Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

ives77
6. jan 2010

lopezka presne ako vravíš som ako taká dobrá dojnica prsia na prasknutie ale chala bohu maličký mi s tm mliečkom rád pomôže a musíme sa pocháliť dnes prespal skoro celú noc takže sme dobre vyspinkaný všetci traja kedže sa s mm vnoci striedame ked sa drobcovi nechce búvať 😉
ozaj ina som sa vám ešte ani nestihla pochváliť po prvom katastrofálnom pôrode kt.som vám tu raz aj opisovala som mala tento úplne perfektný,,až na tie bolesti samozrejme,,okolo pol dvanástej som počula v podbrušku také zvláštne prasknutie a ked som vstala vytieklo zomna asi za dva vedrá plod.vody o 12tej sme došli do nemocky a o 16.30som už bola na sále kde som presne na šiesty krát vytlačila malého a o 16.45hod bol už na svete takže také malé povzbudenie pre tie kt.to ešte len čaká 😀
velmi držím palce tým ktoré to máte ešte pred sebou a gratulujem babenkám kt.to už uspešne dotiahli do finále.
Oli dala som si pred kojením ten teplý zábal a aj som si to trochu masírovala a mám pocit že sa to ukluduje aspon kúsok tak uvidíme ale iste v tom budem pokračovať dakujemmmmm 😉

lili213
6. jan 2010

Zazalienka spinal nebolelo to pretože som mala najväčšie kontrakcie tak mi to už bolo jedno 🙂, ty máš asi plánovanú sekciu.

zazalienka
6. jan 2010

ano, ja mám plánovanú, ale hrozí celková,kvôli problémom s platničkami.. tak ešte neviem.. zajtra to doriešim s anesteziologičkou, kam ma pichne a aká budem na ňu zlá🙂)

tak sme sa rozhodli že vyrazíme do Ba, som dohodnutá do fakultnej na kožné, som zvedavá, ako našich cestárov prekvapila zima a sneh🙂) lebo ich to vždy prekvapí...

katka22r
6. jan 2010

kocky plati sa nieco za spinal?

zazalienka
6. jan 2010

pokiaľ viem, spinál sa pužíva len pri sekcii a za ten sa neplatí.. platí sa za EPI.. pri klasickom pôrode..

som to napísala ako hotentot.. hrozí mi celková anestéza.. tak neviem čo bude menšie zlo..

katka22r
6. jan 2010

zazalienka dakujem ja len tak sa pytam keby ze mi hrozil cisarsky

nedockava4
6. jan 2010

ahojte, tehulky, mamicky...
...ja vas uz nestiham citat...ale BLAHOZELAM vsetkym mamickam k ich babätkach a prajem im vela zdravia...
My sme boli vcera vecer na poradni...vsetko je OK, mala je vysoko, tak vraj to este skoro nebude...len ten streptokok ma trapi...cim viac o tom citam, tym viac sa toho bojim... ☹

katka22r
6. jan 2010

nedockava streptokoka ma asi 70 percent tehuliek nic to nieje pichnu ti infuzku pri porode a mas to...ja mam streptokoka zlateho uz 3 roky a beha mi po celom tele,aj mandle som dala vytiahnut a zrazu je dole...takze vsetko oki

roxy_1
6. jan 2010

tak holky a jsme zpatky doma 😖 prej to na porod jeste nevypada,mam dojet normalne zitra na kontrolu,doma si dat horkou sprchu coz uz jsem udelala.bolesti se muzu zblaznit,stupnuje se to.... ☹ to chci potom videt ty prave porodni bolesti to asi umru,uz ted se pri kazdem vystrelu svyjim a skuhram....dala jsem si na krize teply obklad a jdu zkusit zalehnout....
je mi na nic.... 😔

gucz
6. jan 2010

roxy i tak si myslím, že to môže byť začiatok pôrodu, i keď sa Ti na pásoch nič neukázalo. Ak sa to bude stupňovať, tá bolesť, tak choď naspäť do pôrodnice. Kamarátku tak poslali domov, že sa nič nedeje, že má prísť na poradňu a ešte v to poobedie porodila. Však uvidíš ako sa to bude vyvíjať. No daj si horúcu vaňu, keď tak to pomôže aspoň na tie kríže

kolienko
6. jan 2010

ahojte čakajuce a novpečené maminky.
neprispievam do tejto temy, len občas, ale čítam vas a všetkým maminkam prajem len to najlepsie, neh sú ich uzličky zdrave a nech maju vela radosti s nimi.......

roxy, budem na teba mysliet..drz sa a neboj ty este dnes určite porodís...čítala som o vela pripadoch, kde zena cítila kontrakcie a dost bolestive a CTG nezaznamenalo nic.......budem drzat palčeky a daj potom vediet ako si dopadla.....

plivit
6. jan 2010

pekný zasnežený deň prajem všetkým

adros srdečne blahoželám bambulka je peknučká 😉

roxy tak hold musíš to dáko pretrpieť a hlavne drž sa

ja som dnes tiež od 6:00 hore,podbruško stále cítim ale nič viac už som z toho zúfalá v piatok ma čaká poradňa tak som zvedavá ako dalej dúfam,že sa niečo pohne

evcam drž sa za chvílu už budete štyria 😅

lopezka
6. jan 2010

ives, drzim palce nech mliecko vydrzi co najdlhsie 😉 nie je nic lepsie, chutnejsie a zdravsie pre babo, ako mliecko rovno od maminky 😀

roxy, drzim palce ......tiez si myslim, ze to uz mas za par 😀 ...tiez som pocula o takych pripadoch, ze tehulu poslali domov s tym, ze este nie a bum, do rana bolo babo na svete 😉

plivit neboj, ono to urcite v pravy cas pride, aj ked je to teraz asi slaba utecha, co ? 😠 aj tebe drzim palce 😅

janka1
6. jan 2010

ahojte 🙂
blahozelam vsetkym novym babatkam a stastnym maminkam 😉

roxy drzkam palceky, do rana ste vonku juchuu tak uz to budes mat za sebou 😵

krpuch
6. jan 2010

kolienko - mne praveze na pasoch ukazovalo kontrakcie kazdych 9 minut a ja som citila len taky naval tepla,ziadnu bolest,takze pochybujem, ze ak citis bolestivu kontrakciu, tak to stroj nezaznamena.

katka22r
6. jan 2010

ja som necitila ani bolest a tiez mi nameralo kontrakcie aj zajtra ideme tak som zvedava co to nam tam ukaze...akurat mi volal kamos ze jeho mamka nas uz caka na 600nedeli je tam sestricka a my nikde 😀 ale fajn je ze tam budem mat dajaku znamu

evcam
6. jan 2010

Ahojte tak sme na svete. Karolinka sa narodila dnes o 15:00 s mierami 3500 g a 50 cm. Pôrod trval od desiatej ráno.

plivit
6. jan 2010

evcam tak srdečne blahoželám a prajem tebe aj Karolinke vela vela tdravíčka 😅

andykca
6. jan 2010

roxy a ty co moja...takto ta trapia 😒 neviem sice ci si domca alebo si sa vratila spat tak pevne nervy ti prajem a aby uz Tobiasko bol vonku 😉 a o tom, ze takto prehnali vela rodiciek domov a na to ochvilu rodili som pocula tiez....

evcaaam gratulujem dalsia mamicka 🙂 skvele, ze ste to zvladli tak rychlo a stastlivo 😉

my sme prave dorazili z fajnej prechadzky snehovej....skvely pocit sa troska unavit a este ked nas takto vystipalo 🙂

drobec123
autor
6. jan 2010

tesim sa z novych babatiek, sa to tu pekne rozbehlo !
velka gratulaaaacia !

my si uzivame malu, je dobrucka, place len ked je hladna alebo pocikana. uz si na seba zvykame len teda este nemame system a rezim, ale na to je este asi skoro. janka, sispetka a holky co ste uz doma ako ste na tom vy ? kupete kazdy den a chodievate vecer rovnako spat ?

bebel
6. jan 2010

Adros, Evcam...gratulujem 🙂 😀
Roxy....podľa mňa 100% porodíš do zajtra 😎

A zaznamenané kontrakcie bez bolesti, nie sú kontrakcie 😝 to je len tvrdnutie brucha. Sťah, napätie brušného svalstva. Kontrakcie vnútorných väzív maternice a skracovanie krčka a rozširovanie bránky je bolestivé.

Ja mám 1 páperový bundo-kabát do ktorého vleziem a v ňom som prežila celé tehu .
Nakoniec sme boli od 10,00 až do teraz vonku, prešli sme so sánkami pešo okolo celých jazier. Aj obed sme poriešili v Kolibe cestou...Bruno je kvalitne vybehaný a vyguľovaný.
Krásny zasnežený deň 😵

ivv
6. jan 2010

ahojte babulky,

gratulujem k novym prirastkom! 😵 hlavne nech ste zdravi a maminky maju mliecko 🙂

roxy, moc drzim palce, nech to mas cim skor za sebou a nech ste uz traja 😵 dlho to uz nepotrva 😉

ja som dnes tiez zlikvidovala stromcek 😝 a na zajtra sa chystam stvornozky dat do poriadku podlahy 😀 davam malej poslednu sancu na otocenie... od pondelka obieham interne a aro kvoli pripadnej sekcii .. dufam, ze to stihnem a neporodim skor ako to budem mat vsetko vybavene 🙂

dievcata, mam taky dotaz. budem moct davat malu na noc do perinky ak budem mat pod matracom monitor dychania? zachyti to ta podlozka?

genialna
6. jan 2010

Ahojte bruská a maminky..

..tak my sme uz doma z porodnice. Moc dakujem vsetkym za gratulacie a rovnako novopecenym mamickám moooc gratulujem. Dala som do albumu nejake foto nasej Dominiky..

A nieco k mojmu porodu.. Noo, aj napriek tomu ze som mala termin az 20.1., som neskutocne rada ze je to za mnou. I ked porod bol ovela znesitelnejsi ako som si predstavovala. A hlavne bol rychly.. O druhej v noci som bola klasika na wc, ked som sa vratila spat do postele, nejako ma pobolievalo brusko. No nekladla som tomu nejaky velky doraz. No ked to neprestavalo, o pol stvrtej rano som zobudila manzela a zacali sme ratat minuty medzi kontrakciami. Neboli nejako extremne bolestive, no boli.. 🙂 A zrazu som zistila, ze mi odteka plodova voda.. brnkli sme Dr.. O piatej sme dorazili do porodnice kde mi po vysetreni mi Dr. povedal ze som uz otvorena na 5-6 prstov a o osmej bola uz mala na svete. Rodila som s epi a v ziadnom pripade by som uz neabsolvovala porod bez nej.. 😉
Ani vo sne ma nenapadlo, ze ako prvorodicka porodim za 3 hodinky a este aj "s usmevom na tvari". Taky porod by som priala asi kazdej.. 🙂

dadulka2000
6. jan 2010

ahojte
evca - blahozelam ku babatku,... super, a celkom to bolo rychle ako tak pozeram
roxy drzkaj sa, myslim na teba,.... 😉
my sme prave postavili snehuliaka vonku - taka slovensko/ anglicka miesanica 😀 , to je.
cesty su celkom schodne - tak keby nieco som zatial "safe",... aj ked mi volala kamoska ze sa naburala, hups. ☹

ivv
6. jan 2010

genialna gratulujem! super porod! 😵

kolienko
6. jan 2010

krpuch, neviem, ja som o tom len čítala...namam za sebou ziadny pôrod. ten prvy ma este stále čaká.... 😀

baby, ja si myslim, ze roxy je uz asi v nemocnici...neviem prečo, ale do rana určite porodí.
evcam gratulujem.....nech ste zdravé a prajem vela radosti s drobčekom

dadulka2000
6. jan 2010

mirka dobry porod,... super..... kiez by sme mali vsetky take 😉

minix
6. jan 2010

takisto sa stavim, ze roxy ma drobca do rana pri sebe. 🙂

gratulujem vsetkym novym babatkam.

A ja stale nemam ani len zbalenu tasku do nemocnice. CS mam stale na stupnici 2, tak neviem, citim sa, akoby som ani nebola tehotna. 🙂

ketkous
6. jan 2010

Ty kokso baby,ale sa to tu pekne rozbehlo 🙂 aj ja uz chcem ist...zatial som ok,dnes sme boli na Strbskom plese,taka fajna prechadzka teraz si idem dat teplu vanu.
Co sa tyka oblecenia,tak este zapnem svoju bundu,ale je to len tak tak a preto nosim radsej manzelovu Mammutku.Manzel nie je extra vysoky a mohutny,takze vyzeram v nej celkom k svetu. 😀
pekny vecer zostavajucim tehulkam a novym maminkam

petronelka77
6. jan 2010

Ahojte 🙂 .
Drobec, my sme doma vyse tyzdna a uz sme si celkom vytvorili rezim. Maly sa budi pravidelne kazde 3 hodinky, prebalime a napapame sa. Tiez placka, len ked je hladny alebo ho boli brusko. Kupeme sa kazdy vecer, zalezi kedy vstane, ale zhruba okolo tej 18ej. Potom sa rychlo napapame, lebo je krik 😉 .
Velmi rad sa obzera okolo seba, vsetko pozoruje a uz sa aj usmieva 😉 .

Inak gratulujem vsetkym novym maminam k babatkam, prajem hlavne vela zdravia a pohodicky po porode 🙂 .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre