Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

abhaya
19. jan 2010

Ahoj, já pořád taky nic. Včera jsem sežrala tunu skořice, 3x za sebou vyběhla 4 patra s batohem na zádech a s mimčem to ani nehlo 😀 .

baileysa
19. jan 2010

ahojky,

ja dnes po poradni, všetko v norme, takze buď sa to rozbehne alebo ešte nie, ale myslím, že ešte nie tak skoro.

gratulujem novým maminkam, loss, luci, danteska, prajem veľa radosti z babatiek)))

k.a.t.k.a sa ešte neozvala???

zazi, držím palce na zajtra...)))

guzc, my sme tiež včera už nainštalovali s malou postielku, dnes tam slávnostne umiestnila jedného svojho plysaka, že čaká na bábätko...

gucz
19. jan 2010

baileysa ja som to robila keď malá spala, lebo ona chce pomáhať až moc. No a keď vstala, tak sa tam chcela nainštalovať sama 😀. Tak som jej povedala, že postieľka je teraz pre bábo, že ona má veľkú postieľku, lebo je veľké dievčatko. Vzala to na vedomie a odvtedy ju postieľka nezaujíma... Ona celkovo dobre zvládla prechod do veľkej postele, až sa tomu čudujem, včera sme jej kúpili paplón, no to bolo radosti, že má veľký ako mama a tato, tak pyšne chodila po izbičke, až mi to bolo smiešne 🙂

andykca
19. jan 2010

Ahojte babenky...gratulujem k babatkam novym 😉

tak sme domca 🙂 malinky je uplne uzastny ani som netusila, ze sa mi ujde jeden z tych lepsich babatiek 😀 😀 😀 aj ked sme museli dokrmovat - dnes to vyzera, ze uz sa mi mliecka narobilo dostatok tak som velice rada....maly taha ako divy - sak je to chlap jak hora hehe

zazalienka ja som ta dneskaj vyzerala, ale nevydela som ta 😒 neviem kde si sa skrivala...hehe....ale hlavne nech to zajtra dopadne dobre ... drzim paste...

k mojmu porodu....ako viete tak v piatok rano cca o 3 hod. sa mi zacali kontrakcie...trvalo to dost dlho tak som zavolala Peta domov a o 14 hod. som sla do TT porodnice, kde ma vysetrila Havlikova (ta mi bola aj pri porode - bola skvelaaaaaaa 🙂 ).........ale ta ma poslala domov, ze ona si ani nieje ista ci vobec idem rodit....tak som sla domov a vecer sa mi to zacalo fajne rozbiehat....vypadla doslova hlienova zatka (takze to co som si myslela minule zatka nebola) a to bol signal o 1 hod rano 16.1. ze idem na prijem a ked ma poslu domov tak to uz ich asik poslem ja niekam...no ale napokon som bola otvorena na 4 cm tak si ma tam nechali....o pol 5 mi praskli plodovu vodu a potom sa vsetko zacalo valit.....bolest a prosenie aby to uz skoncilo (herecka hehe)....

no maleho som nevedela vytlacit takze mi tlacili na brucho sestricky a kedze sa mi asik 2 krat vratil tlak do hlavy tak som im tam odpadla 🤐 🤐 🤐 😀
no napokon maly vysiel ani som nevedela ako....som videla len fialovu ritku a uz ho brali prec lebo sa nachlipal plodovej vody...

hmmm a ani som nevedela akeho chlapa mam doma...bol uzastny a kebyze mozem menujem ho za porodnu asistentku 😀 😀 😀 😀

baby...potrapili sme sa, ale urcite to stalo za to 😉...to pre tie co ich to len caka....

gucz
19. jan 2010

Andy vitajte domka 🙂 hoď dajaké fotečky, nech môžme kuk na ten tvoj pokladík 😉

andykca
19. jan 2010

gucz...dikes .-) a ty kedy pojdes hmmm????

foto su pridane...neskor dam aj viac .-) take z domu ...

liwka
19. jan 2010

ahoj, tehulky. prave som dotelefonovala so zazalienkou, pozdravuje vas, lezi na 4tom, takze v nemocke je zrejme naval. je sama na izbe, zatial sa jej celkom paci. zajtra ma tu sekciu bud o 8:15, alebo 9:15, takze rano do desiatej bude Misko isto na svete.
gucz, je to na nas. Zuzka nas velmi ocakava, kedy sa k nej pridame 😀

bebel
19. jan 2010

Andy: takže uznávaš, že to bolí jak fras.... 😎 lebo si tu písala pred odchodom do nemocky, že bolesti sú úplne pohodové 😉
Ja som túto noc nespala, lebo krpatá mi nedala pokoj, cez deň sa ukľudnila.....a drahý aspoň ostal so mnou doma a spravili sme si príjemný deň 😉
Vo štvrtok ráno v TN máme poradňu. To už bude vodnárka 😀

gucz
19. jan 2010

Čaute vo februárovkách som sa dočítala že Zucana už porodila.

minix
19. jan 2010

presvedcila som sa, ze bez epiduralky ani ranu. 🙂)))

bel, ja som zas spala jak babatko, dlho sa mi tak dobre nespalo, dala som si ranajky a sla na druhe kolo.

Zajtra mame posledny den na kozorozca. Uz som nachystana na vodnarku. 🙂

sisipetka
19. jan 2010

ahojky kocky,
zdravim narychlo a gratulujem vsetkym novym mamickam 😉
Minix, pytala si sa na dudel - ak ides na antolsku, tak primar to nerad vidi. My sme tam boli 12dni a vydrzali sme bez dudla do 10 dna. Potom uz potreboval troska ukludnit a teraz dudel nahaname po celej posteli, ked ho vypluje a za chvilu jaci, ze ho chce spat 😀
Adi, malicky je uzasny a aky velky cumel si mu nasadila 😉

k.a.t.k.a.
19. jan 2010

Hello 😀

tak 17.01. o 16.03 sa narodil Maxim Michal 😎 2740g 47cm take moje male drobatko, som 3.den po sekcii a uz tu lietam o 106 😀 Inak je tu aj Lopezka, Ivv, Wanduska tusim aj Alika 😀

baileysa
19. jan 2010

k.a.t. gratulujem k synatorovi))) tak to si super, keď už tak lietas...)))

no to je vás tam riadne veľa, hihi ako ste sa stretli...)))

zucani tiež gratulujem, ak nás bude citát náhodou ...)))

gucz, aj gretka sa do postielky vyvalila a že ide lezkat...)))) strašne bola zlata, už to vidím, ako bude po bábätku všetko opakovať ...

baileysa
19. jan 2010

Andy, maly je rozkosny!! tie babatka sa vedia tak dolezito tváriť, keď spinkaju... )))

bebel
19. jan 2010

Tak ste tam komplet banda koníkových januároviek 😀
K.a.t+ Zucana gratulujem . 🙂
Ja už mám pocit, že hádam ani neporodím...pri tom ako sa to tu redukuje 😅
Minix pls, vydrž to aspoň ty so mnou do finále 😉

k.a.t.k.a.
19. jan 2010

tak tu je v plnej krase nas vlasaty fesak https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

andykca
19. jan 2010

Bebel ako pises, ked praskli vodu som sa modlila aby to bolo uz za mnou 😀 😀 😀 ale dovtedy som bola herecka hehe....druhe babanko pojde s EPI

Peti nooo a tak to sa asi len zda sak to je cumlik od 0 🙂 ...a to mu je este ta cast do pusinky mala - potrebuje vacsie lebo to nevie cuckat....xi

baileysa no on tolko ksichtikov vystrieda ked spi ze az 🙂))

liwi 15.1. sa trnavska porodka zaplnila - vtedy setci rodili hehe.....ja som na sale cakala 4 hodky kym sa mi uvolni postel na sestonedeli....ale dnes vela mamiciek odislo takze podla mna Zuzku premiestnia dole.....inac mala som izbu co Zuzana chcela 😉 dvojku so svojim wc a sprchov - velka ulava..... za to ze som tak dlho cakala na sale....

inac uz niekto z vas co porodili ranajkovali na porodnom stole?? 😀 😀 😀 ja ano 🤐 😉

liwka
19. jan 2010

andy, tak to mas nezabudnutelny zazitok 😀
maly je krasny, este raz gratulujem 😀 😀 😀

adros
19. jan 2010

andy, tak vitajte domka. Uz ste sa ako-tak aklimatizovali? Maly je fakt strasne chutnucky a cely Peto. A uzivaj si, ze je taky dobrucky. Nas trapia koliky, takze si uzivame. Ale co, aj to k tomu patri 🙂 No, takze sme mali obe stastie na tu izbu so sprchou a WC, fakt to bola ulava, ze sme nemuseli behat na chodbu 🙂

inac, ideme sa pochvalit, Alex je riadny papkac, pribrali sme na 4 kg a to sme po prepusteni z nemocky mali 3450 🙂

zucana, k.a.t.k.a, gratulujem

mia.
19. jan 2010

andy, katka, paráda, tak to máte za sebou, gratulujem k bábätkám!!!
Bebel, Minix, liwka,baileysa, ja ... kto ešte ostal?? A som tak chcela kozorožca, no asi to nevyjde...

minix
19. jan 2010

K.a.t.,aky malicky😉

Bebel, ja sa budem snazit vydrzat s tebou az do finale, este mam pat dni, teda sest. Uvidis, ze ma predbehnes😉 nakoniec tu ostaneme same dve, a budu sa v marci uzatvarat stavky, ktora z nas skorej porodi😉ja zatial ani pocit, ani tusak, nic.
Kto ostal este okrem nas dvoch?kolko nas vlastne je?

Sisipet, dik za info, neplanovala som ho tam brat, tak teda nebudem.

Lopezka pisala, ze dnes mozno domov, ale asi nie, vsak sa snad kocky prihlasia, ked pridu domov.

liwka
19. jan 2010

mia., krpuch sa neozvala, gucz a myslim, ze este katka22 je 2v1. mali by sme si dat nejake spolocne cvicebne techniky,aby sme to rozbehli. ale zasa do konca januara este zostava 10 dni... 😀

mia.
19. jan 2010

počula soom niečo o ricínovom oleji, kamoške to pomohlo rozbehnúť pôrod, ale neviem o tom nič viac...

bebel
19. jan 2010

Mia, Minix, Liwka, Baileysa : infošky ....
Převzato z knížky Zdravé těhotenství a přirozený porod od Ingeborg Stadelmann

Předpoklady: U všech následujících rad je důležité vědět, že mohou napomoci tělu jen tehdy, pokud je skutečně připraveno k porodu, tedy děložní hrdlo i poloha dítěte jsou zralé na porod.

1. Stimulace prsních bradavek

Tato metoda je používána i na některých porodnických odděleních ke zkoušce zátěže při kontrakcích. Minutu až dvě si silně třete bradavky, následuje dvě až tři minuty přestávka a pak se postup opakuje. Toto dráždění může vyvolat děložní kontrakce. Jestliže tímto způsobem nastanou kontrakce během půl hodiny, znamená to, že děloha je zralá na porod.

2. Klystýr, půst

Představuje neškodnou, ale účinnou metodu. Udělejte si klystýr a pak musíte celý den dostatečně pít. U mnoha žen poté spontánně nastanou kontrakce. Klystýr s teplou vodou povzbudí pohyby střev, na což děložní svaly reagují silnějšími stahy.

3. Přirozené prostaglandiny

Tyto jsou obsaženy v mužském spermatu. Pokud je tělo ženy připraveno na porod, stimulují tyto hormony kontrakce. Při použití této metody pomáhá, když je žena silně vzrušena a stimulována, neboť pak i ona vylučuje dost prostaglandinů potřebných k vyvolání porodu. Prostě jakým způsobem jste si broučka udělali, takovým způsobem mu ukažte cestu ven

4. Kořeněné nápoje

Výsledek nepocítíte hned, většinou se dostaví během jednoho až dvou dnů. Je třeba připravit čajový nálev z jednoho kusu skořice, deseti hřebíčků, malého zázvoru a jedné polévkové lžíce sporýše lékařského v jednom litru vody. Tento nápoj pak popíjejte během celého dne po doušcích.
Zmíněná koření lze také použít i ve formě éterických olejů ze skořice, hřebíčku, zázvoru a verbeny v základním oleji (olivový, slunečnicový, mandlový) na masáž břicha nebo do teplé koupele. Zvýšení účinku dosáhnete, pokud si před masáží břicho zvlhčíte horkou vodou, čímž urychlíte vstřebání oleje.

5. Homeopatické prostředky

Tady je důležité upozornit, abyste je užívala jen na základě doporučení zkušeného homeopata. Nejčastěji se používají tyto: Caulophyllum, Cimicifuga, Kalium carbonicum, Nux vomica, Pulsatilla, Sepia.

6. Ricinový koktejl

Připravte si směs z ricinového oleje (ke koupi v lékárnách) s meruňkovým džusem a hltem čiré kořalky. Tuto vypijte. Během tří až šesti hodin se dostaví silné porodní bolesti. Pokud tomu tak není, musíte vycházet z toho, že se zatím dítě prostě narodit nechce

mia.
19. jan 2010

😉 thanx bebel, cez víkend začnem praktizovať niektoré rady..

bebel
19. jan 2010

Mia:
čaj z malinníka pijem od 34tt. , masáž hrádze som si pár krát robila a aj mangel, sexujeme, chodíme na prechádzky, pijem denne niekoľko nápojov s koreniami: škorica, klinčeky.
Alkohol moc nie, ale odpila som si už predvčerom z vareného vína 3 dúšky.
Ľanové semienka máme, ale podľa mňa je to blbosť.
Snažím sa chodiť teraz všade pešo...
Horúcu kúpeľ si dávam denne.
A ten ricínový olej sa mi nepozdáva...mám kúpený YAL.

😅 a nič sa nedeje...teda nič podstatné.

mia.
19. jan 2010

bebel, asi to nemá zmysel... ešte nenastal ten správny čas, viem , že si chcela Kaščáka, ale ten Jankovský je tiež fajn... ja som bola nastavená na to, že porodím skôr - ani neviem prečo, no a ... zatiaľ nič... som mierne prekvapená, ale ešte nestresujem, to bude až budúci týždeň, keď budem prenášať..

bebel
19. jan 2010

😅 hej....po poradni s Kaščákom mám dobehnúť do ambuilancie k Jankovskému, aby sme sa zoznámili.
Nevieš, kde to presne je? Evcam k nemu tuším chodila.

andykca
19. jan 2010

adros ahoj...jasne maly je uplne kludny 🙂 spinka fajntasticky.....a aj mlieka mam momentalne dostatok takze sa vytesujem, lebo som kupila aj bebu preistotu, lebo on sa strasne vie nahnevat ked je hladny 😀 😀 😀 ale musim poklopat s kolikami alebo ine problemi sme nemali...tfuj tfuj tfuj....xi

a vy pekne rastiete ... musis mat mliecka na rozdavanie hehe......a inac ako sa mate?? pekne spinkate? alebo ta malinka aj pohneva?

bebel teba sa malinka pekne drzi 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre