Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

krpuch
12. dec 2009

ano, rozpravali sme sa o tom, ale niekedy sa proste sprava ako magor a je mu asi jedno, ze to nerobi dobre ani mne ani babu, napriek tomu, ze sa na neho velmi tesi. neviem ho pochopit.

motylik22
12. dec 2009

ahojte 🙂

janqa24
12. dec 2009

adi, robila som len take jednoduche maslicky z roznych stuziek - na zahriatie 😀 ale predtym som si kukla do tvojho albumu na tych anjelickov, aby som vedela mame vysvetlit, co ma na to kupit 🙂 su rozkosni, dufam, ze sa mi podaria, ked sa do nich pustim 😅
ja mam dnes od rana taku vianocnu naladu, drahy je zo mna uz na nervy 😀 😀 😀 rano pri spolocnom upratovani som si vypeckovala vianocne pesnicky, potom som vytiahla tie stuzky a robila som ozdoby pri vianocnom filme Santa Claus 😀 a teraz sa este idem pohrabat v starych ozdobach a nieco s nimi vymysliet a potom chcem zavesit svetla a girlandy do okien 😵 uz by som aj stromcek postavila a zdobila, ale to mi este nedovolia 😅

zazalienka
12. dec 2009

ahoj baby, tak som konečne doupratovala, vládzem stále menej a menej.. a to som ešte chcela vyrobiť girlandu, ale už ma ani nehne..
mrzí ma že sa Tí chlapi takto správajú.. môj teda našťastie nelabzuje, a už vôbec nie pravidelne.. akurát dnes som ho vysotila, večer ide s kamošmi na pivo, lebo si chcem konečne pozrieť nejaký romantický film a tie vždy ofrfle..
inak sila je, že exmanželka na súdnych pojednávaniach urobila z môjho muža ťažkého alkoholika, no my sme spolu 3 roky a ja som ho opitého ešte nevidela.. on to tuším ani nevie.. dnes rátam že dá dve-tri pivá a pol noci je doma..

liwka
12. dec 2009

ahoj, bruska, dnes sa nam dobre zozimilo. boli sme sa v meste pozriet na tu zabijacku, no rychlo sme sa otocili. ochutnavku som radsej vzdala, lebo sora tam bola ako za komancov na banany. a priatel taketo masove akcie vobec nemusi (som dufala, ze krasna mnam vona ho presvedci, ale nie). ked tam uvidel tu kopu notasov, co na takychto akciach nesmu chybat, tvaril sa tak, ze som s nim radsej odisla co najdalej.
co sa tyka problemu, co tu pisala krpuch, ja nastastie taketo riesit nemusim. my sme si, zial ako deti "uzili", co je to vyrastat s otcom alkoholikom, tak u nas alkohol, ci jeho konzumacia kdekolvek, nepripada do uvahy...
janqa spominala koledy, chcela by som vas babulky opytat, ci mi viete poradit stranku, kde sa koledy daju stahovat, pripadne, ak ma niektora koledy ulozene v pc, ci by mi ich nemohla poslat cez skype, prip. mail... dakujem

zazalienka
12. dec 2009

liwka a aké koledy by si chcela? mám na to tajný recept, ale neviem čo by ťa zaujímalo🙂 napíš mi do IP a skúsim večer pohľadať..

adros
12. dec 2009

tak my sme tiez akurat doupratovali. Este ostavaju okna, ale do tych sa nam akosi nechce ☹

janqa,take maslicky su predsa tiez krasne. Ozaj baby, aky mavate stromcek? Co na neho davate? My mame ladeny do cerveno-zlata. A davam na neho drevene odobky (zvonceky, jablcka), orechy, medovnicky, koliecka citrona.... a teraz aj anjelikov. A zopar gul. Ale viac-menej je taky prirodny. Ked uz teda nemavame zivy ale umely 😀

liwka, hodim ti do IP CD, ktore mame. Pozri si pesnicky, ktore su tam a napis mi, co chces a potom e-mailovu adresu. Drahy mi to preklopi na MP3 a poslem ti to.

zazalienka
12. dec 2009

my tiež červeno-zlatý, nič moc prezdobené, len svetielka a pár ozdôb.. do kuchyne máme len takú veľkú zárubňu bez dverí, tak tam bude girlanda ozdobená.. no a veľa sviečok samozrejme.. tie musia byť... tým že máme červený koberec a doplnky tak sa to dohromady hodí.. aj keď minulý rok som si to viacej užila, teraz som unavená ako kôň a skôr sa neviem dočkať januára a malého.. tak tie prípravy nejak inak prežívam..

adros
12. dec 2009

zuzka, tá atmoška ešte možno príde a budeš si to užívať 🙂 A musí ti to pekne ladiť s tým kobercom 😉

zazalienka
12. dec 2009

príde, až keď sa už konečne zastavím a spomalím.. ešte tri krát do práce a začnem sa tomu venovať🙂 budúci víkend príde krpatá tak budeme piecť konečne.. a všetko bude voňať..
xixi všetci sa chystajú na koledy a mne tu celé doobedie hulákal Desmod.. som si kúpila CD+DVD Symphomusiq tour, boli sme na koncerte s otrchestrom a je to úúúžasné..

katka22r
12. dec 2009

ajojte my mame v okne mikulasa aj svietnik 🙂a stromcek budeme mat cerveno biely🙂minuleho roku sme mali modro biely...tak ako tak citam vacsina z nas budu mat cerveny nie?noo to sme asi viac co sa nam nechce uz nic robit alebo chce ale sme hned unavene

eva3107
12. dec 2009

Ahojte tehule..
No tak Olienka tak to ma mrzi , ze to s tebou takto vyzera... nakoniec maly Danielko robi sarapatu... len este nech vydrzi co najdlhsie..
Inak ides na pripravu potom vo stvrtok?

Zazalienka aj ja by som ta chcela poprosit o ten recept na tu polievocku.. DAKUJEM!

Tak ja idem na poslednu pordnu teraz v utorok , mala som ist az 22.12, ale sestricka mi volala, ze ma zle objednali..tak ze mam prist 15-teho... Tak by som mala ist potom uz na kontrolu do nemocnice..

Mala je zatial stale dole hlavickou tak som spokojna..

Pekny vikend prajem..

olienka12
12. dec 2009

Evi ano na pripravu pojdem, posledna uz 🙂 lebo do konca roka uz nebude,tak sa celkom tesim a Monike darcek dame 😉 je tam plno novych niektore take cudne 🙂))

katka22r
12. dec 2009

olienka a ako si na tom s tymi bolestamy?

ives77
12. dec 2009

ahoj kočky a miminká,tak ja som dnes skúšala tú čínsku polievočku a musím povedat že mala úspech 🙂
ja dnes riadim lebo som už ostala doma sama drahý išiel do práce a malý k starkovcom tak ja trošku riadim kým ešte vládzem aj ked ma mm zato vadí ale nechce sa mi len tak ležat a on ked dojde utahaný z roboty ešte upratuje a varí,tak aspon ked mi netvrdne tak brušku a nebolia kríže sa snežím mu to ulahčiť,čo sa týka tých výjazdou ko krčiem tak to unás nehrozý on ked ide tak len somnou a ako sme spolu rok a pol tak bol sám vonku asi 3 krát a aj to bol najpozdejšie o jednej vnoci doma a triezvy jemu stačia dva tri pivá neluby alkohol ako aj ja chvala bohu 😅

krpuch
12. dec 2009

my sme minuly rok zaviedli cerveno - zlaty stromcek a aj tento rok taky bude.mavame zivy stromcek, mam rada tu vonu aj ked mi je luto, ze stromcek musel zomriet. Moj uz chrni vedla v posteli unaveny z chaty. do barov on nastastie nechodi - skoda penazi.

ives77
12. dec 2009

aj my sme mávali stále živý ale tento rok asi kúpime umelý lebo sú neskutočne drahé a aj umelé už sú také pekné a s vônou mi pomôže bris varené vino a škorica vonia to super a tak vianočne,inak mi bedeme mať tento rok modro strieborný stromček min.rok bol červeno strieborný 😀

zazalienka
12. dec 2009

ja som práve zistila že neviem kde sú naše Vianočné ozdoby.. komplet sa nám všetko stratilo, svetielka, gulky aj girlanda.. ja mám okno, vôbec si nepamätám, kde sme dali celú krabicu... nervy moje, môžem ísť na nákup.. aspoň že stromček sme našli v pivnici..

ives77
12. dec 2009

joj zaza tak to teda neni bohvie čo ale beboj ke kúpiš nové spomenieš si kde sú tie staré 😀 tak to zvykne byť

zazalienka
12. dec 2009

ale apoň že som to išla hľadať dnes a nie 23.12. musím ešte u našich preňúrať pivnicu..

liwka
12. dec 2009

Zuzi, to je ozaj neprijemne. zeby zauradovali nejaki skriatkovia? 😀

zazalienka
12. dec 2009

neviem, skôr si myslím že moja matka.. ona s obľubou likviduje v pivnici čo jej zavadzia a rozdáva.. alenikdy nie svoje.. vždy niečo moje alebo bratove..
idem toho môjho zaviezť do HC na pivko a prídem..
zatiaľ ahojte..

liwka
12. dec 2009

priatel nasiel video jedneho mieleneho drobceka: http://www.mojevideo.sk/video/273c/co_to_bolo.html, pozrite si to. je to zlate, ale byt tym malym, asi tomu chlapovi vynadam 😉

weronyca
12. dec 2009

Ahojte kocky, vidim,ze tu mate vianocne koledy?? Keby som vas velmi pekne poprosila neusli by sa nejake aj pre mna? je mi jedno ake... potrebujem nejak vianocne naladit..stale si neuvedomujem prichadzajuce vianocne sviatky. Navyse mi stromcek zdobime vzdy az na vianoce a ozdoby davame max.3dni pred stedrym vecerom..

gucz
12. dec 2009

dobrý večer 🙂

musím sa priznať, normálne ste mi chýbali

akurát sa bavíte o výjazdoch vašich polovičiek, tak ani môj nechodí do krčmy. S kamarátmi z mladosti ide von tak 2x do roka. Včera sme mali vianočný večierok z práce (robili sme v tej istej firme), tak šiel po 100 rokoch dakam, mne sa nechcelo. No tak som šla s malinkou k svokrovcom, aby som mala kľud na duši ak by sa dačo dialo s bruškom a aby ma mal kto odviezť do pôrodnice ak by dačo (v tomto týždni sa mi totiž narodila malá).
Malá tam nieje zvyknutá spávať cez noc, i keď tam má postieľku a bežne tam cez obed spáva, tak večer nechcela zaspinkať, zalomila až o pol desiatej. Tak som si aj ja ľahla, no vyspať som sa aj tak nevyspala, lebo som behala na wc každú hodinu a k tomu sa mi malá ešte o druhej zobudila a do pol tretej buntošila. Tak som dnes ako mechom uderená, úplne mimo. Malinký akoby to cítil, celý deň nekopká, len sa sem tam pohne aby som vedela, že tam je.

K stromčekom, my máme od minulého roka nový umelý, a vôňu ihličia som vyriešila tak, že som dnes spravila ikebanu z živej čečiny. Len ju ešte musím dozdobiť. Stromček tiež mávame ozdobený na červeno zlato, mne k stromčeku moc modrá farba nejde, príde mi to také studené.
Ak môžem poprosiť, tak aj ja by som chcela tie koledy, prípadne ak si nájdete niektorá čas, tak aj ten recept na tú polievku ostrokyslú, MM ju má rád, tak by som skúsila uvariť.

zazalienka to s tými ozdobami ... no nič moc, ale ako píšeš, ešteže si to nezistila deň pred Vianocami, to by mňa asi švihlo... 😒

zazalienka
12. dec 2009

liwka, no ja by som ho asi zabila.. bárs je to tatko.. chúďa bábo.. noo hľadám tie Vianočné songy, inak mne sa celkom páči aj vianočné CD Celine Dion.. to je náladička.. našla som aj Haberu, postupne Ti to poposielam.. keď sa to bude dať..

liwka
12. dec 2009

dakujem 😀
a toho tatka by som tiez ubila k smrti, chuda drobciatko. ale co sa tyka spanku malej, s tym budem mat v rodine problem, pretoze ja som vyrastala v tom, ze pri babatku mozu aj tanky padat, aj tak sa nezobudi. a, zial, v nasej aj priatelovej rodine sa k babatkam tak pristupuje. staci byt ticho, kym zaspava, potom uz netreba brat ohlad. uz teraz sa chystam na to, ako sa budem s kazdym hadat.

gucz
12. dec 2009

liwka o spánok bábetka sa neboj 🙂 . Mojej malej nevadí pustený televízor pri zaspávaní, ani keď sa vedľa rozprávame, ale to je len sila zvyku bábenka. My sme do 4,5 mesiaca malej bývali u svokrovcov v obývačke, takže sme žili aj spali v jednej izbe. No a mávali sme pustenú telku a malej to nevadilo vôbec

krpuch
12. dec 2009

my zdobime 22.12. na moje narodeniny, bud ja s mamou alebo s priatelom...tento rok to bude ako sa vravi o hubu, kedze sa nehybem ako kedysi 🙂 ale sranda musi byt.
ani mne nejde moc modra k stromceku, sestra v Anglicku tak mala zdobeny stromcek, ked som bola kuknut pred Vianocami.

gucz
12. dec 2009

teraz ma napadlo že píšeš asi o tom videu, musím si to pozrieť

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre