Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

bebel
14. okt 2009

Wero, ale keď si na MD , potom ti plynie RD, na ktorej môžeš ostať až do 3. roku dieťaťa bez ohľadu na to, či si nastúpila na MD 6 alebo 8 tt pred, či si bola celé tehu na PN, alebo nie... 😎

weronyca
14. okt 2009

Ivv.. a co si nebola u svojho lekara spokojna? ja som vcera tiez absolvovala..super zazitok,vsak? mas aj nejake foto, pochval sa..

a s tymi cizmickami by si mohla poradit.. KDe

weronyca
14. okt 2009

bebel, tak to mi je novinka..lebo co som si zistovala aj po uradoch,atd.vsade, ze to zavisi od datumu nastupu na MD.a vraj,ze dva roky 😕 tak som z toho uz total somar.

bebel
14. okt 2009

Ivv: naša malá bude Bibiana, a meninuje 2.12., takže sme na tom podobne...a vôbec na nej nebudeme šetriť 😀

eva3107
14. okt 2009

2 roky weronyca? 😕 To ti kto povedal 😅 ...Nie 3 roky a ca pise Bebel je pravda..

ivv
14. okt 2009

weronyca.. no nespokojna som hlavne kvoli pristupu.. a navyse mam podozrenie, ze to jeho 3D nie je az take super-truper kvalitne.. nezdal sa mi spokojny pri zachytavani zaberov.. tak som zvedava co na tom dvd je

ale zazitok uuplne uzasny 😵 mala je krasna 🙂

trosku mam problem s fotkami, lebo to ma divny format, ja sa moc do tychto veci nerozumiem, ale mm povedal, ze doma pozrieme.
no a este.. malicka mala pred tvarickou pupocnik, takze sa zan statocne schovavala 🙂 a nie a nie spoza neho vykuknut 🙂 ale to je jedno, hlavne, ze som ju videla 🙂

cizmicky som kupila v Danubii v La Familia (tusim sa to tak vola), Rieker, teraz maju skoro vsetky z vnutra zateplene ovcim runom a tieto co som kupila maju take male zipsiky z kazdej strany, takze si ich mozem zapinat aj "zboku" ked sa nebudem vediet pre brucho zohnut 😅

weronyca
14. okt 2009

Nooooo.... Kamosky dve teraz koncili matersku..a male maju 2roky.... Ale tak aspon som mudrejsia 😅

ivv
14. okt 2009

bebel, tiez som argumentovala tym, ze to zalezi od rodicov, ci chcu byt setrni alebo nie.. a toto ma teda vobec nenapadlo, ani kuknut do calendara.. a meno sa mi paci, uz by som nemenila 🙂

eva3107
14. okt 2009

Ivv: tak nemen 🙂
Tak weronica matersku mali do polroka a po polroku mali rodicovsky prispevok 😉

bebel
14. okt 2009

Wero............materská dovolenka,resp. príspevok ti je vyplácaný SOCKOU 6 mesiacov resp. presne 28 tt=196 dní vo výške 55% z vymeriavacieho základu, z ktorého si si platila aspoň 270 dní nemocenské poistenie socke.
Potom ideš na rodičovskú dovolenku...kde máš rodičovskú davku alebo príspevok do veku 2 rokov dieťaťa podľa toho , či si mala nárok na MD a či náhodou už nepracuješ a tvoje dieťa nie je v opatere niekoho iného.
Do 2 rokov veku dieťaťa ti je vyplácaná vyššia suma, ak si splnila ich podmienky. A ak ostávaš do 3. roku doma , dostaneš tú nižšiu sumu, ktorá bola vyplácaná doteraz všetkým od UPSVARu.
Zo zdravotných dôvodov môžeš takto ostať až do 6. roku dieťaťa na základe odporúčania posudkového lekára SOCKY.
Viac info: http://www.employment.gov.sk/DIS/dis/index.php?...

ivv
14. okt 2009

baby, tusim s tym rodicovskym prispevkom zvysenym je to tak, ze sa vyplaca do 2 rokov veku dietata a potom uz len ten minimalny prispevok..

weronyca
14. okt 2009

Ivv, dik za radu-skusim pozriet este tam..

No moj maly mal tiez pred tvarickou pupocnik, navyse jednou rucickou ssi zakryval tvar a druhou drzal nozicky, kt.mal oprete o celo.. takze z tvaricky mu bolo vidno jedine kusok nozteka a otvorenu pusinu.... a ukaazal nam rukou parohaca na chvilu 😀 male sidlo

ivv
14. okt 2009

no .. vyjadrila som sa ako hotentot, bebel to presne popisala 🙂

ivv
14. okt 2009

weroncyca.. betar je to! ako ta nasa mala 🙂 ale super, takto vidiet babatka v brusku 😵

ivv
14. okt 2009

hm.. prave som si citala o materskom prispevku na http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?Cat... a evidentne je tam aj maximalna hranica.. 😖 uplne typicke pre tento nenazrany stat.. 🙄

weronyca
14. okt 2009

😕 😕 😕 😕 😕

bleeeeeeee to co je tam za pocasie..ja ze si na chvilu vybehnem v ramci vychadzok zo psom ale stacilo mi.. aj som sa naobliekala.. ale napriek mojmu bruchu som mala pocit ze budem lietat po sidlisku.. a nasej drahej by sa tak chcelo behat!!! co uz velky pes potrebuje pohyb... a este ten hnusny dazd 😖

adros
14. okt 2009

ivv, gratulujem k princeznej. A ak sa ti meno Adelka paci, tak ho urcite nemen. My sme na tom rovnako. Pre malu sme zvolili meno Alex a vobec sme nepozerali, kedy by mala meniny... Takze 24.12. oslavime vianoce, okolo 29.12. narodeniny a 2.1. meniny

roxy_1
14. okt 2009

ivv gratuluji k holcicce a pokud se ti jmeno libi vubec bych to neresila 😉

lili213
14. okt 2009

Ahojte 🙂
ivv gratulujem k princeznej 🙂 a s tým menom sa netráp my sme si vybrali Adama a ten má meniny na Vianoce 😀 a januári narodeniny 🙂

antoniab
14. okt 2009

ahoj tehulky

ivv gratulujem k dievcatku 😉 ak ti meno tak to vyhovuje tak je to len a len na tebe alebo vas s mm 😉

moja mala sa dnes celi den puci bud na jednu stranu alebo druhu ktovie co tam stvara 😀 😀
pozeram spravi a vidim ze na svk uz riadna zima a v poprade minusove teploty a sneh 😝 dufam ze kym pridem tak mi brasko prezuje gumy 😕

krpuch
14. okt 2009

a nie je nahodou 28 tyzdnov 7 mesiacov?🙂 ked uz sa pise o tej materskej...
ja som veru nedala meno, ktore je v januari kvoli tomu, aby babo nemalo vsetko naraz...v decembri mame uz asi 10 menin, narodenin, co sa tyka rodiny a aj ja mam narodky dva dni pred Vianocami. tak sa mi to zda dost nakladne. a peknych mien je viac..je si z coho vybrat. 🙂

ives77
14. okt 2009

ahojte kočky píšete,že máte 2.11 kontroly a prietoky ale ved vtedy je pamiatka zosnulých nie? akože keby bolo to stretko 3.11 tak to by vyhovovalo aj mne a okolo 10-11 tej by to bolo úplne super.Aj ja si chcem kúpiť teplé pančuchy lebo čo mám tie rifle na traky sú dosť tenké ,ozaj dnes sme mali s ex prvé pojednávanie za malého a za výživné so zvýšením samozrejme nesúhlasí hlavne že malého chce 3krát do mesiaca cez víkedn mu nedrbe 😠 odročili nám pojednávanie na 27.11tak som moc zvedavá ako dopadneme ☹

antoniab
14. okt 2009

ives ale 2heho vraj uz nieje sviatok ja mam tiez poradnu posunutu s 26 na 2 moj gyndak sa stahuje do novej ordinacie
inak drzim palce na druhom pojednavani musi to byt pekne na nervy tak vela vela stastia 😉

krpuch
14. okt 2009

baby co si myslite, je lepsie ked po porode budete s dalsou babou na izbe alebo same? u nas to stoji na tych par dni kolo 30 eur, ak chcem byt sama a ze partner moze byt so mnou a babom cely den..tak teraz neviem

antoniab
14. okt 2009

krpuch ja chcem nadstandart aj koli navstevam aj samotnej kupelke a myslim ze sa plati 300-500 tak to bolo v korunach za den unas myslim ze v snv je to 500 a v le 300 ale este neviem kde budem rodit 😒

ivv
14. okt 2009

dievcata dakujem 🙂

prave som dopozerala video z 3D, ale kedze to je video, je to 4D, ze? 😅 😅

krpuch, ja asi budem na standarde.. aspon si budem moct pokecat.. a tych par dni v nemocnici snad vydrzim 🙂

olienka12
14. okt 2009

ja chcem 1tku ale normalnu nie nadstandard rozdiel len v sprche... inak budem rada,ked pri tolkych tehotnych budem mat vlastnu postel a v izbe nie na chodbe 🙂)))))

olienka12
14. okt 2009

super ten clematis je v PO v predajni okolo kt.chodim kazdy den, buduci tyzden sa tam vyberiem na nakupy 🙂

ives77
14. okt 2009

antoniab vdaka je to fakt na nervy dúfam,že to druhé bude aj posledné lebo na to dalšie už asi nebudem mať nervy 😖 Tak ako s tým stretkom v ke? ak to bude 3tieho tak prídem aj ja 😅

k.a.t.k.a.
14. okt 2009

vitaj bebel 🙂

dnes som bola v tescu a maju akciu na podprdy, 50% zlavy na Bellindy a ine... a ja som si kupila jednu za 35korun 😀 lacnejsia nez svedska handra 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre