Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

genialna
19. okt 2009

Petuli, dakujem.. 🙂 Super, ze je vsetko ok.. a tu matersku ti zacnem asi zavidiet.. U nas v praci je momentalne priserna nuda.. Nech ratam ako ratam... Hm.. v kt. tyzdni ti to vychadza ze ides na matersku (myslim mimo dovolenky) ??

Ohladom bruska.. ja nemam pocit, ze by mi tvrdlo.. Alebo pokial to tak aj je, tak asi neviem ze je to tvrdnutie.. 😉

andykca
19. okt 2009

Ahojteee 🙂 ako sa mame?

ja som tento mesiac tiez dostala peniaze zo socialky 14.10. co som bola velmi prekvapena aky su rychly....ale ja ziadne papiere dorucovat nemusim ja som iny pripad...mne vyplacaju podporu 🙂 ale kedze viem ze socialky maju straaaaaaaaaaaaaaasny bordel v papieroch isto by som si vela veci vybavila radsej osobne...uz mi neraz dodrbkali dobrovolne poistenie (raz mi vymerali ze mam platit na koruny 15. tisic...boze skoro som umrela ked som to zbadala....

Peti tak sa vytesujes ze si posledny tyzden v praci co? 🙂 super...neboj dopadne to super uvidis

petronelka a liwka no ja byt vami tak odsavacku mlieka neriesim - zatial...mozno ju ani nevyuzijete (take rady sme dostali v nemocke preto som taka mudra a tam odsavacku ti pozicaju keby cosik)

jeeej a cez vikend sme zazili prvy sneh....kraaaaaaaaaaasa sme sa vyblaznili a nieje nic lepsie ako prist z tej zimy ku krbu a ohrievat sa (boli sme na chate) ... fajne 🙂 no a precestovali sme aj pol moravy co niekde opravovali cesty a prehnali nas obchadzkou hehe...ale aspon sme nasli miesto kam pojdeme s miminkom na vylet v lete...🙂

iva81
19. okt 2009

Ahojte,
tak to BA stretko by vyhovovalo mne tiez radsej 17.30 kedze to este budem pracovat ak sa nic nezmeni.
🙂

krpuch
19. okt 2009

iva ...to je monitor dychu a zvuku v jednom? kde sa to da kupit?

lopezka
19. okt 2009

ahojte tehulky 😀
len som nakukla, aby som vedela co s tym stretkom v BA .... 😒 no co sa mna tyka, ja robim este cely november, takze cas 13,00 mi rozhodne nevyhovuje 😖 ......a pokial to bude termin 3/11 ...tak to tiez urcite nepridem, lebo vzdy 1.tyzden v mesiaci mame uzavierku a to tu aj nocujeme ☹ takze to bude bezomna 😢

ja mozem vseobecne hocikedy cez tyzden ( pokial zrovna v piatok necestujem, co je raz do mesiaca ) po 17.hodke, okrem 1.tyzdna v mesiaci .......takze tak 🙂

ale tiez sa pridavam k myslienke, ze by som vas rada videla, ale to by sme/ste sa museli niektore prisposobit trosku 😀 😅 .....su tu aj pracujuce osobky 😀

drobec123
autor
19. okt 2009

no tak posunme to stretko o tyzden neskor na 10.11.
ja sa v podstate viem prisposobit ak su ostatne baby s tym ok.

iva81
19. okt 2009

10.11. je fajn pre mna 🙂

olienka12
19. okt 2009

http://www.karolinka.sk/karolinka/eshop/11-1-Ko... toto je tusim to co ma bebel,len lacnejsia spanielska verzia ak by sa to niektorej pacilo,len zdalo drahe 😉

roxy_1
19. okt 2009

weronyca ta socialka me to posila jeden mesic kolem 15. a druhy mesic az kolem 25. nevim jaky maji system ale ver ze uderem 25.10. budes mit penizky na ucte,tento mesic mi prisly v 16. coz me opet mile prekvapilo 🙂 jeste se mi za celou tu dobu co jsem doma nestalo ze by mi penize nedosly a to listek na penize odevzdavam az prvni 3 dny v mesici kdy se dela v praci ucetnictvi a ti to posilaji na socku. 🙂

olienka12
19. okt 2009

kde ste vsetky?

bebel
19. okt 2009

Ahojte,
ja som sa o5 vrátila k blond hrive. Tak sa cítim trošku renovovanejšia.
Bruno má bronchitídu a moja liečba, čo som nasadila od soboty bola správna, tak v nej len pokračujeme.
Zajtra idem do práce a Bruno bude u svokry. Niekedy sama žasnem nad vlastnou loajalitou voči môjmu zamestnávateľovi....ale cítila by som sa strašne blbo, keby som zas ostala doma. 😎 Brunom všetci čerti šijú a okrem pokašliavania na ňom ani je poznať, že by bolo niečo v neporiadku. Dúfam len, že ho potom svokra nepustí na dvor.

Súhlasím s 10.11. o 17,30 🙂 v Relaxxe .
Dieťa bude v kútiku a ja dole na kávičke 😉

Vítam nové tehulky. 🙂 Január bude fakt plný bábätiek.

Sisipet: jaaaaaaj - to je super pocit.....že to máš za pár a budeš mať kľud. 😀

Krpuch: Angelcare a kúpiš to v lek. potrebách....alebo v predajniach pre deti.
http://www.maderna.sk/filter/?znacka=AngelCare+...

Andykca: to bola pravá víkendová romantika 😉 aj so snehom pri krbe na chate...hmmmm.

bebel
19. okt 2009

Hanus: nedám sa očkovať.
Petronelka: neplánujem kupovať odsávačku, bola mi pri 1. dieťati úplne zbytočná. 😎
Až ju budem potrebovať...tak si nejakú poriadim.

krpuch
19. okt 2009

dakujem bebel

krpuch
19. okt 2009

inak, prave som citala, ze v tehotenstve nie je dobre konzumovat cesnak, petrzlen a bobkovy list...ja cesnak zboznujem....tak budem musiet aspon obmedzit mnozstvo 🙂

k.a.t.k.a.
19. okt 2009

ok teda 10.11 😉 naposledy som sa musela pocupiacky skoro plazenim vytratit z kutika k eskalatorom nech si to mala nevsimne, tak snad to bude teraz lepsie 😀

zazalienka
19. okt 2009

ahojte.. bebel, prosim Ta ako sa vola v Reichu ten market s kočíkmi a detskými potrebami? alebo nejaký shop v SCS? dik

andykca
19. okt 2009

bebel taaak tak...prava romantika 🙂 tento rok normalne ze zboznujem sneh co sa u mna nestava 😀 😀 to bude asi tym januarovym krpcom....

dobru nocku 🙂

dorotkaa
19. okt 2009

Zazalienka... ten obchod sa vola baby one
Stretko 10.11. mi predbezne vyhovuje...

zazalienka
19. okt 2009

aaa super.. nemohla som si spomenúť.. všetky babymarkety.at som odskúšala.. ďakujem

bebel
19. okt 2009

Zaza: www.babyone.at 🙂
Krpuch: nechápem prečo.....to bude nejaká hovadina. 😎 Cesnak je the best 😝 možno niekoho po ňom páli žáha....?

olienka12
19. okt 2009

Krpuch ked kojis prechadza chut do mlieka, ale v tehu,pokial ti nerobi tazko na zaludku je to ok, ved je to prirodne antibiotikum 😉

janka1
19. okt 2009

ahojteeee 😉
co je tu noveho? olienka krasny ulovok opat 😉 ako si to nasla????ja som na nic take ani len nenatrafila 😨

krpuch
19. okt 2009

ja len, ze som citala, ze to nie je dobre v tehotenstve...

olienka12
20. okt 2009

janka to vies zavislacim 🙂)) ale uz som skoncila hehe
vcera som dala prat prvu varku pidi oblecka a mam 2 susiaky bieleho na prve 3 mesiace, tak isto to bude s modrym,takze uz nemozem 🙂) aj ked kupujem na starsie dieta nemam to kde dat 😀 😀 😀

drobec123
autor
20. okt 2009

dobre ranko, tak pisem si termin stretnutia 10.11. / sice nebudem moct byt dlho kedze vecer je TREND Topka ale predpokladam ze ani vam deticky v detskom kutiku nevydrzia velmi dlho.

bebel
20. okt 2009

Drobec, tak to sa veľmi mýliš... 😎
Bruno po 2 hodinách v detskom kútiku protestuje s odchodom domov 😀

drobec123
autor
20. okt 2009

hm, tak potom budem to dieta v skupine ja - co sa bude musiet skor odpojit 🙂

sisipetka
20. okt 2009

dobre ranko kocky,
aj ja si pisem 10.11. v relaxe a uvidime kto sa bude prvy plazit domov od unavy 😀
Mirka - na MD idem normalne 6 tyzdnov pred TP - ten mi stanovila dr.na 22.12. (takze budem taky januarovy predvoj). Dala mi listok a povedala, ze nech si odratam 6 alebo 8 tyzdnov, podla toho ako chcem ist na MD. Dala som si 6, lebo keby 8 + moja dovca, tak uz by som nemala byt v praci od 5.10. a to sa mi uz asi nepodari 😀 😀
Liwka ten halo snuza som pozerala aj ja, velmi sa mi pacil - cena je okolo 120 € a pri tom, ked sa zacne dietatko obracat na brusko a pod. je mozne ho vyuzit asi tak do 6teho mesiaca. No a monitory sa odporucaju do 10 mesiaca dietatka. Hladala som aj nejake referencie a jedine, co som nasla, ze je to malo na trhu a mamicky s tym nemaju velke skusenosti, takze ani predajcovia nevedia velmi odporucit a zarucit kvalitu.
Co sa tyka odsavacky, ani ja nekupujem vopred - poziciam si pre istotu od kamaratky a keby nahodou som velmi potrebovala, tak nejaku zakupim.
Adi, hej aj ja pevne verim, ze vsetko bude ok 🙂

eva3107
20. okt 2009

Dobre ranko tehulky... 🙂
oli ..tak ty si sa rozohnila 😅 ...Predstavte si , ze vcera som si isla kupit cizmi na zimu na nizkej podrazke a zistila som , ze mi tak nohy opuchli, ze som si musela kupi o 2 cisla vacsie 😕

hanus177
20. okt 2009

ahojte,
ja opäť spím s otvorenými očami... 😖 V poslednej dobe mi 8-9 hod spánku cez noc nestačí..... to robia asi tie nočné návštevy na WC 😠
Snažím sa to dospať cez víkend, ale ten nasledujúci je ešte hroooozne ďaleko..... 😢

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre