Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

motylik22
15. nov 2009

petronelka77- trosku ti zavidim aj ja by som uz sa chcela balit no najradsej by som bola keby uz bol januar 😀 som nedockava

petronelka77
15. nov 2009

Motylik, aj ty uz mas krasne tyzdne ...ved ma mozes aj predbehnut 😉 ...veru, uz nech je januar a nech sme s nasimi drobcami 🙂 .

katka22r
15. nov 2009

ahojte tehulky nasla som vas 🙂 ja idem zajtra na nakupy uz do porodnice co mi treba a zbalim sa zavcasu...ved clovek nikdy nevie 🙂 piseme si s olienkou na teme porod v presove a od nej viem o tejto stranke tak snad ma tu privitate ako kamosku 😀 babenky mne sa dakedy tazko dycha,zo spodu mam bolesti ale moja malicka mala v 30tt rozmery na 28tt tak snad podrastie aj s vahou,inak brusko sa mi zda stale rovnake ako keby mi vobec nerastlo...myslite ze malicka sa ma dobre aj tak?my ideme kupovat kpciar do leluchowa,manzel vybral farbu ze oranzovo-ciernu alebo oranzovo-modru...podla mna taka neutralna farba 🙂

olienka12
15. nov 2009

katka vitaj 🙂 ked ti mozem poradit,tak pre seba vsetko kupis na Slovenskej ulici oproti Frantiskanskemu kostolu v zdravotnickych potrebach 😉
a keby ste nepochodili v PL,tak dobry vyber kociarikov maju na Svaboch 😉

granado
15. nov 2009

Ahojte baby mohla by som vás poprosiť o radu? Vy asi už budete nastupovať na materskú a chcela by som vedieť či do tých 6 týždň. sa ráta aj deň pôrodu/predpokladaný/ alebo to musí byť 6 týždňov bez dňa pôrodu. Každý mi radí inak. A vy už ste si posielali neaké papiere na socialku? Ak viete poraďte mi. Ďakujem 😉

plivit
15. nov 2009

pekný deň prajem všetkým 😉 😉 😉
granado tak malo by to byť aj s tým dňom pôrodu aspoň ja som to tak odovzdávala a písala mi to moja moja gyndoška

granado
15. nov 2009

Ďakujem, to si už druhá čo mi tak poradila tak asi je to tak 😉

katka22r
15. nov 2009

super olienka viem kde na svaboch myslis a cenovo je tam ako nevies?alebo maju tam aj 3 kombinacie?noo presne do zdravotnickych potrieb sa chystam na vlozky aj an gatky🙂ty si uz tam bola nakupovat?co si este s tamade nakupila?a granado ja idem na md teraz od piatka t.j od 8tyzdna pred porodom lebo som bola cely cas na pn,a je to zrejme aj s tym dnom porodu a zamna vsetko vybavuje na personalnom takze ja nikde lietat nemusim,nastastie,lebo mna take veci nebavia

olienka12
15. nov 2009

pozri moj kociarik stal ma 20eur viac ako v PL so vsetkym a zaruka v PO
no kupovala som sietovane gatky, vlozky take dlhsie 10ks balenie a potom mensie 20ks balenie a jednorazove podlozky na priprave sme mali poradene,ze si mame kupit,ze v nemocnici dostaneme prvy den,ale lepsiemat aj svoje a ze aj doma vyuzijes...

dankag
15. nov 2009

ahojte
ja ako som skor pisala ze nocne vstavanie mi nerobi problemy, tak to uz nie je pravda
Lilly sa od 2 do 3 v noci prechadzala z izbicky do spalne a ze ona spat nejde, tak som sa na nej aj nasmiala ale veru rano nie a nie sa z postele vygulat
nehovoriac ze s malym babetkom budeme vstavat v noci kazde 2-3 hodiny
ja zas riesim aku odsavacku si kupit, ci novu ci pouzitu???
mate kupene odsavacky?
mna bolia boky v noci ked spim a stale sa musim prevalovat z boka na bok

katka22r
15. nov 2009

ja mam odsavacku od sesterky ale vraj sa nic nestane ak aspon tu do po prideme bez odsavacky pretoze tam maju elktricke takze tie kludne mozeme pouzivat

janqa24
15. nov 2009

peknu nedelu bruska 🙂
dankag ja mam odsavacku pouzitu - dala mi kamaratka - rucnu, nevie si ju vynachvalit, velmi jej pomohla pri dojceni, najma zo zaciatku, tak som zvedava ako to bude so mnou, lebo to vyzera na sekciu a baby po sekcii mi hovorili, ze im sa dojcenie rozbiehalo velmi tazko a ked sa rozbehlo, dojcili velmi kratko 😒 ja by som chcela aspon pol roka, tak uvidime

tasku do porodnice balim uz aj ja, kedze mi to v piatok odporucil moj gynekolog....pre seba mam uz takmer vsetko, chybaju mi uz len podlozky a nohavicky, to sa chystam kupit zajtra

a dnes sme dostali wifi pestunku a este nejake malickosti pre babatko, tak som sa vytesovala ako mala 😅

co sa tyka bolesti klbov a panvy, mam uz asi dva mesiace take bolesti, ze si aj poplacem....niektore dni je to lepsie, niektore horsie, ale najhorsie to je v noci, ledva sa pretocim na druhu stranu 😔

a tlak mi dnes skace ako na trampoline, neviem uz co mam robit 😢 doobeda som si namerala 210/85, poobede 140/75, teraz zasa citim vysoky......ked to takto pojde dalej, nemocnica ma neminie.....a aj predcasny porod ☹

dankag
15. nov 2009

janqa24
ja som mala prvy porod cisarsky
necakany
a kojila som hned, sice mi sestricky vraveli ze je to nezvycajne po cisarskom
ale potom som mala problemy od konca 3 mesiaca a od 4 bola Lilly uz na umelom mlieku
co som zatial precitala, pravdepodobne to bola laktacna kriza, ale sa to vraj da upravit, prave s odsavackou, vtedy som nemala ziadnu, tak preto chcem byt teraz pripravena a s rucnou je to vraj makacka

asi kupim nejaku pouzitu
su dost drahe
ak sa nema riadne vyuzit, ale ked to tazko povedat

janqa24
15. nov 2009

dankag mne ta kamaratka hovorila, ze tiez zvazovala elektricku, ale nakoniec sa rozhodla pre rucnu, lebo tiez nevedela, ci ju vyuzije.....ale vraj to nebola taka namaha, islo jej to dost lahko, tak uvidime......toho dojcenia sa tusim bojim viac ako samotneho porodu 🙂

Lilly je nadherne meno, tiez som zvazovala pre svoju babiku 😉

olienka12
15. nov 2009

katka vyvediem ta z omylu nemaju odsavacky,pytali sme sa na to,takz jedine svoju... ja mam starsiu s kt.neviem,ci nieco odsajem (je podedena) sledujem mimibazar mozno si nejaku objednam ale iba ak ju budem potrebovat...

olienka12
15. nov 2009

dankag co som sa pytala bab,tak vacsina neda dopustit na manualne lebo si reguluju same to odsavanie, tie co vyskusali elektricke vraveli,ze to velmi bolelo no z vlastnej skusenosti neviem 🙂

katka22r
15. nov 2009

hmm tak neviem asi sa ta dr.aj porodna asistetka mylili ked nam to pred 2 tyzdnamy vraveli ktovie...nebudeme sa predsa hadat ked tam niesme ne?ja mam rucnu takze premna to problem nieje a ty uz si pobalena do porodnice?

dadulka2000
15. nov 2009

kocky ja tiez nedam na odsavacku dopustit,.... ja som na elektrickej ficala ako "kravicka" - nam vlastne zachranila cele 9 mes. dojcenie. ja mam obe - aj manual a aj elektriku. Oli - neboli to,... je to len zvyk.
janqa - ja sa tiez bojim kojenia viac ako porodu. porod bol v pohode - rychlovka, kojenie - nocna mora s horuckami a zapalmi (ale nastastie je to individualne a poznam vela mamiciek co s tym vobec nemali problem) 🙂
idem na "segedinsku" party,.... hura, bude sranda. 😀

janqa24
15. nov 2009

dadulka - ved toto - presne si popisala, coho sa bojim 🙂 ale dufam, ze to nakoniec dobre dopadne.....uz som toho tolko o dojceni precitala, ze mam z toho riadny gulas 😀 tak uvidime......a keby nieco, mam pri sebe maminu, ona bude ako moja dula 😀

a este stale nemam vybrateho porodnika 😒 do dvoch tyzdnov sa uz musim rozhodnut 😕

krpuch
15. nov 2009

baby, aj vy uz mate problem si ostrihat nechty na nohach...uf, dalo mi to riadne zabrat.. 😠 nabuduce to uz bude musiet zvladnut moj priatel 😉

janurka
15. nov 2009

ahojte baby. Určite si ma už nepamätáte, sem tam som sem zavítala a niečo pripísala ale bolo to len zriedka. Ako sa už blíži termín pôrodu tak by som sa k vám rada intenzívnejšie pridala aby som sa aj čosi nove dozvedela. Aj čítala ako to zvládajú ostatné žienky v podobnej situácii.
A s tou odsávačkou mlieka, tiež som si kúpila cez bazár použitú elektrickú no má nastavec aj na ručné odsáavanie, a kúpila som ju lacno len za 28€. tak si myslím že celkom slušne. No kedže čakám prvé miminko neviem povedať ktorá bude lepšia 😅

ives77
15. nov 2009

ahojte babenky ako sa máte? ja velmi zle podaktoré z vás si iste spomeniete na moju situáciu s ex aj to som už písala že súd prehral,ale on magor mi nedá žiť a odvolal sa a robí mi nervy aj čo sa týka malého zaťahuje ho do našich problémou s čoho je malý dosť hotový a hucká ho aj proti mne aj proti mojmu amne terpe,že mu malý vravel,že sa ma bojí a takéto kraviny jáj a že ho už nebudem chcieť ked sa narodí malý ja som už s nervami v riťi pardon za výraz neviem čo mám robiť nato aby ma na súde zastúpil advokát penieze nemám a ja sa tam sním už nevládzem a ani nemienim rozčulovať čo mám robiť poradte mi nechcem koli debilovi prísť o malého ☹

bebel
15. nov 2009

Ahojte,
ja odsávačku kúpim, len ak budem mať sekciu.
Odsávačky nie sú zrovna nedostatkový tovar....kedykoľvek si zmyslíte, môžete si nejakú poriadiť, či už v obchode alebo pod rukou na nete.
Dadulka, tak u mňa to bolo presne naopak. Nič jednoduchšie a pohodlnejšie ako kojenie ma v súvislosti s materstvom nepostretlo, preto by som rada kojila aj teraz. Ale už iba 1 rok. 😎
Inak Bruno včera "zahlodal" výrokom, že ako mi budú s Bibou obaja piť mliečko z prsníkov, aby boli silní a zdraví.
Tak som ho okamžite uzemnila, že na to už bude mať nárok iba Bibka...pretože on takto pil dosť dlho a už sa k tomu nikdy viac nevráti, pretože je veľký a môže piť kakauko. Tak sa ofučal a urazil, že som nespravodlivá. 😅
Potom sa mi v noci o kojení snívalo.....že som ho k môjmu veľkému prekvapeniu rozbehla len tak mimovoľne pomasírovaním bradavky ešte pred pôrodom a že mi to mlieko striekalo ako v čase najväčšej nadprodukcie (u mňa práve tie cca 3 mesiace po pôrode). 🙂

Janurka vitaj späť. 😉

janqa24
15. nov 2009

krpuch - mne striha nehty na nohach priatel od septembra 😀

janurka - vitaj medzi nami 🙂

ives - neviem si predstavit, co teraz prezivas, tvoj ex musi byt riadne hovado (sory za vyraz)....najsmutnejsie je ze si to odnasa tvoj maly a aj najmensi, este nenarodeny 😒 pevne nervy dievca, drzim palce, nech to ten tvoj ex pekne stravi a da pokoj

janurka
15. nov 2009

Dakujem baby za privitanie... 😉
Mne už je tiež dosť ťažko pri strihaní nechtov na nohách tak som mm povedala, že mi bude musieť on strihať a on sa len usmial a povedal že mi zaplatí pedikúru ... 😀
Ives sice nie som veľmi v obraze o čo ide, ale z toho čo si napísala tak to máš hrozné fakt... Musí to byť veľmi ťažké... Len sa drž a prajem ti pevné nervy a veľa sily...

ives77
15. nov 2009

dakujem vám pekne som sa rozhodla že pojdem ku právničke nech mi aspon poradí čo robiť lebo som počula že nemusím ísť na súd ani ked som pn ani ked budem na materskej a dovtedy to toho debila hádam prejde 😒

botis
15. nov 2009

baby ja odsavacku neriesim, malu som uplne vpohode kojila az kym som neotehotnela tak dufam, ze mliecko bude aj teraz, nemala som s tym ziadne problemy
ale inak tie elektricke idu pekne na nervy, s malou sme boli v porodnici styri na izbe a ona spinkala celu noc, no moje spolubyvajuce si tou elektrickou odsavali samozrejme v noci a kazda v inu dobu vacsinou aj vyse pol hodiny, a teda som nemohla vobec spat lebo zakazdym zazali svetlo a donekonecna s tym vrcali, snad ma to tentokrat minie🙂 no ale ked to pomaha...co uz
s tymi nechtami...hej je to problem, ale co take holenie?? to je este horsie, tak den dva pred porodom, hruza ani na to nechcem mysliet 🙂
ives drzim palce, neviem co k tomu dodat :(
dobru noc, musim ist skoro spat, ked sa malinka zobudi zas o piatej rano...

zucana
15. nov 2009

ivv je mi to luto...nechcem byt mudra ale na tvojom mieste by som sa iba poradila s pravnickou co robit a nesla na pojednavanie a do porodu by som na byvaleho nemyslela a riesila iba nevyhnutne veci...
syn ma 7 rokov co znamena ze vela veciam rozumie a podla mna mu musis iba vysvetlit, ze otecko ma teraz zle obdobie a ze ked sa narodi jeho bracek tak sa ukludni a nebude mu uz rozpravat o tebe take veci.vysvetli mu staci naozaj parkrat ze ho budes vzdy milovat a ze co vravi ocko nie je pravda ze nech sa ta vzdy opyta ked sa bude niecoho bat ale si bude mysliet, ze co vravi ocko je pravda.
je to tazke ale musis byt silna...aj kvoli malemu v brusku ale aj kvoli starsiemu synatorovi. je svinstvo z tvojho ex strany co robi ale na tvojom mieste by som sa nepostavila do jeho pozicie a nepouzivala tie iste zbrane. ak je syn rozumny bude vidiet ze ty si nekonfliktna a nesnazis sa ho zmanipulovat...drzim ti palce a daj vediet...ver tomu, ze som si tiez prezila a aj s mojou sestrou a deti vidia pravdu ...

k.a.t.k.a.
15. nov 2009

cafte 🙂

jaj ja som po dnesku na prasky z malej, uz som si aj porevala 🙄 asi ju chyta ta detska puberta alebo ja neviem co, vkuse aby jej clovek nieco povedal jedno a to iste 100x 😝

pre mna bolo kojenie tiez nocna mora 😝 ani nie kvoli bolestiam, ale mala sa dokazala kojit vzdy aj hodinu a to pravidelne kazde 2-3 hodiny den noc 😝 , mala som aj odsavacku rucnu ale to bol des 😝 ked tak elektricku, tak ci tak mi kojenie vydrzalo len 2,5mesiaca a ani ma to teda vobec nesralo, da sa povedat ze UM bolo pre mna vykupenim 😅 Preto jedine z coho mam depresie je prave kojenie 😝

bebel
15. nov 2009

Kat: nič si z toho nerob....ja som na Bruna rezignovala: dnes večer, keď už nevedel, čo od dobroty so sebou(celé poobedie bol stredobodom na rodinnej oslave) - napadlo ho, že by ma mohol poriadne šľahnúť po bruchu.....tak to v zlomku sekundy dostal späť a 3násobne....sprevádzané mojím zlovestným výstražným zasyčaním: Nech ho už nikdy v živote nenapadne, to zopakovať!
Ani neplakal.....ani nefňukal....urazene sa odseparoval na opačný koniec sedačky a tam čušal až do konca Superstar ako voš pod chrastou.

Práve to ma dosť trápi pri SC, že to kojenie nepôjde tak easy....mňa by na smrť unavovalo každé 2 hodiny ísť odmerať prášok a zalievať prevarenou vodou určitej teploty....a potom držať flašu, kým to dieťa dopije, nechať odgrcnúť......a uspať. A ešte ju potom umyť.......e-e.
Ja som sa prevalila na bok...vytiahla prsník a v polospánku pokračovala...niekedy sme spali spolu, niekedy zaspal prvý a dala som ho odgrgnúť a odniesla do postielky a spala ďalej.
+ výhoda, že som nemusela sledovať koľko UM v zásobe mám....či mu bude chutiť....či má kožný prejav po ňom, hnačku a pod. Keď sme boli kdekoľvek mimo dom.... jedlo/pitie sme mali stále so sebou.Detto počas letu na dovču, cestou, keď sme šli na celo alebo poldenný výlet autom. Proste u nás to bolo veľmi pohodlné riešenie.Okrem toho, že v kuse do mňa hustili, že je to najzdravšia možná výživa pre krpatého aj z aspektov tvorby imunity.Dúfam, že Biba bude mať sací reflex po bratovi a všetko pôjde hladko, keď nie....budeme musieť riešiť pre mňa nové situácie 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre