Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

janka1
16. dec 2009

ahojte 🙂
dakujeme za gratulacie , ste zlate a drzkajte sa 🙂

minitrouble
16. dec 2009

zuzul30 - pripajam sa k tebe do klubu ...je mozne ze budes mat tak 4kilove babo 😉 ako nasa romi bola a podla mna ako bude aj simi 😉 ...dieta ti nepomoze - to je genetika alebo potom dost posobi aj kyselina listova - ale v nasej rodine je to genetika (manzel mal 4200g a ja 3800g) a je tiez mozne ze mas zle vypocitany termin 😉

minitrouble
16. dec 2009

ives 😅 super 😅 ...takze nas caka super porod ze? 😉 😀 ...rodila si normalne? ci cisarskym? som rada ze je nas viac v klube slonicat 😅

gucz
16. dec 2009

babulky neviete čo je s antonioab??? už dlho sa neozvala... 😕

ives77
16. dec 2009

mini ja som rodila riadne a KP minule som to tu kočkám akurát opisovala aký parádny pôrod som mala velké dieťa a zadkom normálne najhoršia kombinácia aká môže byť,s píny som mala doslova trhací kalendár 😀

olienka12
16. dec 2009

ives no mne to je na jednu vec,kedze sme KP a sekcia nas asi neminie... 😀

lopezka
16. dec 2009

dobry vecer babulky tehulky 😀
2 dni som tu nebola, bola som u segry v seredi ......povarovat 2 deturence ......segra si potrebovala nakupit a napiect a tak .....proste som jej dopriala "vybeh" z domu 😀 ......no ale vratila som sa uplne mrtva .....ty kokso .......mat 2 deti a s bruchom ......nooo, nechcela by som .....proste zaberacka ......ja uz doma naucena, ze pokial vladzem tak robim, pripadne beham, ale ked som unavena, sadnem a vylozim nohy, pripadne zalahnem ......no a viete si predstavit, ze s detmi to jednoducho nejde 😠 😎

Janka hroooooooooooozne moc blahozelam, hlavne nech ste obaja zdravi 😉 😅 😀

bozinku baby, ako som docitavala teraz tie 2 dni, tak tu len slintam 😀 tu sa vyvara a vypeka vo velkom 🙂 no mozno neco z toho vyskusam .......ja som neni moc naucena piect a varit, lebo mm je dost fajnovy a samozrejme to co si donesie z domu, je lepsie 😠 ...... mna zase pecenie celkom bavi .....ale on zase neni moc na sladke ....on si da 1 - 2 kusky a finito ......takze upiect plech niecoho, , musela by som to zjest sama 😖 .....napriklad teraz ako som v piatok piekla ten struhany kolac ked mala dojst segra .....pre mm je ten kolac suchy ...............a mali ste to vidiet, ako sa po nom len tak zaprasilo 😀 neni vacsej radosti pre kucharku, ked sa jedlo spapa .....ved to urcite poznate 😉 ale ked ten moj je hrozne fajnovy, u nich sa v nedelu varia aj 4 chody 😒 😖 a na to ja ozaj nemam ani chut a ani energiu 😠 ...... na vianoce sa u nas robievala ryba s majonezovym salatom a ako polievka hribova omacka ...........a kvoli nemu som sa musela naucit robit sosovicovu so slivkami, ako to tu uz niekto spominal 😉 ale ta mu chvalabohu chuti .....ale samozrejme iba raz za rok 😀 😀 .....zemiakovy salat nema rad, tak sme mali minuly rok obycajnu zemiakovu kasu ....no proste vianoce trosku inak 😀 😎

liwka
16. dec 2009

lopezka, ja som spominala tu sosovicovu so slivkami a som rada, ze sa nasiel niekto, kto ju vari tiez. lebo uz som si zacinala mysliet, ze sme jedina divna rodina...

k.a.t.k.a.
16. dec 2009

ahojte 🙂

Janka obrovskááááá gratuláácia 😎 vela zdravička a mlieka 😵

Mne je dnes hrozne 😝 bolia ma križe a ešte aj kosti medzi nohami 😅 😝 chodim jak kačica teraz

No ale dnes som sa "odbavila" v HM-ku, take neskustočne zlavy dnes mali pre drobcov, vsetko 50%-75% zlavy, som to ani nosit uz nevladala, čo všetko som pobrala 😅

Niekto tu spominal že nema kočik, tak ešte ani ja nemam kočik 😅

Zajtra ma čaká UTZ a poradna u porodnika na Antolskej, nebudete tam niektora?

olienka12
16. dec 2009

Hmm u nas to je oblatka s medom, kapustnica s hribami a klobaskou /alebo juska-len zo stavy z kapusty s hribami a klobaskou/ do toho ide papcun po nasom, neviem ako sa to povie slovensky 🙂)) struhane cesto zavarene
potom bobalky s makom, rybka vyprazana so zemiakovym majonezovym salatom a nakoniec klobaska s chlebom..

liwka
16. dec 2009

k.a.t.k.a., kde je to HM? ja obchody v BA nepoznam, ale tie zlavy su velmi lakave

roxy_1
16. dec 2009

nedockava,liwka dekuji za preklad 😀 😀

lopezka
16. dec 2009

liwka, nie ste jedina divna rodinka 😀 😀 uz sme 2 😉

katka ja idem zajtra na antolsku 😉 mala by som ist na 9,30 k rozembergovi, ale pojdem asi skor, lebo este vobec neviem, kolko tam byva ludi, tak radsej pojdem skor 😉

minitrouble
16. dec 2009

katka - aj ja som sa bola odbavit v HMku 😀 😀 😀 ...paraaaadne zlavy boli ...nakupila som aj simi aj romi koooopec veci ...az lutujem ze som toho nenabrala este viac ....kokos paraaaadne vecicky tam boli 😉 🙂
liwka - HM je v Avione alebo v Auparku 😉 🙂 a maju tam nadherne detske veci a teda nam osobne vyhovuju uplne najviac - romi sedia ako uliate, nic ine nam tak nesedi (ani next, ca, atd...)
lopezka - no je to vesele ked mas doma dieta a si tehu 😉 ...ale zase ma to aj svoje vyhody, aspon je kusok veselsie pri tom cakani 🙂

lopezka
16. dec 2009

katka a minitrouble, neprovokujte s tym hm-kom 😀 ...myslite ze tam este neco ostalo aj na zajtrajsok ???? 😀 😀 😀

mini, ja viem ze s deckami je to veselsie, ale je asi ine, ked si s tymi detmi stale a beries to ako samozrejmost a sucast svojho zivota a je ine, ked si zvyknuta na iny sposob a zrazu si vystavena takemu tornadu 😀 😝

k.a.t.k.a.
16. dec 2009

liwka v Auparku aj v Avione je HM 😉

minitrouble 😀 sa pojdem este zajra dorazit 😀

Lopezka a aj ja idem k nemu zajtra do poradne, len ja mam okolo 9,00 este UTZ .. a on ma zajtra tak skoro poradnu? preco mam pocit ze az okolo 10-11,00 😕
No a či ostalo niečo v HM-ku netušim 😅 , vsetky zeny tam boli ovesane jak vianočne stromčeky vecami 😀

minitrouble
16. dec 2009

lopezka - no to hej...tomu verim 😅 ja uz aj preto chcem aby bola simi na svete nech mozem viacej behat s romcou 🙂
katka - no skoda ja uz sa do HM nedostanem...ale navadi...sak zase na jar potom dokupim aj tak uz mame plne skrine lebo ja na HM zavislacim uz 2 roky a my budeme mat to iste pohlavie cize simi "znosi" vecicky aj po romanke a romi mala fakt krasne kusky niektore z HMka 😉 🙂

inak podla mna este maximalne dnes a zajtra a potom to tam uz bude uplne prazdne 😉 🙂 takze kto chce tak sup sup nakupovat 😅

liwka
16. dec 2009

dakujem babulky, myslim, ze v najblizsich dnoch preskumam avion 😀

krpuch
16. dec 2009

meggie...moja kamoska dostala peniazky kratko po tych 28 dnoch...ktovie od coho to zavisi.
inak baby, chcem sa opytat...mama mi bola kupit nieco na zahu a dali jej homeopatika gastrocynésine. Mate s tymi tabletkami nejake skusenosti?
a k tym cvicnym kontrakciam....ja pritom nepocitujem nejaku bolest...len mi stvrdne brusko a tlaci to, obcas mensia bolest ako pre menstruacii, to je vsetko.

lopezka
16. dec 2009

katka, ja vobec netusim o kolkej ma poradnu, ja som tam volala minuly tyzden, hovorila som so sestrickou a povedala mi, aby som prisla na 9,30 a aby som necakala, ze ma vtedy aj zoberu 😀 😀 srandistka ......takze dojdem tam pre istotu skor 😀

zuzul30
16. dec 2009

Ives a minitrouble ste ma normálne potešili, že nie som sama takže môžeme naozaj otvorit klub minisloníčat. Ináč ja užívam kyselinu listovu- lebo mam trombofilii- takže preto asi to moje dietatko tak prospíeva, ale nejako znás hádam vyjdu...prežijeme to len nech su tie naše sloníčatka v poriadku 😵 Držím aj ostatným maminkám palce nech to všetko dobre dopadne pa pa

lopezka
16. dec 2009

idem ja uz spat, tak tehulky dobru noc 😉

katka, tak sa tam zajtra mooozno uvidime 😀

minitrouble
16. dec 2009

zuzul...nech ta tesi fakt ze slonicata byvaju dobre babatka 😎 😝 ....teda aspon vsetky 4kilove deti co poznam tak boli velmi velmi dobrucku - ale mozno tu niekto moje hypotezy vyvrati 😉 🙂 ..ives aky bol filipko?

krpuch - mne pri romanke prisli tie peniaze asi tak po 2och mesiacoch...po 28 dnoch som to akurat tak odniesla a potom to trvalo mesiac kym mi to poslali - cize cca 2 mesiace

ja mam pocit ze ma boli uplne vsetko 😖 ...boli ma ta jazva po romanke co mam vnutri + mam pocit ze sa mi to cele rozpadava tam dolu,....aj ma to tam picha....dostavam krce do noh (stehien)...bolia ma krize, podbrusko, brucho mi tvrdne pri kazdom dlhsom chodeni a pohybe .....ale to este stale nic nemusi znamenat 😎 😒 ...aspon pri romi to nic neznamela - to mi tvrdlo brucho bezne a aj tak nebyt vyvolavacky tak romi asi byva u mna v bruchu dodnes 😉

zuzul30
16. dec 2009

minitrouble- tak ja sa k tvojej hypoteze pripojim, lebo moj simon mal tiež 4kg a prvých 5 mesiacov sme ani nevedeli, že ho máme len papkal a spinkal 😎 len teraz ked čakám dievčatko som si myslela, že baby bývajú menšie, ale asi to nebude platit no čo už.....
A čo sa týka bolesti-aj mna boli už asi všetko hlavne slabiny a bruško mi tvrdne stále, len lekár mi povedal, aby som magnézium už vysadila....pri prvom tehotenstve som takéto problémy ani tvrdnutie bruška vôbec nemala...

krpuch
16. dec 2009

ok...vsetkym prajem dobru noc

minitrouble
16. dec 2009

zuzul - tak to som rada ze si mi potvrdila moju hypotezu 🙂 ...u nas to bolo presne tak...my sme pol roka ani nevedeli ze mame dieta...romi prespala celu noc (az do 5-6tej rano) ...potom sa najedla, spala.....najedla spala...kazde 3 hodiny a v noci prespala zase celu noc 😉

inak najvacsie dieta v okoli co sa narodilo bolo prave dievca - kolegova dcera mala tusim 4800 alebo tak dako?? 😎 😀 ...takze dievcata mozu byt aj megavelke 🙂

ives77
16. dec 2009

mini presne to isté aj ja hned mi tvrdne brucho omína ma tá jazva po Filipkovi a to pichanie od spodu hrôza no a posledné 3dni mám neskutočné bolesti v krížoch až mi tá bolest prechádza do pravej nohy ☹
Inak musím potvrdiť lebo aj Filipko bol neskutočne dobré dieťa vela krát som ani nevedela že ho mám 🙂 bol strašne kludnučký a aj ked mal už pár mesiačikou jemu stačilo ked bol v sedačke alebo aj v postielke primne a videl ma viac mu nebolo treba on sa dokázal s 1 hračkou prehrať aj 3hodiny 😅 ale už asi všetky búvate tak sa idem poúsť aj ja,dobrú nôcku 😔

weronyca
16. dec 2009

Nooo zavidim tym co uz spite, mna taka zaha chytila:( to bude teda tazka noc

bebel
17. dec 2009

Wero, tak ja mám nakoniec ťažšiu noc........celkom som sa vyzvracala z podoby. 😖 😖 😖 Bola som na husacine z roboty . 🙄 Na večer to bola evidentne veľmi nevhodná voľba. 🙄 🤐 Ešte stále mám kyselinu jak šľak.

weronyca
17. dec 2009

Bel dufam ze to zvracanie bolo posledne a uz ti bude lepsie.. Neskusala si si dat iskru alebo take nieco nech si s prepacenim dobre grgnes🙂 ?? Mas pravdu evidentne to bola na noc dost nestastna volba. Nech ti he cim skor OK nech z tej noci aspon nieco mas a snad mala nema velke soky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre