Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

minitrouble
14. jan 2010

lopezka - no my sme asi mali stastie v tom predeti lebo fakt sme za par korun ich kupili a su strasne makulinke a najma krasna farba a obrazok 😵 ...akurat simi sa asi nepacia lebo co ich mala 2x na sebe tak ich cele ogrcala hned jak sme jej ich dali 😀 😀
inak podla mna su velmi dobre take tie pyzamka - take overaly aj na rucicky aj na nozicky - v tescu tie disney byvaju dost dobre - ze pekne sedia (ale musia byt tesco disney nie obycajne tesco ..tie obycajne su velmi siroke) a tieto podla mna su pre babo uplne najpohodlnejsie - my ich mame asi 12ks na velkost 0-3m ....ale nosime ich len na noc 🙂

lopezka
14. jan 2010

mini,
no ved tie pyzamka tiez mam kupene, ale tie su fakt najlepsie asi iba na noc, ne? .....ja tie dupajdy chcem na den s dlhorukavovym body 😅 .....tie polodupacky mam tiez, ale tie zase mozu na brusku aj tlacit, ne? 😉 no ved kazdy nech si kupi co mu vyhovuje 😉 ...mozno mi tie moje dupajdy krpata tiez ogrcka a budem nahrana 😀 😀 😀

serafinka1
14. jan 2010

minitrouble to si ma fakt potešila, objednám si to teda aj ja. 😉

bebel
14. jan 2010

Minix, babush ...mne sa tento návod na homeo pozdával a vyskúšam: zajtra ich idem vyzdvihnúť z lekárne.
Nateraz uverím čomukoľvek, keďže viem, že EDA nebudem mať 😀

Preventívne pred pôrodom:

Arnica montana 9 CH
– užívať 7 – 10 dní pred pôrodom
- 5 granúl 2 x denne
- preventívne proti bolesti, krvácaniu, opuchu a tromboembólii

Gelsemium 15 CH
– užívať 7 – 10 dní pred pôrodom
- 5 granúl denne
- preventívne proti strachu z pôrodu

Počas pôrodných bolestí:

Caulophyllum 5 CH
- 5 granúl každých 10 minút striedať s Actaea racemosa 5 CH
- uvoľňuje svalovinu krčka maternice, uvoľňuje prudké a neúčinné kŕčovité bolestivé sťahy, zmierňuje bolesti vyžarujúce do slabín a stehien

Actaea racemosa 5 CH
- 5 granúl každých 10 minút striedať s Caulophyllum 5 CH
- silné nepravidelné bolesti, spazmus krčka maternice, intenzívne bolesti vyžarujúce do bedrových slabín

bylinky:
list ostružiny malinovej, alchemilka - posilnenie maternice, spasmolytický účinok pri bolestivých kŕčoch maternice, uvoľnenie panvového dna – piť čaj cca od 34tt

bio kozmetika weleda – rôzne masážne oleje na masáž pokožky, prsníkov, perinea...

Po pôrode: (to už asi riešiť nebudem 😎)

Arnica montana 30 CH
- 5 granúl 2 x denne počas 7 dní po pôrode
- urýchlenie hojenia, vstrebávanie hematómov, špecifický účinok na kapiláry

Staphysagria 5 CH
- 5 granúl 2 x denne počas 7 dní po pôrode
- hojenie rezných chirurgických rán (epiziotómia)

Pyrogenium 9 CH
- 5 granúl 2 x denne počas 7 dní po pôrode
- prevencia vzniku infekcie

bebel
14. jan 2010

Ja tiež fandím skôr polodupkám a lacláčom rozopínateľným medzi nohami 😉 + overalíky sú podľa mňa the best!
Ale keďže budem mať konečne dievčatko, tak som neodolala a nakúpila aj také krásne a úplne zbytočné šatočky(sukňové s bodynkom a pančuškami) 😀 na fotenie a na svadby, čo sa chystáme 😝

Mám už mrte vecí nakúpených, vystačíme s tým veselo až do leta 😝 🤐 😵 ....

bebel
14. jan 2010

Gerci, Ketkous držím palce 😉 idete na vec 🙂

zucana
14. jan 2010

baby mam otazku...
uz asi tyzden mam taky vodovy vytok...v nemocke nepotvrdili unik plodovky a doktor mi povedal ze je to zvysena vaginalna sekrecia...uz 3 dni mam vzdy raz za den medzi 17-19 taky cvk ruzovej farby (akoby zamiesana kvapka krvi) na to mi lekar povedal ze sa modifikuje krcok...mam ho 2 cm...vcera som bola na monitore a mala je ok....pred chvilou som opat nasla ten svrk tej silno ruzovej...mam volat lekarovi alebo je to naozaj normalne...
dikes

bebel
14. jan 2010

Zuc: ja mám krčok tiež 2 cm, ale žiaden ružovkastý výtok som doteraz nemala..... 😠
Neviem....test na plodovú vodu si nemôžeš kúpiť v lekárni?

minitrouble
14. jan 2010

lopezka ..no ono tie polodupky - zavisi skade mas ...tesco nam boli vzdy tak strasne siroke ze ich romi ani normalne nosit nemohla - len ked bola babo malinke tak na tie postolky ked sme ich dali tak boli akurat ze nepadali - a na brusko netlacili ...teraz mame take z HMka a tie su spickove lebo oni nemaju gumku ale maju take ako ked je na rukavoch - taky siroky upletovy pas a to je uplne makulinke cize to vobec netlaci - neviem ako to nazvat - ale snad vies co myslim 😉 🙂 ...inak aj moja svokra oblubuje klasicke dupacky tak ich mame doma dost 😎 😅
a tie pyzamka/overaly podla mna mozu mat kludne aj cez den - byvaju vselijake krasne farebne a tie su podla mna kludne aj na bezny den - aspon tie prve 2 mesiace

bebel - aj my mame kopec saticike - nieco aj po romanke a nieco sme jej kupili tak aby mali s romi rovnake 😎 😀 ...nie som sice fanusik uniformity ale obcas sa mi paci ked su dievcatka sestricky rovnako oblecene - tak niktore saticky mame aj 2mo a inak ja musim povedat ze saticky sa nam nahodou dost osvedcili - dobre sa jej v tom aj lozila aj sa ucila v tom chodit - my sme ich mali pri romanke dost a boli lepsie ako naprikald nohavice na traky - teda vsetko na traky je podla mna na prd pre deti - akurat ich to tlaci pod bradou a rozopina sa to

inak pre simonku uz mame veci presne na cely rok dopredu - nieco co sa zachovalo po romi + som jej dokupila vo vypredajoch veci aj ako bundy na jesen/zimu a vselijake bodicka, tricka, teplakov a nohavic strasne vela ...takze do buducich vianoc ma toho pozehnane ..potom nakupime dalsie veci 🙂 😅 ..a ako sa poznam isto aj medzitym

zucana
14. jan 2010

bebel tuto to nemaju...robili mi ho v nemocke...v sobotu...predvcerom som bola na sone ze som zavreta...plodovej vidy je dost...podla lekara sa modifikuje krcok...len som chcela vediet,ci este niekto ma podobne...lebo som z toho na nervy a kazdy den za nim chodim..

minix
14. jan 2010

bebel, dik, tie poporodne nebudem riesit ani ja. 🙂 ale tie predporodne asi skusim. 🙂

babush
14. jan 2010

bebel, minix - arnicu 5ch beriem uz teraz 2x denne 5granul a k porodu mam prichystane Caulophyllum a Actea racemose. Uvdim este ako bude s mliekom, ale Ricinus communis mam zahovorene v lekarni pre istotu 🙂
No a mam este od kamosky aj Staphysagriu na hojenie sitia (dufam, ze len toho spodneho ale aj to by som najradsej nemala, ze ano 😎 )
Arnica je inak naozaj vyborna proti tvorbe hematomov. Takze pri roznych uderoch je to fakt super, ked nemusim chodit s modrinami ako dedinsky chlapcisko 😀 😀 a pri zivych detoch si to kamosky nevedia vynachvalit, ze kolkym modrinam a monoklom sa uz takto vyhli 🙂

pondeli
14. jan 2010

ketkous, dik za info...uz som si prestudovala aj na nete ze je to normalne, tak som v klude 🙂 vidim ze to mas uz za par, tak drzim palce nech to vo finale rychlo prebehne 😉

myskapipiska
14. jan 2010

tak som volala zase s alikou, dakuje za pozdravy, aj ona vas pozdravuje, lopezka, ze ta caka, este ju mozes stihnut 😀 zatial nic, do rana ked sa nezacnu kontrakcie, tak daju vyvolavacku.

lopezka
15. jan 2010

dobre ranko,
buntosi tu este niekto okrem mna, alebo vsetky sladko spite ? 😠 😀

myska, no odkaz alike, ze sa budem snazit ...ale odomna to nezavisi 😠 😖 a hlavne nech jej vsetko prebehne hladko 😉

lopezka
15. jan 2010

taaaaaaaaak, sme si fajn pokecali 😀 a teraz sa idem pokusit opat zaspat 😠 ....aj ked lahke to asi nebude, opat ma nejak bolia krize 😖

sisipetka
15. jan 2010

Dobre ranko kocky,
tak ako drzite 😉 Idem si vas precitat a hadam stihnem aj prispiet, kym Chris spinka - teda vykecava sa zo sna 😉

kolienko
15. jan 2010

dobre ranko....zase som sa zobudila hladna ako vlk, tak sa musim ist dotankovat, lebo mi bude zle.
noc bola inak v pohodke...na wc som bola len 3x a celkom rychlo som potom zaspala, bodaj by boli vsetky noci také ako táto.
baby a neviete, či mala alika aj bolesti, alebo ju hospitalizovali kôli odídeniu zátchy?

sisipetka
15. jan 2010

gratulujem vsetkym novym maminkam a prajem rychle zotavenie a usmiate babatka 😉

Kocky, ktorym sa blizi sekcia, drzim palceky - je to sice potom bolestive, ale s tym vonavym batozkom sa to da zvladnut. Pre mna bol najtazsi 3 den, to som vstavala a lahala s placom - nehovorim o pretacani 😅

Bebel, Katka - niektore vase poznamky ma fakt na rano super pobavili - pekne to zvladate s humorom 😎

kojenie sa u nas rozbieha, aj ked pomaly...ale je fajn, ze maly uz ma neodmieta, vysaje co najde a potom este prikrmime. Prsia zacali boliet 5tt od porodu - som nejaky divny pripad, ale je to asi vsetko tym, ze prve prilozenie po 5tom dni, prisa vacsie, dvorce mensie (ako Olienka) a maly najprv viac pokusal ako pocucal 😅 Teraz uz celkom dobre vysaje a mne sa ulavi. Ale je to maly zrut a vypije teda riadne 😉

Minix, na rizikovom mozno strava bola ok, ale na sestonedeli som skrabala steny od hladu. Bola som tam 12 dni a stale som bola evidovana ako po sekcii, takze neustale to iste jedlo dokola - zemiakova kasa z prasku, mlete maso, divna polievka - tak mi nakoniec MM nosil jedlo z domu.

Inac ja po porode som krvacala cca 3tt a teraz uz 2 tt mam taky vselijaky vytok, ale ako sa poznam, tak az do konca 6tt bude zo mna co to liezt 😖 Ale teda uz by som sa aj k MM pritulila 😵 i ked som niekedy unavena na skapanie.

Nas maly nastastie v noci slusne spinka a papa tak o 1nej a potom az rano po 5tej, len nam to trva troska dlhsie...cez den je to rozkosne slniecko, ktore uz zacina sa vykecavat, normalne sa prevali na bok, rozhaduje rucickami, nozickami - proste je vidno, ze uz je to 5tt chlapcek 😉

Kocky drzte sa a nech vas to vsetko co najmenej boli a hlavne, aby ste boli i s babatkami zdravi 😵

adros
15. jan 2010

ahojte babulky

gratulujem k novym babatkam, uz nas je neurekom 🙂

no, my to mame v noci s malou dost tazke, vrieska a vrieska a nie a nie ju utisit 😒 aj je prebalena, aj napapana a aj tak nespokojna. Pri papani ma casto bije, ako rozhadzuje rucickami a ked skonci, tak spusti plac. Neviem, co jej jej. Pravdepodobne ju boli brusko, lebo ked jej ho masirujeme a civicime nozkami, tak sa na cas skludni. Ale rano, resp. do obeda je dobrucka, to sa napapa a zaspinka a je to mamin anjelik 🙂 Vyzera to, ze bude mat otoceny biorytmus 😠

ozaj, maminy, ako uzivate kanavit a vigantol? Hned od zaciatku, ci vigantol az od 3.tyzdna?

gucz
15. jan 2010

adros to čo popisuješ budú asi koliky. Zbehni do lekárne a kúp Espumisan kvapky. 25 kvapiek na lyžičke do pusinky pred kojením a máte pokoj. Nám tie kvapky pomohli moc, Laura mala koliky asi 3 mesiace. No a ešte pomáha, ak sa môže dieťatko pohybovať volne, ja som malej navečer a na noc nedávala poštolky. A treba nechať dieťatko poriadne odgrgnúť 🙂

adros
15. jan 2010

gucz,vdaka za radu. Postolky mi vobec ani nedavame, ale asi ju skusim dat na noc do dupaciek a len zakryt a nie balit do perinky. A odgrgnut si takmer vobec nechce,ale zato stale stikuta

gucz
15. jan 2010

No to môže byť aj preto, ona ako papká, tak sa nahltá aj vzduchu, ten nevygrgne, to ju potom tlačí. A ako ju to tlačí, tak jej to podráždi bránicu a potom štikúta. To nám robila aj Laurika, ja som ju niekedy aj pol hodiny nosila na rukách kým si grgla. Skús si ju položiť na predlaktie ruky šikmo dolu bruškom. Neviem či si to vieš predstaviť ako to mylsím, ale aj to nám pomáhalo.

adros
15. jan 2010

ako ked ju idem kupat, ze?

ketkous
15. jan 2010

Dobre ranko,prosim dajte este nejake dobre tipy na prirodzene rozbehnutie porodu 😅
diky a pekny den 😎

andykca
15. jan 2010

cauko babule....tak ako sa mate?

gratulujem novym babatkam...

...ja mam za sebou dobalenie tasky do porodky, maly kupel, umyte vlasy....no a od nejakej tretej rano nepravidelne kontrakcie a hnacku....nejak sa mi to nechce poriadne rozbehnut 😠 ...som zvedava kolko totok bude trvat...

takze dievcence co idu do TT rodit asik sa zas vsetci minieme - teda ak sa chce niekto pridat som za 😀 😀 😀

olienka12
15. jan 2010

ahojte,ja ani citat nestiham 🙂) gratulujem maminkam k novym babatkam
my sme konecne prekrocili porodnu hmotnost. Snad sa nam podari zbavit beby dnes ked bola na navsteve porodna asistentka,tak vypil z prsnika 55 co je fajn na to,ze s tym kojenim mame stale problem. 🙂
Uvidime ako to pojde dalej. Maminy drzim prsty,nech to mate bezbolestne 🙂

roxy_1
15. jan 2010

Ahoj holky,

tak mam zase chvilku casu

nestiham cist ale mam prehled kdo porodil takze ze srdicka vsem gratuluji 🙂
vcera vecer jsem se pustila do aktualizace tabulky,no byla to ale fuska dobrou hodinku jsem se s tim smolila... 😅

my v noci jsme tak potichounku ze ani tatinek se nam nebudi,maly temer vubec neplace,ani nedavam odbrkavat,vsechno krasne vyprdi do plenecky...jedine co me trapi je ze se budime na krmeni kazdou 1-2 hodiny,prala bych si aby spal dyl ale nevim co mam delat... ☹ takze vstavam 6x za noc.... 😒
jinak je to zlate miminko

tak jeste pak posbiram fotecky a vecer jak bude trochu casu vsechno nahazu do albicka i s tabulkama 🙂

jinak stale mam stehy,mely by samy vypadnout ale jeden co je nejblize konecniku tak z toho me stale po nejake namaze tece krev...jsem zvedava kdy se to zahoji uplne,jinak zbytek je den ode dne lepsi...

bebel
15. jan 2010

Adros: espumisan alebo SAB simplex ti spravia rovnakú službu.Nemusíš sa báť nevstrebávajú sa do tela, len rozpúšťajú vzduchové bubliny, keď sa dieťa nahltá vzduchu.
Ja som robila krpatému masáže bruška každý deň podvečer s masťou s výťažkom nejakých bylín z lekárne.
Toto je úľavová poloha aj pri kolikách aj pri refluxe https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vRefer...
my sme malého do pol roka prakticky po každom kojení len takto museli nosiť, inak by vrešťal.....a spával na brušku od začiatku. Bol strašne ľakavý na chrbátiku, sám seba zobudil prdíkom, len rozhodil rúčky a pokračoval v hysterickom amoku do aleluja. Grckal veľa...a po každom kojení. Mával často štikútky.
Na brušku spal bez zavinovania pokojne....len to uspávanie na prsníku, potom odgrgnutie bez prebudenia bolo niekedy zdĺhavé. A až následne opatrne som ho položila do postieľky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre