Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

kaculiatko88
6. jan 2010

Awojte 😉
Oznamujem Vám, že Antoniab už od včera má dcérku Timeu. Mala má 44 cm a 2,7 kg. Obe sú zdravučké. 🙂

petronelka77
6. jan 2010

Gratulujem, tak sa nam to pekne rozbehlo. Prajem obom vela vela zdravia 🙂 .

babush
6. jan 2010

juuuj same dievcatka...som z toho uz uuplne namakko 🙂
velike gratulaaaaacie mamicky!

petronelka77
6. jan 2010

V decembri sa nam rodili predcasne chlapciatka, teraz nacas dievcatka 😉 .

wanduska
6. jan 2010

gratulujeme maminkam /genialna uplne genialny porod/ a vitame deticky na svete. ak sa nam priste podari urobit nejake stretko, tak to rovno aby sme rezervovali komplet celu restiku🙂)

minitrouble
6. jan 2010

ahojte 🙂
tak 31.12.2009 sa stihla narodit aj nasa Simonka - miery: 3780g a 50cm 😉 😵 😵
idem pozriet co sa vsetko za ten cas udialo co som tu nebola 🙂

bebel
6. jan 2010

Fuuu, tak tu sa vrece roztrhlo s pôrodmi 😀
gratulujem 😉

petronelka77
6. jan 2010

Gratulujem minitrouble 🙂 , prajeme vela vela zdravia obom.

bebel
6. jan 2010

Popíšte aspoň trochu ako to prebiehalo 🙂 , tie ktoré ste nešli sekciou ...nech vieme, do čoho zase ideme 😅

petronelka77
6. jan 2010

Ja som mala uplne prirodzeny porod, bez EPI, nakolko som ju nemohla mat.
Rano o 5ej mi odtiekla plodova voda, o 7-ej prichod do nemocnice, otvorena na 1 prst, do 16ej sa nic nedialo, dali mi vyvolavacku, maly sa narodil o 20,50 hod. Vytlaceny bol na druhu kontrakciu.
Dalo sa to vydrzat, aj ked na konci som si hovorila, ze som mohla ist radsej sekciou 😉 .

loss
6. jan 2010

jeeej gratulujem k dalsiemu babenku 😵

minitrouble
6. jan 2010

bebel my sme mali nakoniec sekciu - naplanovanu na poslednu chvilu (zo dna na den 😅 ) ..celkova anesteza..tak som si schrupla a potom som sa zobudila a uz bola simi na svete 🙂 ...citim sa super ako keby som ani nerodila ...no neporovnatelne s tym co som prezivala po prvom porode 😉 🙂
este ze sme na poslednu chvilu zmenili lekara aj nemocnicu ...povodne mal byt ruzinov a nakoniec sme skoncili na kramaroch a teda kramare vrele odporucam - perfektny pristup personalu, sestriciek aj lekarov - fakt super 😵 neporovnatelne s ruzinovom aj cistota a hygiena a celkovo vsetko tam bolo podla mna lepsie ako v ruzinove 🙂

krpuch
6. jan 2010

asi je lepsie, ked sa najskor citia kontrakcie ako ked odtecie plodovka, hm? ked uz su kotrakcie pravidelne aspon vieme, ze to zachvilu pride. ale pri odteceni plodovky to moze cele trvat este niekolko hodin...a to ma neláka byt pred porodom v nemocnici zo 10 hodin.
inak, aky je rozdiel v poradni u gynekologa a v poradni v nemocke? ja totiz idem 1. krat do nemocky v utorok...

bebel
6. jan 2010

😵 dík za info ......ja nechápem, že s tým Ružinovom niečo nerobia.

stupidq6
6. jan 2010

Ahojte ja len na skok malá je úžasna len spinká,kaká,papá vôbec neplače teda skoro vôbec 😀
Decka ju strašne rozmaznávajú len zamrnčí a pchajú jej cumel do úst 😒 stále by ju nosili na rukách ako mača 😲 😀 dnes som bola sama doma len s malou Hannah decka sa boli sánkovať tak som upratovala,prala,žehlila 😅 teraz im idem spraviť kašu ešte nie su doma 😲 a dúfam,že čo najskôr zaspia 😀

Gratulujem všetkým novopečeným maminkám a prajem veľa zdravíčka 😉

bebel
6. jan 2010

Krpuch : žiaden rozdiel....
A k tej vode...je to individuálne, pri kontrakciách a odtečení vody, je dieťa vcucnuté podtlakom do panvy a pôrod sa posúva rýchlejšie. Len samotné kontrakcie môžu ustať, alebo dieťa nemusí postupovať v pôrodných cestách. V každom prípade je asi nepríjemné to vyliatie, prasknutie vody....ja som ho nezažila. 😅

lopezka
6. jan 2010

jeeeeeeeeeeeej, ake super spravicky 😀
minitrouble a antoniab gratulujem 😉 😀 😅 ...... vidim ze dievcenske meno Timea tu bude viackrat 😀 😅

loss
6. jan 2010

krpuch podla mna to mas jedno ci odtecie voda alebo su kontrakcie ja som prisla s Nelly s odtecenou vodou a kontrakcie kazde 4minuty a nakoniec som po 9hodinach isla na sekciu
aky je rozdiel to neviem ja chodim do nemocky stale idem zajtra dufam ze sa dozviem nieco pozitivne uz chcem rodit mam toho ozaj dost ale myslim si ze ti po pasoch prevazia babo a urcia strategiu porodu

liwka
6. jan 2010

jeeej, tolko babatiek, uz aj stracam prehlad. tie nase dievcatka asi fakt cakali len na tento novy rok 😀
vsetkym maminam aj babatkam zo srdiecka blahozelam, prajem vam, aby ste boli cim skor v poriadku, aby ste nemuseli zostat v nemocke zbytocne dlho. maminkam prajem vela mliecka a babatka nech pekne papkaju a priberaju 😀
a roxy, ty sa drz, tesim sa na infosku, ze Tobiasko je uz pri tebe 😉

mia.
6. jan 2010

Evcam, Antoniab, minitrouble, gratulujem!!!

Tak ten dnešný sviatok priniesol samé dobré správy...
Roxy, myslím si , že sa to rozbehne čoskoro...(ak si už neporodila)

My sme dnes zažili krásny deň, poobede sme sa vybrali na prechádzku do blízkych Soblahovských hôr, zobrali sme aj boby, bola aj guľovačka, malá sa riadne vyšantila... 🙂
Cestou späť sme dokonca videli zabíjačku divej svine - na poľovníckej chate... boli sme zvedaví, tak sme sa išli pozrieť bližšie a poľovníci nám ukázali, že majú v zásobe aj ďalšie divé "prasiatka", teda, poviem vám, nechcela by som ich stretnúť na prechádzke lesom...

ivv
6. jan 2010

tak gratulujem k dalsim babatkam! 🙂

ostal tu este niekto, okrem mna, co este neporodil? 😅

lopezka
6. jan 2010

do kelu, nejak zacal ten konik blbnut v poslednej dobe 😒 😠 😖 😢 dufam, ze to prestane, inak stratime o sebe prehlad 😎

no ja som si dnes opat celkom dobre makla, opat som chystala "hniezdo" 😀 😅 ...upratujem, presuvam, vyhadzujem a tak ....no sranda 😅

zajtra rano ma caka poradna, som zvedava co mi doky povie ..... mam dojem, ze vsetky baby co mali termin okolo mojho ma uz predbehli 😠 😎 😀

baileysa
6. jan 2010

ahojky,

gratulujem vsetkym novym maminkam 😵 adros, evcam, minitrouble, antoniab nech sa im dari v tejto novej ulohe, vela zdravia, a spokojnosti a rychle zvyknutie si s babatkami 😉

mne hrozne zle ide kon, tak len rychlo, dufam, ze mi to aspon prida...

ja som sa dnes pobalila do porodky, vcera zaznam a poradna, mam mykozu, ale inak vsetko ok,vyzera, ze vydrzime, este aspon 8 dni mam vydrzat, vravel dr., tak som mu vravela, ze mam naplanovane aj viac vydrzat 😀 😀 😀

dadul, je tu nova porodnica, vcera som bola prvykrat, pekne to tam je, ale som aj prve rodila v stiavnici, a tam mi to hrozne vyhovovalo, aj ked dr. krutil nosom a moc sa mu to nezda...

serafinka1
6. jan 2010

ahojte babuľky,

nedokážem Vás prečítať od začiatku, lebo vkuse tento kôň vypadáva, tak len narýchlo chcem pogratulovať všetkým čerstvým maminkám, ktoré porodili za uplynulých 24 hod. Dúfam, že Vás dočítam keď sa kôň umúdry. Dobrú noc

zazalienka
6. jan 2010

ahojte, tak človek tu jedno poobedie nie je a toľko nových prírastkov.. gratulujem novým maminám... veď už ani nemám prehľad, musím preštudovať tabuľky.. aj ja to už chcem mať za sebou..

krpuch
6. jan 2010

ano, nieco je s konom...uz treti vecer mam problem, ked si vas chcem precitat 😠

bebel
6. jan 2010

Tak asi som jediná, ktorej terajší stav vyhovuje.
Nejak nie som nabudená na pôrod, brucho mi v novom roku kleslo, tak sa mi lepšie sedí aj dýcha.
A rada by som si ešte vychutnala tú bezpovinnosť a možnosť spať koľko chcem (ráno som po raňajkách ešte zalomila do 10,00 😝 )a robiť si voľný program 😀

zazalienka
6. jan 2010

no ale už by fakt s tým koňom niečo mohli urobiť.. buď to nejde vôbec alebo to ide veľmi pomaly..

serafinka1
6. jan 2010

joj tak som Vás konečne dočítala, no toto bolo asi fakt najzaujímavejšie a najakčnejšie čítanie za posledné dni.

Roxy tá už určite tlačí v pôrodnici.

weronyca
6. jan 2010

Nooo aj ja som konecne docitala. Gratulujem vsetkym novym mamickam k babatkam. Nech ste zdravucky a mate vela mliecka. Trouble, tak si ma ppotesila ja som tiez mala rodit v ruzinove a nakoniec budem na kramaroch. Mala si zazmluvneneho??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre