Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

janqa24
6. okt 2009

zdravim bambulky 🙂
micicici - to poznam.....moja mala pred tyzdnom vyvadzala ako diva vo dne v noci, bursko sa mi stale hybalo, a od piatku ako keby utal, skoro o nej cely den neviem ☹
inak sme vcera opat navstivili nasu oblubenu pohotovost, babika ma trosku vystrasila.....od dnes som opat PN a do prace sa uz vratit nemozem, ale nevadi, hlavne ze sme obe v poriadku 🙂

dadulka2000
6. okt 2009

ahojte,...
tu sme
MK nefungoval - asi mali nejaku odstavku 😀
ja sa uz pomaly vytesujem a aspon v hlave zacinam balit na dovolenku, jupiiii
bebel sa uz teringa v lietadle,.... a mas to caka v sobotu.
no letim uz domou z prace,...tak sa tu majte krasne
papa

nedockava4
6. okt 2009

ahojte...no, dnes tusim konik nesiel ☹ aspon mne sa nedarilo prihlasit...
citala som dozadu, ze nakupujete zimne oblecenie....ja som si nakupila pletene saty s dlhym rukavom, tak som spokojna....okrem jednych ciziem obujev vsetko (nezapnem lytko), tak som spokojna....len vsetky moje topanky maju vysoke podpätky, tak asi kupim aj nejake na rovnej podrazke, ak by nahodou nozky opuchali znova... 🙂

iva81
6. okt 2009

Ahojte, no dnes to tu akosik nefungovalo ☹
Ste sa niektora pytala ci sa da objednat z tej stranky mamitati tak sa som sa pytala a pani mi odpisala ze samozrejme ze to treba objednat a poslat jej cislo tej objednavky a ona vam posle cislo uctu na SVK a cenu eurach. Ja som uz objednala ale este mi to neprislo tak este ju nemam otestovanu 😀
Inak Lopezka ja tiez mam ten test ako ty, ze mam ten blivajz vypit doma a do 2h prist na krv. Tak neviem kazdy lekar to ma inak.
No ja mam oblecenia celkom dost, aj cizmy su mi este dobre ale ideme za tyzden na svadbu tak to teraz riesim lebo som si objednala cez net elegantne cierne gate a ako prisli tak aj isli naspat, no otras strih to bol, vobec nezodpovedal obrazku tak neviem co teraz.

andykca
6. okt 2009

ahojkajte 🙂 aaaano dneskaj nesiel cely den konik tak preto nik nepisal... 😉 fuuu dnes som bola na aj s drahym na sone a mame nove foto - maly Patrik je cely tata...fakt je to nomalne vidno setci su prekvapkany xi

hmmm tak vcera sme mali Trnavske stretko - ja a adros...boli sme kuk trnavsku porodnicu na den otvorenych dveri (by ste neverili kolko mamiciek tam bolo plus nejaky tatinkovia)....videli sme seeetko okrem babatiek 🙂 to znamena ze nas previedli prijimom, cez cakaciu miestnost az po porodnicku miestnost aaaa do miestnosti kde babatenka malinke po porode osetruju a umyvaju 🙂 super zazitok a pekny vyklad sme dostali od milej pani vrchnej sestricky...no a potom sme presli do obchodu pre drobcov - tam adros urobila naaaaaaakup a nakoniec sme skoncili v McDonald´s ... pekne popoludnie dakujem 🙂 skoda ze nas nebolo viacej...

strie - nemaaaaaaaaaaaaam chvalabohu zatial....my mazeme Eurecinom
nohy - opuchaju ale aj odpuchaju...kupila som si uz aj nove cizmy na zimu takze budu ma do coho opuchat keby nieco...lebo som mala take tesne....

zazalienka
6. okt 2009

ahoj andykca, chystala som sa aj ja, len ma od nedele držala hnusoba migréna.. som bojovala dva dni sama so sebou.. takže sa vyberiem o mesiac, aby som bola nachystaná na ten zázrak🙂 čo ma čaká.. dnes ma môj manžel držal na brušku a synáčik ho kvalitne kopal.. moj drahý bol taký chutný, kukal na to nadskakujúce brucho a rozprával mu: " poď už seeeeem Miško... my už Ťa chceme doma".. tak som mu patrične vysvetlila, že aby potom aj neľutoval, keď bude náhodou malý taký hlučnejší..

adros
6. okt 2009

tak, suhlas s andy. Nemocka je taka, ako som cakala, ziadny prehnany luxus, ale da sa to zvladnut. Ale veeeelmi ocenujem pristup hlavnej sestry, fakt bola ochotna odpovedat na kazdu otazku a myslim, ze urobila kvalitnu prehliadku. Som si myslela, ze to potrva taku polhodinu, ale natiahlo sa to takmer na hodku a pol 🙂 a zabudla si dodat, ze potom si bola u nas a videla si postielku so zirafkami 😀 😀 😀

andykca
6. okt 2009

no jasne adros to som chcela teraz pisat ze som bola aj u nej a videla som kraaaaasnu postielku so zirafkami...aj krasnu zirafkovu deku 🙂 a peknucky utulny bytik 😉

zazalienka nooo setky ste ochoreli teda ty a gucz 🙂 ale nevaaa sme si vystacili aj my dve hehe...hadam nabuduce sa polepsite...ale nemocku si chod pozriet mne to dalo naozaj vela aj ked niesom na 100% odhodlana ist rodit do Trnavy....inac viem jedno seeeeeeetky baby budu chciet rodit na novom fialkovo-ruzovom stole hehe

fotky su pridane 🙂

zazalienka
6. okt 2009

xixi no ja chcem určite rodiť na operačnom ( t.j. mám potvrdený cisársky), a dúfam že pekne zaspím a zobudím sa keď bude malinký pri mne.. na to sa teším najviac..
noo prchám na masáž, idem si urobiť dobre, v TT je jeden fantastický masér, ktorý robí masáž lávovými kameňmi.. mne to dnes nehrozí, ale určite ,mi dá krčnú chrbticu do poriadku a migréna zmizne.. sa neviem dočkať.. tak zatiaľ pekný večer..

lenickan
6. okt 2009

ahoj těhulky... přemýšleli jste už v jakém pracím prášku budete prát pro miminko? Je nějaký vhodný?
Koukala jsem a snad ta Lovela?

janqa24
6. okt 2009

ja som dnes otvorila skrinu a vyhrabala odtial dva take kusky na zimu, ze som skoro odpadla 😀 najviac sa mi hodia - krasny teplucky rolacik s takym volnym strihom a krasnu teplucku vesticku, juuuuuj, som uplne zabudla, ze taketo veci maaaam 😀 😀 😀 takze uz len cizmicky a mozeme kupovat vybavicku pre babiku 😎

kristina11
6. okt 2009

Ahoj mile tehulky, ak nemate este postielku a supravu do postielky mrknite do mojho albumu. Mozno vas nieco zaujme. Ponukam vam tovar za rozumne ceny, su nizsie vdaka tomu, ze nemusime platit najom a predavacky. Prajem vam pekny vecer. 🙂

evca35
6. okt 2009

pekný večer,
ja som sa tiež nevedela na obed prihlásiť. Ale aspoň nemusím veľa čitať 🙂

dnes som absolvovala test na cukrovku - odobrali mi krv z prsta, potom mi dali vypiť sladkú vodu, nič strašné, chutilo to ako rozpustený práškový cukor v 3 dcl. hrnčeku a o hodinu som znova mala prísť na odber z prsta a o hodinu na ďalší. Vozila som sa v aute ako spolusediaca 🙂

janqa24
6. okt 2009

evca ako tak citam, tusim kazdy lekar to ma inak 😀
mne zobrala sestricka najprv krv zo zily, potom z prsta, potom som vypila glukozu zarobenu s megakyslym cajom, potom som si dve hodky posedela v cakarni a potom zasa pich do prsta 🙂 a vysledky este nemam, dnes som tam ale bola kvoli PNke a nehovorili nic, tak hadam bolo vsetko ok 😎

marushka
6. okt 2009

čaute, brušká...

vidno, že dnes nešiel koník...veľa ste nepopísali...

ja mám za sebou vypratanie skrine pre sestričku, nakoľko polka vstavanej boli poukladané haraburdy...všetko by bolo v poho, keby mi nebolo tak zle od žalúdka, od toho včerajška ma to vôbec neprešlo... 😝

tiež sme s kubkom absolvovali prvú hodinu angličtiny, takže ajm jakubko- už máme za sebou 🙂 🙂 🙂 podarené boli detičky...

a navyše mi došiel balík potrieb pre mimi z lekárne čo som objednávala, sa teším, akurát, že mi poplietli dudušky jedny a magic cup v modrej farbe, ale čo už...

idem uložiť bobka do postele a navečerať sa...

janqa24
6. okt 2009

no marushka, aka sikovna 🙂 ja neupratujem este nic, koncom oktobra sa budeme stahovat, takze si to potom "uzijem" 😀 snad ti ten zaludok uz da pokoj, vela oddychuj 🙂

marushka
6. okt 2009

no, janqa, aj nám hrozilo sťahovanie...ale nakoniec až o rok 😉 tak to si fakt užiješ 😉

ja som si predsavzala, že idem pomaly každú miestnosť vygruntovať, nech mi to neostane na poslednú chvíľu, potom len udržiavací poriadok hodlám dodržiavať...chcem to urobiť, kým začnem vypierať detské vecičky, sa teším na to 😉 😉 😉

ten žalúdok - neviem, o čo mu ide, ale fujki mi je.... snáď mi to čoskoro prejde

olienka12
6. okt 2009

marushka uzila som si svoje pred dvoma tyzdnami so zaludkom svoje, dnes mi lekar povedal,ze nemam jest surovu zeleninu,slivky a take podobne veci,ze u tehotnych vela veci drazdi 😉

marushka
6. okt 2009

hm, oli, veď to - ja som aj snažila prísť na to, čím to je, ale nič mi nenapadá...
vyčučím ešte chvíľu, ak by mi to neprechádzalo, skočím k dokimu...zatiaľ mám 12. v pondelok poradňu, tak snáď je mimi v poriadku 😉

janqa24
6. okt 2009

marushka, vidim ze to mas naplanovane 🙂 ja zatial nic kupene okrem kocika, postielky a supravicky do postielky, o oblecku pre babiku radsej ani nerozmyslam, okrem zavinovacky nemam pre nu este nic, som nestihala akosi, pracovala som bla bla bla 😀
ten zaludok moze byt aj to, ze babatko ma dlhe vlasky.....mojej tete bolo cele tehotenstvo zle od zaludka, vracala skoro kazdy den a palila ju zaha, a ked sa malá narodila, mala asi 10cm haro 😀
ozaj, teraz mi napadlo - skus acidko, mne pomaha na zahu aj zapchu aj vsetko okolo zaludka 😉

marushka
6. okt 2009

janqa, vďaka, skúsim určite, ešte ma acidko ani nenapadlo...

vôbec sa nestresuj, že nič memáš!!!
ja mám postieľku po malom, kočík v športovej verzii len zvažujeme aký...na začiatok si beriem od segry, oni už nepoužívajú, malý má 4 mesiace, ale už je v šporťáku, tak ja si ho beriem, je aj s adaptérmi na maxi cosi, takže sedašku máme vyriešenú...vštko ako nové...

hadríky mi nejaké univerzálne farby ostali po malom, ja som hadrár, ale hlavne sme podedili po neterke, ani nevynosíme...akurát, že mi chýbajú zimné veci, tak tiež budem dokupovať...

ja to mám naplánované, ale skúsenosťami- Jakub sa narodil o tri týždne skôr, teraz aj švagriná má komplikácie od 30 tt, tak to nechcem nechať na poslednú chvíľu, ale jeden nikdy nevie a ako sa poznám kopec mi toho aj na koniec ostane 😉 😉 😉

olienka12
7. okt 2009

inak k tym nakupom snad v januari este stihnem vypredaje 🙂))

olienka12
7. okt 2009

a dobre rano prajem u nas je hrozne depresivne pocasie a hrozne ranne zapchy na cestach 😒

marushka
7. okt 2009

čaute tehulky...

no, oli, s tým tvojím termínom relatívne tie sales stihneš...u mňa asi nehrotzí 😉 😉 😉

ale veď ty si už tiež slušne zásobená, nie? 🙂 🙂 🙂

dana333
7. okt 2009

dobré ránko babulky. Nestíham vás čítať a nie to ešte písať, no vyskytlo sa, že som musela ísť na marodku. Chcela som sa tomu vyhnúť no pred mesiacom mi doki zistil, že som otvorená na 2cm, ale mne nič nebolo tak som odmietla marodku, no teraz mi už začalo byť zle- boleli ma kríže aj podbruško tak som sa zľakla a radšej sa dala vypísať. Takže ak budem môcť- lebo niekedy nemôžem ani sedieť, tak sa mi všetko tlačí dole, tak sa konečne budem zapájať do diskusií, veď čo by som robila do konca tehotenstva 😉

meggieya
7. okt 2009

Ahojte... no vcera nesiel cely den MK... ale neva... Inak co sa tyka masaze, tak bacha. Ja som bola v druhom mesiaci u specialneho masera, ktory pracuje v obore uz 10 rokov a velice sa chvalil, kolko tehotnych mu preslo cez ruky a ako mi on pomoze a tak mi pomohol, ze som bola 4 dni v nemocnici. Pouvolnoval mi tak svalstvo a nervy v krcnej chrbitci, ze mi trpla prava ruka a pol tvare. Musela som behat po lekaroch a nikto nevedel co mi je. Takze pan maser, dakujem... 🙂 este , ze to nijak nemalo vplyv na mimco, inak by som ho zazalovala.

marushka
7. okt 2009

no, dani, tak to sa drž!!!! polihávaj, nohy hore, nech ste čo najdlhšie v brušku...

toto mala teraz moja švagriná, od 30 tt, teraz je 38 tt, otvorená na 8cm od štvrtka...tak čakáme každúchvíľu nového člena rodiny 😉

dana333
7. okt 2009

dík marushka teraz ma to už dosť nastrašilo, takže si určite budem dávať bacha, doteraz som si hovorila, že som cintľavka a že si všetko len namýšľam, no nebolo to tak a potvrdilo sa strašenie môjho dokiho, ktorý mi od začiatku tvrdil, že sa také niečo môže stať, lebo som pred otehotnením podstúpila hysteroskopiu, to sa robí cez krček a ten potom zostane oslabený- preto to otváranie, lebo nezvláda záťaž maternice

marushka
7. okt 2009

tak potom je to jasné, naozaj sa šetri!!! hlavne, že si doma , tak lež, nech nemajú dôvod ťa poslať do nemocky, doma je doma, nie? 😉 😉 😉

dana333
7. okt 2009

presne tak doma je doma a už som si poležala v nemocnici a ďakujem pekne stačilo mi 😀 Bodaj by som bola už v 38tt ako tvoja švagriná, to by ma už nemrzelo že som otvorená, ale teraz je do cieľa ešte dosť ďaleko na to aby som porodila

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre