Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

andykca
5. jan 2010

adros no tak clovek ako sa hovori nikdy nevie 🙂 ale isto to Jojo stihne.....
...len som sa bala o ten odvoz 😀 sak prinajhorsom by som ti poslala Peta...xi...(bol vziat auto vcera vecer z opravy - ze co keby sme rodili ani nemame jak ist do porodky...tak tu opravu prelozil na vtedy ked bude maly na svete hehe, ale aspon vieme ze to auto potrebuje len drobne opravy chvalabohu)...
...hmmm a s tou bolestou, esteze ides zajtra na kontrolu mozno ti malinka nejak blbo tlaci...a mozno sa uz mala pyta von.... 🤐 😵

evca35
5. jan 2010

serafinka - už sa mi skracuje krčok a mám si dávať pozor na seba, už sa len "prevaľovať", aby som aspoň do toho 15-teho potiahla 🙂 A mám pocit, že mi už bruško praskne 🙂 Mne od morfolog. USG ukazovalo TP 18.1., len podľa PM 28.1., takže sme sa držali skôr toho 18.1. Malý je dostatočne veľký a 15.1. už budem v 39.tt, takže v pohode. Vo štvrtok začínam predoperačné vyšetrenia. A začína sa ma chytať panika ☹

serafinka1
5. jan 2010

ahojte, baby ja Vám normálne závidím to vyspávanie pod perinou do obeda. Ja som už od pol 7 hore, mám za sebou poradňu, dvojhodinovú prechádzku s malou a teraz som si chcela trošku schrupnúť, no dcérka vymýšľa a nechce spať. Asi si budem musieť počkať až do večera. ☹

Adros ja mám taký pocit z toho čo čítam, že dnes pôjdeš rodiť a roxy tiež.

Evča budem na Teba myslieť. Ja min. do 14 musím vydržať a potom sa uvidí. Vtedy sa vráti dr. čo mi bude robiť cisarák z dovolenky a dohodneme sa, kedy a ako to spravíme.

evca35
5. jan 2010

aj ja na teba 🙂 a ty kvôli čomu ideš na cisársky?

botis
5. jan 2010

ahojte baby tak gratulujem cerstvym maminkam janke a maruske
tehulkam nech to maju co najskor za sebou
a ja sa s vami lucim, lebo nemam cas to tu uz sledovat, este mam skusky teraz a tie dve decka daju zabrat
tak sa majte krasne a nech vam deticky robia radost 🙂 este nakuknem vecer...

serafinka1
5. jan 2010

Nemala som tú pauzu - 2 roky medzi posledným cisarákom a otehotnením, tak nechcú riskovať ruptúru maternice.

gucz
5. jan 2010

andykca nám sa pokazilo auto včera ráno ako ma odviezol MM do poradne, tak sme mali veselo, MM sa tiež bál, aby to na mňa neprišlo. Ale večer už bolo opravené (opravil nám ho môj tato). Tak už sme teraz pokojnejší všetci, no i tak mi MM stále hovorí, teda malinkému to hlavne patrí, že nech si to rodenie necháme na víkend 🙂 . Laurinka bola v tomto "slušná", nechala nás vyspať a narodila sa v nedeľu ráno 🙂

serafinka1
5. jan 2010

no konečne mi zaspala malá, idem si aj ja trošku schrupnúť, je také blbé počasie na spanie.

weronyca
5. jan 2010

Kocky neblbnite, ved do konca januara nikto neostane, a ja budem posledna ktora porodi..alebo sa zo mna stane februarovka.. ja sa vobec necitim,ze by som mala rodit..do terminu este blbych 12dni.. ved otvorena niesom, brucho stale vysoko.. este aj po tom,co doktorka vravela ,ze je mozne ,ze aj prenasat budem 😠

ja tu len chodim a kazdy den zavidim (ale v dobrom) kazdej z vas,ktorej sa to blizi alebo to uz mate za sebou..

gucz
5. jan 2010

weronyca neboj, ja počkám s tebou 🙂 . Tiež mi krčok drží

andykca
5. jan 2010

gucz su to riadne nervy ked nieje auto doma co? xi....a najma Peto najskor hrdina ze ho tam necha tento tyzden ale ako mi kleslo brusko dostal stres a radsej uz bolo auto spat vecer doma 😀 😀 😀
a suhlasim aj my dohovarame malemu, ze cez vikend sa nam bude rodit najlepsie hehe...hadam posluchnu 😉

weronyca neboooj nic 🙂 ti to ubehne raz dva a maly bude na svete....je nas este dost vela co budeme rodit ku koncu mesiaca 😉

jaj baby ani neuverite ze jak som sa ja prejedla zeleninkoveho rizota..... 😀 😀

serafinka bru noc 🙂

gucz
5. jan 2010

no veru, to by bolo bez auta 😝 . Ako... ja by som sa do pôrodky dostala, o to pokoj, len čo s malou... My budeme ešte ju viezť na varovku až to na mňa príde. Ja keby že som sama by som aj susedov poprosila, alebo by som si zavolala sanitku.

motylik22
5. jan 2010

🙂

adros
5. jan 2010

serafinka, ja si myslim, ze dnes nie, skor ten piatok 🙂 ale vecer, ked dojde drahy domov, tak si dam zase teply kupel a uvidime, co zajtra povie dokina 😀

weron, neboj, urcite vsetky neporodime tento tyzden, este vas je dost, co mate termin koncom januara 🙂 a ktovie, babatka su nevyspytatelne, ja si verim, ze to bude tento tyzden a maybeeeeee potiahneme dlhsie 😀 😀

andy, si poklad, ze na mna myslis, ale setri si Peta pekne na svoj porod, to by uz mal takto nacvicene 😀 😀 😀 nech si to pekne vychutna s vami 🙂

andykca
5. jan 2010

😀 😀 si ma pobavila xi....veru to uz by nebolo ono keby si to mohol nacvicit 😀 😀 ale prinajhorsom mi kludne zavolaj 😉

gucz nooo tak ty to mas ovela tazsie ked mas este malinku doma...to je jasne 🙂 ale na tu sanitku sa nespoliehaj...ja len tak, ze ked sme sa na to s adros pytali tak vraj ti sanitka dorazit nemusi 🤐 😉

roxy_1
5. jan 2010

serafinka ja to stejne jako adros taky nevidim na dnesek,spodek sice boli a brisko tvrdne ale to ted asi uz bude az do porodu 😀 ale myslim si ze u nas to bude nejdriv o vikendu ne-li pozdeji.... 😅 uvidime co ve ctrvtek na kontrole.... 🙂

plivit
5. jan 2010

pekny zimný deň rajem všetkým maminám a tehulkám
gratulujem maruske aj janqe a prajem všetko naj Ja už by som to tiež rada mala za sebou a brucho stale vysoko,cs naposledy 6 podbruško bolí ale tot asi všetko budem si muset dat asi tiez teplu vanu či to trochu tým neposúrim 😅 😅

wanduska do svalu si pichni z vonkajšej strany stehna kolmo na sval asi 3/4ihly nie úplne celú ale najlepšie je to do hornej polovice "zadku" a tam ti to musí pichnút niekto druhy 😀

liwka
5. jan 2010

ahoj, babulky, s tym autom mate pravdu, je hrozne, ked zlyha prave vtedy, ked nan clovek najviac spolieha. nam takto pred Vianocami skapala baterka- najskor nasa, a potom aj pozicana. ale dufam, ze uz bude posluchat.
inak, tu bola do obeda taka sialena poladovica, az ma Maros varoval, nech si dnes nezmyslim rodit. povedala som mu, nech to adresuje tej malej. na mne to nezalezi...
ale bavili sme sa hned od rana. v radiu pravidelne upozornovali na smyklave cesty, pocas ranajok sme sledovali auta, mame pred oknom taku miernu zakrutu a najvacsia sranda bola, ze vsetky auta tu zakrutu v pohode presli, pochopili, ze je lepsie ist pomaly. no jedini, ktori to napreli do obrubnika, boli policajti 😀

liwka
5. jan 2010

Andy, aj odo mna vsetucko najlepsie, vela zdravia, stastia, lasky, najma lahky porod, vela mliecka a potom uz len radost z maleho Patrika 😀

wanduska
5. jan 2010

plivit, dakujem... idem na to.. snad neodpadnem v polke 😀 to by bol celkom vtipny pohlad.. z praktickych dovodov volim to stehno..iiiiiiiiiiiiiii

andykca
5. jan 2010

liwka veeeeelmi ti dakujem 🙂 som ja len zvedava ci sa v tej porodke stretneme 😉 ....taaaaaaaak policajti to neodhadli chuuuudatka...cccc hehe

wanduska aaaaaaaaaaaau 🙂 drz sa

mia.
5. jan 2010

roxy, adros, držte sa 😉 , ste na rade! Nech to všetko vyjde ako má!
ja som dnes ráno vstávala o 6.30, išla som na tú krv, ale teda, poviem vám, už som si odvykla od takého skorého vstávania. no, ale prebrala má kosa vonku, kým som oškrabala auato, už som bola svieža ako rybička 😉 predchvíľou som sa prebudila z poobedňajšieho spánku, musela som ten deficit nejako dohnať 🙂
wandi, zvládla si? neodpadávaj nám tu.... 😉

mia.
5. jan 2010

evcam, tak nech to zajtra dobre dopadne! a daj vedieť, ako sa rodí v tn, ja idem na to koncom januára.... 😵

liwka
5. jan 2010

andy, mas aj ty tie bolesti odspodu, co tu spominali adros a roxy? pripadne, ktorakolvek tehulka, ktora nema termin v tychto dnoch? bo mna odspodu bolieva uz takmer dva tyzdne, pri kazdom pohybe a najviac v noci, ked sa pokusam zmenit polohu. ja sice vdaka tomu posunu terminu cely porod beriem, ako ze pride, kedy pride, ale zeby uz?

weronyca
5. jan 2010

ahojte kocule..mna dnes tak priserne boli chrbat... uz neviem ako mam sediet,ci lezat ci viset zo stropu ☹ takto ma veru velmi dlho nebolel.. blba skolioza! volala som aj sestre ci ma nepride pomasirovat ked uz v tom ma prax, a ta sa na mna vykaslala,radsej sa flaka 😠 😠

wandi drz sa, ja by som to nedokazala si sama pichnut..ja hned odpadavam ked vidim ihly... hrdinka

zdenka73
5. jan 2010

Andy všetko najlepšie kmeninám, hlavne veľa zdravíčka, a rýchly pôrod.

Maruska a Janqua, gratulujem k miminám, prajem rýchle zotavenie, veľa mliečka a zdravíčka.

Veru Adros a Roxy, ktorá pôjde skôr? 😉

liwka
5. jan 2010

weron, aj ty mas tu mrchu? aj ja- a tiez sa ozvala prave teraz, ked by nemusela. akoby nestacilo, ze boli cely clovek, este aj skolioza k tomu. no, aby nam nebolo luto 😉 ja z casu na cas uprosim milacika, ale tiez sa mu velmi nechce. ☹

adros
5. jan 2010

mia, dakujem 🙂

zdenka, len aby nas este nepredbehli ine tehulky 😀

evcam
5. jan 2010

mia dakujem hadam si ma tam uz nechaju a neboj potom podam hlasenie co a ako.

sisipetka
5. jan 2010

Ahojky kocky,

ako sa mi tu mavate? Dnes som este necitala, ale vcera som si vsimla, ze Dorotka uz ma dcerku "novorocenku" 😉 Gratulujem a prajem krasne spolocne chvile 😵
My sa mame celkom dobre, maminka uz ma troska viac mliecka, tak stale kombinujeme a verime, ze sa to este zlepsi. Vcera sme mali aj prvu poradnu a Christianko nam pribral uz 460 gr. od porodnej vahy a narastol 3 cm. Je to uzasny chlapcek, aj ked nas tuto noc riadne potrapil, kedze sa rozhodol byt celu noc hore. Prve 4 hodky som tahala ja a potom MM, bo by som odpadla. A teraz to dobieha a spinka a spinka ako sipova ruzenka 😀 Som zvedava co nastane vecer, kedze MM ide zapijat s kamaratmi maleho Christianka a Genialnej Dominiku s jej muzom 😎 , ze ako to zvladneme a ci pochopi, ze maminka je sama a chce mat troska klud 😅
...a uz chodime aj na prechadzky von, ale je tam riadna kosa a zatial stale maturujem, ze ako maleho co najlepsie obliect, aby nam nezmrzol. Ale zatial vzdy sme dosli domov pekne teplucky, tak asi to robime dobre 😎

...idem vas precitat a vsetkym tehulkam prajem uspesne konce a co najmenej funenia v tychto poslednych dnoch 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre