Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

k.a.t.k.a.
13. mar 2010

joooj tak to ja opacne, ja som vdacna za aupark 😀 velky Sad Janka Krala 😎 preliezky, spojim prijemne s uzitocnym, nakupim, pokavickujem 😀 nehovoriac ked otvoria Euroveu 😎 prechadzky pri Dunaji a najväcsi obchodak v strednej Europe 😀 juj mi urobili radost 😀

zazalienka
13. mar 2010

to ano, Sad Janka Kráľa závidím.. to v TT nemáme bohužiaľ.. to hej.. a takisto nábrežie.. to môžem 😀 po 16 rokoch v kancli mi je každý pobyt vonku vzácny 😀

minitrouble
13. mar 2010

katka - sad JK sme mali aj my radi a sme tam organizovali stretka februarovkovske az do toho dna co mi ud.bali tu tasku, odvtedy som do Auparku nepachla a uz tam asi ani nikdy nepojdem pokial nepojde o zivot 😎 😀 ...ja mam zase celkom rada Avion - su tam super tie ihriska pre decka a zadarmo - nie jak v auparku ze musis platit vstupne na detske ihrisko (to vnutorne mam na mysli)
inak som zvedava aj na Zlatakoch ked to uz bude vsetko otvorene ze ake to tam bude, tiez tam tusim ma byt dake velke detske ihrisko vo vnutri 😵
baby inak tie centra nie su zle najma ked je pocasie na prd a dieta uz beha - tak sa tam da ist vybehat na tie ihriska rozne ;)

zazalienka
13. mar 2010

mini keď už behá tak to hej.. som za.. každé vybúrenie pre dieťa je plus.. ale nie pre takéto malinkaté bábo.. ale veď každá si rozumieme tomu svojmu..

k.a.t.k.a.
14. mar 2010

no vidis mini a mna zase okradli v avione v kutiku v tom otvorenom pri HM 😠 som na chvilku odbehla za malou nech sa nevykybli fakt asi 10sec a kabelka fuc 😠 a to tam aj kamerovy system maju, ktoreho kvalita vsak stala za vsetky drobne ... ja to mam podelene 😀 Avion v zime , aupark v lete 😅

antoniab
14. mar 2010

mimi tak to je zla skusenost ale ja kocik nenechavam osamote a tasku mavam na ramene nato si davam pozor zlodej nikdy nespi 😠

minitrouble
14. mar 2010

zazalienka - no my teraz vobec nechodime - oblecenia mame az do konca roka pre obe dost 😎 aj ked isto ked bude uz krajsie tam vybehneme ...ale ja uprednostnujem prechadzky tu u nas v PK po parku - tam aj romcu vypustim a nemusim sa bat ze sa mi strati takze to je pre mna v peknom pocasi idealne miesto na prechadzky
do auparku som chodila len na stretavky z MK a do avionu chodime na nakupy do HMka a CAcka ak je treba 😉
katka - cooo v avione sa tiez tak kradne? ja ze to len aupark je tym specificky som si myslela 😖 😒

olienka12
14. mar 2010

baby dala som maleho do albumu,kto nevidel na fb a chce kuk 😀 😀

bebel
14. mar 2010

😉 Na Euroveu som aj ja zvedavá....ja som kaviarensko reštauračný typ ...kde mi chutí, tam chodím.
Nákupy zvyknem vybaviť kdekoľvek, nemám obľúbené NC, uprednostňujem skôr zašité malé butiky a originálne obchodíky, len tie mi postupne krachujú.. ☹
Nákupy detských handričiek v HM a CA vybavím vždy tak iba z povinnosti, asi ako nákup potravín.
A keď kočíkujem v NC - nosím messenger na tele s peniazmi a mobilom ako prevenciu pred zlodejmi.

andykca
14. mar 2010

ahojte 🙂 aj my s krpcom chodime nakupovat - on tam haja cely cas a je dobrucky takze parada s nim niekam ist...vcera som ho pekne dala tatovi a sli spolu na nakup do kauflandu a ja som si pekne upratala 😉

inac s odsavanim mliecka mam problem....normalne sa mi neda vysat skoro nic navyse ☹akoby bolo leeen tolko co maly fakt vypije....napriklad vcera - chcela som malemu odsat mliecko lebo som isla von s babami (tatinko pekne strazil 😉) a nevysala som skoro nic - esteze som mala zamrazene z cias ked som nemala ustalenu produkciu 🙂

no a ked som bola u Dr. po 600nedeli tak mi maleho strazili sestricky a ja som sla na vysetrenie 🙂....aj ked ako som z miestnosti odisla maly zacal plakat hehe mali co robit aby ho utisili xi

a antikoncepciu mam predpisanu aj ja ale sa mi ju nechce ist vybrat....ja tieto veci tak nelubim-nikdy mi antikoncepcia nerobila dobre ☹ len dufam ze sa nic nepostasti xi

baileysa
15. mar 2010

ahojte,

som dlhšie nebola, tak sa hlasime...

u nás všetko ok, zinka rastie, najťažšie je večernej zaspavanie, inak pohodicka...

boli sme na kontrolu klbikov, že ešte daco sa jej má vyvinúť, kontrola o dva mesiace, balit ďalej na široko, konzultovala som s dr tie ortopedicke nohavicky sendy, čo som tu kedysi dávnejšie link, tak ich schválil, že môže byt...

ja si chcem dať vnutromaternicove teliesko, len som ešte nič o tom nezistovala, tak ak máte dake skúsenosti, sem s nimi...

weronyca
15. mar 2010

ahojte kocky,

som uz dnes zufala, maly mi uz par dni stale dviha hlavu akoby sa chcel posadit a pritom tak velmi place a krici.. toto robi cele dni.. stve ma to,lebo si namaha ten bolavi pupcek..

weronyca
15. mar 2010

jeeej... vidim,ze ste spominali sad Janka Krala... zatial vzdy ked bolo pekne som sla na prechadzku tam.. Liscak ma uz nejak prestal bavit 😉 a v sade je to take krasne, a vyhovuje mi,ze aj ked sa bali zobudi mozem ho v auparku v klude prebalit a nakrmit..maju tu prebalovaciu cast velmi peknu..

olienka12
15. mar 2010

weronyca koliky zeby?

baby chceli ste quinny zapp tu je super cena https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...

bebel
15. mar 2010

Andy : odsávaj počas kojenia....keď je malý na 1 prse, odsávaj počas toho paralelne z 2.
Vtedy to ide úplne easy- určite nemáš tak málo mlieka 😉 .
Dieťa vie potom vysať aj to, čo odsávačka nestačí...vytiahnúť si to zo zadných mliekovodov(t.j. až z päty)

weronyca
15. mar 2010

myslite, ze to moze byt kolikami?

andykca
15. mar 2010

weronyca asik ano....alebo sa nemoze vykakat...moj maly koliky nema ale mal ze sa nemohol vykakat tak som mu pomohla - vtedy hrozne plakal cely den teda dovtedy kym ma nenapadlo ze to moze byt tym...to ma tak napadlo...

bebel oki skusim....inac ja ked si odsavam mlieko tak mi ide len ked sa drzim maleho 😀 😀 inac ani kvapka xi

krpuch
15. mar 2010

ja si neviem predstavit odsavanie pri kojeni...ako drzite dieta? ja odsavam oboma rukami.

zazalienka
15. mar 2010

baby akým grcaním sa prejavuje reflux? malý začal posledné tri dni grcať, je napapaný, odgrgnutý, po chvíli to z neho vyletí.. niekoľkokrát po sebe.. aj v kresielku si grcne.. aj na rukách.. neviem či je to normálne..

krpuch
15. mar 2010

mojmu vychadza z pusy taka fontanka mliecka...to je reflux?

zazalienka
15. mar 2010

veď aj Miškovi... ale keby mal reflux tak grcá aj v noci, nie? Miško sa v noci napapá, odgrgne, niekedy ani to nie (teda väčšinou) a spí.. tak ja už neviem.. ale mám pocit že sa asi pahltno a veľa napapá, koľko tečie toľko pije, no a to prebytočné potom z neho takto vyletí.. zajtra sa skúsim spýtať naporadni..

bebel
15. mar 2010

Krpuch asi máš blbú odsávačku....ja Bibe podopieram hlavu 1 rukou a 2.na voľnom prsníku odsávam, teda stláčam piest.

Zaza: áno, to je reflux. Reflux má cca 80% detí, ale ide o to v akej miere....koľko vygrcá, ako často, ako dlho po najedení a či to dieťa obťažuje.

baileysa
15. mar 2010

ja som si teraz pri zinke odsavala zatiaľ iba raz, ale dnes som vyskusala tie zbierace mlieka take mušle od aventu, len pri kojeni som si to dala a keď sa mi spustilo mlieko, tak som zakaždým 10ml nazbierala len z toho, čo vytieklo, tak ak by som to cely deň, tak mám jednu dávku hotovu...

mne sa pri gretke nepodarilo moc zmrazovat mlieko, keď som to rozmrazila, tak to nebolo použiteľné...

andykca
15. mar 2010

baileysa preco nebolo pouzitelne? ...musle - to som este nepocula das link pjosim?

ja som teda skusala odsavat ked som kojila...no islo mi to tazko lebo som odsavala lavou rukou tak hadam pravou to pojde lepsie 😀

baileysa
15. mar 2010

andy, bolo úplne iné kvalitou, ani mala ho nechcela piť, mala som pocit ako pokazene...

http://www.mojalekaren.sk/avent-musle-zberace-m...

ketkous
16. mar 2010

🙂 Viete mi poradit,kolko mliecka priblizne by malo vypit v jednej davke 2 mesacne babo?Nemozem najst narychlo link.. 😅 Asi je to tazke presne urcit,vsak?
chystam sa na koncert a neviem kolko mliecka mam malej rozmrazit,aby bolo dostatok.
pekny den

gucz
16. mar 2010

dobré ránko, či skôr obed???

ketkous moja Laura vypila ako dvoj mesačná 100ml - 130ml ale to je individuálne myslím.

moje decká sa majú dobre a mne je zle ☹ , už tretí deň je mi šoufl od žalúdka. Včera v noci bola u nás aj sanitka, chytila som kŕče a také bolesti, že som myslela, že odbila moja posledná hodinka. Doktor ma prezrel a povedal, že to vyzerá na gastritídu (zápal žalúdka), pichol mi injekciu po ktorej sa mi uľavilo, nariadil prísnu diétu( len sucháre, piškóty a čierny čaj). No cítim sa ako zbitý pes, ráno som sa zobudila opäť s bolesťou žalúdka, pri pomyslení na jedlo je mi na grc a keď sa napijem toho čaju, tak bolesť musím ešte chvíľu rozdýchavať. A to som s deckami do druhej sama doma a v noci som sa moc nevyspala, malinký 2x jedol a Laurika vstávala o piatej ☹

Olienka myslím že tebe bolo cez tehotenstvo zle od žalúdka, čo Ti na to dali? A ešte otázka dá sa No-spa kúpiť aj bez receptu?

lopezka
16. mar 2010

dobre ranko prajem tiez 😀

poslusne hlasim, ze som vcera dostala 1.kramy od aprila minuleho roka 😠 ....cakala som, ze ked nekojim dojdu aj skor, ale dosli presne 2 mesiace po porode 😖 ....takze uz zase tenisty rezim kazdy mesiac....vlozky a tak 😖 😠 ........a vcera mi uz aj nabehli tie prasulky za 1.dieta 😀 😀 😀 .....velmi potesilo 😅

gucz, chudatko ☹ tak to ti teda vobec nezavidim ....hentake bolesti, celkovy stav a k tomu 2 deturence 😒 dufam, ze sa z toho rychlo dostanes 😉

ketkous, moja ma teraz ako 2-mesacna ( vcera mala 2 mesiacky 😀 ) davku 130ml .....7-krat denne 😀 ....obcas sice trosku nedopije, ale vacsinou ano...a kazde 3 hodinky 😀 ....ale ci aj tvoja tolko zvladne, netusim 😠

alikaa
16. mar 2010

Ahojte, ako travite cas s vasimi babatkami ked su hore? Moj vacsinou place ak ho niekam polozim, ani hupacie kreslo sa mu nepaci. Takych 10-15 minut ho obcas zaujmu hracky zavesene nad nim na hracej deke.
Ak chcem aby neplakal, tak ho nosim bud na rukach alebo hrkam hrkalkou alebo s nim skacem na fitlopte ked uz neviem co s nim. Dajte nejake rady. Alebo vase babatka su take dobre, ze neplacu? Ja som inak este v nakupnom centre nebola, ale moj malicky spi v kociku iba ak sa hrkoce, ak idem po hladkom, tak obvykle place, takze ja si zatial takto vyrazit nemozem.

Ani ja neviem kolko moje dieta vypije. Tuto sobotu sa chystam dodatocne oslavit narodky a tiez neviem kolko mam mame nechat odstriekaneho mlieka. Inak ja odstriekavam v noci, ked maly spi viac ako 3 hodiny. Lebo cez den ma cca 2-3 hodinove intervaly a to mi vycuca vzdy obidve prsia, ale v noci ked spi dlhsie tak sa sama zobudim na to ako ma uz bolia prsia, tak odstriekavam, aby som nedostala zapal prsnika. Poslednych asi 10 dni pravidelne v noci prespi prvu cast noci okolo 5 hodin. Potom zas pyta po 2-3 hodinach. Mate uz niektora vytvoreny presny rezim s babatkom? Kedy asi nastane ten cas, ze bude mat cez den cca 3-4 hodinove intervaly papania?

dana333
16. mar 2010

čaute baby nepoznáte niekto tento nosič? http://www.hypernakup.biznisweb.sk/product/dets... Pravdepodobne to bude lacnejšia napodobenina red castla

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre