Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

dzobko
27. mar 2010

Jajaj, to mi je uz davno jasne. Skor nas prekvapila reakcia nasho pediatra a dobre sme sa s manzelom na tom bavili. Iritoval (dost silne slovo) ma skor prispevok minix a jej "skryta reklama" na vlastne dieta.

olienka12
27. mar 2010

heeej baby klud, ved pre kazdu mamicku je to jej babo naj 😉 a ci som kriticka a ci nie moj je aj tak pre mna najuzastnejsi lebo je moj 🙂)) 😀 😀

bebel
27. mar 2010

Mať doma mimoriadne šikovné dieťa je v praxi skôr komplikácia ako výhoda.(Kamoška ma školu pre nadané deti.) Je to istým spôsobom tiež postih vyžadujúci špeciálny prístup 😅 , takže ja verím, že Bibka bude v rámci normy 😉 nijak nevyčnievať a všetci budeme nadmieru spokojní. 😵 Ale faktom je, že všetci túžime po úspechoch, či už našich vlastných alebo našich detí 😉 Minitroble to pekne napísala....chvalabohu, že sú v poriadku.

gucz
28. mar 2010

brééé ránko 🙂

baby ak si chcete dať vyvolať fotky svojich drobcov, tak teraz je akcia v happyfoto.sk , fotky 10 x 15 cm za 0,06€ (1,8 Sk), akcia je myslím len do 31. marca na objednávky cez internet. Tak ak chcete, tak šup šup 🙂, ja som dala spraviť pár foto, včera večer som sa tým hrala, už sa teším na tváre babiek a dedkov keď im dám fotečky drobcov, oni sa vždy z toho tešia 😉

mia.
28. mar 2010

Ahojte,
čítam,čítam.... čo to tu rozoberáte...?
Bebel, dobrá reakcia 😉 Nie je to tak dávno, čo každá z nás tŕpla, či sa bábo narodí v poriadku, či bude zdravé, životaschopné, preto sa niet čo čudovať, že nás - matky - teší, že to tak je.. je to nový človiečik v našom živote, vytúžený a dlhoočakávaný( aspoň u mňa), preto považujem za úplne normálne, keď sa pochválime tým, aké robí pokroky... a aj tak si myslím, že každá z nás má nádherné reklamné dieťa, či nie? 😉

minix
28. mar 2010

dzobko, take it easy 😉 , je jasne, co povedala olienka, ze pre kazdu maminku je jej dieta to naj naj naj, takisto aj pre mna je moj drobec naj na svete. A isto aj pre teba a vlastne asi pre kazdu mamicku na svete. 🙂

bebel
28. mar 2010

Gucz : tiež som sa hrala s výberom fotiek konečne....ale na tento nový pc sa mi nechce dokončiť inštalácia HF asistenta.
HF designer sa pritom nainštaloval úplne bez problémov, neviem prísť na to v čom je problém. 😖
Mám cca 1200 fotiek nachystaných v súbore a rada by som to dala do objednávky, čo už budem im to musieť poslať napálené na cd. 😠

bebel
28. mar 2010

Inak Mia: naša Biba vyzerá teraz úplne identicky ako vaša Terezka na tej scrapbook fotke, kde máš obe deti ako bábätká 😉

minix
28. mar 2010

bebel, 1200 fotiek? 🙂

co s tym budes robit? 🙂)

minitrouble
28. mar 2010

minix - no to aj my davame vyvolavat tak vela fotiek ...zakladam do albumu - vzdy priebezne - odkedy mame romanku tak mame asi 9 albumov uz ...pekne vsetko odkladam aby mala na pamiatku ....to co je v pocitaci tak o to sa da lahko prist - priebezne zalohujem sice na CD/DVD ale aj to sa moze pokazit - takze vzdy davam vela fotiek vyvolat aby mala romi a teraz uz aj simi na pamiatku 😉 🙂

gucz
28. mar 2010

bebel aj mne vyhodilo tabuľku že je chyba v inštalácii, ale krížikom som ju zrušila, vtom mi vyhodilo ďalšiu tabuľku a dala som len dokončiť a šlo to 🙂

minix aj my máme doma kopec fotiek, tiež z toho dôvodu ako písala mini. Ja si vždy počkám na akciu a potom ich dám vyvolať viac (aj keď nie 1200 🙂 ), a potom porozdávam aj po babkách a tak.

minix
28. mar 2010

no ste ma inspirovali, ja mam doma viac, ale nie tolko, tak si dam asi aj ja a porozdavame.... 😉

mini, my mame doma aj ten klasicky album, co sme mali este my, taky obdlznikovy a donho sa fotky lepili...dobry napad, idem jej ho robit.

gucz, dik zxa info, mini za napad🙂))

blanuleplus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
babush
29. mar 2010

Ahojte 🙂
prave som "dobojovala" s malou a konecne zaspala. Snazim sa ju polohovat, aby nemala vylezanu hlavicku a hlavne, ma tendenciu otacat ju prevazne do jednej strany. Tak som sa prave vzdala 😒 . V polohe na brusku neviem neviem ako to budemem robit, lebo stale chce ma hlavku len do prava otocenu. Nepomaha nic - ani macik, ani mama, ani otocenie hlavicky a ani tie vankusiky urcene na polohovanie (to nam funguje iba na chrbatiku). Tak som sa vas chcela opytat, ci polohujete vase drobce a ci nemate podobny problem a ak, tak ako ho riesite. Nechcem aby sme museli chodit na rehabilitacie a podobne veci.
Na chrbatiku je ok...ale na brusku to je vazne boj 🙂

dzobko
29. mar 2010

Ahoj babush, my sme na tom rovnako. Pediater nas aj upozornil, ze pravu stranu uz zaciname mat vylezanu, ale videl ho aj pretacat si hlavku. Maly spava v polohe na brusku, tak sa ho snazime polozit vzdy z opacnej strany. Striedame to, ale on si po case aj tak robi co chce. Kamoske lekarka povedala, ze postielka ma byt v strede izby aby rodicia mali pristup z kazdej strany a nemali tendenciu pokladat dieta na jednu stranu.

olienka12
29. mar 2010

tak tu postielku na stred izby si fakt nedokazem v nasom byte predstavit 😀 😀 ja vydim ako ma hlavku vylezanu podla lisinky na hlavicke v zadu 😒

antoniab
29. mar 2010

tak to si neviem predstavit ani ja to aby som mala izbu len pre malu 😝 nasa spi na chrbatiku a hlavu jemne nakloni na lavo mame vylezane vzadu ako oli pise na brusku mi spat nechce a ja ju nenutim 😉

alikaa
29. mar 2010

Ahojte, moj malicky je na tom podobne, na chrbatiku otaca stale hlavu len do prava a na brusku zas len do lava. Ked mu hlavu otocim alebo vypodlozim plienkou, aj tak sa do minuty otoci tak ako chce on. Tak ak mate nejake osvedcene rady, sem s nimi.

To happyfoto vyuzivam aj ja, oni mavaju takuto akciu ze 10x15 za 0.06 eura kazdy polrok. Tak ja si polrok zbieram fotky a upravujem a cakam kym je akcia. Aj teraz som dala vyvolat nejakych 150 fotiek 😉

krpuch
29. mar 2010

nas spinkaval na zaciatku na lavej strane a teraz si sam uklada na pravu stranu... 🙂

dadulka2000
29. mar 2010

ahojte kocky
co ako ste si zvykli na letny cas? ja som zabudla v spalni prestavit hodinky a tak ked sa Millie zobudila 1x na mliecko bolo miesto 5am uz 6 am,.... uffff.
aj ona ma vylezanu hlavicku na lavej strane,... a to ju stale otacam a polohujem. aj sa bojim aby z toho nieco zle na mozog nemala,...a tak mi ju kamarat dr.pediater zo slovenska chodi casto kontrolovat a testuje malu. zatial je to ok.
a davajte si pozor na stekanie mliecka a slin pod bradu babatkam (ked ich maju take dvojite / trojite 😀 ),... dost rychlo sa to zapali - my sme to uz mali a osetrovali sudokremom 😉
do kedy trva ta akcia na fotky? ale ci sa ja dovtedy zorganizujem..... 😝

gucz
29. mar 2010

ahojte
náš spí tak i tak, on si hlávku otáča na tú stranu, na ktorú mu priložím plienku, túli sa k nej. Na brušku mi spať nechce, tak ho ani nedávam, celkovo poloha na brušku sa mu nepáči.

inak kde ste všetky??? asi si užívate krásne počasie, však?
ja som poslala MM s malou Laurou k svokrovcom a pustila som sa umývať okná. Umyla som okno v detskej izbe a v spálni, prezliekla postele... povešala prádlo, vysprchovala som kvietky, no a už som skončila. Malému sa vôbec nepáčilo, že umývam okná, stále mrnčal, keď som skončila, tak prestal aj on 🙂 . Chcela som umyť všetky, ale nechám si 2 okná na pozajtra. Spravím si kafíčko a idem žehliť kým je tu kľud a božské ticho (Mišenko zaspinkal).

gucz
29. mar 2010

dadulka do 31.marca myslím

lopezka
29. mar 2010

ahojte baby,
moja Timi zacala strajkovat a aj ked mala doteraz rezim, ze cez den papala kazde 3 hodiny, normalne place ked jej chcem dat jest 😒 .......place a place a nakoniec mi zaspinka na rukach .....a vydrzi aj 4-5 hodin ............je to podla vas normalne? 😖
netlacim to do nej nasilu, len je mi to cudne, ze tak zrazu vydrzi dlhsie a davku som nezvysovala 😎

zazalienka
29. mar 2010

lopezka ja myslím že spapá koľko potrebuje.. asi jej to stačí zrazu.. čo ja by som za to dala aby som nekŕmila laždú chvíľu..
ja som dnes bola poodnášať papiere po úradoch.. najprv som malého kojila pred daňovým úradom, aj keď som mala vo fľaške odsaté mliečko, neobťažoval sa z fľašky.. vrešťal, dokedy som nevytiahla prso a nedala mu tak.. druhýkrát ho hlad chytil v meste, tak som vbehla kamoške do parfumky a nakrmila.. no a na prebaľovanie sme sa dotrepali zasa na mestský úrad, majú tam takú malú prebaľovaciu a kŕmiacu miestnosť, o čom som nevedela.. ale dobrý nápad, keď sme v meste a treba prebaliť v teple..
včera sme úspešne herca pokrstili.. v sobotu som dva krát volala farárkovi kamošovi, aby nezaspal, že sa posúva čas, a nakoniec ja cica som na to zabudla, až panička o 11.00 v cukrárni ma upozornila že to nie jej idú zle hodiny, ale mne.. oblial ma studený pot, tak som lietala jak na metle aby sme všetko stihli.. malý neplakal, bol úplne skvelý, ako profesionál🙂

no a pridávam úsmev pre maminku, takmer som odpadla keď ho vystrúhal do foťáku🙂)

sisipetka
29. mar 2010

Ahojky kocky,
co sa tyka pokrokov nasich deti, tak kazda zmena je uzasna a myslim, ze vsetky deticky (ci skor alebo neskor nieco urobia) su uzasne. Nakolko my sme pod kontrolou neurologa pre horsi start do zivota, tak sa tesim aj z takych malickosti ako otvorene rucicky (uz nie stale pasticky) a jeden velky usmev pre mamu a viem, ze aj keby sme neboli uplne ok, tak budeme vsetci stastni 😵

U nas zmena casu celkom ok, uz nepapame rano o 5tej, ale o 6tej..takze troska dlhsie pospinkame a vecer mozeme dlhsie na prechadzky, kedze spinkat ideme o 19.30 😉

Lopeka, aj Christianko nam v posledne dni nepapa uz vsetko, tak ako predtym. Uz som mu aj odstriekane materske mliecko zmensila v davkach, lebo mi nechaval a bolo mi to luto, kedze som to krvopotne zo seba dostala.... mozno aj tym teplom menej chuti..... proste chce byt stihla v lete do plaviek 😀

Zazalienka, krasny usmev 😉

janka1
29. mar 2010

ahojte zenusky , konecne mame pocasicko 🙂
co sa tyka papania aj my uz vyse tyzdna papame menej ako doteraz aj co sa tyka ml aj cas sa predlzuje ....stale sme na 110/120ml a cas aj jedno krmenie kludne Oliver vynecha...Dr. vravela, ze je to ok bud mam dobre mlieko , alebo nic nenarobim asi mu naozaj tolko staci ked pekne rastie aj pribera 😉

gucz
29. mar 2010

krásne fotečky 🙂

môj malý sa posledné dni jeduje pri papaní, neviem čo sa mu nepáči 😕 . Niekedy po 5 min. a niekedy po desiatich minútach sa začne odtŕhať od prsa, vrtí sa, jeduje, opäť sa prisaje, pustí... a tak dookola. A samozrejme po každom papaní reve ako o život, on by chcel mať prsko stále k dispozícii pánko. Teraz večer som mu dala papať, po 10 minútach začal štrajkovať, tak som ho dala odgrgnúť, tak si grgol, 3x sa pogrcal a potom začal plakať ako o život. Tak som mu opäať ponúkla prsko, to už papal krásne pokojne asi 10minút a hneď aj zalomil. Niekedy mám pocit, že ma švihne z toho jeho papania.

gucz
29. mar 2010

pár foto z dnešného večera

evca35
29. mar 2010

ahojte,
s tým papaním vás úplne chápem - gucz aj zazalienka. Môj si pýta jesť (revaním odušu) aj každú hodinu, pritom papá aj polhodinu. Potom si odgrgne a zase si pýta jesť. Keď chcem ísť von, musí mi zaspať pri prsníku a tak ho preložím do kočiara, lebo inak tam nebude ležať ticho. Dnes sme tak boli vonku pol hodiny, potom jeden debil išiel okolo na bicykli, na ktorom mal pripevnený motorček, Martinko sa zobudil a bolo po prechádzke. Teda prechádzka bola, ale s revom až domov. Ukľudnil sa až na prsníku pri papaní .... 🙂)). Včera sme boli na návšteve, zaspal nám v aute, takže prvá polhodina bola kľudná, potom sa zobudil a zvyšok návštevy bol pri prsníku. Tiež by som bola rada, ak by tak často nejedol, lebo sa nepohnem nikam.

neviem koľko vytiahne z prsníkov, ale čo si cez noc vysajem odsávačkou cca 100 ml, (cez deň nemám šancu), tak na ďalší večer to vypije za 5 minút a ešte pije z prsníka ďalších 20 minút. Ale asi je spokojný, lebo po papaní mi rozpráva aké to bolo dobré a hádže úsmevy na každú stranu.

dnes som ho skúsila dať spať bez perinky, aby mu nebolo horúco, tak vydržal v postieľke 10 minút a potom začal plakať a zase prsník ... nakoniec som ho dala do perinky, najedol sa a zaspal. Ale už som mu tam dala tenšiu vložku.

happy foto fičí aj u nás.

včera sme na návšteve jedli túto mrazenú tortu, kúpila som ju v Lidli. Bola perfektná, hustá, aj keď sa roztopila, vôbec netiekla, držala tvar.

dzobko
30. mar 2010

Gucz, neurob tu istu chybu ako ja a nevzdavaj sa. Nas maly sa spraval presne tak ako pises, jednoducho zacal strajkovat a nasledne malo priberat. Tak nam kazali prikrmovat. Ochutnal cumlik, sladsie mliecko, ktoreho pitie bolo jednoduchsie a bolo po dojceni. Uplne odmietol prsia, ale upne - iba vresk, plac, nozicky a rucicky v akcii.".Bojovala "som s malym este mesiac, priklada vzdy, ked bol hladny, skusali rozne polohy a nepomohlo. Rozhodol sa pre UM, takze riesime koliky a zapchy a zastavene vetriky,....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre