Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

andykca
12. jan 2010

nooo baby tak dobe....vsetky tri ak sa stretneme tak to by bola len sranda 😉 😉 ja by som bola rada kebyze rodime tak 21.1. takze liwi nasteluj sa na podobny datum 😀 😀 😀

inac v sobotu idem na oslavu svokrovi....no dufam, ze ma to nechyti tam (to by som rodila v Trencine)...ale krizim nohy taaaakze pohodka 😅

minix neboj len si uzivaj ked sa ti da...aj ja si uzivam (aj ked ma niekedy nieco potrapi) ale dufam, ze nikde sa to nezuctuje xi

alikaa
12. jan 2010

Aaaa zabudla som pogratulovat k novym prirastkom. Tyta, som rada, ze tentokrat to dopadlo na vybornu 😉

dadulka2000
12. jan 2010

Ahojte kocky 🙂
dakujem moc za gratulacie....
blahozelam ku novym babatkam 🙂

hlasim sa do klubu rychloviek,.... sama tomu nedokazem uverit. 🙂
o 4 rano zacali kontrakcie, o 7:00 sme odchadzali z domu, 7:15 prichod do nemocky a presne ako ma viezli cez dvere porodnice mi praskla voda a nastal rychly spad, a na dalsie 2 kontrakcie sa mala narodila.
mohla som ist uz vcera na obed domou - ale fajne varili a boli super tam tak som jednu noc aspon ostala.
co sa tyka mna,... citim sa skvelo, ziadne natrhnutia, bolesti - no nic. jedine zelatinove brucho mi ostalo a teraz sa zacinaju prsia plnit,.... tak uz sa zacinam obavat kojenia.

tehulky drzim vam palceky nech mate to co najrychlejsie a najbezbolestnejsie za sebou

bebel
12. jan 2010

Minix: Nič nebudeš zúčtovavať 😎 ,veď čakáš roztomilé dievčatko 😉
a pôrod pôjde s EDA úplne easy 😵 , tak ti to veštím do budúcna 😀 😝

Mne prostangladíny tentoraz vôbec nezaberajú....ani pikantné, ani pohyb. Tak som sa dnes pýtala dokiho, či si môžem dopriať varené červené víno...alebo skúsime vybehnúť na nejaký rockový koncert, pri Brunovi Depeche mode zafungoval ..na 2.noc sa rozbehli kontrakcie.

bebel
12. jan 2010

Dadul...tak to bol iný expres. 😕 Gratulujem 😉
A ako sa volá tvoja druhá dcérka?

liwka
12. jan 2010

andy, mne by vyhovovovalo aj toho 25teho, Maros ma vtedy narodky a to by teda bol darcek 😀 ,ale myslim, ze keby sa aj narodila skor a toho 25teho by sme to oslavili uz doma, aj tak by to bol najkrajsi narodeninovy darcek v jeho zivote. 😀 😀
inak dnes som pozerala v telke rozhovor s primarom gyn. porod. kliniky v NR o tehotenstve a porode a co mna dost prekvapilo, cele to vyzeralo, ako propagacia epiduralky. ja som doteraz vedela tolko, ze porodnici preferuju skor prirodzeny porod, ked zena dokaze spolupracovat, no on tvrdil opak. vraj lepsie spolupracuje zena s epi. podmienka je, ze musi mat naucene dychanie, tlacenie a vsetky tie veci okolo. bo vraj oni ju to na sale uz nedokazu naucit. pripadalo mi to divne. ja zastavam nazor, ze v navale bolesti a celkovej unavy, ci uz s epi alebo bez, by som mohla mat nacvicenu aj Slavy dceru od Kollara a aj tak by som si sotva spomenula na svoje meno.....
joj, a cele to uzavrel tym, ze su zeny malo informovane o epi a porode a je potrebna intenzivna osveta, lebo z cca. 1500 porodov za rok, len 15% rodiciek pride s absolvovanym predporodnym kurzom.

dadulka2000
12. jan 2010

bebel,... stale nemame meno pre nu = baby girl 😀
musime konecne nieco vymysliet,... mame 6 tyzdnou na registraciu babatka 😉

liwka
12. jan 2010

dadulka a ako ju volate? mne to pride strasne divne, ked dieta nema meno... ale tam v UK je to asi bezne.... 😉

bebel
12. jan 2010

No pekne.... 😀
Takže teraz prebieha hlasovanie rodinnej rady? 😅

andykca
12. jan 2010

dadulka skveleee....paradny porod 😉 no esteze mate taky dlhy cas na vymyslanie mena..u nas by si nepochodila 😀 😀

liwka no to asi naschval vybrali takeho Dr. 🙂 aby sa zacala EPI poriadne predavat....xi....
...no a tak ked budete rodit 25.1. tak sa tam aj tak letmo stretneme takze pohodka 😀 😀 😀 jak si to krasne planujeme, este keby si to aj krpci chceli naplanovat tak ako my.... 😵

bebel, ty si uz zacala s vyvolavacimi praktikami? noo teda...

liwka
12. jan 2010

andy, co my vieme? mozno ti nasi krpci maju tichu dohodu, ze sa chcu zoznamit uz v porodnici a nie neskor 😀
a nesmieme zabudnut aj na gucz, ktora ma tiez tak nejak termin. takze, ak by to vyslo, tak to budu dvaja Miskovci, Patrik a k tomu moja Mia, tak to bude zostava. 😀
ale gucz sa tu dnes asi ani neukazala, snad sa Misko nepoponahlal....

zazalienka
12. jan 2010

jeej, aj som zabudla, dnes som ich stretla aaj so segrou na poliklinike.. Gucz mala tiež tour de lekári.. bola na diabetologickom a aj so segrou boli na EKG.. nevyzerá že by ju to v dohľadnej dobe chytilo🙂

liwka
12. jan 2010

to mi odlahlo. pri tom, ako bleskovo sa jej narodlila Laura, by som sa ani necudovala, keby porodila Miska rovnako rychlo, ako rodila dadulka. gucz uz ma v tom prax.
inak, ja tak zavidim (samozrejme v dobrom) babam, co mali taketo rychle a pohodove porody. aj ja chcem...

gucz
12. jan 2010

hlásim sa že som ešte pokope 😀 😀 😀 , tuším vždy nakúknem, keď ma liwka spomína 🙂

ja som dnes obehla polikliniku, najprv interné, tam mi natočili ekg, potom som si pol dňa stvrdla na diabetológii. Potom som pekne vymrzla čakajúc na autobus čo ma odviezol k mame (varovala mi malú). No a tam bola aj segra a sestranica so synčekom, tak sme sa bavili. No a potom sme s MM absolvovali veľký nákup... no proste mám dosť, ledva pozerám.
A pridávam sa do klubu žien s riadnymi menštruačnými bolesťami a bolesťami krížov. Dnes ma to draplo asi 4x, ale potom to prešlo, takže snáď sa toho 25.1. teda uvidíme v pôrodnici 😀

gucz
12. jan 2010

a ešte som zabudla na skvelú návštevu sociálnej poisťovne, čo som dnes taktiež absolvovala 😝

andykca
12. jan 2010

😀 😀 gucz ty sa tu fakt objavis, ked ta liwi zacne spominat heheee....parada....

takze baby mali by sme si rezervovat jednu izbu 😀 😀 bolo by veselo kebyze sa fakt stretneme 😉

gucz
12. jan 2010

Ste sa ma zľakli???
No nič, idem hajať 🙂 , papa, prajem kľudnú dobrú noc všetkým maminkám

liwka
12. jan 2010

gucz, to bude telepatia 😀 😀 😀
takze, ked ta budem spominat a ty sa neukazes, mam to brat, ako ze rodis... 😉

gucz
12. jan 2010

andy no na jednu izbu by sme sa asi nezmestili, nás uložia asi do jedálne 😀 😀 😀

k.a.t.k.a.
12. jan 2010

ahojte ja dnes tiez po poradni 🙂

krcok drzi jak najaty, tak skoro z neho nezaprsi, ale tak dokimu som povedala ze do 20teho musi byt vonku 😅 tak najneskor v utorok lezim v nemocke 😀 sa ma pytal ci sa ponahlam na ples 😀

inak uz mi tak kape z toho tehotenstva ze som na kozu v nohavickach vyliezla 😀

dadulka2000
12. jan 2010

liwka,... bolo to take rychle ze ma to az prekvapilo,.... fakt som skoro porodila v aute,.... stacilo 10 min 😅
moje telo malo po porode z toho sok,.... cela som sa asi 1 hod triasla (kym som sa nenajedla) 😀
najlepsie je ze sa citim skvelo, nic ma neboli,.... ziadne natrhnutie, proste NIC. wow. a to som bola v tom ze ked to je take rychle tak budem asi ako reseto a nie. divne..... 😵

zazalienka
12. jan 2010

no baby, idem ja levitovať s mojou boľavou hlavou.. asi dám aj tú mokrú handru na čelo a tmu.. a ticho.. tak Vám želám veľa spánku túto noc, pekné sny a drobci nech poslúchajú..

bebel
12. jan 2010

😀 K.a.t.....aspoň ti ich doki pochválil? 😀 😎

andykca
12. jan 2010

gucz jasne ak v jedalni nebude moc teplo beriem aj tu 🙂 lebo ako adros pisala tak je tam velky hic - co ja nenavidim 😀

katka no fajn som sa zasmiala hehe..... 😀 😀 Dr. musel byt v soku, lebo hadam uz dlho nevidel nohavicky nie?

minitrouble
12. jan 2010

ozaj katka - ty si sa pytala na to ze ci ide bebel kupovat nieco pre starsie dieta daky skate alebo co ...no tak my sme sa prave dnes rozhodli ze ideme kupit simonke to pridavne sedatko co sa dava na bok kocika ...lebo ona sice prejde dost vela peso ale celu cestu to komentuje a pisti a ja na to nemam nervy a strasne dlho to trva ...tak som si povedala ze dost a idem kupit zajtra to sedatko 😝 😀
pockaj najdem aj link 😉

a dobre s tymi nohavickami 🙂

andykca
12. jan 2010

zaza tak si fajne oddychni ... bolenie hlavy nedobra vec 😒 dobru nocku...

mia.
12. jan 2010

Ahojte, brušká...

Tak som dnes absolvovala kaderníčku, malú som zaviezla na tanečnú a zajtra oddychujem... Dosť ma bolí lonová kosť, už sa to chystá na pôrod...Tak sa mi zdá, že nás je ešte dosť s termínom okolo 20. 1.
Dadulka, parádny pôrod 😉
Katka, aspoň mal doktor nejakú zmenu,nie? 😀
Bebel, tak to stretko platí - Trenčín - pôrodnica - 4. posch...
😉 dátum upresníme... 😀

k.a.t.k.a.
12. jan 2010

mini to sedatko je super, len pre moju uz asi zbytocne a tak ci tak chcem nieco co mozem bachnut potom do kosika ked nebude mat slecna zrovna naladu to vyuzit, nechcem to tam mat nonstop pripevnene 😝
no a ake to je s dvoma detmi? z toho mam najväcsie bobky 😝 ja som polku tretieho trimestra mala z toho "prenatalne depresie" respektive doteraz to riesim ci je mozne narovnako lubit deti 😔 jasne ze maleho budem, len mi je luto malej ze uz nebude jedina 😒 ☹

k.a.t.k.a.
12. jan 2010

boze ja mam dnes nejaky zravy den, malej len do taniera cumim, ze nemusela by to vsetko zjest nech mozem po nej dojest .. nech nemam vycitky ze som zozrala celu porciu 😅 😀 Dala by som si zmrzlinu 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre