Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

janka1
15. feb 2010

roxy prevar si vodu v konvici a daj do pohara / salky kde ti vojde flaska a zalej to ...trva to chvilocku ani nie minutu kym sa ti to ohreje 😉 urcite to neohrievaj v mikrovlnke 😉
ked to ochutnas tak to je vlazne mliecko , tebe sa bude zdat , ze je studene , ale to ma byt len take 37 stupnove 🙂

weronyca
15. feb 2010

krpuch mne lekarka povedala,ze v pripade,ze kojim,ze za ziadnu cenu nemam davat ziadne cajiky, ze ked sa mi bude zdat,ze je smadny jedine prevarenu LUCKU..

baby, milovnicky krupicovej kase.. neviem ci poznate:

http://ekucharka.net/krupicova-kase-varena-v-mi...

rychle a jednoduche

andykca
15. feb 2010

bebel dikes urcite to budem viac sledovat... 😉

no baby tolko hraciek...🙂 nase krasne detstvo - ziadne kociky, domceky, barbie, plysaky ani nehovorim....stacil nam kyblik a lopatka do piesku a to bolo uplne ze najlepsie 🙂)) a este jaa som mala hupacieho velkeho kohuta a pravda nejaka ta obycka babika sa tiez nasla 😉

stylly pekne ste vyrastli 🙂

weronyca no vynikajuce...totok budem praktizovat...mne sa tiez nechce rozpalovat hrniec ked si chcem uvarit krupicu 🙂

dadulka2000
15. feb 2010

😀 ahojte
my sa mame vyborne, krasne papame a spinkame. 😉

teraz zobral manzel vyvencit obe kocky vonku na par hodin (on je teraz na otcovskej dovolenke so mnou),... ja mu idem za odmenu vsit zips na cyklo bunde (kym mam klud a aj mi to tu lezi uz 3 mesiace, tak nech sa toho zbavim)

ja Millie pekne kojim, ale aj odsavam a davame jej flaskou - aspon sa moze aj moj muz zapojit (ja sa medzitym "flakat" 😅 ) a aj vieme kolko toho vypije. ona je pazravcek,... vydruli aj 140ml. tak som ako mamicka - kravicka (ako ma muz vola 😀 😀 ) a musim sa denne "obetovat" a dat si polku Quinnessa na tvorbu mliecka.

ja som mala pred 3 tyzdnami zapal a za 48 hod bol prec nastastie,.... ale to som mala aj vysoke teploty, tak len krmenie, odsavanie, masirovanie a paralen zaberali.

babky ako ste na tom s kilami??? ja s hrozou zistujem ze z povodnych 22kg (co som uspesne nabrala), mam este 12kg dat dole,.... fuj,...a teraz to pojde uz pomalsie a aj tazsie 😝 😝

krpuch
15. feb 2010

weronyca mne doktorka povedala, ze ked sa mu cka, mozem dat fenyklovy cajik. a pomaha mu aj pri prdikoch a lepsie sa mu kaka. a pijem medovku, a maly je kludnejsi a ja tiez 😉

minitrouble
15. feb 2010

dadulka - ja som pred tyzdnom s hrozou zistila ze z povodnych 14 mi ostalo stale este 4 (tych 10 dolu som dala este v porodnici) tak tyzden sa snazim uz vecer nevybielovat suflik so sladkostami a chodit viac peso - tak uz mam "len" 3 navyse 😠 😠 ..ma ide porazit lebo 6 tyzdnov v haji takze teraz uz to bude drina ..ale vcera som uz bola plavat - sice len 600metrov ale citila som sa uuuplne paradne potom 😵 😵

bebel
15. feb 2010

Ahojte ,
my kúpeme tiež každý deň 🙂 Av prešla som na kúpeľ v Balneum hermal , ktorý som použvala pri Brunovi.
Po každom kakaní umývame podvozok s Nivea sprch. šampónom.

Ketkous: samozrejme, že nosím dieťa na rukách.Ďieťa na ruky patrí.
Nesúhlasím s výchovnými metódami čias socializmu....šlahnúť dieťaťu hneď v pôrodnici sunar, potom čajíček a ovocnú šťavu a preboha nebrať ho na ruky a všetko toto robiť len výhradne v 3 hodinových intervaloch.A šupnúť ho od pol roka na nočník a potom hurá do jasiel. 😠 🙄

My sme dnes boli v poradni. Bibka má krásnych 4700g a 54,5 cm...obvod hrudníčka 39cm. 🙂 😀 takže aj napriek refluxu prosperujeme na 1, (zrejme dobre polohujeme 😉 )
btw baby z BA a okolia dnes som objavila perfektnú predajňu hračiek....volá sa Vnímavé hračky a je vedľa rakúskej pekárne v BC na Mlynských Nivách - vrele odporúčam.
😀 Ja by som tam skúpila pol predajne...aj pre Bruna aj Bibke. 😎

gucz
15. feb 2010

ahojte žienky

baby mňa už tretí deň bolí hlava ☹ , s tým prsom som na tom už lepšie i keď včera večer sa mi zasa tak bolestivo nalialo. Ale malinký mi ho vycuckal, bol v noci mrchavý, tak chcel stále visieť na prsníku.

krpuch ja malému vodu ani čajík nedávam, len to čo si odo mňa vytiahne Mne zas doktorka vravela, že bábetku mliečko úplne stačí, vodička (prevarená lucka) sa má dávať len v lete, keď je extra horko, proste že do 6 mesiacov dieťatko ak je kojené, nepotrebuje nič iné. A feniklový čaj že si mám dať radšej ja, aj ho teda pijem, zalievam si fenikel, aníz a rascu ako čaj.

gucz
15. feb 2010

my sa kúpeme každý druhý deň, teda jeden deň sa kúpe Laura a druhý zasa Miško. No a keď je okakčený tak ho umyjem v umývadle pod točkou.

dadulka2000
15. feb 2010

Mini,... si rob srandu,... len 4kg (ci pardon uz len 3kg) navyse 😀 , sa ti zije.
ja idem zacat cvicit (mam nahrate "Big workout program"),.... a asi si dam na auto papucu alebo vysajem benzin,.... nech sa viac hybem. 😅 😅

dadulka2000
15. feb 2010

Gucz - aj my sa tak kupeme..... a pripadne riesime podobne kako nehody 😀 😀

janka1
15. feb 2010

jaj zienky kg riesite , tak ja mam este 20 kg , ktore nepotrebujem, DARUJEEEEM 😀

dadulka2000
15. feb 2010

Janka aj ja darujem,... chce niekto??? prosiiiiim 😉 😀

weronyca
15. feb 2010

Ahojte..kila 😀 😀

ja som pocas tehotenstva pribrala 20kg v porodnici nechala 9.. teraz coo som doma-neviem ako asi zo vzduchu som pribrala 2.. a tak som chcela schudnut:(

marushka
15. feb 2010

ajojte,

ááá kilečká sa riešia, výnimočne sa zapojím, lebo som na tom dosť dobre,,,,,nielenže mám všetky kg dolu, ale aj o 2 menej než pred tehu..... 😉 😉 😉 😵 😵 😵 no ale nič si z toho nerobte, aj tak som tučko, niečo s tým poriešim, ale nie hneď 😉

my sa tiež kúpeme každý druhý deň, aj keď som už zvažovala nad každým....uvidím 😉

čaj žiadny, napije sa z prsníka....

babush
15. feb 2010

ahojte,

my tiez kupeme kazdy 2 den. A striedame kupanie v repikovom odvare a kupanie s mydielkom. Teda u nas ma kupanie na starosti manzel..z coho sa tesim. Malej sa velmi paci vo vode. takze uz mame objednanu tetu, ktora k nam pride a zaciname prve kolo kurzu plavania u nas vo vani. Neskor od 3. mesiacov ideme do bazena. Teda ti moji 2 loptosi 🙂

Mne zatial ostalo este 4 kg navyse. Som z toho ale dost nervna..lebo mi to vsetko ostalo na zadku, stehnach a na vytahanom bruchu! Obleciem iba par nohavic a to ma trapi najviac. Ked vidim tie pekne oblecene a pekne zeny na uliciach, citim sa tak osuntele a skaredo - aach jaj. Nech uz mam po sestonedeli, a zacinam cvicit, aby som sa citila lepsie a pritazlivejsie 😀

Gucz - skus kojit v tej futbalovej polohe. To ti maly vytaha tie hrce, co sa robia pod pazuchami. Je to super prevencia pred zapalom.

dadulka2000
15. feb 2010

Babky chcete sa zasmiat??
Teraz ked rozoberame tie nadbytocne kila, mi volali z DOVE company, ci by som nemohla prist na reklamnu photoshoot vo stvrtok do Londyna. wow,.... tak som to skonzultovala s muzom a uz odstriekavam mliecko nech ma pre malu dostatok 😀 😀
uvidim ako to prebieha na tych reklmnych kampaniach,.... a vypadnem na vylet do londyna 😅

janka1
15. feb 2010

jeeej dadulka tisko zavidim 😵

a k tomu caju ja nedam tiez ziaden , ved MM obdahuje dost 😵 vodicky
😵

andykca
15. feb 2010

no zapojim sa aj ja do kilovej ankety
...ja som nabrala do uplneho konca tehu 18kg no a v porodke som hned nechala 11kg...no a teraz mam na sebe plus 4kg, ale ono sa mi po pomaly stapa dole takze nerobim paniku...napr dost dlho mi to stalo a teraz som sa po vikende odvazila a mala som minus 2kg som bola prekvapkana....
...ale babenky co mate uz 2 babatka tak vam to ide asik tazsie - teda sa tak hovori takze klidek ono sa to strati 😉

cajik nedavame....no a kupeme - nemame urcene viacmenej kazdy den, ale ked sa mi maly prespi do 20hod tak to nekupeme....aj tak zadocek umyvame vodou 🙂 malokedy pouzivam utierky vlhcene

gucz ak ti mozem poradit nenechaj si ho vysiet na prsniku...teda aspon pokial len tak cucka a nepije - ja som z toho dostala zapal takze asi preto sa ti to nezlepsuje...ja som uz uplne ok - dnes mi Peto doniesol odsavacku MAM idem ju prave vyskusat....budem preventivne odsavat 😉

gucz
15. feb 2010

andy on nespal na tom prsníku, on cuckal 🙂 teda pil, dnes už je to dobré, už ma ani na dotyk to prso nebolí, takže pohodka. Kojím ho z neho v tej futbalovej polohe a je to fajn.

minitrouble
15. feb 2010

my sme dnes zacali s muzom cvicit doma teaboo - som zvedava kolko nam to vydrzi 😎 😀 😀 ..ked sme este nemali deti tak sme cvicili 3x do tyzdna taeboo a 2x tyzdenne plavali ...to sme aj inak vyzerali...teraz ked na seba kuknem - ovisnute brucho vpredu - love handles po bokoch ..no teda niiic moc vam poviem 😉 😅
ale tak zase si hovorim ze sak mam 30 rokov a 2 deti tak nooo mohlo by to byt aj horsie 😀 😀
dadulka - zober aj mna aj ja by som bola zvedava ako to tam vyzera 😵 😝

roxy_1
15. feb 2010

janka1 diky za bezvadny tip 😉 uz jsem vyzkousela a je to vazne bleskovka 😀 odstrikala jsem 130ml a maly stahl neco kolem 100ml nevim jestli je to malo nebo akorat.uz spinka uplne ho to uspalo 😀

minitrouble jsi me pobavila s tema leve handles 😀 😀 jinak to je hezke ze tak s manzelem cvicite spolu 😵

nic ja se jdu umyt trochu pokukam na tv a pujdu brzo spat....priznam se ze chodim spavat mezi 21.- 22. hodinou proste dele nevydrzim,padam uz pak na hubu 😝

roxy_1
15. feb 2010

teda love handles 😀

olienka12
15. feb 2010

oh joj kg :(( z 24hore 12 islo prec v porodnici za 6 tyzdnov nic dole :((( nechapem lebo jem ako vrabec hybat sme sa zacali teda riadne kg dole neidu akurat mam posledne 3 dni problem s kolenami a slachami na lytkach kolena ma bolia ako 100rocnu babku hold nesu zvyknute nosit taku vahu na take dlhe trate ake podnikame pri prechadzkach...
No ja by som rada dala dole este tak 20kg aby som sa citila dobre a bola vo svojej kozi,takze uvidime ako sa to podari v septembri ideme na svadbu,tak by som rada vosla do peknych siat 🙂)

zazalienka
15. feb 2010

pridávam sa k nadbytočným kilám🙂 z mojich pribratých 21 kg mi zostalo ešte asi 9 kg.. aj kojím, aj sa to nechce pohnúť dole.. malý má teraz obdobie že nechce spať, cez deň len pozerá a pomrnkáva, tak sa nestihnem ani najesť a kilá dole nejdú.. ešte dva týždne a začínam cvičiť... teda ak to môj syn dovolí🙂 zajtra ideme prvý krát na poradňu, no a vo štvrtok zasa na ortopédiu.. som zvedavá na ortieľ ortopéda..

baby čo ste tam boli, máme si niečo zobrať so sebou? ako to tam prebieha?

dadulka2000
15. feb 2010

Mini, tak pod,... sadni na lietadlo a si tu,... do stvrtka to stihas,...zacni uz tiez odstriekavat 😀 😀 (ja uz mam dve davky v mraznicke - haha)

minitrouble
15. feb 2010

dadulka - nooo to mlieko by nebol problem - v chladnicke mam 2 flase po 240ml a 2 po 150 ml...to by stacilo na jeden cely den 😀 😀
roxy - no to sa tak v amerike volalo tie sunky po bokoch ze love handles 😅 😅 tusim na slovensku to taka jedna nemenovana slecna co chodi ospatnovat a zneprijemnovat telerano na markize nazvala velryby chvost 😝 😎
inak po vcerajsom plavani a dnesnej chvle cvicenia ma boli cele chrbtove svalstvo 😝
uff baby tak to ja zase zerem jak svina ..preto to neleze dolu - to kebyze jem malo alebo normalne tak uz som davno chudsia 😝

olienka12
15. feb 2010

dadulka ten london straaasne zavidim akurat zajtra dojde draheho segra z londona a nam sa snad podari v lete ist pozret velkeho bena 🙂)

zaza my sme potrebovali plienocku bavlnenu ked robil dr.utz

zazalienka
15. feb 2010

dakujem Olienka.. som zvedavá zajtra, že koľko sme pribrali, lebo ten môj syn nič iné nerobí len papá.. a hľadá mlieko aj u ocina.. prípadne mu ožužláva krk..

minitrouble
15. feb 2010

zazalienka aj my sme potrebovali bavlnenu plienku jednu 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre