Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

zazalienka
24. okt 2009

ahojte,
no tak idem na to:
1/ áno, lekárka pôrodníčka cca 200 €, pôrodnica Trnava, mám ju za rohom, aj peši dôjdem.. izba nadštandard, potrpím si na vlastnú kúpeľňu, WC a súkromie..
2/ manžel, ale bude celý hotový čakať pre operačkou..
3/ zdravá, plná energie, ukážkové tehotenstvo bez jediného problému (teda na občasnú migrénu)
4/ sekcia - ako dôvod operácia očí a hernia disku L4-L5 (prasklina na platničke-nemusela by vydržať)
5/ spinál - s výdatnou pomocou susedky anesteziologičky.. včera mi jednoznačne povedala že by si EPI nedala pichnúť ani keby jej zaplatili..má s tým dosť skúseností.. cenu neviem a je mi to jedno.. porodiť musím..
6/ no nad tým som ešte nerozmýšľala.. budem riešiť v januári..

barjakabra
24. okt 2009

pridávam sa k ankete:
1) Bratislava - Antolská, nezazmluvnený lekár, žiadneho osobne nepoznám, takže mi je zbytočné si niekoho zazmluvniť
2) manžel - ale iba na chodbe 🙂)
3) pohoda, normálny priebeh až na jednu PN na začiatku tehu (vysoký tlak, 3 týždne vkuse príšerné bolesti hlavy) a 1 PN kvôli chrípke
4) klasika
5) asi epidurál, 106 €, predtým treba absolvovať prednášku a urobiť interné vyšetrenia
6) áno, verejný register

bebel
24. okt 2009

Ďakujem Vám za odpovede 🙂...tak rovno pridám aj svoje. Urobím potom prehľad v tabuľke 😉
1) V TN, nohužiaľ zazmluviť sa tam konkrétny lekár nedá, tak už len musím dúfať, že bude mať službu, ten ktorého chcem.
2)Manžel a možno kamarátka/gyn.pôrodníčka, len ako dula/garde
3) zatiaľ normálny fyziologický priebeh
4) klasika, ale počas prvej doby pôrodnej sa budem voľne pohybovať v izbe, reflexné masáže, sprchy, teplý kúpeľ, fitlopta, hudba, a aromaterapia len s mojím doprovodom. Samotný pôrod na pôrodnom kresle v polosede bez fixácie nôh.
5) Nie, ak bude nutná tak celková anestéza.
6) Áno, verejný register?.

slovakia80
24. okt 2009

ahojte,pridavam sa:

1)Presov-stara nemocnica,zatial bez porodnika,v pripade komplikacii ano,tu to je za 200 eur
2)manzel
3)PN
4)klasicky porod
5)chcela by som rodit prirodzene (ako u babel) taktiez zaplatime epiduralku (ak nevyuzijeme 100 eur vratia),ale som za prirodzeny porod
6)odber pupocnikovej krvi pre vlastne pouzitie (ceptra 824 eur)

olienka12
24. okt 2009

jeej slovakia pozeram,ze si z PO chodis niekde na pripravu? alebo nechces sa pridat k nam s Evkou?

evcam
24. okt 2009

ahojte. bebel jakto, ze sa neda v TN dohodnut gyndos. Sak ja som sa Jankovskeho pytala a vravel, ze sa dohodneme staci tak v 36tt. Sak si vravela, ze budes mat Kascaka.

kalianka
24. okt 2009

Ja by som chcela ist rodit do Trnavy... ale kedze nikoho nepoznam, tak som zatial ani nic neriesila. Zatial to vyzera na sekciu, kedze mam v porodnych cestach myom.
Viete mi niekto poradit daku dobru dr tam???
Yo a zacinam stresovat, stale nemam kocík ☹ Oplatí sa trojkombinácia? Co by ste kupili, co kupujete? Chcem nieco terennejsie....

olienka12
24. okt 2009

kalianka ja som v piatok kupila Tako Jumper FX a je super ovladanie,skladanie,rozkladanie na jednotku. Tesim sa z neho velmi...

olienka12
24. okt 2009
ives77
24. okt 2009

ahojte🙂oli kolko ta vyšiel ?aj mne sa páči

olienka12
24. okt 2009

ives co kolko ma vysiel?

ives77
24. okt 2009

bože ja som trubka obzerali sme to kočík s mojim a je pekný máš ho aj s autosedačkou?

zazalienka
24. okt 2009

kalianka: ja by som chcela osloviť Dr. Chovanovú.. mám na ňu veľmi dobré referencie, mám susedku ktorá mi bude pichať spinálku, tiež mi ju odporučia na sekciu.. no a kamoška so svojou švagrinou u nej rodili obide dve deti a obidve teraz idú na tretie.. takže ja určite oslovím ju, prípadne je v zálohe Dr. Štrbo, u neho sa zasa narodili deti mojich bratov.. a Dr. Štrbo je naj odborník v TT na zápaly prsníkov a problémy s tým spojené..
no a čo sa týka kočíka, kúpili sme z druhej ruky Peg Perego GT 3, dvojkombináciu.. už sa tešíme ako budeme kočíkovať..

olienka12
24. okt 2009

jaaja ja tupa hehe
kociarik aj autosedackou, taskou, plastenkou, a sietkou a adapterom na autosedacku 335Eur u nas v PO

kalianka
24. okt 2009

Mne sa tiez paci ten PP GT3 ale chcela by som trojkombinaciu... nikde to neviem najst a pravdupovediac, dost stojí :-/ este sa mi paci casualplay S4 ale tam zasa baby nadavaju, ze ma malu vanicku... No a tento jané 2008 alebo 2009, fakt sa v tom neviem orientovat...
uz rozmyslam, ze kupim nejaky lacnejsi hlboky, a k tomu dobru autosedacku zvlast a neskor sporták. len neviem sa v tych kocikoch pohybovat.
Zazielka a ty chodis uz do TT nemocnice na nejake konzultacie? Lebo ja zatial chodim k doktorovi do Piestan a rozmyslam, ze ked zostanem o dva tyzdne uz doma na materskej, ze by som behla do TT nemocnice a sa tam popozerala...

ives77
24. okt 2009

joj super cena mi sme si ešte vyhliadli aistin4 ale ten je 12000sk a tento je tiež velmi pekný možno nabehneme do PO a ak by si sa akurát vtedy nudila mohla by si nám to tam ukázať nakolko sa tam nevyznáme či ty nato? 😀

krpuch
24. okt 2009

ahojte dievcata..ja som nemala problem s nocnym behanim na WC, ale vcera ako sa priatel vratil, tak som chodila kazdu hodinu, budila som sa totiz na kazde prehodenie, ci uz moje alebo jeho...
u nas neprsi, len je zamracene, priatel bura krb, aby sme tam mohli postavit piecku.
tiez zelam skore uzdravenie adros a minix.

zazalienka
24. okt 2009

chystáme sa s adros 2.11. na exkurziu do pôrodnice TT, dúfam že adros bude v poriadku.. každý prvý pondelok v mesiaci je deň otvorených dverí.. zatiaľ chodím normálne na poradňu k môjmu gyn., a on mi povie, kedy mám ísť prvý krát do nemocky.. inak viem, že Dr. Chovanová je v nemocnici, a štvrtky poobede má ordinačné hodiny v ambulancii u Dr.Štrba na Športovej ulici..
nás na tom GT 3 tiež odradila cena, ale mám ho v albume, kúpili sme kočík používaný , vo výbornom stave za 420 €.. a zatiaľ si stále myslím že sme urobili dobre..

olienka12
24. okt 2009

ives ziaden problem od 1.11. som k dispozicii kedykolvek maju tam aj austin 4 inak kamoska ma austin 3 to iste len jedno koleso menej a je tam maly sportak podla mna 🙂) ale ved ked dojdes uvidis nazivo. Super by bolo,keby si dosla na stretko 😀 😀

kalianka
24. okt 2009

no nasla som za 810 eur... co by som este naskrabala, len k tomu bude este isto prikupit milion veci... ci?
link http://www.kocarkydavidek.cz/detail.php?sl=sk&s... a nie je tazký? Co hovoríte na ten Slalom strata 2009... uz sa mi o kocároch zacína snívat :-////

zazalienka
24. okt 2009

vieš čo, myslím že milión vecí nebudeš potrebovať.. fusak je podstatný.. ale ku kočíku máš myslím full výbavu..

olienka12
24. okt 2009

baby sorry,ale 800eciek by som ja teda za kociar nedala... je to investicia na par mesiacov ... kvalitne su aj lacnejsie kociare,alebo z druhej ruky..

ives77
24. okt 2009

no uvidíme ak si môj vybaví to volno tak určo dojdem ak nie tak by sme sa ti prispôsobili a došli by sme okuknúť a možno už aj kúpiť kočík ten austin nevieš náhodou čo stál? potom by sme ešte zbehli na nejaký fajný koláčik(čo ja teraz môžem) 😉

olienka12
24. okt 2009

ives netusim ale mozem ti dat telefonne cisielko na tu pani majitelku 😉

slovakia80
24. okt 2009

Olienka a vy kam chodite?ja este nechodim,mam kontakt co mi dali v poradni,mam volat,ale este niesom nejak rozhodnuta 😒

ives77
24. okt 2009

to by bolo fajn dakujem 🙂

olienka12
24. okt 2009

slovakia chodime na sekcov k porodnej asistentke Monike ona robi v monobloku, mne osobne to vela dava rozpravame sa a potom chvilku cvicime, ked nechces cvicit nemusis 🙂

olienka12
24. okt 2009

slovakia k akemu lekarovi chodis?

ives77
24. okt 2009

ozaj kočky už sme to tu rozoberali ale nepametám sa ako sa volal ten olej na masáž hrádze,neviete?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre