Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

lopezka
16. júl 2009

ahoj sisipet 😀 suseda moja 😅

moj tlak bol naposledy 100/60 ....sestricka poznamenala, ze tlak skoro ziaden 😀

sisipetka
16. júl 2009

Ahoj Lopezka, suseda moja 😀
este aj tlak mame rovnaky 😀

eva3107
16. júl 2009

Micici...baby maju pravdu skus sa opytat ineho lekara..

Mirka ano rastieme ..dakujem...Dufam , ze to takl pojde aj nadalej .Este idem buduci utorok k Dankovcikovi...tak ten mi povie uz presnejsie vsetko...tesim sa ze malinke..znavu uvidim 😅

lopezka
16. júl 2009

Sisipet, no sranda 😀

No len som nakukla a musim ist opat robit 😢 😒

Krasny den vsetkym 😀 😅

weronikla
16. júl 2009

Ahojte, zelam pekny den...
Evi, Lopezka aj ja gratulujem ku kontrolam, konecne sme sa dockali 😉 Wero, praca urcite nie je dolezitejsia a stres babatku skodi...
Ja som vcera to teplo znasala tazko, ale stretla som sa s kamoskou, co zije v UK a ma dve deti, tak sa to dalo lahsie prezit 🙂 a dnes si uz upratujem, pretoze poobede odchadzame na Pohodu do TN, tak sa tesim a dufam, ze zvladnem ten hluk aj to mnozstvo ludi, pretoze Pohoda je skvela... 🙂
A co sa tyka porodnic, tak stale rozmyslam, pocula som aj o Stiavnici, ale asi ostanem len v okrese a skor sa priklanam k Handlovej, kde je vraj uzasna starostlivost...

miroslava89
16. júl 2009

evka pojde to tak dalej co by neslo🙂.. ja som tiez priam zavisla na pohlade na nasich drobcov.. a fotocky z ultrazvukov mi stale zahadne niekde zmiznu z domu 🙄 drahy je taky sikovny ze ma vsetky v robote vystavene na pracovnom stole a kazdemu sa chvali aky je stastny buduci tatino a hlavne aky je sikovny 😅

miroslava89
16. júl 2009

evka ked uz si tu nevies nahodou kde maju v KE alebo v PO nejake spolocenske saty?.. nejaky pekny vyber.. nie velmi spolocenske ale tak trochu slavnostnejsie?

sisipetka
16. júl 2009

Miri to je pekne, ze ocino sa chvali aky je sikovny 😉 Ved to sa nevidi, urobit hned 2 drobcov 😵
Weronika, tebe bude fajn, uzijes si troska koncertov a mimi si potancuje v brusku 🙂
Evi ziadne stresy, vsetko bude ok.
Inac k tym porodniciam - my sme povodne premyslali o Brne, ci Stiavnici - ale tentokrat nerozmyslame o nicom, skor hladame nejakeho kvalitneho porodnika v BA, s ktorym prekonzultujeme vsetky pre a proti a az potom sa budeme rozhodovat. Ale samozrejme, ze vsetko je individualne a mame este zopar chvil na premyslanie 😉

drobec123
autor
16. júl 2009

inak baby z BA a okolia, kde budete riesit 3D popr. 4D ?

micicici
16. júl 2009

sisipetka, pomohol by mi nazor tvojho svagra, urcite. a urcite sa poradim aj s niekym inym, len som momentalne z toho dost rozcarovana.
a ohladom kil, ja som doteraz schudla 1 kg a zatial nie nenaberam

eva3107
16. júl 2009

Mirka Sisipetka dakujem...jasne , ze urcite pojde vsetko poppriadku 😉

Mirka..vies ja som chodila niekedy na blsak...ale mala som aj z pozicovni neake..Tazko povedat..
A kedy sa to vlastne vydavas?

sisipetka
16. júl 2009

mici, ok napisem im email - bo momentalne su za hranicami 😉
Drobi, kocky z BA chodia napr. do Gin-fivu na zahradnickej. My sme kedysi boli v Dunajskej strede, kedze to bolo o 1000 sk lacnejsie. Tento rok nejdeme, mame zo sukromnych dovodov dost velke embargo na nase mimi 😔

dadulka2000
16. júl 2009

ahojte kocky

aky je rozdiel medzi 3D a 4D ?? ci tam sa uz pri 4D da aj dotknut?? 😀
videla som ked som bola na sone, ze mali cenu za 4D = 180£,.... ja osobne na to nejdem,..... lebo sa mi zda divne pozerat na maleho mimozemstana 🙂 vydrzim a do chuti si uzijem babatka ked sa narodi.

inak vcera som skocila na vahu a bolo tam +4kg,.... uz ti ide hore len taky fukot. 😎

drobec123
autor
16. júl 2009

peti, no ja prave rozmyslam nad Hlohovcom, chodi tam vela bab z BA, ale zatial som nezistila preco - ci kvoli penizakom alebo kvoli tomu ze su ustretovejsi. na GF mam svoj nazor, takze tam nechcem ist.
ak sa mozem spytat sukromne dovody nie su zdravotne ze by to bolo nebezpecne a ohrozilo to babatko, ze nie?

este jedna vec, kedze zajtra sa chystam na tu jogu, v com ste dievcata cvicili ? neviem co si mam zobrat 🙂

bebel
16. júl 2009

Ja pôjdem na 3/4D do GPN do Ružinova.

Ozaj na tú jógu zajtra mám si brať podložku a nejaké topánky?Alebo len tak na boso a podložky majú?

janka1
16. júl 2009

ahojte dievcence 😉
vcera som nemala kusok casu tu zajst , ale docitam vas asi az niekedy zajtra dnes sa mi neche 😝

blahozelam ku kontrolam, k fotockam a lepsim stavom a aj ku kg 😉
u nas je strasne horuco , takze o 14tej padla a ideme na kupko , lebo uz to teplo normalne neznesiem 🙄

ozaj a dnes by som mala uz mat vysledky t triple tostov tak som zvedava o hodinu volam dr. 🙂 drzte palceky

janka1
16. júl 2009

sisipetka sme na tom rovnako aj ja uz mam 8 kg navyse, ale odkedy neberie dufaston, tak vaha stoji, takze si myslim, ze to bolo z toho lieku a este k tomu euthyrox 😉 praveze sa uz citim podstatne lepsie a lahsie co sa cudujem nakolko brusko rastie, ale nie som uz vobec zavodnena ako pri liekoch ked som brala 😉

weronyca
16. júl 2009

Lopezka, no to moj gynekolog je na Antolskej chcem tam mat jeho.Ale prave v tej nemocnici umreli 3 rodicky.. Ja sa normalne aj toho porodu bojim...

sisipetka
16. júl 2009

Drobi iba zo sukromnych dovodov nejdeme na 3D....
Jani, si ma potesila s tymi kg - som si myslela,ze len ja som take slonica 😀 Ale ja som mala aj prve tehu najprv rychle kg hore a potom sa to spomalilo 😉 Snazim sa jest vela ovocia a zeleniny a ked sa da, tak chodim dost peso. Ale v tomto teple sa moc neda 😅
...a drzime palceky 😵
Dadulka, ze dotknut 😀

sisipetka
16. júl 2009

weronyca v kazdej nemocnici sa nieco deje, ale nie vzdy je to zmedializovane 😔 Skor sa spolahni na svojho dr.

weronyca
16. júl 2009

Kocky a co sa tyka toho vasho priberania, ja som len schudla 3kg:( ani gram sa na mna nenalepil..a brucho mam jedine tak trocha vecer..aj to len take male nichts 😒

drobec123
autor
16. júl 2009

ja neriesim tieto komercne spravy o umrti. robim v PR brandzi a presne viem ako tieto spravy vznikaju a najma ze pravda je uplne inde ako ju publikuju .... myslim si ze najdolezitejsie je aby sme doverovali vybranemu lekarovi, nech rodim aj na ulici 😀

bebel, podlozky v relaxe maju, jedine ze by si si chcela zobrat vlastnu. skor ma zaujima ci si beriete teplaky, alebo nejake 3/4 kratasy a tak 🙂 ked som bola na normalnej joge, normalne mi tam bola zima - ked je pustena silno klima tak pri cviceni sa clovek az tak nespoti tak nech som pripravena 🙂

sisipetka
16. júl 2009

weronyca mozem Ti poslat zopar mojich kg, ak chces 😀

weronyca
16. júl 2009

No ja by som bola len rada... Len ja ked niekomu poviem ze som tehotna tak ma len vysmeje.. Vam uz aj bruska vidno?

ives77
16. júl 2009

ahoj kočky 🙂 prajem dobré ráno aspon premna,dúfam,že ste sa dobre vyspali?
wera bola si za tým dr.?

k.a.t.k.a.
16. júl 2009

bre ranko 🙂
presne v kazdej nemocnici sa nieco deje, ale nemedializuju to 😉 a po tychto nešťastnych nahodach na Antolskej si tam urcite davaju sakramentsky pozor ... ja som tam rodila aj malu a nemozem si sťažovať a budem rodiť aj druhé 😎
na Parndorf by som sa nespoliehala, ten je dobrý akurat tak na tenisky 😝 ja som si tam v živote nič nekupila 😝

3D este uvidim, ani pri malej som nebola, nejak ma to nenadchlo 😅 sa mi zdali zbytocne vyhodene peniaze, kedze z toho vyvojove vady ani ine nezrovnalosti nezistia 😝

na vahe sa zatial drzim, ziadne kilo navrch 🙂 ale tak to bolo aj pri prvom a posledne 2 mesiace som dobehla aj to co som nemusela 😝

ideme aj my s malou dnes sa kupat, je neznesitelne a este horsie su komare, v noci mi jeden bzucal pri uchu 😠

weronyca
16. júl 2009

Ives idem az o 3... Ale taka som nervozna.. Dufam ze mi ho da

dadulka2000
16. júl 2009

weronica- aj ti dam par,..urcite budem mat ku koncu az az navyse 🙂
sisi,.... fakt neviem rozdiel v 3d a 4d 😀 , ked som bola v 4D kine, tak tam na nas aj para sla,.... tak pri sone neviem neviem 😀

eva3107
16. júl 2009

Janka...no konecne si tu dosla aj ty...tak prijemny zvyok prace ti prajem 😉

A drzim palceky , aby so dostala len dobre spravy. 🙂
Ako ti fajne na kupko...sla by som aj ja ☹

bebel
16. júl 2009

Nie som si istá, ale 4D myslím robí aj kontrolu 3D orgánov...........chápem to ako niečo podobné, čo ti vypľuje magnetická rezonancia len v pohybe.

4D zobrazenie predstavuje najnovšiu technológiu, pri ktorej rýchlo snímané obrázky umožňujú vyšetrenie plodu, alebo jeho orgánov, v reálnom čase v trojrozmernom zobrazení.
Toto zobrazenie bolo možné vytvoriť až v poslednej dobe, pomocou moderných počítačových technológií. Tieto sa využívajú na spracovanie veľkých objemov dát, okrem iného aj na tzv. 4D zobrazenie.
Špecifický spôsob zobrazenia pridáva k trojrozmernému ešte ďalšiu dimenziu, ktorou je čas, a tým umožňuje sledovať pohyb plodu v reálnom čase.

My pôjdeme aj s mangelom.....teda viacmenej to bude kvôli nemu...aby videl krpca v pohybe a už reálne obrysy, lebo tie klasické snímky z normálneho usg nie sú pre chlapa až tak čitateľné...... 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre