Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

serafinka1
4. jan 2010

bebel ano doteraz som stále s ňou a preto sa toho celého obávam a vieš ako teraz na mne lipne, vkuse ma objíma, najmä tieto posledné dni, akoby cítila, že ju opusím ☹ ☹ ☹

marushke gratulujeme, jééééj ale to už ide

weronyca
4. jan 2010

Roxy, ako sa citis? zajtra mas termin,zeby si bola prva ktora by rodila presne v termine?

weronyca
4. jan 2010

zaujimavy

evca35
4. jan 2010

pekný večer,
gratulujem novým maminkám, pekne to tu pribúda 🙂

ja som dnes tiež po poradni, pokiaľ sa nič nestane, cisársky naplánovaný na 15.1., malý je stále KP, zatiaľ má cca 3400 gr. 😉

roxy_1
4. jan 2010

wero dekuji za optani,ja sama nevim,brisko poboliva ale spis po dnesnim uklidu 😀 moc to na termin nevidim....
vidim spis ze nase miminka si vybiraji sve terminy samy 😀 😀 😀 necham se prekvapit...kdybych se tu zitra neukazala tak je to jasne jinak jsme stale 2v1 😀

aktualizuji tabulku s miminkama u sebe v albu....same holky jdou na svet teeeda 😵

serafinka1
4. jan 2010

evca na 15? prečo tak skoro?

dadulka2000
4. jan 2010

ahojte
marushka a janqa moc blahozelam k babatkam,.... well done.
nejako mam pocit ze nas je tu menej a menej cakateliek 😀 😀 , tak sa drzkajte tehulky.
bailey - preco nejdes robit v ruzomberku?? ved maju novu porodnicu, ci??
bebel aj ja som chodila prec od malej - hned ako sa mi dalo,.... ci uz len na cvicenie, rozluckou so slobodou pre kamosku,....do kina, atd..... a jasne ze do prace od jej 1 roka. je to samostatne dievcatko teraz,... sikulka mala. 😅 , takze odlucenia sa vobec neobavam, ona bude v dobrych rukach .....

olienka12
4. jan 2010

Jeeej marushka ja som rano vravela evke ze som ta necitala ze ci uz to nahodou nemas za sebou som ja ale bosorka 😉 blahozelam z celeho srdca a prajem hanke vsetko dobre do zivota to iste samozrejme plati aj o janqe a jej princeznej.
Ives mne kazali pred kojenim teply obklad a po kojeni studeny zatial zabera a co sa hrudiek tyka pomoze len rozmasirovat. Inak ja mam problem ten ze mi na kojenie donesu skoro stale spiace dieta a ked nespi,tak zaspi na prsniku...tak ho dokrmuju a ja osalujem od bolesti ako mam prsia naliate odsavacka je na prd lebo mam velke prsia a nic neodsajem...ale tie obklady pomahaju

olienka12
4. jan 2010

Inak katka ctg ti ukaze kontrakcie ale urcite nie to ci sa otvaras alebo nie to ti vie dr.zistit len vysetrenim zo spodu.

serafinka1
4. jan 2010

janqa porodila? a kedy? nejako som to asi prehliadla. 😕

liwka
4. jan 2010

jeeeeeeeej, sme sa rozbehli sialenym tempom. za 4 dni 5 bab, to je uplne skvele. z celeho srdiecka prajem maminkam vela mliecka a pokojne babulky, ktore budu iba papat, kakat, spinkat a na cely svet sa usmievat. aby slzicky vysli len zriedkavo 😀
marush, vidis, sice si mala pockala, ale nakoniec to isto stalo za to. a dufam, ze ten prirodzeny porod ti nepridal problemov s tymi kostami a budes cim skor fit a s malinkou co najskor doma pri rodinke. a nakoniec si nevybrala ani jedno z tych troch mien, ale rovno to stvrte 😀
janqa, na teba som myslela cele sviatky. a hoci si nebola doma na Vianoce, aspon toho silvestra si si urcite uzila a mala si pockala,az skoncia sviatky. este raz blahozelam a dufam, ze sa niekedy stretneme tam u nas 😀
no, adros, je to na tebe, dalsia baba 😉 , alebo bude roxin Tobias prvy chalan v tomto januarovom babinci? 🙂

roxy_1
4. jan 2010

serafinka janqa je hned na konci minule stranky 😉

serafinka1
4. jan 2010

Díky Roxy za info, normálne mi to uniklo a to som ju tak sledovala, sme z jedného mesta.

Janqa srdečne gratulujem, veľa mliečka prajem a ten buchot čo tam je, nech je minimálne počuť. Dnes som tam bola na ctg a to vrtanie to bolo uplne hrozne. Normalne mi je ľúto tých detičiek čo musia od narodenia počúvať.

lopezka
5. jan 2010

dobre ranko,
moja krpata sa uz o pol stvrtej rozhodla, ze som hladna 😀 tak som musela vstat a tlacim do hlavy jogurt s musli 😅 ach jo 😀

marushka & janqa, blahozelam vam obom a zelam hlavne zdravicko, to ostatne urcite pride samo 😀

janurka
5. jan 2010

dobre ranko,
novym mamičkam srdečne gratulujeme 😀 . Ako to tu pekne ide... 😅

roxy_1
5. jan 2010

dobre rano

tak dneska mame termin a stale 2v1 😅 😅 pred chvilkou jsem dojela ze stavby,byl tam stolar co nam dela kuchyn tak jsme se potrebovali domluvit na konecne podobe kuchyne,pak jsem si zasla do pekarny na povidlove kolace a svatebni kolace na snidani a do obchodu na nejakou zmrzlinu,na tu mam ted posledni dobou hroznou chut 😀

vcera jsem mela vecer bolesti ale spis si myslim ze to byli poslicci a hlavne ze vcerejsiho rozcilovani a uklidu,rano jsem byla vyspana jak princezna 😀 😀 😀

gucz
5. jan 2010

Dobré ránko

babulky gratulujem k ďalším bábenkám 🙂, prajem Vám do spoločného života len to najlepšie

tak isto chcem zapriať všetko najlepšie andy k dnešným meninám 🙂

napodiv aj ja som dnes v noci celkom dobre spala i keď som bola 6x na wcku. Celkovo je mi dnes lepšie, ešte cítim tú panvu, ale nieje to také strašné ako včera, akurát som nejaká ospalá, asi z počasia, je u nás zamračené a tmavo.... Také počasie na spanie.

wanduska
5. jan 2010

jeej, babule, je uzasne sledovat, ako sa nase snazenie dostava do zdarneho konca. gratulujem vsetkym maminam a prajem krasny cas s babinkami

nella1
5. jan 2010

gratulujem maminkam ktore to uz maju ua sebou a uelam im zdrave babatka a veela mliecka maminkam 🙂 uz nas tu isto ostalo iba paaar. ach to cakanie 😀 najskor mi hrozil predcasny porod a nakoniec sa malinkej nebude chciet ist ani vonku 😀

evcam
5. jan 2010

ahojte babulky. v prvom rade gratulujem vsetkym maminka a detickam, ktore sa uz narodili. a hlavne prajem nam co nas to este len caka rychle a bezproblemove porody.
ja uz tiez taham 41tt vcera som bola na poradni doky vravel, ze otvorena stale na prst krcok uz skrateny. ak do zajtra neporodim idem na pol desiatu do nemocky. moj doki ma sluzbu tak mozno mi trosku pomoze. teda ja v to verim ked nie budem ho straaaaaaaasne moc prehovarat.

wanduska
5. jan 2010

ahojte,zrejme troska otazka od veci... ale musim si podat injekciu do svalu.. viete niekto ako na to??? konktretne - kolko z tej ihly mam do seba pichnut?

adros
5. jan 2010

dobre ranko, dnes som si po dlhsej dobe zase tak dobre pospala do desiatej. Zeby to bolo tym,ze MM siel do roboty? 😀 😀 😀

marushka, janqa, gratulujem k babikam a prajem, nech ste vsetky styri zrdrave a stastne

andy, zlatko, aj tebe vsetko najlepsie k meninkam a ak tu je este nejaka Andrea,tak samoska aj jej

vcera ako mi doktorka hovorila, ze tento tyzden zrejme pojdeme, tak asi to tak aj mala pochopila, lebo odvtedy mam caste krce a cely spodok ma neuveritelne boli. Akonahla si na chvilu sadnem k pc alebo aj lahnem na gauc a chccem sa zdvihnut, joooj, to je bolest odspodu. Vzdy sa musim pomalicky zdvihnut a robit asi 10cm krociky, takze si pripadam, akoby som mala v gatiach nadelano 😀

zazalienka
5. jan 2010

ahojte..

tiež som sa vygúľala pred chvíľou z postele.. chvalabohu že nechodím v noci na WC, lebo aj ráno mi robí problém vôbec sa skotúlať dole nejakým normálnym spôsobom.. zato včera večer mi bolo do plaču, hrozne ma boleli pľúca, akoby mi malý tlačil na bránicu alebo pľúca.. ako keď z pažravosti prehltnem niečo veľké a nejde to ďalej.. tak som chodila do jednej po byte, lebo keď som si sadla, mala som pocit že mám infarkt.. už je to chvalabohu lepšie, tak sa idem pustiť do žehlenia, kým vládzem..

Andy, krásne meninky želám, posledné bezdetné, už také nebudú🙂) no a hlavne nech to dobre dopadne 😀 a ostatným Andrejkám tiež..

k.a.t.k.a.
5. jan 2010

dobre ranko 🙂

gratullujem vsetkym novym maminkam 😎

slovakia80
5. jan 2010

Ahojte,gratulujem k dalsim babikam a mamickam skore zotavenie 😵

Vidim,ze niesom sama.My sme tiez po vcerajsej poradni,vcera sme mali aj my termin.mame prist opat 7.1.,uvidime co a ako,ked sa nic nebude diat tak v pondelok urcite na prijem 😎

lopezka
5. jan 2010

dobre ranko este raz 😀
no ja som si pobudla hore este asi do pol osmej a pak ked odisiel mm do prace, potiahla som si to skoro do jedenastej 😀 😀
vonku je -6 ty brdo, moc sa mi nechce ale idem do billy na taky mensi nakup, aspon sa prevetram, vcera som nebola vobec vonku 😠

adros, inak aj ja mavam hentake krce, ze sa ledva postavim a pak robim take male krociky, ze asi tiez na 10 cm 😖 takze viem o com hovoris ☹ ...nemavam to casto, ale pravidelne ked sa dlhsie nehybem, pripadne v noci ked idem na wc 😢

som zvedava, ktora z nas bude dalsia mamina 😀 😅 tesim sa a drzim vsetkym palce 😉 😅

andykca
5. jan 2010

Ahojte babulky.....dakujem vam ku gratulaciam ste ma potesili 😵 😵 😵

marushka a janqa vam graaaaaaatulujem velmi k babikam 🙂 fakt sa nam to rozbehlo....vidim, ze su narade baby takze chalani asi pockaju....tak cakame hehe....dufam, ze to roxyn Tobiasko necita hehe (on by uz mal ist von xi)

adrooos a moja ty si sama? dufam, ze odvoz mas zaisteny ci ako? ach jo dufam, ze ano....drzim paste 😉

inac aj ja som vegetila do pol 11 pod perinou...fakt je nejake hnusne pocasie vonku ble

kvietok23
5. jan 2010

ahojte, mam kooopec krasnych veciciek po chlapcovi, od 56-80 velkost, vsetko zara, hm, cherokee, next. ak by ste mali zaujem, ozvite sa, najlepsie Ba a okolie a osobny odber. 😉

adros
5. jan 2010

andy, hej, Jojo je v robote. Je koniec roka, takze ma o "radost" postarane. Ale ja si uzivam, ze tento rok je inventura bezo mna 😀 😀 😀 A neboj, keby to na mna prislo, tak do nemocky ma zavezie kamoska z TT. A nemyslim si, ze by som rodila do hodky, takze dovtedy sa Jojo z PK do TT dostane 🙂

lopezka, no ja to mam teraz nonstop tu bolest, vzdy ked sa postavim ☹ a pritom vcera rano som bola este ok

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre