Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

eva3107
17. aug 2009

Nie je zaco... 😉
Inak ako sa mas? Nedockava?

zdenka73
17. aug 2009

Ahojte! Nedočkavá všetko najlepšie k narodeninám hlavne veľa zdravia a krásne, zdravé bábenko a všetky prania nech sa ti splnia. Ja som oslavovala pred dvomi týždňami, ale teda 25 to nebola, ooooooh keby sa dal čas vrátiť.

antoniab
17. aug 2009

dadulka este som nevybavila idem k nemu v stredu tak dam info a dnes mi volala mamina ze mam aj endokrinologiu ten tyzden takze super neviem ostava mi len modlit sa aby som sa dohodla s gp 😅
inak ty mi poradis ak mam este dovolenku mozem si ju pred nastupom vybrat alebo mi ju preplatia ? a popri materskej mi vznikne tiez narok na matersku ? uz chcem ist domov unas v praci je to na nevydrzanie dalsia baba ostala tehu tak idu vsetci skolabovat ale bude rok 2010 pestri 😀

eva3107
17. aug 2009

zdenka pred dvoma tyzdnami...ktoreho? Lebo ja som mala 31 jula.. 😉

grelu
17. aug 2009

aj ja som mala pred 2 tyzdnami :D... 5.8. 🙂)

lenocka5443
17. aug 2009

ahojte kocky...mamicky, ja som tu tak davno nebola..sem tam vas citam,ale to je vsetko..tento tyzden mam skusky v skole, tak potom hadam bude volnejsie..co sa tyka dovolenky, mozeme si ju vycerpat vsetku,a ak si ju nevycerpame...tak potom nam ju preplatia, ked sa vratime po materskej...dovolenka sa nam rata aj za matersku, ale je tam podmienka byt minimalne 60 dni na materskej..a to budeme....non ie?

grelu
17. aug 2009

...a tiez trosku viac ako 25....jooooj, to bol vek 🙂)

antoniab
17. aug 2009

baby este mi povedzte kolko trva materska na slovensku kedy sa nastupuje na rodicovsky ?

eva3107
17. aug 2009

Materska trva pol roka pokial sa nemylim a potom nastupujeme na rodicovsky...
Nooo Grelu..ja som mala 24 🙂

weronikla
17. aug 2009

MIja, to pobolievanie v podvrusku mavam ajja, ale skor je to pichanie, niekedy krce, a vacsinou na pravej strane. Ty mavas ake tie bolesti? teeeda, dufam, ze je vsetko v poriadku 😒

antoniab
17. aug 2009

eve dakujem musim zistit ako to bude umna lebo mne materska s uk trva 9mesiacov tak neviem ci po polroku mozem poberat aj aj 😒

lopezka
17. aug 2009

no ahojte opat tehule 😀

vsetko NAJ k narodkam baby aj dodatocne, ked ste sa uz vtedy nepriznali ....ja som sa na drzovku vtedy pochvalila 😀 😅 ono je to velmi prijemne a v nasom stave aj velmi dojimave, ked vam tolko ludi zrazu blahozela a tak 😅 😅 nemam pravdu ? 😝

babulky, ja pohyby zatim nic, len bublinky a take akoby skrkanie v bruchu, ale z hladu to nie je 😀 a este sa drobcovi nepaci, ked lezim a mam uplne vystrete nohy, lepsie mu je, ked si ich trosku pokrcim 😠

no pojdem ja o chvilku uz pomaly domov z prace......na 1.den po dovolenke by uz aj stacilo, nie ? 😅

ozik weronikla, kedy mate ten "biely den" ? 😀 😅

nella1
17. aug 2009

ahojte tehulky take 3 stranky do zadu som si este citala....ste super popisali dneska 😉 inac ja som tiez z tych starsich 😀 a prve baby 🙂 akurat mam uz pol.rocka po 30tke ale citim sa dobre 🙂 kazdy mame inokedy ten spravny cas 🙂 no a malinke sa uz ozyva, som myslela ze dneska pospinka ale uz vstalo a buntosiii 😅 krasny dnik maminky 🙂 inac ja tomu zvyseniu rodic.prispevku od jan. na minim.mzdu moc neverim...je kriza a stat nema money aj ked by to strasne potesilo a vsetkym aspon o nieco pomohlo. uvidime.....

eva3107
17. aug 2009

lopezka tak sme na tom rovnako aj ja som prvy den v praci po dovolenke 🙂
antoniab nemas taco no som vlastne aj ja zvedava ako to je v zahranici ty si v Anglicku?
Moj manzerl tam pracuje a rozmyslala som ci by som tam nesla pocas materskej hmm?

weronikla
17. aug 2009

Lopezka 11.9., dnes som bola akurat na skusku siat a nie su teda vobec typicke svadobne 😎 a vy kedy?

zdenka73
17. aug 2009

Eva 1. augusta

eva3107
17. aug 2009

nooo superrr 🙂 Ja den pred tebou... 😀

zdenka73
17. aug 2009

ale je nás tu levíc

eva3107
17. aug 2009

Novyzera to ze aj vela letne narodenich 😀 😀 😀

micicici
17. aug 2009

Dievcata tak kontrola dopadla ok, vsetko je v poriadku, rastieme a priberame ale pohlavie drobca neviem, lebo vraj to nebolo zretelne vidiet.

Pridavam do albumu fotky mojho riadneho bruska aj novej fotky drobca - chudatko tak si spinkalo dole hlavickou... sa smial doktor ze je taky velky, ze ani na fotku mu nozicky nevidiet. Ale on to asi tak priblizil 🙂

Inak o dva tyzdne idem do KE na 3D/4D, myslite, ze tam nam to povedia? Bude to asi viac zretelne na tomto novsom ultrazvuku nie?

dana333
17. aug 2009

ahoj mici..., je mi ľúto, že vám drobec neukázal čo z neho bude, ale nezúfaj na 3D ti to povedia určite

antoniab
17. aug 2009

eve tak narok na matersku by si tu ale aj tak asi nemala ale neviem stopro ale isto mate narok na child tax ale tym padom nemate na pridavky na svk ale tu to vyde viac
pocas materskej tu iste mozes byt ale ja niesom spokojna so starostlivostou tu ale kazdemu vyhovuje nieco ine 😉

micicici
17. aug 2009

Danka, joj ked ja som sa tak tesila, ale vyslo to celkom fajn, lebo manzel pojde so mnou a povedia nam to obom 🙂 Nevies ako presne sa vola ten doki v KE?

eva3107
17. aug 2009

Ahaa...a aka je tam starostlivost antonia? Platia sa velke peniaze za zdravotne poistenie?

micici gratulujem a brusko mas uz krasne vypukle... 🙂 ...krasny drobcek !V KE ti uz urcite povedia co to bude na 3D je to krasne vidno uz ani ja sa neviem dockat...

Inak baby u mna v obchode som neodolala a kupila som si detsku uspavaciu lapmu....30€...ale to neva...je krasna neskor dam fotecku 😉

dana333
17. aug 2009

mici.. ja som bola u dankovčíka. Tam je len on a ešte jedna doktorka

micicici
17. aug 2009

Evi, nejako vydrzim, ale brusko mam fakt riadne, nevadi, hlavne ze sme zdravi. Ale ja som nikdy nebola chuda, stale taka bacula, takze je to aj preto 😀

eva3107
17. aug 2009

Ano micici a doktorka sa ´vola Muranska 😉

antoniab
17. aug 2009

starostlivost no ja niesom spokojna tu chodis ku gp a nefunguje to tak ze rano ti je zle a ides k lekarovi tu sa musis objednat tak tyzden to trva 😖 a poistenie sa neplati tu si poistena na zaklade insurence karty tu ziskas na zaklade ze tu pracujes tak neviem ako by to bolo vo vasom pripade
taky priklad preco ja nemusim zdravotnictvo tu ked sme sa snazili o babo tak sme zasli ku gp manzel isiel na spermiogram a potom tvrdili ze nieje idealny ale nic sa nedialo ja som tvrdila ze som chora na stitku tak ci nemam zle nastavene lieky tak mi na naliehanie vzali krv a zistili ze vysledky su zle poslali to na konzultaciu neviem kam bolo to minuli rok v oktobri dodnes somnedostala ziadne vyjadrenie na vianoce som sa nasrala a vsetky vysetrenia som si urobila na svk vysledky na stitku zle lekarka povedala ze ked nastavime spravne lieky do 3 mesiacov som tehu
po 3 mesiacov spravneho uzivania som ostala tehu a manzel nebol na svk nikde na vysetrenie co viac dodat
na poslednej konzultacii v nemocnici mi tu kazali zvysit davku na 75 ziadne odbery krvy nic vraj pre istotu tyzden predtym som bola na svk tak som volala svojej lekarke a ona ze vysledku su fajn ostavame na stejnej davke proste ja tu lekarom uz neverim keby som vydela ze nejake vysetrenia alebo nieco tak fajn ale len tak odbrucha
ale to su moje skusenosti a preto chcem rodit doma 😉
kym je vsetko ok tak je to pohoda ale ak su problemi tak nic moc
tot moje skusenosti 🙂

micicici
17. aug 2009

Isto, lebo mne dr. napisal meno nejakeho doktora Dankovčíka??? Nie som objednana niekde inde?

micicici
17. aug 2009

Evka, uz som nasla na nete, ze zrejme su tam dvaja, aj dr Muranska, aj dr. Dankovcik...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre