Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

eva3107
20. aug 2009

Noo Olienka az som z toho prekvapebna ja som sice tie tabletky ani nezacala cmulat lebo som nechcela ryskovat a cakala som ci to neprejde pila som cajik.. 😉 nakoniec preslo a uz som ich nemusela zacat brat..., ale nakoniec je to lepsie ked mas odporucenie od Dr. 🙂

No uz ste ma tak navnadili...tak som zvedava..ze co to budeme mat mi 😅
moja svokra svagrine tipuje chlapca...a o chvilu bude rodit...tak som zvedava co jej vyjde , pretoze ne povedala ze vyzra to na dievcatko potesila som sa ale uvidime..ci nakoniec bude mat pravdu.. 🙂

gucz
20. aug 2009

sprchy sú tam vykachličkované takými storočnými kachličkami, alebo boli keď som tam ja bola, ale účel spĺňali aj fungovali. Ja neviem, ja som nečakala, že to tam bude ako v hoteli a ani som nebola sklamaná, skôr príjemne prekvapená. A bola som tri týždne

olienka12
20. aug 2009

a ja sa stale rozhodujem kde ist rodit, mame v PO 2 porodnice vzdialene 25m od seba hehe ale kazda ma svoje pre a proti....

lopezka
20. aug 2009

dobre ranko babulky tehulky 😀
no jak som vecer zaspala jak mimino, tak zase som bola od 2,30 do nejakej 5.hodky hore 😠 😖 ten moj krpcek asi nebude velky spachtos 😀 😅 no uz sa tesim 😠 ......tak som zase pila mlieko s medom .....ale moc to moje zaspavanie neurychlilo 😒

boncusik, pisala som to tu, ale asi si prehliadla 😀 .....vysledky z afp som mala dobre, ale aj gyndos aj geneticka mi odporucali amnio kvoli veku ( 36 😀 )

zezulinda, no neviem si predstavit iny pristup, ako som mala ja vcera 😒 ono to uplne ulahci a sprijemni, ked su okolo ti doktori a setricky mili ......a to lezanie v posteli je myslim tiez dobry napad....ked teda treba byt v klude 😉

lara .....no super, aka nahoda ze nam to vyslo takto rovnako ........ano, bola som v zeleznicnej poliklinike na trnavskom myte 😅 .....plati sa tam sice celkom dost, no ale za tu istotu mi to stoji 😀 a ti lekari, ktori to robia tam a robili to aj mne, boli vraj 1.na slovensku, ktori to tu zacali robit 😀

ostatnym babulkam opat dakujem za drzanie palcekov ....a nebojte, hned ako budem vediet vysledky, zavesim to sem 😀 😅 😉

k.a.t.k.a.
20. aug 2009

dobre ranko 🙂

ja som na glukoz.testoch nebola pri malej 😉 a ani teraz nepojdem zrejme 😅

eva3107
20. aug 2009

Noo Oli tak aj ja som toto uz riesila...Hovoria mi znami , ze stara je v starostlivosti lepsia a nova vo vybaveni...No ked si to takto zhodnotim tak v monobloku mam znameho.., takze nebala by som sa tam ist..aj sestra tam rodila a bola celkom spokojna...az na to ze Dr. tak vytahoval prudko maleho , ze mu zlomil klucnu kost.. ☹ ..no tak naozaj neviem ze cooo 😖

lopezka
20. aug 2009

baby, moja segra rodila 2 deticky v trnave a bola spokojna 😉

ja stale rozmyslam, ci antolska, alebo topolcany 😠 ......tej antolskej sa fakt dost bojim, ale mala by som to najblizsie a najpohodlnejsie 😀 ....inak co som bola vcera na izbe s tou kockou, tak ta ide rodit do ruzinovskej a nevie si tam tu svoju lekarku vynachvalit ......a viem ze tu bola tusim debata, ze ta je tu najhorsia v blave 😠 tak si vyberte 😎

blahozelam opat ku kopancekom a k info o pohlavi 😀 ( sorry, uz si nepamatam mena 😖 )

olienka12
20. aug 2009

evi u koho rodila? sak to je brutal babatko polamat pri porode....

lopezka
20. aug 2009

jedna kamoska bola na tych glukozovych testoch 😀 ...vraj je to humus, no ale da sa to vydrzat 😅
je to teda povinne, alebo nie? alebo sa na to ide len pri podozreni na cukrovku? 😒

lopezka
20. aug 2009
olienka12
20. aug 2009

dnes budem mat na obed svieckovu 🙂)) od kedy som tehu,tak som svieckovu na smotane jedla asi viac ako za cely zivot 🙂)) vyhladavam restauracie, kde to maju 🙂))

eva3107
20. aug 2009

Prave to neviem ale ze to bol doktor...noo a mal nocnu lebo rodila nad ranom tak neviem ci to uz chcel mat cim skor za sebou alebo cooo... 😠

Inak Oli ako bedes kupovat postielku? Ides po nu osobne alebo.. na objednavku?

andykca
20. aug 2009

lopezka a preco topolcany?

no asi budem musiet pokukat foto a ktora izba sa mi bude najviac pacit tak tam pojdem rodit hehe...lebo teraz fakt neviem xi

olienka12
20. aug 2009

evi pojdem do PL asi, lebo sme rozmyslali, ze ta kombinovana ked je z drevotriesky neni moc dobre su tam rozne lepidla a laky... takze asi ostava ta prva a pojdeme do PL, aj kociarik 😉

lopezka
20. aug 2009

olienka, no ja svieckovu tiez lubim, ale kedze maso momentalne nemozem ani citit 😀 ... minule som si dala v nasej jedalni len knedlu so stavou 😀

ja budem mat postielku vyrobenu doma 😀 buducim dedkom 😅

lopezka
20. aug 2009

andy,
lebo odtial som povodne ....a mam tam este otca a sestru s rodinou 😀 ......takze tu v blave mam najblizsie antolsku a doma doma zase topolciansku 😀 ....len tam je ta nevyhoda, ze by som tam musela byt dost v predstihu a drahy by to z blavy nemusel stihnut 😠 tak rozmyslam, az sa mi z hlavy pari, ako to vlastne urobit 😝

olienka12
20. aug 2009
olienka12
20. aug 2009

http://www.fnsppresov.sk/pacientom/0656/1938/ tu je popisane dost o epiduralke

adros
20. aug 2009

andy, v trnavskej nemocke byva den otvorenych dveri, ci ako sa to vola. Tak sa tam potom niekedy mozme ist pozriet. Byva to raz za mesiac, by som zistila kedy a mozme tam ist spolu. Ja som sice rozhodnuta, ze pojdem rodit do Trnavy, ale ty si mozes utvorit vlastny nazor.

k.a.t.k.a.
20. aug 2009

lopezka staci si len vybrat toho spravneho doktora a potom je uz jedno kde budes rodit 😉 trebars aj na Cukotke 😀 ... ale ne fakt, ak mas dobreho lekara ktoremu doverujes tak je to jedno 😉 teda ak mas v plane zazmluvniť 😉

olienka12
20. aug 2009

http://www.fnsppresov.sk/pacientom/0646/ a zoznam lekarov gyn.porodnikov

lopezka
20. aug 2009

katka, a ty tam niekoho konkretneho poznas, ktoreho by si mohla odporucit ? 😅 a co myslis tym zazmluvnit? 😨

k.a.t.k.a.
20. aug 2009

no zazmluvniť - ze si zaplatis konkretneho lekara ktory ta odrodi a ku ktoremu budes aj posledny mesiac chodit do poradne 😉 on ti da aj kontakt na seba a mozes mu kedykolvek volat 😀 A to ja som rodila cez vianoce a nebol problem, prisiel ma pozriet uz aj po porode na 3.den ked on uz mal dovolenku 😎 Pre niekoho su to vyhodene peniaze ale pre mna teda neboli 😉

lopezka
20. aug 2009

katka....ahaaa 😀 ...ja som myslela, ze by som aj potom mala k nemu chodit, akoze gyndosovi .....to by som nerada menila, lebo so svojim som spokojna 😅
takze ked to je takto, tak na to by som peniazky vyhodila 😀 nech som kludna a mam istotu 😅 .....a aku sumu sa asi jedna?

olienka12
20. aug 2009

lopezka o 6000Sk

eva3107
20. aug 2009

No tak si daj svieckovu ja som mala vcera 😉
Uvidime co nas na obed caka dnes 🙂

lopezka
20. aug 2009

olienka ......no je to dost, ale dala by som tolko 😉
vy si tu take nieco platite ? 😅

katuska a vies mi tam teda prosim ta niekoho poradit, kedze ty si tam uz tusim rodila ? 😀

olienka12
20. aug 2009

lopezka nie, ja si dr. nebudem vyberat dopredu, odrodit ta musi tak ci tak... pokial by som mala komplikacie, tak budem vybavovat pre porodom...
u nas je to tak, ze oficialne malokto vybavuje lekara, radsej da lekarovi priamo do vrecka celu sumu, lebo ak to ide cez nemocnicu dr. dostave len polovicu....

andykca
20. aug 2009

adros super to by sme sa mohli dohodnut...ja neviem to teraz najst ale tusim prvy pondelok v mesiaci sa tam mozeme dosjt kuknut 🙂 teraz niekedy pojdem s kamoskou do GA ale neskor - keeeeeeeeeeeeeeed bude troska zimsie bo umieram chodit po vonku teraz tak by sme mohli zbehnut...aaaa idete si platit nadstandard alebo ee??

gucz
20. aug 2009

lopezka ja som si neplatila nič, nejak som nad tým najprv nerozmýšľala a potom som aj tak nestihla. A teraz tiež nebudem platiť nikomu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre