, tak čo by spal večer. Ani neviem kedy sme vlastne zaspali, MM s malou už dávno spinkali. No a teraz ráno mal už len 37,3 (to sa dá považovať za normálnu teplotu), tak mu odmeriam ešte asi o deviatej a uvidíme. Snáď to bolo fakt len z toho očkovania. Pri Laurinke som nič také nezažila...

krpuch
3. máj 2010

dala som si predvcerom segedin, ze tak na skusku. malinkeho vobec nebolelo brusko a dokonca prvykrat v noci spinkal 9,5 hodiny. 🙂
len vcera bol plany, ked som si ho dala na ruky posediacky, stale sa mi dvihal na nohy, ja neviem, ci je to normalne, ze sa mi vkuse chce dvihat. mate s tym skusenosti?

antoniab
3. máj 2010

ahojte
krpuch mne to mala robi tiez najradcsej by utekala neobsedi len tak bez pohybu 😝

dzobko
3. máj 2010

Ahojte,
krpuch, aj u nas to vyzera tak, ze by sme uz najradsej behali po svojich 🙂

gucz
3. máj 2010

tak som tu zasa, Miškovi som merala teplotu a už má len 37 stupňov huráááááá (snáď už to tak vydrží) 🙂
krpuch to je normálne že dvíha nôžky, on si tým posiluje brušné svaly 🙂 , vlastne aj keď leží a dvíha nožičky tak si tým trénuje svalíky 😉

minix
3. máj 2010

Ahojte, pridavam sa do klubu stavajucich sa na nozky😉 uz by najradsej behala, ale este si musi pockat😉

ketkous
3. máj 2010

Dobre ranko,
dnes rano uz vodnata stolica nebola...tak uvidime.... 😉
aj nasa uz dviha nozky ostosest,v kuse sa vrti a mrvi,ale to patri k zdravemu vyvoju 🙂
pekny den

ketkous
3. máj 2010

Inac neviem ako vasi pediatri,ale moja mi vravela,ze podla najnovsich studii sa moze zacat s prikrmami od ukonceneho 4 mesiaca 😒
Noooo dohodli sme sa,ze zacneme az po 5/6 mesiaci,lebo sa mi to zdalo fest skoro 🙂

marushka
3. máj 2010

Ahojte kočky,
ja sem teraz nejako nestíham chodiť, máme veľmi veľa starostí, ale občas vás trošku počítam 😉
Riešili ste poťahy do autosedačiek tuším, my používame tú, čo dávala tuším minitrouble originál do maxi cosi a som s ňou spokojná. 🙂
Nový kočík začnem hľadať až v lete, jednak teraz na to vôbec nemám čas a na leto budem so športovou verziou z tohto kočíka plne spokojná. V zime ale už nie, lebo to je vhodné tak do nákupných centier, čiže mi nejde ani tak o nejaké golfáče, skôr o plnohodnotný, pevný a dobre krytý kočík 😉

Hany je teraz vaľmi zlatá, je dobručká, usmievavá, pekne spinká, na nôžky sa síce nestavia, ale hýbe sa dosť a vkuse kecá 😉
Zajtra máme konečne audiometriu, super že v 4 mesiacoch 😝 😖 😒

ketkous - tie príkrmy rozvíril jeden vstup istej pediatričky v Dámskom magazíne, vzťahujúci sa najmä na alergény a ich zavádzanie do jedálnička.Ja som si to zisťovala u neonatológa na trošku vyšších miestach a vysvitlo, že to celé je kapitálna blbosť a ak sa dojčíte, naozaj stačí v 6.mesiacoch. Pokiaľ samozrejme nemáte iné problémiky ako neprospievanie atď. 😉 🙂 😉

evca35
3. máj 2010

ahojte,

ja som sa tiež pýtala na tie príkrmy kvôli DM, lebo ja tak viem že čisto dojčené deti až od 6. mesiaca začínajú papať. Tak moja doktorka doporučuje zlatú strednú cestu - od ukončeného 5. mesiaca. Vraj keby videla že Martinko nepriberá, tak aj skôr. Ale nie je na to dôvod 🙂

na nožičky sa stavia už asi dva týždne, keď ho dvíham na ruky z postieľky, tak napne nožičky, že ho skoro postavím 😉, aj keď leží na rovnom, odtláča sa nôžkami až sa otočí.

aj my sme zarobili prvý májový víkend vlani.

mne sa golfáče nepáčia, podľa sú len na rýchle presuny. Aj keď sú už modernejšie verzie, ja si pamätám golfky s plátenou sedačkou, kde deti nemohli dlho sedieť. Ja hľadám šporťák ktorý by vošiel do Fábie, lebo náš nevojde - kombinácia s hlbokým. S tým budem behať po sídlisku a v zime, lebo má nafukovacie kolesá a je super na naše rozbité chodníky. Šporťák chcem s prehadzovacou rúčkou, pri dcére som taký mala a bola som spokojná, najmä keď mu teraz zasvieti slnko do očí, tak chytí hysák ... inak presne tie dva som si vyhliadla čo hodila Zazalienka ako prvé. Ale tiež mám čas hľadať do leta, zatiaľ bude v tom čo máme.

ja som jedla minulý týždeň kyslú fazuľovú polievku 3 dni, mne nebolo nič a malý prdel o 106.

andykca
3. máj 2010

Ahojte...padam na hubu ☹ od polnoci kojim kazdu hodinu....doteraz kazdu hodku-hodku a pol papal len cez den a v noci tak kazde 3-4 hodky....ja neviem, ale zacinam mat pocit, ze mu moje mlieko nestaci...abo je to normalne???

no mne sa maly tiez stavia na nozky 🙂 a dnes sa mi 2 krat prevalil z chrbatika na bruskoooo xi....spal pri mne, takze verim ze inspiraciou boli moje prsia hehe

...pripajam fotecky z kocika...🙂

dana333
3. máj 2010

no čo sa týka príkrmov, ja som sa síce zatiaľ doktorky nepýtala, ale po pozeraní DM som jej zopárkrát už dala prepasírovanú mrkvičku a strašne jej to chutí, naposledy keď som jej ukázala prázdnu mištičku ktorú práve dojedla spustila strašný plač, že ešte chce. No bojím sa jej dávať viac a aj niečo iné kým to neprekonzultujem s doktorkou.
andykca aj mne to malá robila chcela papať skoro každú hodinu, alebo vkuse bola nervózna, že je hladná a ja som jej nerozumela, až potom čo som zistila že za 3 týždne pribrala len 300g som volala doktorke a ona síce povedala, že to nie je až tak málo, ale že jej večer pred spaním mám skúsiť po prsníku dať aj nutrilon či niečo vypije. Na začiatku mi to odmietala nevedela piť z fľaše, musela som jej najskôr strčiť prsník a okolo neho fľašu, len vtedy chytila. Odvtedy je kľudnejšia, aj keď večer jej musím dať najskôr fľašu a až potom prsník ináč je nervózna. Zopárkrát bola znovu taká nervózna okolo 16:00 po jedení tak som jej skúsila dať fľšu a bez problémov ju chytila a stiahla 100ml, takže bola chudina hladná. Včera som ju vážila po 2. týždňoch a pribrala 620g, čo je neporovnateľné s predchádzajúcim priberaním. Čiže som skonštatovala že jej musím dávať vždy z oboch prsníkov a ak to nestačí aj fľašu a odvtedy je všetko OK.

minix
3. máj 2010

Andy, mozno mas docasne menej mliecka, pockaj do zajtra, uvidis😉
Pripadne si supni vineu alebo nejaky caj, nech to podporis.

ketkous
3. máj 2010

Andy ,aj mne zacala mala v noci vstavat kazde 2/3 hodiny 😝
V noci papa pekne,no cez den je nejaka nervozna,odtrha sa od prsnika a znova prisava a tak dookola... ☹ no je pravda,ze nie je kazdy den taky,ale lezie mi to niekedy riadne na nervy 😖 Danka aj Ty si mala taky problem,ak si dobre pamatam...citam,ze to riesis Nutrilonom,no uvidim este vydrzim dojcit,lebo mala pribrala tak akurat.Prospieva.

olienka12
3. máj 2010

hmm a ja som si myslela,ze tie co ste prekonali problemy do 2 mesiaca uz mate vyhrane...

dana333
3. máj 2010

ketkous áno presne ten problém sme mali, že je nervózna počas papania a ozaj je to strašné na nervy. Aj teraz mi to robí po asi 4 min. jedenia, prišla som na to, že to preto, lebo jej už netečie tak rýchlo ako na začiatku, musí sa viac namáhať, ale ak zistím, že mi mliečko ešte tečie tak ju chvíľku nechám vytrápiť sa a keď už netečie dám jej druhý prsník s tým istým postupom, ak aj po ňom je nervózna aj po pol hod. dám je fľašu a potom sa ukľudní.

dana333
3. máj 2010

ja som to tiež chcela prekonať a cpala som do seba všetko možné aby sa tvorilo viac mliečka, ale keď som zistila že za 3 týždne skoro nič nepribrala bolo mi jej ľúto. A našťastie jej stačí prikrmovať len večer, veľmi ojedinele aj poobede. Dúfam, že takto vydržíme ešte aspoň mesiac a potom už naplno začnem prikrmovať tak jej mliečko bude stačiť. Čo je paradox na začiatku som 2 mesiace bojovala z nadprodukciou a teraz mám málo

bebel
3. máj 2010

Ja nechápem, tie, čo kojíte - čo stále riešite...dieťa nemá reflex sýtosti, ale iba hladu. Keď mu dáš ešte 250 ml fľašu, tak ju stiahne....a prežerie sa. 😅 Ak by bolo niečo v neporiadku, váš pediater Vás na to upozorní.
Ja kojím a basta - až do ukončeného 6.mesiaca. Neriešim UM, čajíky, vodičky, príkrm a nezapodievam sa váhou môjho dieťaťa, ani mojou produkciou. Moje mlieko jej 100% stačí, koľko potrebuje, toľko sa vytvorí. Mojou jedinou úlohou je zdravo jesť a dostatočne piť, aby bolo z čoho produkovať.
Mám 2 kamošky, ktoré výlučne kojili až do 1. roka dieťaťa...kvôli alergiám a atopickému ekzému.
Na príkrmy máme ešte kopec času.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre