Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

danteska
20. aug 2010

@zuzkat1 uplne suhlasim,tiez chcem ze ked sme v byte tak budu mat urcite spolocnu izbu ale ja v tom tragediu nevvidim..a nechcem aby bol sam,ja mam brata a urobili by sme pre seba vsetko na svete.je fajn mat s niekym "tajnosti" a moct si pokecat..
@lili213 ani ja by som ATK nevysadila,zdalo by sa mi to nefer.. 🙂 aaaale ked ma nahnevaaaaa 😀
@nella1 tiez sme casto na rukach...ked sa prehra 15 minut tak od radosti neviem co skor..si utekat na WC alebo nieco zacat robit..ale zacal drobec lepsie troska cez den spavat-no lepsie-doobeda potiahne aj vyse hodinky,potom spi este 2x kratko alebo 1x zas asi hodinu..tak vtedy co to porobim..ale na rukach musi byt,nesmiem sediet,musim sa prechdzat s nim,musi byt otoceny vpredu aby vsetko sledoval... 😖

zuzkat1
21. aug 2010

@nella1 ja ju nenecham plakat ani cez den ..nieto este vecer pri zaspavani🙂 moja zaspava na prsniku...vzdy,nielen vecer🙂
ja mam satku a mas pravdu je to tazke uz aj mne aj ked moja ma len 7kil,ale je to ako ked som bola tehotna🙂 alebo skus nosic na chrbat...bude to ako tazky ruksak😀

zuzkat1
21. aug 2010

@danteska presne aj moja tak🙂 sedi ako na trone smerom dopredu a vsetko pozera😀 tiez tak max.10-15 minut sa zahra..ale vtedy nejdem nikam,ani na wc,lebo je to riziko najma teraz ked uz stoji,lebo ine uz ani nechce robit...🙂 pockam kym zaspi...cez den mi spava celkom dobre..

andrejkaz
21. aug 2010

@danteska presne aj moj maly,najradsej na rukach,smerom dopredu a zastat nesmiem ani na chvilu 🙂 chodime stale dookola,vsetko sleduje....no ziadna sranda,kedze ma skoro 9kg a ja ledva 50kg 😵 niekedy uz naozaj nevladzem ho nosit.....a hrat sa sam vydrzi chvilocku....nastastie celkom dobre cez den spava,takze si stihnem aj co to porobit,aj ked niekedy by som si najradsej lahla s nim a spala 🙂

jitta
21. aug 2010

Ahojky, tak my jsme zatím na tom celkem dobře, malej po jídle vydrží v ohrádce třeba i půl hodiny, někdy i dýl a hraje si, pak ho dám chvíli do lehátka a tam taky vydrží, je třeba se ,mnou v kuchyni když vařím a kouká a je v pohodě. Když už nechce ani jedno dám ho na zem, ale to musí být v dětském pokoji, protože jinde po bytě máme dlažbu. a tak když ho někdy dám v obýváku na zem na pěnové puzzle,tak musím být stále u něj, protože jakmile odejdu, začne válet sudy a hnedka by byl na dlažbě ☹ A když už nechce ani to, vezmu si ho na klín a nebo na ruku, ale to už je většinou zase čas jídla a pojídle zase vydrží hrát si sám a nebo jde spát. To chodíme většinou ven. Ráno jsme byli asi 1 a 1/2 hodiny malej se trochu prospal a pak ležel v kočárku a koukal. Adélka se včera naučila sama jezdit na kole bez malejch koleček, tak teď pořád jezdí 😀 😀 😀 😀 😀

nella1
21. aug 2010

@zuzkat1 zuzi to je super ze ti zaspinka na prsku 🙂 ja nekojiim... tak my to uz teraz prezivame inac...jasne ani ja moju malinku nenecham plakat ani cez den nie to v noci.... ale pocula som rozne teorie pri zaspinkavani v noci ze treba vydrzat a hned neutekat utesovat lebo ze si na to zvykne a bude stale plackat pokial maminka nepride a nebude pri nom....teraz ked sa clovek tak nad tym zamyslii tie nase deticky musia byt take vystrasene ked nas nemaju na blizku vsetko je tu pre ne take nove na tomto svete....no verim ze kazda si poradime po svojom 🙂 😉

certica_3
21. aug 2010

ahoj dievčatá , tak sme sa vrátili dnes ráno o 4 hodine z dovolenky z Chorvátska. Bolo skvelo ,dokonca aj dlhú cestu -8 hodín sme zvládli na noc slušne , zastavovali sme 2 krát po ceste tam a raz po ceste naspäť . Ale je pravda že som ju často ukludňoval prsníkom . No akrobacia počas jazdy .
Z vody bola natešená , more síce bolo studenšie , ale mali sme v tieni aj minibazénik s ohriatou morskou vodou a tak sme sa čvachtali . Na lehátkach v tieni pod stromami sa pekne prehrala , kamienky boli najlepšia zábava .Veľa pila , jedla domáce figy , broskyne ,melón . Len obed nešiel vždy , najviac keď bola vo vode a občas aj večernú kašu vynechala pre únavu , ale kojila som čo sa dalo . Stále bola natretá opaľovacím krémom ale na slnku bola iba v mori a keď sme ju prenášali . Bola celý čas bez plienok a tak sa jej podarilo prvý krát a potom aj opakovane samej sadnúť . Ale keď je s plienkami tak jej ešte musím pomôcť .Sedí tiež rovno aj keď som stále pri nej lebo sa občas prevráti . Rada aj poskakuje . Všetko musí vidieť , najväčšú radosť má zo psov a detí . Toho bolo na pláži dosť a tak sme mali docela veselo .
Dnes ešte sme dospávali nejaké tie deficity , ja som popri tom vybaľovala a prala . Tiež mám problém s jednou rukou zvládať činnosti v domácnosti , malá vydrží sama vo vysokej stoličke alebo na gauči so zábranou iba chvíľu . Keď ma nevidí je to koniec sveta .
Idem zase pracovať , tak sa ozvem a dám aj nejaké foto keď to natiahneme do PC . 🙂

zuzkat1
22. aug 2010

@nella1 hej tie teorie poznam,ale mne to pripada divne... proste si myslim ze take male mimi nemoze chapat ze je to nejaka vychovna metoda a chape len to ze ho niekto opustil...a ja verim tomu ze tie babatka casom zaspia aj bez uspavania,ale ja si myslim ze to nie je o tom ze sa to naucili ..proste rezignovali...

zuzkat1
22. aug 2010

@jitta jaj tak to mozeme len zavidiet🙂 moja bola teraz 5 minut v ohradke a uz je na rukach u tata🙂 a uz je dobre,spokojna je🙂 ja ju uz tiez chcem na zem davat ale mame parkety a tak chcem najprv koberce kupit..

jitta
22. aug 2010

@certica_3 tak jste si užili super dovolenou 😀
@zuzkat1 jo, jo malej je v tomhle zlatej, samozřejmě má taky dny, kdy nechce být beze mně, ale víc je těch, co vydrží hrát si sám. když je nejhůř posadím malého do golfek a tam my taky chvilku vydrží 🙂 🙂
Jinak stále ani náznak sezení, když sedí v golfkách, tak je v pohodě, je připoutanej,ale když ho posadím v hlubokým kočárku, kde nejde připoutat, tak sedí chvíli a pak se hned začne kroutit a snaží si lehnout, což nejde, protože má zvednutou opěrku zad. Ale zase miluje být na bříšku 😉

amisa
22. aug 2010

😀 Musime sa pochvalit od soboty sa Veornika sama posadi a dnes presla velmi svojskym lozenim dopredu aj meter. A dokonca sa skusala postavit popri postielke a najvetsi zazrak tie nase bolave zuuubky uz nebolia tolko a je ich uz pod kozou poriadne vidno. setko sa to udialo teraz cez vilkend. Mi sme nejaki velmi akcni. 😀
@andrejkaz dovody na urychlenie dlsieho babetka teda mame napodobne. Mne zabrala liecba Clostylbegitom na druhy pokus.

amisa
22. aug 2010

@zuzkat1 parkiet sa neboj ale nedavaj jej ponozky lebo sa jej bude smykat, stacia len teplaciky. Nasa uz na nich fici jedna radost . pre istotu som dala uz ochrany na rohy nabytku.
Nasa sa dokaza zahrat velmi dlho sama, co je obrovske plus staci aby som sa snou rozpravala a videla na nu a ona na mna.. A teda na rukach tolko ako vy nemusim nosit.. nechvam ju behat na koberci kde ma akoze ihrisko a aj po podlahe.
Stim zaspavanim sme to volakedy vedeli a zaobislo sa to bez velkych placov len ako sme zobrali dudel tak zaspava vzdy len na prsniku a ak jej ho skorje zoberiem tak reve.Mi lekarka hovorilaa a vyzera to ze je to pravda zze ak sa to deti nenaucili ako velmi male tim to bude horsie naucit ich to teraz..

certica_3
22. aug 2010

@amisa tak to Vám blahoželáme , ste šikulky . My zatiaľ zúbky ani netušíme , asi si ich šetrí 😀 .sadá si sama už skoro úplne , len jej treba občas pomôcť . lezenie zatiaľ nič , len sa posúva tak že ryje nosom a nohami tlačí ,ako krtko . neviem si predstaviť že by som ju pustila na zem , dosť by sa zatiaľ pootĺkala , zo sedu ešte padá a aj pri pretáčaní si vôbec nedáva pozor na hlavu . v celom byte máme parkety , plávajúce podlahy alebo dlažbu .takže žiadne tlmenie kobercom . sama sa príliš nezahraje , dnes trebárs zamestnávala celú rodinu na návšteve , lebo sa jej páčilo skákanie . keď je spokojná je úžasná ale inak sa vie riadne jedovať .
s tým zaspávaním na prsníku je to pravda , je to čím ďalej náročnejšie , už sa zase často budí a len dudkuje ,ani nepapá .proste chce mamu . trebárs dnes bola hore už o 21 hod. a to išla spať 19,30 . takže zväčša je už v našej veľkej posteli . preto aj keď je v svojej a nemôže sa pretáčať pre nedostatok priestoru tak plače budí sa . asi čoskoro budem postavení pred rozhodnutie vydržať nariekanie , lebo nás zotročí .

zuzkat1
23. aug 2010

@jitta to ako doma v golfkach? bez toho ze by sa hybal? myslim bez prechadzky? lebo ak ano tak to mas doma anjela😀

zuzkat1
23. aug 2010

@amisa no ale ja sa bojim,lebo sa mi stavia a parkety su velmi tvrde a ide zima tak to bude aj velmi studene...takze mozno este dnes pojdeme pozriet nejaky koberec... inak s tym zaspavanim si fandim ze ked bude vacsia tak jej to vysvetlim😀 😎

lili213
23. aug 2010

Ahojte 🙂
@zuzkat1 aj ja som dala malemu koberec do izby, a ani ja Adama nenecham plakat, tiez ho utisim, ale on velmi malo place, skor byva mrzuty. Vecer ked sa zobudi tak pridem k nemu a dam mu maximalne dudel, a niekedy staci ked ho len pohladkam a uz je o.k 🙂
Na ruky nie je nauceny, vacsinou sa sam hrava na deke vo svojej izbe, alebo ked sme v kuchyni tak v tolicke na jedenie. Cez den zaspi len v kociku dam ho na verandu a tam si hodinku pospi.
@amisa Veronika je sikulka 🙂

zuzkat1
23. aug 2010

@lili213 tak to je dalsi zazrak🙂 ja ju nemozem nechat ani sekundu samu... ked je na zemi tak musim byt pri nej ...ked je v stolicke tak tam pri nej ... ani v postielke nemoze byt bez dozoru... a nie preto ze chce spolocnost (aj ked ju chce) alw ona by si iste ublizila...ona sa nevie pekne hrat..ona stale niekam ide alebo sa stavia,alebo sa len pretaca..no nieco stale musi robit... da hracku do pusy a lezie🙂

jitta
23. aug 2010

@zuzkat1 jo, jo v golfkách taky vydrží i když se sním nejezdí. I když jsme třeba venku pod pergolou a vím, že nebudeme jezdit, dám ho do golfek a vydrží, kouká kolem sebe, když už se mu to nelíbí , tak mu změním výhled je klid. Ale když jdeme na procházku, dám ho do hlubokýho kočárku a krásně leží a kouká, dneska chvíli pobrekával a pak usnul.V golfkách mu totiž vadí sluníčko a u hlubokýho kočárku si můžu přehodit rukokje´t.
Dneska byl malej rozčílenej, protože jsme vymněnili auto a malýmu se v novém autě vůbec nelíbí ☹ a strašně plaká, jen ho tam dám, pak se většinou utiší,ale když se jede dýl, tak zse brečí a ve starém autě to bylo naprosto bez potíží. tak jsme dneska ráno místo s kočárkem vyrazili do krámu autem, máme to asi minutu jízdy, tak doufám, že si postupně zvykne.

@zuzkat1 malá je šilkulka, u nás zatím ani sám nesedí, natož aby stál nebo lezl

lili213
23. aug 2010

zuzkat1 ja ho tiez malokedy necham bez dozoru, ale on nie je taky aktivny ako Hanka tak je to lahsie. Hanka je krasna a hlavne sikovna a vymyselna 😀 @jitta to ti nasi chlapi su pohodlni 😀 ,aj Adam vydrzi v kociku, pozera sa a hraje.

andrejkaz
23. aug 2010

@jitta u nas je to podobne,dam maleho do sportaku do takeho pololahu a on kuka a kuka a nic mu nechyba je uplne spokojny....dnu sa moc nechce hrat...teda donedavna to bolo v pohode,chvilu vydrzal aj sam v postielke alebo na deke sa hrat,ale ako sme boli teaz v alpach,tam ho cely tyzden nosil niekto z rodiny na rukach alebo sme chodili v manduce po vyletoch,tak zrazu nechce byt sam ani minutu....tak sa hnva az je cely cerveny a ked k nemu pridem,tak sa zacne smiat 😉 .....takze casy ked som si mohla doma aj nieco porobit su uz asi prec 😒

andrejkaz
23. aug 2010

@amisa no u nas sa Matej zadaril bez stimulacie...teda mali sme zacat stimulovat,dokonca mam doma aj Clostilbegyt,ale kedze v ten mesiac som mala strasne vela nocnych,tak sme si povedali,ze nejdem do seba pchat lieky a ze to o mesiac odlozime a zadarilo sa aj bez liekov 🙂

zuzkat1
23. aug 2010

@jitta
@lili213 dakujem baby🙂 moja zacne protestovat uz aj ked zastanem pocas kocikovania🙂 nieto aby som ju tam len tak dala😀 a hlboky kocik? to my mame davno za sebou...zacala v nom plakat ked mala 4 mesiace,ale dal sa polohovat tak som dala opierku vyssie,ale aj to jej stacilo len na chvilu..od 5tich bola v sportaku jasne ze nalezato a to sa jej tiez nepacilo, tak mesiac len satka a teraz huraaa neprotestuje v golfkach🙂 ale jasne za pohybu🙂 inak za posledne 2 tyzdne mi pekne narastla.-) uz ma 70cm a 7200g🙂

lili213
23. aug 2010

@zuzkat1 aj ja som ho dala do sportaku v 5 mesiacoch a mam aj taky rychloskladaletny sporiak, ked idem k nasim 😀 a paci sa mu kazda jazda 😀

lili213
23. aug 2010

@zuzkat1 kak ti pekne rastie 🙂 Adam ma 8,5 kg a 73 cm

amisa
23. aug 2010

@zuzkat1 krraaaaasne ti mala stoji a s tuo hrackou v ustach je uzasna. Chcem sa opytat ked zacala liezt ako dlho rvalo kym to lozenie vyzeralo ako pekne behanie po 4? Veronika od nedele lozi ale tak velmi zvlastne, ale zas asi nemozem chciet na druhy den zazraky 🙂.
zas sme v noci nespali poriadne , a k tomu este aj dva krat papat a to do desiatej vymyslal a furt by bola na prsniku..potvora.
Veruska je v sportaku tiez od 5teho mesiaca lebo bola nespokojna v hlbokom .. a do vanicky by sa uz ani nezmestila.
Ma 8,3-8,4kg a cm neviem. 😎

zuzkat1
24. aug 2010

@lili213 ahoj🙂 jaj moja si zacala jazdu uzivat v tych golfkach...sportak jej bol velky🙂 uplne sa v nom stracala a stale sa mi smykala dole... preto potom asi aj ten plac a tak sme riesili satkou...ale golfky su super🙂 na zimu bude sportak akurat,lebo aj tak tam natrieskam fusak🙂
no a este mame co robit aby sme vas s vahou dobehli😀

zuzkat1
24. aug 2010

@amisa paani tak moja je fakt asi krpec🙂 to som si myslela ze len chlapci ju predbehli🙂 no moja lozila dost divne asi 3 tyzdne a potom zrazu ani neviem kedy pozeram a ona normalne stvornozkuje🙂 ale od normalneho stvornozkovania presla za cca 1 tyzden k statiu🙂

inak baby🙂 uz mame koberec...do pol 1nej sme vypratavali a nasledne nosili spat veci do izby,ale velmi sa tesim...ten moj maly zazrak tuto makacku prespal,ale hned ako som si o 1nej lahla bola hore a potom si v hodinovych intervaloch vynahradila to dlhe spinkanie 😝 takze teraz som ako matoha a este ma aj tak caka kopec upratovania 😒 ale tomu kobercu sa hrozne tesim😀

zuzkat1
24. aug 2010

@amisa inak dakujem za chvalu malej🙂 ja ju volam maly psik🙂 proste to ma tretiu ruku 😀

lili213
24. aug 2010

@zuzkat1 aj ja som stastna s koberca 😀 maly je na nom skoro stale, vcera som uz konecne dokoncila obrazok co som mu malovala na stenu 🙂
Dnes je otrasne pocasie 😒 , stale prsi, no neviem ako dnes stravime den.

jitta
24. aug 2010

@lili213 nádherný obrázek 😀
My dneska byli venku na procházce, malej usnul,ale jen na půl hodinky a byl vyspalej. Počasí je zatím takový divný, je teplo, ale fouká takový studený vítr a je zamračeno, tak uvidíme co z toho bude.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre