Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

liwka
31. mar 2010

prajem vam pekny, hoci uprsany den 🙂
moja mala dnes takmer cely den prespi, nechapem, asi je to reakcia na pocasie 😉
baby, chcela by som vyrobit nejaky velkonocny pozdrav s fotkou malej, neviete poradit, ako na to? este som nieco take nerobila. dakujem.
vidim, ze to tu srsi temperamentom- kazdy ma pravo na vlastny nazor a tak isto, kazda z nas bezpochyby robi to, co povazuje za najlepsie pre svoje dieta, rovnako, ako je pre kazdu matku vynimocne prave to jej dieta 😝
a k hrubkam - chapem Zazalienku, ze jej hrubky kolu oci, ja po piatich rokoch studia slovenciny na VS, nie som na tom inak, no velmi dobre viem, ze slovencina ma tazku gramatiku a prave to i/y je velkym problemom pre kazdeho. je ine, ak niekto i/y zamerne pouziva, ako mu vyhovuje, ine, ak to niekomu jednoducho nejde a prizna si to. 😉 😉 😉

aneska
31. mar 2010

mia, už som tak nejaké hodila... 😉

zazalienka
31. mar 2010

jeej, čau Liwka, Adrika mi posielala cez skypa taký pozdrav Veľkonočný... inak aj náš Michelin od rána pospáva, asi je nízky tlak, teraz mi tu chrapká v kresielku🙂)

presne: každá sme mamina, každá sme svojská, môžeme prečítať milión knižiek aj tak sa zariadime každá po svojom.. každá žena mamina má v sebe zabudovaný software na ovládanie bábätka, či niekedy v živote chcela to dieťa alebo nie.. proste dieťa sa narodí a mamina presne vie čo má robiť.. a keď nevie, dočíta sa na koňovi..
vďaka bohu som tu načítala neskutočne veľa rád, ponaučení, aj výstrah.. o tom koník je..
aj tak si urobíme každá po svojom čo sa týka detí .. a koniec koncov, naše životy ovládajú tie malé zázraky, takže si nemôžeme nič plánovať, o ničom byť na 100 % presvedčené že to tak bude.. oni nám určujú program..

takže maminy, raďme si ako doteraz, ja som vďačná za každú radu a pomoc i keď na každé bábätko zaberá niečo iné...
a čo pomáha môjmu, nemusí pomáhať dvadsiatim ostatným.. aj názor je názor..

liwka
31. mar 2010

Zuzi, presne, ja som vdacna za konika a moznost postazovat sa, poradit, pytat, pripadne len tak pokecat. 😉 😉 😉

maryanna
31. mar 2010

suhlasim, ja som tiez vdacna za konika za rady tipy..a moznost pokecat s niekym ked uz som stale sama doma s drobcekom....je prijemne vediet ze prave v tej chvili aj ine mamy riesia to co ja......moj dnes cez den spal spolu 8 hodin..doobedu 4 aj poobede....cize asi na to nieco bude...ale zas mal aj trosku teploty po ockovani cize asiaj preto..ale nievysoke...take je pocasie nanic...zamracene a prsi u nas momentalne....

dadulka2000
31. mar 2010

🙂
moja mala zabka teraz sedi v kresielku (uz sa naspala a napapala), a nieco si rozprava a ukazuje ruckami. poprosila som Elku ci mi neprelozi co rozprava - ale ani ona nevie 😀 😀
idem spravit veceru a dnes sa kupeme (tiez len kazdy druhy den) 😉

zazalienka
31. mar 2010

náš Michelinko má hrozne veľa lupín vo vláskoch.. existuje ešte niečo iné okrem oleja na to? keď mu to vyčesávam, bojím sa že mu poškodím kožičku na hlávke..

dadulka2000
31. mar 2010

zazi a aky olej pouzivas? nam vraveli len olivovym to natriet na par hodin pred kupanim a potom skusit vycesat,... to prejde, neboj 😉

zazalienka
31. mar 2010

ja dávam aviril, poriadne natriem, ale keď mu to neskôr vyčesávam má úplne červenú kožu.. to sa mu objavilo až teraz, asi tri-štyri dni.. a to kúpeme každý druhý deň, neviem či mu to tak vysušuje voda..

maryanna
31. mar 2010

chcela by som sa opytat ze ci ak ma maly taku teplotu okolo 37 len ci ho mozem kupat.....mne sa to velmi nezda ale zas ani vcera sme koli teplote nekupali....a rada by som ho aspon omocila nech sa osviezi......neviete nahoou ze ako to je?

aneska
31. mar 2010

zazalienka, my sme mali tiež problém s lupinami či ako sa to odborne volá a olejček nepomáhal, tak som skúsila od Nivea baby telové mlieko Nutri sensitive. Po kúpaní mu natriem tie miesta kde sú lupiny a vyčešem. Vôbec netreba drieť hlavičku ako s olejčekom a lupiny zmizli.

dadulka2000
31. mar 2010

aj nam sa to teraz az objavilo,... na zaciatku po narodeni sa supala na celom tele. tam uz ma krasnu pokozku. ja idem skusit ten olivovy olej (aviril tu nemam) - ak si dobre pamatam tak pri Elke nam to fungovalo. 😉

maryanna
31. mar 2010

zazalienka...podla mna od vody nie lebo my kupeme kazdy den a este nemal supiny....to proste jednoducho je...nieje to od vody alebo co....to deti v takom veku mavaju a neda s ato ovplyvnit zrejme.....

maryanna
31. mar 2010

hm..neviete mi teda niektora poradit co mam robit s tym kupanim?:(

janqa24
31. mar 2010

maryanna - podla mna kludne okup, ak nema viac ako 37,5....uskodit by to nemalo, ak je to teplota z ockovania a nie z nejakej choroby alebo infekcie

liwka
31. mar 2010

Zuzi, mne kamoska poradila modru indulonu miesto oleja. vraj to staci raz a supinky zmiznu 😀

maryanna
31. mar 2010

dakujem janqa...tak asiokupeme aby sa trochu osviezil a lepsie sa mu spalo.....dakujem este raz ze si odpovedala... 😉

zazalienka
31. mar 2010

ďakujem baby.. no idem nachystať kúpanie a hádam dovtedy sa aj tato ukáže doma..

mia.
31. mar 2010

Zazalienka, nám zabral krém Babysquam od Biodermy , cena je síce vyššia - 11€, ale je výborný... Stačí natrieť, nechať pôsobiť 30 min. a opláchnuť. Keď nezaberie, treba opakovať. Nám pomohol na 1x.
Liwi, ja som to štúdium tiež absolvovala, taká skúška z fonetiky, fonológie, či syntaxe - chuťovky, že? 😀

krpuch
31. mar 2010

my mame po vcerajsej poradni 6500g, takze pribral za 3 tyzdne 450 g. uz nepribera tak rychlo ako na zaciatku...tiez mame supinky vo vlaskoch a kazala doktorka olejcek dat na gazu a na to ciapocku. davat to mame cca dve hodky pred kupanim. este sme tak urobili od vcera len 2 krat, tak uvidime...len tazko sa gaza udrzuje na hlavke, ked sa drobec vrti..najlepsie by to asi bolo, ked spinka..

sisipetka
31. mar 2010

Ahojte kocky,
je mi troska luto ako ste sa tu dnes rozvirili, ale na druhej strane, kazda ma pravo na svoj nazor, konanie a vychovu vlastnych deti.
Som jedna z tych, ktora by za kojenie dala cokolvek a bojovali sme krvopotne dva mesiace (krv a mlieko)....Christianko bol v inkubatore, kojit som nemohla, bola som po sekcii v strese o jeho zdravie (ci vobec prezije)....Vianoce sme presedeli cely den na gauci a obaja plakali, ja od bolesti on od hladu - bola som odhodlana rozlucit sa s flaskou z inkubatora. Bohuzial zacal chudnut pod porodnu vahu a to uz mal 3tyzdne. Mliecka som mala malo, ale podarilo sa nam rozbehnut aspon odsavackou a tak teraz papame mliecko z flasky a zvysok dokrmujeme umelym. Chrisko bude mat 4 mesiace a som stastna, ze este mame materske mlieko a mozem mu ho davat aspon takymto sposobom....
MYslim si, ze urcite sa kazda snazila a mozno mala objektivne dovody nekojit. Ja som si to v hlave presla 100x, 100x som si poplakala.....ale som tu, svojho syna milujem, bojujem s nim o jeho zdravie - a kojenie uz neriesim. Som stastna, ze nam prezil ...

To je asi vsetko co som chcela povedat a nerada by som bola, aby ste sa tu kocky hadali - budme stastne, ze mame zdrave deticky 🙂

aneska
31. mar 2010

ako často chodievate na poradňu? Nás si doktorka objednala až o 6 týždňov naďalšie 2, dávku očkovania.

sisipetka
31. mar 2010

Aneska, nas vcera ockovali a tiez ideme az o 6 tyzdnov na dalsiu varku. A chodime normalne v cca 5 tyzdnovych intervaloch.

liwka
31. mar 2010

mia, keby len fonetika, fonologia, ci syntax. ono, cele studium bola chutovka, u nas najma storocne kapacity v podobe vyucujucich. knihy, ktorym nikto nerozumel, ale jednoznacne to stalo za to. ja to pokladam za najlepsich 5 rokov mojho zivota, hoci som prisla o kvantum nervovych buniek. kam si chodila? ja na Trnavsku 🙂

antoniab
31. mar 2010

my mame porafnu kazde 3tt

antoniab
31. mar 2010

no mna porazi zase chyba ja sem asi pisat nebudem 😠
poradnu ma byt 🙄

dana333
31. mar 2010

ahojte babulky, vy ste sa dnes napísali, človek kým to prečíta prejde hodina. A pozerám, že sa tu už vymieňajú názory a to dosť ostro. Ozaj je každého vec čo a ako bude postupovať pri výchove a výžive svojho dieťaťa, určite mu nechce ublížiť a koná len najlepšie ako vie. tu si môžme akurát vymeniť svoje znalosti a skúsenosti a kto bude chcieť tak si nechá poradiť a kto nie tak to nemusí robiť. Trošku som vám závidela to dnešné spanie vašich detičiek, lebo u nás asi nebol nízky tlak, pretože malá práve naopak spala oveľa menej ako zvykne, a od 15:00 už nespala vôbec až do kúpania o 19:30, takže potom odkvecla. Aj nám sa začali tvoriť lupiny na hlavičke a prišla som na to že len vtedy, keď som jej ju umyla mydlom. Tak som mydlo prestala dávať, umývam jej ju len vodou, veď nemá mať z čoho špinavé vlasy, keď ešte skoro žiadne nemá 😀 😀 . A tiež jej pomohol olivový olej.

dana333
31. mar 2010

mati nič si nerob z gramatiky, veď keď si prečítaš to čo píšu dnešní tínedžeri tak to je na zaplakanie. Aspoň sa môžeš cítiť ako jedna z nich 😒

zazalienka
31. mar 2010

my chodíme každé 4 tt, no a teraz máme ísť po 5 tt rovno na očkovanie.. ale ja si asi vtedy vybehnem nakúpiť, nemôžem počuť ten plač.. stačí keď ho bolí bruško a ja plačem s ním..
Sisipetka na čo sa mám nachystať? bolo to hrozné? a následky v podobe horúčky, či zvýšenej nervozity?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre