Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

krpuch
27. nov 2009

liwka a ake su podmienky novomanzelskej pozicky? lebo v dnesnej dobe len slubuju, ze vsetko ide lahko a pritom nam nedali ani uver na cokolvek v slovenskej sporitelni, lebo som tehotna a nezarabam. 😠 vsade len slubuju, ale nic z toho.
co sa tyka zahy...tak tejto noci som si jej teda uzila dostatocne, uz len s mliekom pri sebe spavam.

roxy_1
27. nov 2009

Dobre rano maminky 🙂

u nas je krasne sluniko,vypada to ze bude hezky cely den... 🙂

vcera jsem konecne dokoupila vse do porodnice,koupila jsem i SAB complex a modrou indulonu,ta je prej nejlepsi 🙂 ze srandy jsem doma rekla ze ted uz klidne muzeme jet do porodnice,protoze mam vse nakoupene a za nejakou chvili na to mi bylo tak zle ze jsem rozdychavala,pak jsem mluvila k malemu ze jsem to zase tak vazne nemyslela at jeste pocka 😅 😅

ja se asi pujdu zvazit jeste dnes jen co dobehnu z toalety,protoze jsem nebyla 2-3 dny.posledni doubou jsem s tim mela problemy ale bylo to asi kazdorannim cernym cajem s mlekem,od te doby co piju jen ovocne s medem to jde kazdy den nekdy i vicekrat 😀 😀

liwka
27. nov 2009

ahoj, bruska 😉
to s tym fotakom je super napad a aspon viem, cim zabavim toho mojho. bude nas dvorny fotograf. musim dobit baterky, vymazat stare fotky, aby z nich nebol nervozny (vzdy mi je luto ich vymazat, potom tam mam vzdy tisicku rok starych fotiek 😉 )
uz sa velmi tesim 😀

hanus177
27. nov 2009

malinké má štikútku.......... to je krásne.... 😀 😵
Hneď mám krajší deň, keď už od rána dáva o sebe vedieť.... 😀

liwka
27. nov 2009

krpuch: http://www.aktuality.sk/clanok/151058/mladomanz...
podmienky tam su, no, ako si napisala, sluby, sluby, sluby...

roxy_1
27. nov 2009

tak skocila jsem na vahu,posledni dobou uz na ni stoupam s hruzou,ale k memu prekvapeni uz 3 tydny beze zmeny a to 12kg (68kg) 🙂

krpuch
27. nov 2009

dakujem liwka...aj tak som nepochopila...a asi musia mat obidvaja pracu..neviem

gucz
27. nov 2009

hmmm tak ja som zo zvedavosti skočila na našu váhu doma (váži inak ako tá u sestričky v poradni, neviem ako je to možné), no ale vyzerá to tak, že som ešte kilo schudla. Takže od začiatku tehu mám hore asi 1 - 2 kg!!!!! Ale zasa je pravda, že som pred tehotenstvom moc pribrala, tak má z čoho bábo čerpať a ešte musím aj držať tú sprostú diabetickú diétu. No som zvedavá čo ukáže váha na poradni.
Pri Laurike som za 34 týždňov tehu pribrala len 3 - 4 kg

bebel
27. nov 2009

Ahojte,
my sme dnes s Brunom vstali až o 10,00 😅
Janka1: optimistka? Nooo momentálne ani nie, mám trochu obavy po prvom pôrode, ale to sa okolo toho 38 tt. zvrtne, keď budem mať všetkého po krk a hormonálne sa nastavím do bojovnej pozície 😀
Keď som bola v utorok v PB pôrodnici na kTG a 2 babám sa tam rozbiehal pôrod..a predýchavali kontrakcie...úplne samé, tak mi to prišlo také vzdialené a cudzie.
Že by som nechcela byť na ich mieste a už sa tomu nevyhnem ......blížim sa k tomu nezastaviteľne.
Chce to racionálne psyxo fyzické preladenie, ale momentálne v tom leveli ešte nie som.

My nemáme a ani nechceme žiadne fin. záväzky, pôžičky, ani hypo, ani leasing. Môj mangel ako bankár je zásadne proti akýmkoľvek podobným produktom 😀 - vie aký je to odrb a banky na tom brutálne zarábajú.

liwka
27. nov 2009

krpuch, podla mna je najistejsie sa opytat osobne v banke,ked to bude aktualne,ale istotne si oni vymyslia este aj vlastne podmienky, ktore nebudeme splnat 😖

k.a.t.k.a.
27. nov 2009

ahojte 🙂

aj my sme dnes pospali az do 9,15 😅 s krpatou to je vykon, aj ked ona dost slusna spachtoska 😎

bebel no nezavidim, ze maly je hore kym nejdete spat vsetci 😝 ja sa snazim prave teraz malu hnat od 20,00 do postele, ci uz zaspi ale nie, nezajem, hlavne nech je vo svojom pelechu lebo ked mi od januara budu obidvaja naraz pilit usi vecer tak sa obesim 😅 Ja som odmalicka ucila malu zaspavat samu, len v poslednej dobe nejak vymysla 😠

som dnes na MMB nakupila stahovacie nohavicky a noc.koselu .. sranda za ake slusne peniaze sa to da kupit cez net, a nie cez tych zdieracov v obchodoch co si stale myslia ze budu ryzovat na matkach s detmi 😠

roxy_1
27. nov 2009

gucz tak to nebudes mit prakticky co shazovat,to mas dobre oproti nam vsem 😀

dneska by mi mel dorazit zimni fusak,nakonec jsem koupila Emitex 3v1 barvu cernou a uvnitr limetkovy fleece 🙂

minix
27. nov 2009

ahojte, ja hlasim dnes od 6,00 hore, bola som v robote na hodinku nainstruovat kocku, co to po mne prebera.

Vahu mam navyse 8 kg, tak sa vytesujem.

Bel, ty si este na OCR?

A vcera sme nakupili komplet vybavu, co sa siat a diek tyka, takze som v klidku, teraz to len este vsetko poprat. Nakoniec sme nakupili na Morave, ceny sa nedaju porovnat.

K.a.t., ked pises o tych stahovacich nohavickach, mas s tym skusenosti? Uvazovala som nad nimi, ale neviem neviem..pred tehu som mala brucho ako tehlicky a rada by som sa k tomu vratila. 🙂 mas nejaku konkretnu dobru znacku a skusenosti s nou?

roxy_1
27. nov 2009

katka taky jsem si koupila pres net stahovaci kalhotky,taky me prekvapila jejich cena 🙂 jsem zvedava jestli trochu pomuzou 🙂 o kosilce jeste uvazuji

marushka
27. nov 2009

ahoj maminy,
tak sa opäť po dlhom čase hlásim 😉

sem-tam vás prečítam, ale nebol čas aj písať...posledné týždne som sa snažila dať do poriadku byt a pripraviť komplet výbavičku, takže som spokojná a až na nejaké maličkosti, ktoré snáď stihnem dotiahnuť sme pripravení 🙂
teraz sa regenerujem u rodičov, domov sa vraciame v pondelok, a je to supéééééééér.

viem o pôvodných januárčatách, čo prišli na svet aj o niektorých vašich problémoch, ale všetko som aj tak nestihla prečítať, snáď ste všetky v poriadku aspoň v medziach normy 😉 😉 😉

adros
27. nov 2009

andy, tak fotku z koktailovej "party" mam uz v albume, nie je moc kvalitna, kvoli tomu svetlu, ale verim,ze na trhoch spravime lepsie fotky 🙂 a odfotilla som konecne aj to bodynko pre Alex 🙂

bebel, tisko zavidim, ze nemusite byt ziadnej banke zaviazani na roky, keby to aj u nas slo, urcite by sme nasu bytovu situaciu neriesili hypotekou, ale inu moznost sme nemali. ☹

k.a.t.k.a.
27. nov 2009

ja som objednavala tieto :
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=3718563
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=3718648

a tuto koselu http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6380888

su aj chicco nohavicky ale tie stoja cez 1000 a to ja nie som ochotna dat tolko za nohavicky, mozno ich ani nevyuzijem tak ma ta cena za tie horeuvedene nebude tak "srat" 😅

a este tuto podprsenku na kojenie idem objednat, velkost mam odskusanu v obchode kde za nu chceli cez 600,- 😠

bebel
27. nov 2009

K.a.t.k.a : Bruno nikdy nechodil spať skôr ako o 22,00 hod a teraz keď je doma a nevybujačený, tak má plno energie a ťahá v pohode až do polnoci.
Zaspával sám, kým bol vo svojej postieľke. (ale stále tak neskoro, aj keď sme my medzičasom odpadli, on fičal ako na duracell)Odkedy sme v novom byte tak sa to zvrzalo.
Teraz jeho izba nie je funkčná a spáva s nami.
Herňu ešte chceme prerobiť na detskú izbu....ale to bude hotové asi až sa Biba narodí.
Môj manžel sa odhodlal na prerábku tejto miestnosti s výhľadom pre 2 deti. Takže to nechávam na neho, lebo Brunovu posteľ pri sťahovaní z plesnejúcej detskej, komplet rozbil, rozmlátil, lebo to nešlo rozmontovať ani vysťahovať v tom stave ako bola zmontovaná.... takže relatívne nová posteľ od Marlipu je v čudu.
Ostali nám akurát 2 matrace a šuflík. 😖

A mne to ani nevadí, Bruno je nastavený na môj biorežim.....ja som tiež nočná sova. Možno to má ešte keď som bola s ním tehu a bola som dlho do noci hore, kvôli diplomovke a štátniciam. Vždy sa mi lepšie učilo v noci.

Minix: hej sme doma, ja som tiež nachcipaná,ale nemá rpe mňa zmysel ísť za mojou obvoďáčkou, aj tak by mi nič nepredpísala a keď som na OČR mám to rovnako preplatené ako PN. U nás v robote sa dopláca do 100% základného platu v oboch prípadoch, takže mi to je 1.
V pondelok idem s ním k dokine na kontrolu a keď tak ho už šupnem do škôlky.
Ja si vezmem pol dňa dovče a potom prídem do práce sfinišovať veci...a v piatok by som tam mala byť posledný krát. Potom tam mám ešte 3 dni dovče na dočerpanie.
Fajn, že ste tak dobre nakúpili....🙂

marushka
27. nov 2009

inak sme v poriadku, včera som bola u kamošky gyndošky, videla som bábenko, potvrdila mi dievčatko a všetko by malo byť ok... 😉 🙂 😉

poslednú poradňu máme budúci piatok, dnes som začala 36tt, pri kubkovi sme sa o týždeň rodili.... 😲 takže teraz verím, že to ešte potiahneme, aj keď mám taký jemný feeling, že asi sa tiež narodíme ešte v decembri...

cítim sa síce celkom fajn, ale neviem ako vy, ja som už ako veleryba, čo do mobility... v noci vydychám pri otáčaní, to mám fakt katasrofálne bolesti, sem-tam poslíčkovia, ukecávam magnéziom...paradoxne sa viac vyspím na chrbte , na bokoch mám boliestky ...

čo sa týka váhy, tak asi mám 7kg navše

a dôležité: stále nevieme meno pre princeznú ☹

liwka
27. nov 2009

Maruschka- ja hlasujem za Liviu- ja s tym menom zijem uz 25 rokov a som spokojna 😀
a vzdy som si uzivala, ze nikto v okoli nemal meno ako ja. teda na par vynimiek.
s priatelom sme sa zhodli, ze detom dame originalne mena, nie po nas, takze u nas Livia neprichadza do uvahy. ale aj tak je to pekne meno 🙂
a kedze bolo vzdy prijemne mat meno, ktore sa v okoli nevyskytovalo, preto chcem pre malu meno Mia. nasi sa s tym dlho nevedeli zmierit, ale uz je to v pohode.
inak aj Zoja je super, ale to by asi nepreslo ani u buduceho tatina, nieto u sirsej rodiny... 😀

k.a.t.k.a.
27. nov 2009

ja som tiez naucena chodit spavat okolo24,00 a teraz najnovsie o 03,00, skôr nezaspim neviem preco 🙄 ale cas od 21,00 chcem mat len pre seba uz, ziadne dieta pod nohami 😝 😀

zazalienka
27. nov 2009

ahojte, adros, odkiaľ máš také krásne žirafkové hniezdo do postieľky? je nádherné..
noo my tiež máme hypotéku, bohužiaľ, pokiaľ človek nekradne, tak nemá šancu našetriť na bývanie normálnou cestou.. tu nepomôže žiadny zázrak..
a zvlášť vo veku 20-30 rokov.. alebo musí mať zadzobaných rodičov.. nám to našťastie istí manželov výsluhový dôchodok od polície, ten máme istý do smrti, takže hypotéku máme zaplatenú.. aspoň niečo od štátu..

adros
27. nov 2009

zazalienka, dakujem, cele povlecenie do postielky mam z http://www.shop4baby.sk/?p=p_72&sName=5-d%EDln%... a co preco chces ty objednavat postielku, nemala si mam nejaku starsiu, co treba len nalakovat<
a s tou hypotekou, tak aspon nieco, ved za taku robotu si to muz aj zasluzi

liwka, Mia je krasne meno 🙂 tak sa volala ta holka z filmu Dennik princeznej, vsak

k.a.t.k.a.
27. nov 2009

boze maly ma dnes rozkope 😝 este aj nejake menstruacne bolesti mam v podbrusku 😝 asi som bola dnes moc aktivna 😅 som si vlasy nafarbila, francuzaky sa pecu, oprala...
idem kuknut do auparku dnes zacal filmovy festival 😎 manzela nemam cele dni poriadne doma, ten tiez toci film 😝 uz nech je po

zazalienka
27. nov 2009

no mám postieľku od brata, ale je hrozne nízka, a pri našej výške a hlavne mojej bude problém so zohýbaním.. potrebujem vyššiu postieľku aspoň na tri polohy.. ale objavila som fantastikuš na tej stránke kojenecke-obleceni.eu.. ešte aj farebne pasuje..

adros
27. nov 2009

zaza, hod link 😉

krpuch
27. nov 2009

zazelienka...niekto ma proste stastie...staci muz policajt 🙂

zazalienka
27. nov 2009

noo krpuch, neželala by som Ti manžela na kriminálke.. keď išiel v noci na akciu ozbrojený až po uši.. ja som chcela aby skončil aj keď ho to bavilo.. nemohla som spávať, proste čakala som kým nepríde domov.. a nehovorím o tom že stále menej a menej peňazí.. a zadarmo ešte povinnosť na futbalové zápasy aby rozháňali tých debilov.. som šťastná že si uvedomil že fakt sú už iné priority..

liwka
27. nov 2009

Zuzi, krasna postielka za super cenu, malemu sa bude isto pacit 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre