Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

zucana
4. dec 2009

babush ja robim svieckovu a este cestoviny s kelom a mozzarelou a slaninkou...

gucz
4. dec 2009

ahojte žienky

tak malú mám uloženú, už aj spí, aj ja by som zaľahla, ale musím navariť. Babush ja dnes robím kuracie prsia s takou kupovanou omáčkou a k tomu ryžu, to je za chvíľku hotové. Pre inšpiráciu včera na večeru sme mali špenát so zemiakmi a na obed sa dojedal segedinský guláš. Tiež neviem čo ukuchtím zajtra, no a v nedeľu sa naobedujeme u svokrovcov asi, tak tam mi varenie odpadá 🙂

no ako som písala, bábätko sa môže otočiť takmer do poslednej chvíle, tak som sa tešila, že sa mi malý otočil, no doktorka ma hneď schladila, že sa ešte môže aj 2 - 3 x otočiť. Tak uvidíme ako to nakoniec skončí. Osobne poznám len jeden prípad, kde sa bábo neotočilo.

gucz
4. dec 2009

kde ste všetky? ja už mám aj navarené a tu nikoho, oddychujete?

babush
4. dec 2009

gucz..ale kdeze oddych 🙂 pracujeme ako o dusu, nech nemam potom vycitky svedomia, ze som nieco nedotiahla pred nastupom na MD. No a ja som sa dnes rozhodla, ze nevarim, ved mam sviatok, tak sa spolieham na maju drahu polovicku, ze ma zoberie na obed, ked pride domov 🙂 varit sa bude az na zajtra..a hotovo!

vierapp
4. dec 2009

babush.....tak všetko najlepšie, veľa zdravia, šťastia, lásky a nech sa ti splní všetko počom túžiš....... 🙂

čo sa týka varenia, ja sa momentálne tomu vyhýbam, tým, že musm ležať.... 😀

sisipetka
4. dec 2009

no ja prave varim gulas - mm si vypytal, tak som sa do toho pustila 😎
gucz - my sme vcera dorazili spenat - mnamky 😉

katka22r
4. dec 2009

noo tak som zvedava ako bude otocena ked pojdeme do porodnice na vysetrenia 14.12 idem na ctg a krpuch tak asi preto mas pocitat pohyby lebo sa malo hybe alebo ta neustale kope?mne na pohotovosti povedal ze ak dlhsie necitim pohyby mam hned dojst tak ako som bola v sobotu a napojil nas na monitor a povedal ze mala kope silno tak jedine je ze ma kope do menej citlivych miest 🙂 ja dnes robim kapustovu polievku a zemiakove placky ale polievku sladku lebo z kysleho ma pali zaha 😒 som zvedava co si dam na stedry vecer na veceru 😀

gucz
4. dec 2009

babush tak všetko najlepšie prajem 🙂

botis
4. dec 2009

ahojte baby, ja som bola na poradni tento tyzden a krcok mam stale 3cm ale pomaly sa otvaram... nasli mi nejakeho hemolytickeho streptokoka tak musim brat nejake prirodne lieky, snad to neni nic vazne...a na kontrolu idem az o dva tyzdne :( to sa do nemocky chodi az v 38tt ??
k tym stretkam:
TT neviem ci pridem, lebo malinka je teraz chora tak ak sa to nezlepsi neprideme, nemozem s nou chodit po vonku, strasne sopli :(
BA zrovna tu stredu mam vecer skusku takze mi to vobec nevyhovuje :( skor stvrtok alebo piatok...ale vikend by bol najlepsi, aby mohol byt mm doma s malou, nech ju tam nevlacim, je tam strasne vela ludi
idem si lahnut kym mala este spi, v noci spime tak 2hodky takze som dost znicena...pekny den

andykca
4. dec 2009

Ahojte babenky...tak vidim ze sme boli viacere co mali spenat tento tyzden na obed 🙂 aj my sme vcera dojedali - resp. Peto dojedal lebo ja som dostala neuveritelnu chut na cestoviny s makom 😉 a cez vikend neviem co varime...zajtra budeme cely den na jarmoku a v nedelu - to je este daleko 😀 😀 ..ale napr. dnes som mala rybacie prsty so zemiakmi...

botis v pohodke...hlavne nech sa mala vyzdravie....inac ak ides do TT porodnice tak ano tam beru na poslednu chvilu...ja idem osobne do piestanskej nemocky v 35tt....

adros
4. dec 2009

ahojte bruska

no, co sa tyka spanku, tak ked uz vecer zaspim, cca okolo 23.hod, tak sa sice v noci prehadzujem, ale spim aj do takej 9-10tej 🙂 , na WC idem o siestej, ked MM ide do prace, ale inak v pohodke. 🙂

no ja dnes robim nieco ako znojemku, ibaze to robim z bravcoveho a nie hovadziny 🙂

k stretku... botis, ved este uvidis, mozno sa malej cez vikend polepsi. A co ostatne babulky? Nezabudnite, stretko je v pondelok pri trojicke medzi 15.30 - 16.00. Gucz, podari sa ti prist? ako padli muzovi sluzby?

adros
4. dec 2009

botis, co ja viem, tak v TT nemocke to je rozne, niektori doktori posielaju skoro pacientky do nemocky, ale vacisnou to je v 36.tt. Ja tam chodim uz od cca 31.tt, ale to preto, ze som rizikova. Chodila som kadze 2 tyzdne, ale teraz v pondelok pojdem uz po tyzdni. A tiez som zvedava a vysledky zo steru. Brala som ATB, tak sa obavam, ze aj ja budem mat streptokoka, nakolko mam urcite teraz oslabeny organizmus a vplyvom ATB sa mi zrejme zmenila aj flora v posve 😠 Ale ved uvidim, mozno budem milo prekvapena

adros
4. dec 2009

andy, budem na teba mysliet a nezabudni aj ty na mna, prines mi to, co ti cestou cvrnkne do nosa 😀 😀 😀

gucz
4. dec 2009

Adros ak neochorieme, tak prídem, v pondelok by som mala byť v Trnave, mám si ísť vybavovať materskú. Takže sa na Vás teším

liwka
4. dec 2009

ahoj, bruska, vonku je znova hnusno ☹ , este ze nikam nemusim
Adri, neviem, ci tri oriesky padaju aj do aut 😉
a k vareniu, ja som rano tiez riesila dilemu, nakoniec som sa rozhodla pre fasirku pecenu v rure (oficialny nazov sekana, ja ju volam velka fasirka) a k tomu zemiakovu kasu. pokusim sa toho spravit viac, aby nam to bolo na cely vkend. vysoky datum pred vyplatou a na druhej strane si usetrim varenie pocas vikendu 😀

liwka
4. dec 2009

ozaj, aj my prideme, priatel ide dnes vybavit pol dna dovolenky, aby sme to vsetko stihli a baterky do fotaka mam uz nabite 😀
ozaj, babulky, trosku odbocim- mate niektora skusenost s vianocnym stromcekom v crepniku? ja by som ho tento rok chcela, bo si neviem predstavit Vianoce bez stromceka. potrebujem vediet orientacne ceny a co s nim po Vianociach, ci moze byt na balkone v tom crepnicku, alebo ho potom mozem zasadit niekde u nasich v zahrade...

krpuch
4. dec 2009

my ideme dnes kuk na trhy s priatelovou mamou, vcera sme boli s nasou. ale tento rok je to o nicom, neviem ci preto, ze nie je sneh alebo co. no aj tak tento rok ma vianoce vobec netankuju.

adros
4. dec 2009

krpuch, to este pride, ta nalada 😉

liwka, gucz, tak sa na vas tesim 🙂 s tym stromcekom skusenosti nemam, my mame odjakziva umely 😀

liwka
4. dec 2009

Adri, my tak isto. ale toto su prve Vianoce, co travime spolu a na buduci rok chcem velky stromcek kvoli malej. takze teraz by som chcela nieco provizorne, ale nech to pripomina Vianoce 😀

botis
4. dec 2009

no bola som 2 a pol hodiny v poseli a vobec sa mi nepodarilo zaspat :( a uz som musela ist na wc, to je neskutocne, ja co by som normalne prespala cele dni ☹
ale malinka spi uz 3 a pol hodiny co ma rekord po dlhych mesiacoch, to je asi tym, ze je chora, tak snad jej to pomoze 🙂
no to stretko v TT by som strasne rada stretla, tam som este na vianocnych nebola, vzdy sme boli v BA
ale mohla by som to spravit tak, ze pojdem autom a muzovi dojde z Lamaca vlak do TT okolo stvrtej, by zobral malu autom domov a ja by som chytila nejaky bus...no skusim mu to navrhnut 🙂
ja som s malou chodila do nemocky na kontroly uz od 6mesiaca lebo som mala hroznu lekarku...no a teraz co mam lekara mi este nic nespomenul, ze by som sa tam mala objednat.... a rodit budem v Ruzinove nie v TT, s tym mam dobre skusenosti, dokonca sa mi v noci o tom aj snivalo 😠
liwka tie stromceky mavaju v Baumaxe ale neviem za kolko, ono sa to potom moze zakopat aj do zahrady ale ak to chces aj za rok tak to musis zakopat aj s kochlikom, neviem nemali sme to, mne sa ten kochlik doma nepaci 🙂 my budeme mat klasicky zivy 🙂

dorotkaa
4. dec 2009

bebel: o 12 je ok, to v pohode stiham...

andykca
4. dec 2009

botis ja len koli tomu, ze baby co boli s nami na predporodnej priprave raz vraveli ze ich objednali az okolo 38tt tak som myslela, ze ides tam 🙂

xi liwka do auta nepada (esteze tak hehe) ..... a co sa tyka stromceka - my tiez mame veeeeeeelky umely stromcok...sa tesim ked ho budem ozdobovat xi

ale adros jasne co mi crnkne donesiem a isto budeme mat zasa foto tak ti priblizim atmosferu 🙂

jaj baby ja tak dnes neuveritelne ocakavam Peta kym dojde domov...strasnu mam chut na nieco sladke kurna a jedine asi co mame sladke je cukor hehe.... 😉

meggieya
4. dec 2009

V pondelok budete mat stretavku v pondelok? Ja by som mala byt v Trnave, tak by som sa mozno pridala 🙂
Inak ja som bola v stredu u dokyho na kontrole, tak je vsetko v poriadku, maly je dole hlavou, placenta hore a vazime 2160g, takze akurat asi. Materksu mi vypisal lekar od 07.12 ale v praci budem do 11.12, lebo je vela prace.
Takze tesim sa... 🙂

adros
4. dec 2009

andy, sak cukor je nalacnejsia bomboniera, nie? 😀 😀 😀 inac ja mam tiez tento tyzden zravu naladu, tiez som pozrala vsetko sladke doma 🙂

meggi, jaska, kludne sa k nam pridaj 🙂

andykca
4. dec 2009

adros no veru mas prafdu...este som nasla vanilkovy cukor tak som zaplatala chute hehe 🙂 😀 jej a nezabudni mi este potom pripomenut ze tvojmu drahemu nemam zabudnut usb kluc 😉 hadam ti vravel, ze som s nim volala hehe

meggi budeme ta ocakavat 🙂

adros
4. dec 2009

andy, no jasne, to si este spolu vybavime, ze sa vykecavas so zenatym 😀 😀 😀 ale nie, ja som mu hovorila, nech to zdvihne, lebo som bola na mieste, kde aj krali chodia sami 😀 hej, hej, pripomeniem ti ten kluc, on tam ma pracovne veci, takze ho bude potrebovat 🙂 inac, ked hovoris o tom sladkom, dala by som si taky pernikovy kolacik 🙂 🙂 🙂 len kto mi ho spravi... 😀 😀 😀

andykca
4. dec 2009

nooo moja...neboj nist mi tiez nebolo jedno ked som pocula na druhej strane muzsky hlas 😀 😀 😀 som teraz rozmyslala koho som to vobec vytocila heheeeee...

inac mneee bolo teda treba Peta brat na predporodnu pripravu hehe.....ten uz sa ma vypytuje kazdy den ci mam napisany porodny plan, ci cvicim dychanie a proste tieto veci 😀 😀 😀 😀

no a mne staci nejaky keksik ale nech uz je vo mne hehe

liwka
4. dec 2009

joj, baby provokujete. u nas sa sladkosti aj najdu, len ked clovek vzdy dostane chut na to,co doma nie je ☹
a co sa tyka kolacikov, tak ja nepeciem, bo sa mi to neoplati, Maros to jest nebude, a aby som ja zbuchala cely plech... sa uz neviem dockat, az nas bude viac, aby bolo pre koho piect.
jedine, ze by sme si dali stretko, a upecieme si nieco dobre spolu 😀 s takouto dobrou tradiciou mozeme zacat aj u mna 😀 mnam

adros
4. dec 2009

andy, bud rada, ze Peto javi zaujem 🙂

liwka, ja tiez preto malokedy peciem, ze pre dvoch jeto zbytocne vela a tiez je pravda, ze nie som nejak extra zbehla v peceni a potom vzdy nervacim, ked sa mi nedari 🙂

katka22r
4. dec 2009

juuj kocky my tento rok kolaciky objednali🙂takze o starost menej babenky nemate niektora pocit ze mate vlhko zo spodu a vsetko je suche?alebo neviete cim to moze byt?obcas sa u mna este objavi vytok ale to uz beriem v norme a inak neboli vas niekedy v noci vsetko zo spodu a zadna cast tela?dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre