Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

krpuch
22. apr 2010

my sme po ockovani len spinkali,ziadne teploty-super. vazime 7300 g.za 20 dni sme pribrali 800 g,predtym 450. no,ze kym je to materske mliecko, tak to nevadi,ale pri umelom by musel menej papat.nekakali sme cca 9 dni.dnes sa taaak pokakal,ze az. no ale som rada,ze uz sa konecne. 🙂

janqa24
22. apr 2010

alikaa, aj moja malinka mala trosku vylezanu hlavicku na jednej strane, tak som ju prehodila v postielke na opacnu stranu, aby sa tou nesplasnutou pozerala smerom do izby a nie na stenu, tam nie je nic zaujimave 🙂 a cvicievam s nou na mojej velkej fit lopte tak, aby otacala hlavicku aj na tu druhu stranu, nielen do jednej, a veru za mesiac sa to veeeelmi zlepsilo 😎
co sa tyka toho prebytku mlieka pri dlhom spanku dietata, to neviem, moja Ninka prespi v noci cca 5 - 6 hodin, ale za ten cas sa mi prsia nejak moc nenaleju, mam pocit, ze uz sa mi tvori len tolko mlieka, kolko mala potrebuje 😉 skus si to rozratat tak, aby si odstriekala v nejakom rozumnom case, hoci aj tesne po alebo tesne pred papanim

inak, moja mala vobec nechce spavat na brusku a navyse stale je schoopna zaspat iba zaviazana v zavinovacke 😒 len v kociku zaspinka len tak bez zavinovacky prikryta dekou.....budem jej to musiet pomaly zatrhnut a prejst na spaci vak aspon, to zas budu "vesele" noci 😝

janqa24
22. apr 2010

krpuch, to je super, ze ste to ockovanie tak dobre zvladli, my tiez tak podobne....chcem sa opytat, ked ti maly tak dlho nekakal, nemal z toho bolesti alebo nebol nervozny? lebo moja Ninka ma s kakanim posledny tyzden veeelky problem, cely den sa puci, tlaci, prdi a nic a nakoniec vecer spusti taky krik, ze sa na to nemozem divat a pomozem jej, ale mam pocit, ze inak ako bez pomoci sa uz vykakat nevie, a to nie je dobre 😖 aj si mu nieco davala, aby sa vykakal alebo si upravila stravu?

alikaa
22. apr 2010

janqa24 aj ja som posledny mesiac maleho vselijako polohovala a podkladala mu plienku pod hlavu aby vytacal hlavicku na opacnu stranu. Uz mozem povedat, ze tu hlavicu nevytaca len do jednej strany, je to uz rovnomerne, ale prelezanina sa neodstranila. Tak to chcem upravit aspon pri spanku, nech nespi na tej prelezanine.
Ja vacsinou maleho uspim na prse, takze ho uz potom do postielky mozem dat akokolvek, lebo to uz nevnima. Co sa tyka kakania, tak moj je asi vynimka, lebo on ma pokakanu skoro kazdu plienku, mozno tak raz za 3 dni sa stane, ze jednu za den ma iba pocikanu.

alikaa
22. apr 2010

teda aby som upresnila tu hlavicku... ked je hore, tak ju uz nevytaca do jednej strany, ale ak spi na chrbatiku, tak sa mu sama otoci na tu prelezaninu, preto sa pytam ako davate deticky spavat.

janqa24
22. apr 2010

ja som malej v spanku hlavicku otacala na tu neprelezanu stranu.....a ked som ju dala spinkat na ten bok, kde nemala prelezaninu, tak som ju podlozila vankusom, aby sa neprevratila na chrbatik

gucz
22. apr 2010

ahojte
alikaa ja dávam spať malého na chrbátik, aj na bok. Ak je na boku, tak bo prikryjem dekou a pri chrbátiku mu ju zrolujem tak, že zostane na tom boku. Keď bola Laurika malá, tak tiež jednu dobu dávala hlavičku v spánku na jednu stranu. Možno je to staromódne, ale pomohlo to... vzala som kilové vrecko soli (alebo múku, to je jedno), obalila som to do plienky a dala k hlavičke tak, aby ju na tú stranu nemohla otočiť. My sme však aj cvičili, tak neviem či jej pomohlo to cvičenie, alebo tá soľ.

andykca
22. apr 2010

alikaa neviem ci ti to pomoze, ale my sme mali tiez problem s tym este na zaciatku, ze sa maly otacal len na jednu stranu (vraj na tej strane bol vytoceny aj v brusku, tak trolinka mal hlavicku zlezanu na tej strane uz ako sa narodil xi)...ale dnes je to chvalabohu v poriadku....ja este stale maleho davam hajat na bok aj ked pocas noci sa mi pretoci niekedy ako on chce a nie ako ja 😀 ale cez den vydrzi na boku na ktory ho dam....

vcera sme boli na poradni - mame 5940g a 63cm...na nozickaach - uz nemusime balit vobec nasiroko...a boli sme aj na ockovani - maly bol mrzuty aj mu vecer vystupila teplota na 37,5, ale vecer po cipku pekne zahajal a spal ako inokedy...tak som velmi rada, ze to takto moj maly bojovnik prezil 😉

no a teraz sa hrajka pod hrazdou...je uzastny uz ked sa mu podari aj hracku chyti do ruk 😵 😵 😵

antoniab
22. apr 2010

ahojte
my spavame na chrbatiku a mala si uklada hlvaku ako chce namame prelezanini na stranach len vzadu nie je to nejak prelezane len tam ma menej vlaskov

mna zas zaujima ako cistite uska detickam ...?niekde som citala ze sa kvapka dnu vigantol a ono to vytecie no neviem 😒

gucz
22. apr 2010

antoniab ja malému čistím uško paličkou, ale len zvonku, dnu do uška sa nemá nič kvapkať, ani pichať ( ani palička)

Náš Miško neznáša kúpanie, ešte stále, vždy pri tom strašne plače ☹ , je tu ešte nejaké také mimi čo nemá rado vodu? A neznáša byť ani na brušku, to tiež plače, prípadne si žužle rúčky

gucz
22. apr 2010

Ozaj ešte som chcela, to máte super, že Vám detičky tak krásne spinkajú v noci. Mišulo predpredvčerom aj predvčerom pýtal papať každé dve hodiny cez deň aj v noci. Túto noc to boli každé tri, aj doobeda , tak dúfam, že sa to už nevráti. Bola som nevyspaná... kruhy pod očami, no nič moc. Tak som mu v zúfalstve aj fľašu ponúkla s mliekom, no vypil len 30 ml, potom sa začal nadrapovať, tak som ho dala odgrgnúť, grgol si fakt riadne a potom sa povracal. A to bol na tej fľaške novorodenecký dudel, takže to netieklo rýchlo.... No ale odvtedy si prsko váži 😀 , až úsmev hodí keď ho zbadá

adros
22. apr 2010

Reni, Alex tiež nejak extra neobľubuje polohu na brušku, ak teda nemá náladu, ale dnes som skúsila fintu a pozri na výsledok 🙂

gucz
22. apr 2010

zlatunká je, krásna 🙂, musím skúsiť aj ja 😉

adros
22. apr 2010

skús, skús, možno tak bude mať Miško väčšiu istotu 😉 potom si na to zvykne a vankúšik nebude potrebný

dzobko
22. apr 2010

Ahojte, tak my sme po ockovani. Striedavo spinkame a papame. Uvidime co bude vecer. Maly bol skvely, viac plakal ked mu merali obvod hlavicky, asi sa zlakol sestricky...je mila, ale ked otvori dvere, veru tej sa aj ja zlaknem.... 😨

dzobko
22. apr 2010

Krpuch, no neviem, nas maly je na UM, kazdy mesiac nam priberie 1kg a pedos nas chvali...ziadne obmedzovania v papani...
Prave dnes som sa ho pytala, ci mam maleho budit, kedze prespi celu noc (ukladame o pol 10 a vstavame o 8.-mej rano). Povedal, ze nie...vraj mu staci to, co spapa cez den. Nuz a polohovanie? Neprichadza do uvahy, Alexander spi vyhradne na brusku a hlavku si otaca podla seba. Raz sme sa pokusili mu ju otocit 😠 ...no uz to neurobime 😀. Navyse, nas drobec sa uz taha do sedu. Ak mu podame ruky, tak si sadne. Nepomahame mu, iba ho drzime.

babush
22. apr 2010

ahojte 🙂
chcem sa spytat, tie, ktorym sa omeskala materska tento mesiac, co to od vas vlastne pozadovali na socke? Rodny list, ci co? A koho rodny list? Moj alebo dietata? Mne stale nic neprislo, tak si to musim vytelefonovat, ale rada by som pred tym nejake info od vas, nech nie som za trubku, ked tam budem volat 😀
Dakujem vam

dzobko
22. apr 2010

Babush, pozaduju rodny list dietata, vraj ho musime dolozit do 3 mesiacov od narodenia, inak stopnu matersku. Samozrejme, neunuvaju sa informovat nas o tom.

andykca
22. apr 2010

dzobko budem ti oponovat...na kazdom tlacive MATERSKA co dava gynokolok bolo napisane, ze musis dolozit RODNY LIST dietata...je to jedna zo zakladnych veci pri narodeni dietata a uz sa to tu rozoberalo pred porodom - ked sa materske dovolenky vybavovali...viem ze si tu vtedy nebola ale aj tak - na tom tlacive to je napisane...nik nikoho preto nemusel INFORMOVAT a staci si len PRECITAT info...

dzobko
22. apr 2010

Andykca, mne gynekolog ziadne tlacivo nedaval, ak som potrebovala jeho potvrdenie, musela som mu priniest tlacivo ja! To po 1. A po druhe, nie je vybavovanie ako vybavovanie. Ja som musela rodny list dolozit aj napriek tomu, ze sme im ho v mieste bydliska uz predlozili (hned po narodeni) a do BB (pracovisko) som ho posielala. Vysledok? Stopnuta materska, na prvy pokus nenajdeny RL, duplicitne posielanie a vcera mi tetuska zo soc. volala, ze sa ospravedlnuje, ze teraz uz maju RL 2x!!!! A ver tomu, ze citam viem a ubezpecujem Ta, ze tak ako ja nemas tie tlaciva prestudovane ani TY.

adros
22. apr 2010

k tej materskej, keď došiel výmer, tak tam bolo jasne napísané, že do 8 dní treba na socku doručiť rodný list, inak bude materská pozastavená... takže muž to riešil hneď, ako sme dostali rodný list na matrike 🙂 Ale možno to tak je iba v TT, ale osobne si myslím, že to písali aj ostatné socky, ale hádať sa samozrejme nebudem 😀

dzobko
22. apr 2010

A stojim si za tym, ze keby kazdy robil a plnil si pracovne povinnosti tak, ako niektore panie na socialke, tak je tento stat v riadnej.......Tiez si po skusenostiach myslim, ze podrobne studovanie akychkolvek tlaciv zo socialky je zbytocne straveny cas. Mne totiz stopli matersku a az nasledne mi poslali pisomnu vyzvu, v ktorej bolo uvedene, ze ak nedolozim RL do 5 dni, stopnu mi vyplacanie materskej. OOOOOOOOOooo, aka to logicka postupnost.

andykca
22. apr 2010

dzobko ale ty si predtym napisala uplne nieco ine....napisala si, ze nikto nikoho neinformoval o tom, ze musis dolozit rodny list...tento tvoj druhy prispevok je uplne o nicom inom - ine je ked chybu urobi a prizna si pracovnicka socky....a ver mi papiere mam prestudovane vsetky - ja som si vybavovala papierovacky od A-Z na socke sama (btw. tiez som pracovisko vybavovala v ZH a ostatok v Trnave) a vysledok - ziadny problem nemam 😉 aj ked viem ze pracovnicky socky su blbe kozy....

dzobko
22. apr 2010

Adros, ved mi sme im ho tam dolozili (väcsina z nas), napriek tomu vznikli tieto problemy...preto niektore kocky pisali staznosti, vysledkom coho bolo, ze jednej z nas (nepamätam si presne komu) volala pani zo soc. sukromne a vynadala jej, ze jej zavarila u sefky.

andykca
22. apr 2010

adros ja som tiez dostala ten list a bol zo Ziaru nad Hronom, takze isto to prislo kazdej....ale aj tak ja som to vedela este predtym, pretoze som si to precitala....

dzobko to je preto, ze na jednom oddeleni maju zenusky cas a na druhom je nejaka rychla pani a stopla ti to .... ja si socku nezastavam najradsej by som to tam niekedy podpalila... 😀 😀 a este horsie to maju zamestnavatelia - ver mi 🙂 ja som vybavovala papiere ked som sa zamestnavala aj davala vypoved a poviem ta ochota ked v tom nemas skusenost je mizerna jak hovado... 😠

babush
22. apr 2010

dakujem baby 🙂 takze problem bude v tom, ze v mieste bydliska to sice budu mat, ale v BA (kde je zamestnavatel) to nemaju - ups...idem to asi znova preposlat teda, ak to nedostali od zamestnavatela...ach jo

dzobko
22. apr 2010

Myslela som tym, ze nam nikto nepovedal, ze mame RL poslat 2x. Boli sme totiz presvedceni, ze to tak ma byt. Ze stacilo iba raz som sa dozvedela vcera z jej telefonatu. U nas je totiz aj socialka na dvoch roznych miestach a pokial nemas schopneho manzela, tak lietas aj s dietatom z jedneho konca mesta na druhy. Tiez som bola presvedcena, ze jednotlive pobocky soc. poistovne medzi sebou komunikuju....system na to maju.

minix
22. apr 2010

ahojte, antoniab do uska vigantol? co si? 🙂 presne ako pise gucz, len palickou, ale nie do uska, lebo ten maz sa aj tak von vyplavi sam, ja to vidim casto. 🙂))

my to mame s polohovanim velmi jednoduche, kedze slecna nejak neoblubuje polohu na brusku, tak sme vacsinu casu na chrbatiku, alebo sa nosime. Spava vyhradne na boku, mam to jednoduche, kedze je stale v zavinovacke, tak ju dam raz na jednu stranu, raz na druhu a ta zavinovacka je pevna, takze nema sancu sa prekotit ani nic (gucz, pobavila si ma s tou solou 😀 ), tym padom hlavku nema zlezanu, ale pekne vyformovanu, nehovoriac o tom koliesku, co nam zacalo vypadavat vzadu. 🙂))

Do sedu sa taha aj ona, ak ju dviham, zacina sa stavat "na zadne", v tomto ju ale troska este brzdim, predsa len je to skoro, aj na chrbticku, este nie je tak pevna. Nepomaham jej, ak chce, tak sa dvihne, ale ziadna pomoc.

Ockovanie nas caka zajtra poobede. :((( Netesim sa na to, bude to asi osklive, teda si myslim, ze nas budu ockovat zajtra, lebo mame uz skoro tri mesiace a navyse v sobotu dostaneme aj druhu varku rotakov...tak neviem, zda sa mi to celkom vela pre take malinke telicko, ze v piatok tie dve nozicky a v sobotu hned na to rotaky...ved uvidime....uz teraz mam ale troska obavu z toho ockovania...strasne nerada vidim, ked deti trpia a to nehovorim, nedajboze, o svojom. 🙂)) dufam, ze budeme take silacky, ako ste vy vsetci, teda drviva vacsina tu. 😎

minix
22. apr 2010

este k tomu rodnemu listu, ja som to mala napisane na tlacive, co som davala, aby stat za mna platil do piliera...takze som to vedela odtial. 🙂)) to sa posielali dve casti, jedna pred narodenim, druha po.

dzobko
22. apr 2010

Ista funkcia, ktoru (okrem ineho) v zamestnani vykonavam, vyzaduje aj komunikaciu so soc. poistovnou. S takou aroganciou ako na tomto urade som sa nestretla nikde, ani na danovom nie...preto ma to tak vytaca..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre