Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

adros
26. nov 2009

andy, nie, mne stoji bus na opacnej strane Trnavy, na Kricku, takze kazda prideme z inej strany 😀 Ale cca o tej 15.30 budem na namesti. Budeme sa cakat do tej stvrtej pri trojicke 😉 zvykne tam byt postaveny betlehem. A super, ze o odvoz mam teda postarane - cmuky

adros
26. nov 2009

zuzka, ty si tiez taky dobrak, ze sa das na vsetko ukecat... a s tym sampusom si ma pobavila 😀 😀

liwka, kludne ho zober, bude nas tlacit, ked nebudeme vladat chodit 😀 😀 😀

liwka
26. nov 2009

no, navrhnem mu to 😀
a este by nas mohol krotit, ked sa nahodou rozpijeme 😀

zazalienka
26. nov 2009

yes, odporúčam jahodové robby bubble šampanské.. až sa mi hlava točila z toho sladkého...

andykca
26. nov 2009

katka nooo ja ked som bola naposledy na sone tak mi Dr povedal presne ako je ulozene babanko..takze viem ked mi vytrca nozky, ked ruckami tlaci a najhorsie je ked otaca hlavickou no vtedy musim utekat na wc hehe.....
ale ty ho mas mozno otoceneho len chrbatikom hore a rucky a nozky ma dovnutra vtedy jeho pohyby je menej citit...🙂

zaza no mne sa prave susi pradlo malinke na susiaku a cakaaaam kym vyschne a dava dalsiu pracku...baby aj vam tolko trva kym vyschne pradlo???? mna ide vystriet z toho....
inac my sa straaasne vytesujeme z ponoziek pre malinkeho ako tam vysia - su take maaaalulunke pri tych nasich hehe...kraaasa

adros v pohodke hadam sa najdeme 🙂 ked nie brnknem ti hehe...a jasne pre teba vzdy musis sa setrit aj s malinkou 😉

liwi kludne ber aj chlapa...aj moj dojde za nami 😉 a aj to prave tak na tu 16 tu budede fajne stihat po prehliadke porodnice...

idem ja teda prec od pc...pustam draheho sem....a teda pisem si datum a cas a tesim sa na vas 🙂

zazalienka
26. nov 2009

baby a budúcu stredu je to v materskom centre ako?
a ktorý termín teda vlastne? platí 7.12.??

andykca
26. nov 2009

zazalienka musis sa nahlasit Janke ak chces ist na to spolocne partnerske sedenie....chces cislo?? ale volat po 15:00 hod alebo ti odpise aj na sms v pohodke...7.12. plati - dufam...

zazalienka
26. nov 2009

ok , to partnerske ja neriešim , keď môj nesmie byť pri sekcii.. o kojení začína kedy?

andykca
26. nov 2009

ja mam info od baby co tam vraj pojde ze 9.12. su uz tie sedenia o kojeni....ale ja osobne uz tam nejdem...

adros
26. nov 2009

zuzka, to o kojeni je 9.12. a nase stretko plati 7.12. pri trojicko medzi 15.30.-16.00 h

adros
26. nov 2009

andy a preco nechces ist na to o kojeni?

zazalienka
26. nov 2009

oki, tak sa teším... ja by som chcela ísť v pondelok alebo utorok do Nitry na nákupy, aj so švagrovou, nejaké Vianoce poriešiť.. lebo potom sa mi už nebude chcieť.. a musím ešte objednať postieľku, lebo ak si malý zmyslí že chce ísť von, tak ja budem spať na zemi a on na mojom letisku... alebo v koši na prádlo..

andykca
26. nov 2009

adros lebo uz nebudem mat auto a mne sa faaaakt nece ist busom hore-dole 😒

zazalienka
26. nov 2009

práve bolo na markíze že do TT nemocnice previezli z PN pacienta so sviňačou chrípkou.. úúúúžasné..

liwka
26. nov 2009

Zuzi, tak odkazujem vsetkym dorbcekom, ze kym tam bude, zostavame povinne doma 😉
ja som sa tiez chcela opytat, ci mienite chodit aj na tie hodiny o kojeni. bo ja nejako naivne dufam, ze u mna to bude automaticke.

zazalienka
26. nov 2009

ja by som aj bola zvedavá, ale v poslednej dobe mám pocit, že nejak nestíham.. aj ja by som chcela kojiť jak dojka ale bohvie ako to dopadne.. uvidím, všetko ukáže budúci týždeň.. či bude čas na kurz, ale chela by som tam ísť..

adros
26. nov 2009

ja by som tiez chcela ist na ten kurz o dojceni, aspon na jednu hodinu

gucz
26. nov 2009

aj ja by som rada kojila, už teraz mi tečie z prsníka ak si ho náhodou niekde pritlačím, no všetko záleží od malinkého. Pri malej som mala mlieka ako dojnica a ona sa mi ani raz neprisala, tak som len odsávala aventkou. Tak dúfam, že aspoň drobčeka budem kojiť

zazalienka
26. nov 2009

presne, aspoň jeden raz, mňa zaujíma, čo vlastne pri kojení môžeme a nemôžeme jesť aby to nepoškodilo maličkým, ono u každej baby je kojenie individuálne, ale aspoň niečo sa dozvieme..

zazalienka
26. nov 2009

inak ja stále zvažujem že kúpim na 15.12. lítky na megakoncert Desmod v Ba.. je to proste moja srdcová záležitosť, behám po koncertoch jak puberťáčka.. a toto je asi po sledná možnosť na dlhú dobu.. a včera keď Kuly spieval v "Chodili sme spolu" či ako sa to volá, tak ma až nadvihovalo.. proste si zbalím kabelu a pôjdeme na koncert.. 😀

liwka
26. nov 2009

mne kamaratka poradila nezaoberat sa tym, co sa smie a co nie. sledovat babatko a podla toho prist na to, co mu skodi a vraj babatku velmi pomaha Espumisan L. a do porodnice si zobrat cajik Stilltee od Weledy- pit ho hned po porode 3x denne, kym a mliecko sa pusti 😉

gucz
26. nov 2009

liwka moja malá užívala Espumisan kvapky, nedám na ne dopustiť. Laura mávala koliky, a bolo jej jedno čo som jedla, niekedy som si pripadala, že už nebudem radšej jesť nič. No jedla som potom všetko do radu, ale s mierou.
No a na spustenie mlieka je podľa mojej skúsenosti najlepšia Vinea a podobné malinovky, ktoré obsahujú hroznový mušt či šťavu. Viney som vypila hektolitre, ale mliečka som po nej mala neúrekom, z môjho odstriekaného kŕmili aj iné deti 🙂

katka22r
26. nov 2009

babenyk dobru nocku

gucz
26. nov 2009

dobrú nocku, idem už aj ja 🙂 . pa

adros
26. nov 2009

dobru nocku mamicky cakatelky 🙂

liwka
26. nov 2009

babulky, pozrite na tie fotky- ten drobcek sa narodil s takou hmotnostou, aku ma nasa Mia teraz. joj, si neviem predstavit, ze uz by mala byt tu. sice to stale hovorim, ked ma kope, ale nech tam este zostane tie 2 mesiace.
ale maly je nadherny, to sa musi uznat 😀

liwka
26. nov 2009

tak, tehu demencia uz aj u mna. 😉
posielam aj link: https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

olienka12
26. nov 2009

Tak dnes je velmi mileny den u nas. Kamoska ma krasneho chlapceka aj ked nakoniec musela byt sekcia su obaja v poriadku a to je zaklad. Dokonca este dalsia spolubojovnicka z pripravy dnes porodila dalsieho chlapceka 🙂)) ja sa uz neviem dockat nasho,tak to na mna dolahlo 🙂))
Kupila som si dnes obycajnu koselu na porod a idem svietit,nech sa maly otoci 🙂))

bebel
26. nov 2009

Liwka: ak ťa môžem uviesť do obrazu....ten malý vyzerá v 8,5 (reálne po 10)mesiacoch a ledva robí to, čo robil Bruno tak v 3 mesiacoch 😎 a váži tiež toľko . 😅
Takže toto by som nerada absolvovala 😨

bebel
26. nov 2009

Oli mne sa krpatá otočila po 2 lekciách tehu jógy....ten mačací chrbát a strecha sa odporúčajú na pretočenie a u nás to bolo úspešné 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre