Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

minix
8. jún 2009

janula, ja som si prestala asi pred rokom, takže ti neodpoviem a vratila som sa k svojej prirodzenej a som spokojna, lebo mi odpadli taketo starosti. 🙂)))

janula.k
8. jún 2009

minix, tak to ti zavidim, ja sa k tomu kroku neviem odhodlat, hoci by sa mi moja povodna farba tiez pacila... 😉

alikaa
8. jún 2009

Janula, ja som uz dost presedivela (zdedila som po mame), takze ja sa farbit musim, teda teraz som nasadila taku metodu, ze som zacala s melirom, lebo nechcem si farbit vlasy kazdy mesiac a pri melire tie sediny trosku splyvaju a postupne chcem prejst na takmer blond. Pri melire sa farba nedotyka pokozky, tak by to malo byt ok. Odkedy som tehotna som sa este nefarbila, tak neviem ako to dopadne o tyzden, ked idem na dalsi melir. Ale som pocula, ze farbenie v tehotenstve neohrozi dieta ani nahodou.

katka.mina
8. jún 2009

ahojte babzy odporucila ma sem zdenka73 mam taky problem lekar mi zistil ze mam kvasinky a bakterie....najprv mi predpisal gynoflor ten stale uzivam..a dnes mi dal dalacin krem ktory ked som si bola vybrat tak mi povedali ze by sa nemal v prvom trimestri brat jedine v nevyhnutnom pripade ale ja ziadne priznaky nemam nesvrbi ani nic podobne ...tak terz neviem....a recept mi dala iba medzi dverami..... 😢

markee
8. jún 2009

Ahojky holky,tak jsem doma z kontroly a dávám zprávu jak jsem dopadla. Jsem šťastná,vše je v pořádku,srdíčko tluče,mrňous je 2,11cm velký a prý odpovídáme 9+1tt. Dnes jsem 8+6tt podle doktora prostě končím 9týden.
Zde je foto,ale je to prostě flek no https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

drobec123
autor
8. jún 2009

no ja zatial specialne chute nemam, len som stale hladna ale nic mi nechuti poriadne. tak sa snazim aspon nejaky cukrik vzdy cmulat nech ma to prejde.
co sa ostatnych veci tyka neviem poradit - vlasy som si nikdy nefarbila a co sa tyka bakterii nie je nic lepsie ako spytat sa rovno gyn. co mas robit. len velmi neriskuj - ci uz bez liekov alebo s liekmi, viem ze kvasinky mozu byt nebezbezne !

dadulka2000
8. jún 2009

cavelo kocky,...neviem vas docitat, 🙂
markee - super, blahozelam, krasne foto. 😉
pisali ste o tom ako kdo prezivate tehulkovanie,...ak mam ja pravdu povedat tak si to absolutne neuvedomujem,... je mi fajn, a mam plno prace okolo malej a chodenia do roboty, ze nemam ani kedy mysliet na to ze som tehotna,.... 😎

naty
8. jún 2009

markee: blahopřeju!!! 😵

janula.k: vlasy si normálně barvím, jen se snažím nečuchat ten smrad....budoucí švagrovka od ségry si je barvila taky celý těhu a má zdravýho klučinu, ale to bych mohla pokračovat dál...já proti tomu nic nemám... 🙂

katka.mina: tak já bych se na tu mastičku asi vyprdla...kvasinky nejsou nic smrtelnýho, a pokud je ti už líp, tak si nech jen ten gynoflor....ale že ti tohle dá mezi dveřma, to je síla teda... 😠

naty
8. jún 2009

protože pokud vím, tak dalacin je antibiotikum, který používá například náš psík na záněty kůže, ale pro těhule bych to teda nevím, nevím... 😒

katka.mina
8. jún 2009

baby uz som to konzultovala aj s inou sestricko a ta povedala ze je to v pohode ale asi zajtra jej zavolam lebo v lekarni mi povedali ze v prvom trimestri sa babatko vyvija a nemalo by sa to to ze az v druhom a ked mi predpisala gynoflor tak ani v tedy som nemala ziadne prizanky len mi prisli vysledky z cytologie......a to som konzultovala s mojim novym gyn. a ten ze je to v pohode ze to mozem za to druhe uz len zo sestrickou...objednana som sz za 3 tyz.

prdecek
8. jún 2009

markee blahopřeju! 🙂 chtěla jsem se zeptat: dělali ti ten ultrazvuk už přes bříško???nebo vnitřně???

lenadka
8. jún 2009

pekne chutky minix 😀

mat ravdu asi si to este nejako neviem uvedomit, az ked ho uvidim na sone ako si tam plava ako zubrienka, vobec sa necitim byt tehu 😅 akurat ze na teste // a menzes nikde 😀

janka1
8. jún 2009

ahojte zienky 😉 ale ste sa rozpisali 🙂
inac vam poviem, ze uz ani nemam prehlad kolko nas tu je dokopy 😖 😵 co je na jednej strane supeeer ,a le na druhej nemam obraz kto co a ako?

janka1
8. jún 2009

zienky, ktore ste v takom tyzdni ako ja idete na dalsi tyzden niektora na prenatalnu diagnostiku???
predpokladam, ze nikto tu nie je v skorsom TP ako ja, tak sa pytam uz ste objednane niektore???

plivit
8. jún 2009

markee gratulujem j uspesnemu utz
janka1 mysliš tym sreening? lebo ak hej tak aj idem oklo 12tt no a zaroven je to moj prvy utz

plivit
8. jún 2009

janula.k vlasy si urcite farbit mozes 😅 😅

pietra
8. jún 2009

janka, ja idem buduci tyzden na krv a sestricka mi datum napisala do tej kolonky prenatalna diagnostika v I. trimestri, takze to bude asi ono. Ale nejdem do ziadnej specialnej ambulancie, tak ako si ty kedysi pisala

goldica
8. jún 2009

ahojte zienky, tak sa hlasim po dovolenke opät z pohodlia domova. dnes som bola na utz, mame srdiecko 🙂 , 22mm a vraj zodpoveda 8+0
celkom mi odlahlo, som sa bala, ako dopadneme.
v piatok ma caka kontrola na dia, lebo v prvom tehu som mala poruchu glukozovej tolerancie...tak uvidime, co bude teraz

goldica
8. jún 2009

markee-super, dobra sprava vzdy potesi!!!
aj u vasho doktora sa plati za fotecku z utz? odo mna si dnes vypytal 2eura, celkom ma to prekvapilo 😖

goldica
8. jún 2009

tak som si zmenila udaje v profile, vyratalo mi 9tt, podla doktora 8tt, tak si vyberte 😉

zdenka73
8. jún 2009

baby ja som v Rakúsku a tu platím za normálny utz 40 eur. Ale pre moju fazulku čo nespravím, keď ju chcem vidieť.

janula.k
8. jún 2009

janka1 ja som dnes presne 10+5 a na prvy screenig som objednana v 13tt k dr. Čundrlikovi do BA. CIze az o dva tyzdne.

pietra
8. jún 2009

goldica, moj gyndos ma taky nejaky asi zastaraly utz, ze mu fotky tlacit nejdu ☹ vraj si mam doniest fotak 🙄 ale inak mi ta suma za fotku nepripada vysoka 😉
mna skor hneva, ze ma taky pristup, ze mu poistovna preplati len tri utz pocas tehu, a kedze som chcela utz aj hned na zaciatku, tak som si za jeden utz musela zaplatit 10€ 😠

goldica
8. jún 2009

zdenka 73-fuha, tak uz sa nestazujem...

naty
8. jún 2009

já sem první utz neplatila, ani ten druhý, tak nevím....a foto mi udělala, zadarmo, i když na nástěnce mají, že za to chtějí nějak 50kč nebo kolik....na druhou stranu tam mají, že těhulky neplatí při prohlídce poplatek a hned, jak sem po tý druhý prohlídce odcházela, tak sem jim ho zacvakala...mám pocit, že to je podle toho, jaká tam je zrovna sestra, protože minule sem neplatila nic... 😀

janka1
8. jún 2009

pietra ty si uz v 12tt a TP mas 2 . januar 😨 ako je to mozneee

ja idem na buduci tyzden a u nas v ke to robia na ten prenatalnej diagnostike,ale neviem ci kazda chodi , pretoze poznam viac tehuliek z ke a neboli, tak neviem ako to je ked v tehu knizke je na to aj kolonka, preto sa pytam ako to je v inych mestach 😉

janka1
8. jún 2009

ani moja dr. nikdy este nepytala za fotocku ani cent 😉 ale je to isto individualne u kazdeho dr.

drobec123
autor
8. jún 2009

no ja som zatial vzdy pri navsteve gyn. dostala aj fotku drobca zadarmo. moja ma velmi dobry UTZ, ved to vidno aj na tych foteckach co mam v albume. a zatial mi robili len krvne testy tak neviem ci to je na prenatalna diagnostika. dalsi termin poradne mam az 2.7. co uz bude 14tt.

pietra
8. jún 2009

janka, lebo tt zalezia od datumu PM, ale termin porodu ti ovplyvnuje aj dlzka cyklu a ja mam dost dlhy cyklus, 33 dni, takze preto ten 12tt 😉

pietra
8. jún 2009

janka, ja som pri prvom tehu mala inu tehu knizku ako teraz a tam takato kolonka nebola. Ale ked si to porovnavam, tak som v tomto obdobi isla na druhe krvne testy, a teraz mam v tej kolonke napisany datum, kedy mam prist na krv. Takze si myslim, ze prenatalnu diagnostiku absolvuje kazda tehulka, len u vas maju na to specialnu ambulanciu a inde diagnostikuje priamo gynekolog

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre