Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

roxy_1
8. sep 2009

Dobre rano tehulky 🙂

holky diky za odpovedi vypada to ze budu muset brisko maskovat 🙂

vcera jsem se dozvedela ze uz ted bych nemela spavat na zadech 😕 me to trochu zaskocilo,protoze uz nevim jak se v posteli usidlit.... 😅
dneska rano jsem si udelala takovou dobrou snidani v podobe malinoveho koktejlu pekne husteho,no kdyz moje babicka me stale zasobuje plody zahrady tak co s tim ma clovek dela,je mi lito to vyhodit 😅
u nas je krasne babi leto 🙂

adros
8. sep 2009

dobre ranko

Antonia, velikaaaaaa gratulacia 🙂 a drzim palce, aby to nakoniec vyslo s klasickym porodom

lili, z toho si nic nerob,mne moj MM hovori tucko, bruchac.... a ja mu to vzdy vratim 😀 co sme spolu, tak tiez pribral takych 5 kg, tak som si z neho utahovala, ked sme boli na tom 4D, ci maju spravit sono aj jemu 😀 😀 😀

baby, co to je ten porodny plan?

adros
8. sep 2009

roxy, preco nemas spavat na zadech? ja som myslela, ze to je prave najvhodnejsia poloha

bebel
8. sep 2009

Ahojte,
ja som pôroný plán mala a môj lekár ho čítal a akceptoval.
S tými kontrakciami to máte asi z filmov pomýlenú predstavu 😎
Vôbec to pri 1. pôrode nenastupuje tak brutálne.
Ja som mala cca 15 hodín takých kontrakcií, že som prvú hodinu ani nevedela rozlíšiť, čo to je. 😉
Stupňuje sa to odtečením plod. vody a otvorením sa......tá posledná fáza od otvorenia na 4 prsty k 8 trvala asi len 2 hodiny. A máte medzitým normálne prestávky cca 3-4 minúty normálny stav a potom 20 s kontrakcia.
Poslednú polhodinu som mala kontrakcie á minútu.
Takže nie ste v žiadnom nesvojprávnom delíriu.....kedy by Vám bolo všetko jedno.

1)Kto bude prítomný pri pôrode.
Otec dieťaťa a kamarátka MUDr.Mária Simonidesová, alebo z rodiny (MUDr. Širilová)...........

2)Neželám si účasť študentov medicíny a zdravotnej školy pri pôrode .

3) Chcem lekárske vedenie .

4) Nesúhlasím s použitím klieští ani vakuoextraktora pri pôrode. Ak nie sú naozaj nutné.

5)Všetky zásahy pred a behom pôrodu by som rada konzultovala a mala čas na rozmyslenie. Chcem monitoring dieťaťa v priebehu pôrodu.

6)Neprajem si na vyprázdnenie klystýr, použijem vopred zakupený YAL.

7)Oholím sa sama .

8) Po predchádzajúcej nepríjemnej skúsenosti nesúhlasím s podaním EDA, ani spinálnej analgézy a v prípade nutnosti akútnej sekcie, žiadam o celkovú narkózu.

9)Pomôcky, ktoré by som rada využila pri pôrode.
Fit loptu, sprchu, vaňu, manžela.

10)Pomôcky, ktoré si prinesiem.
CD s hudbou, mp3 prehrávač......

11) Tíšiace prostriedky pre mňa prijateľné.
sprcha, masáž.

12)Kde chcete stráviť druhú dobu pôrodnú.
Na pôrodnom kresle, bez vyviazania nôh.

13)V akej polohe chcete rodiť.
V pololeže/sede......

14) Áno- Prajem si urýchľovať pôrod, ak to bude treba.

15) Je prijateľné vycievkovanie pred tlačením alebo po pôrode.

16)Rada by som sa nástrihu vyhla a ak tak bude nutné , čo najmenší.

17)Zašiť.

18)Prestrihnutie pupočnej šnúry otcom? Áno ak sa na to otec bude cítiť.

19) Máme záujem o darovanie pupočníkovej krvi do verejného registra.

20) Súhlasím v prípade potreby s transfúziou.

21)Nebudeme fotiť ani filmovať pôrod.

22)Chcem bábätko ihneď po pôrode položiť na brucho.

23)Prajem si nechať dieťa hneď po pôrode zmerať.

24)Prajem si priložiť dieťa do 30 min po pôrode.

25)Prajem si pôrod placenty prostredníctvom oxytocínu.....

26)Pri popôrodných vyšetreniach dieťaťa je žiaduca prítomnosť otca.

27)Chcem využívať rooming-in. Nadštandard.

28)Pokiaľ nebude bezpodmienečne nutné, dieťa nedokrmovať a ak áno, tak so súhlasom rodičov.

V podstate všetko mi splnili pri prvom pôrode, len vtedy som trvala na podaní epidurálu..

roxy_1
8. sep 2009

adros rikala mi to vcera jedna znama ze jim to rikali v kurzu a prej tim muzes udusit miminko,nejak jsem to nepobrala.... 😒 prej srov 😒 nat se tak v posteli to jo ale ne tak spavat,ona prej spavala v polosede... 😒

bebel
8. sep 2009

Roxy: Postupne sa ti spať ani inak nebude dať....ja spím dosť vyvýšene v takom tiež pololeže...mám ten kojací vankúš pod lopatkami a hlavou a pod ním ešte 2 vankúše.

lili20
8. sep 2009

na chrbátiku sa nemá spať vraj preto že sa bábenku zle dýcha.

adros
8. sep 2009

tak ja zíííííram, práveže vtedy sa malá ukludní u mňa. Keď ležím na boku, tak sa jej to nepáči, tak si vždy lahnem na chrbát a potom je klud. A na bruchu sa mi samozrejme spať nedá, tak som myslela, že spánok na chrbte je najlepší...

sisipetka
8. sep 2009

ahojky kocky,
prajem pekny dnicek a gratulujem antonii k dievcatku 😉 U nas nic nove, akurat sa troska zacinam tesit na 3D, ktore mame v pondelok.
Inac vobec sa netrapte tym priberanim a myslim si, ze je to individualne - niektore kocky naberu skor - telo si robi zasoby a ine pomalsie a na konci to mozu, ale aj nemusia dobehnut. Tu neexistuje ziadne pravidlo a myslim si, ze sa to neda ani ustrazit, ak by sa niektora zacala zavodnovat.
A s tymi kontrakciami tiez pravidla neexistuju. Niektore budu mat lahsi porod, niektore tahsi porod - ale dolezite je, ze to zvladnete a mimi budu zdravucke a krasnucke hlavne po maminkach 😉
S tym lezanim na chrbte - hovori sa, ze babatko vam v brusku pri lezani na chrbte moze prilahnut pupocnikovu snuru a tym obmedzit prisun kyslika a zivin. Taktiez ste tu minule preberali umyvanie okien a dvihanie ruk do vysky, napr. pri upratovani hornych skriniek a pod. - taktiez by tu mohlo dojst k uduseniu mimi pupocnou snurou - avsak taktiez si z toho nerobte stres a netreba mysliet hned na to najhorsie. Kym je mimi flexibilne v brusku, tak si ten priestor vytvara samo....no a potom, ked uz bude mat malo miesta, tak ani vy uz nebudete take mobilne 😉
joj, zase som sa rozpisala 😀

antoniab
8. sep 2009

dobre ranko 😉
dakujem za blahozelania 🙂 manzel bol trocha sklamany ale to bude ok zas pre jeho stranu to vyzera na prvu vnucku 😉

roxy s lietanim je to tak ako pisala janka od toho 28tt je papier potrebny ale kazda spolocnost to ma inak napr /skype to malo od 32tt/ najlepsie si mrknut tu letecku spolocnost ale ak poletis teraz tak je to v poho ved 2trimester je najbezpecnejsi na lietanie

a ja zas viem źe na chrbate sa nema spat aby sa vam nestalo nieco s placentou najlepsie je na lavom boku a pisu to v knihe 9mesiacov otazok a odpovedy 😉

sisipetka
8. sep 2009

no aj s tou placentou je to pravda, ak ju mas umiestnenu vzadu...ale niektore kocky ju maju vpredu, pripadne vcestnu - takze tu asi ta rada velmi neplati, ze? No neviem, mam pocit, ze vsade sa pise rozne 😅

bebel
8. sep 2009

Dievčatá ...
Nepočula som o nikom, kto by pridusil svoje dieťa tým, že spal v nejakej polohe.
😎
Ešte nemáme také banderá, momentálne tam majú naše plody kooopec priestoru......aby im alebo nám to spôsobovalo nejaké problémy. Neskôr dieťa bude boxovať o dušu, ak sa mu vaša poloha nebude páčiť a vy podvedome polohu zmeníte, lebo Vám to bude tiež vadiť. 😝

antoniab
8. sep 2009

sipetka ja mam placentu vzadu vcera mi to lekar povedal ale mala som pocit ze tak je to spravne 😕 ale ja na chrbte nespim pretoze mne pride ze sa mi v nom vsetko rozlieva myslim ze kazdzy citi co je v poho a co mu nevyhovuje tak aj babatku
inak teraz je to asi nic myslim ze posledne 2mesiace to bude este horsie s tim spanim to uz budeme spat posediacky iked to som si uz skusila ked som sa prejedla cesneku a dvihal sa mi zaludok 😝

sisipetka
8. sep 2009

aj ja mam placentu vzadu...to je individualne u kazdej tehulky, kde ju ma 😉 Jedine, co nie je velmi prijemne, je vcestna placenta...vtedy sa rodi cisarskym.
A na chrbte tiez nespim, nikdy som tak nevedela... 😀 ....ale presne ako pises, kazda spi ako jej vyhovuje, ved som aj preto pisala, ze sa tym netreba privelmi zapodievat...telo i babatko si ziadaju svoje podla potrieb a myslim, ze niktora z nas nerobi nic, co jej je neprijemne 😵

allinka79
8. sep 2009

aj ja mam placentu vzadu a bezne lezim na chrbte... moze to mne alebo malej ublizit???

sisipetka
8. sep 2009

alinka, klud....ak sa malej nebude pacit, tak ta pokopka a ty sa otocis 😉
...a tak ako pisala Bebel, tiez nepoznam nikoho kto by takymto sposobom ublizil babatku...

allinka79
8. sep 2009

sisipetka, ked aj pokopka, tak sa neotocim.. minule som sa dokonca zobudila na brusku a nic - pohoda 🙂

sisipetka
8. sep 2009

ja sa tiez vselijako prehadzujem pri spani....a nemam pocit, ze mimi sa nepaci 😵

allinka79
8. sep 2009

neviem, ci sa nepaci... ale asi to berie v pohode. 🙂 Myslim ze by vaic kopala, keby sa nepacilo. Ked sedim a trochu viac sa predklonim, hned sa hlasi... takze to viem, ze ee 🙂

drobec123
autor
8. sep 2009

ahojte, no ja spim este sem tam aj na bruchu a zatial to nevnimam ze mi to vadi. ale snazim sa lezat na boku ale tato poloha mi nevyhovuje, ale co uz - clovek si zvykne na vsetko !

inak co sa tyka placenty, je nejake pravidlo kde by mala byt ? ja ju mam vzadu a teda neviem ci je to dobre alebo zle 😒

allinka79
8. sep 2009

drobec, preco ti vadi lezanie na bruchu? Ja spavam v embrialnej polohe - nohy poskladane pri brusku a vtedy sa mala hlasi... ale minule som si dala vankus pod brusku a bolo to super - mala bola potisku, nekopkala a sme kuk telku... tak skus to

evca35
8. sep 2009

ahojte,
ja spím na boku, tak ako predtým. lenže teraz ma bolia tie kĺby.
tiež som počula o tom chrbte. Ale hlavne v poslednom mesiaci, keď už nemá bábo veľa miesta.
Ja keď som na chrbte, vtedy cítim najviac pohyby a kopance. Tak viem že je všetko v poriadku a zase sa zvalím na bok.

allinka79
8. sep 2009

evca, asi tak napodobne... 🙂

evca35
8. sep 2009

po byte mi už rozvoniava žemľovka - jablkovo-tvarohová. Mňam, už som hladná 😵 😵 😵

ja sa priberaním tiež netrápim. Našťastie všetko ide do bruška a stehien (čo zase nie som nadšená), ale snáď to potom rozchodím 🙂

roxy_1
8. sep 2009

holky to jsem zvedava jak to bude pozdeji za takove 2 mesice 😅

vcera me hrozne bolely krize,myslela jsem ze odpadnu,jeste se mi to nestalo,tak uz chapu jak nektere trpite ☹

evca35
8. sep 2009

poznáte tieto stránky? ja si tu každý týždeň sledujem, čo nové v brušku 🙂

http://www.najmama.sk/tehotenstvo/tehotenstvo-p...

http://www.baby-web.sk/Rubriky/s54-Vyvoj-plodu....

marushka
8. sep 2009

ajojte, ja prajem až teraz dobre ránko 😀 😀 😀

nie že by som vstávala, ale nejako mám fofry...

ja môžem spať na chrbte, nakoľko: našej babuľke sa polohy na oboch bokoch nepáčia, asi to fakt bude výmyselníske dievčatko, vtedy kope na všetky strany v zmysle čo si dovoľujem ju zaťažovať takýmito polohami....jedine na chrbte jej to vyhovuje... 😎
ani sedieť nemôžem, to priam neznáša, takže supiš, krpček si už teraz určuje čo áno, a čo nie xixi 😀 😀 😀

andykca
8. sep 2009

ahojteee 🙂

tak vidim ze rozoberate spiace polohy...ja sa ani necudujem ze je zle spat na chrbte lebo ja ked si lahnem a vystriem nohy tak malinkeho citim velmi a zacne ma kopcovat takze pokrcim nohy a hned ma viac miesta 🙂 ale naj je poloha na boku....

evca no tak asi si budem musiet urobit zemlovku .... takeee chute mnamky...xi...a ja poznam taketo stranky chodievam tam kazdy tyzden xi

roxy ja mavam tiez bolest krizov ale len ked upratujem dom - takze niekedy upratujem aj cely den len aby som sa moc nenamahala a mohla sa potom postavit 🙂

olienka12
8. sep 2009

bebel dakujem za ten plan, ja si ho tiez planujem napisat, ci uz mi ho budu,alebo nebudu akceptovat budem presadzovat aby akceptovali,minimalne budu mat trosku respektu aj ked som prvorodicka 🙂)

eva3107
8. sep 2009

Ahojte baby
Antonii gratulujem k dievcatku... 😉

Olienka a preco si nedala vediet? Mohla si sa zastavit u mna v praci 🙂

Dnes som mala poradnu. Vstko je v najlepsom poriadku...videla som aj malinke ako sa nam vrtelo v brusku a krasne bilo srdiecko..Pohlavie na takom starom utz mi nevedela povedat...ani nepozerala, islo jej iba o vitalitu plodu.

Takze sa tesim uz na pondelok na morfo...+3D...budem si to uzivat 😅

Inak ja spim stale na boku aj som tak spala , ale od kedy mam bolesti krizov tak mi bolest preraza raz do jednej raz do druhej nohy takze sa prehadzujem z jednej strany na druhu!..Inak tie bolesti uz nie su take intentivne teraz sa mi to akosi polepsilo za dva dni...
Presne tak ako pise Evca35..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre