Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

ketkous
26. feb 2010

Ahoj Mia,myslim,ze je to aj moj problem/mliecko mi niekedy az strieka ako mala fontanka 😲
no chcem sa opytat,ak budem ponukat v priebehu aspon 2 dojceni jeden prsnik,ten druhy sa mi neprijemne naleje,to si ho mam odsat alebo taky naliaty ponuknut pri dalsom dojceni?
To dojcenie vobec nie je jednoducha vec...

ketkous
26. feb 2010

aha- 😀 nasla som to pekne rozpisane v tom clanku

gucz
27. feb 2010

Dobré ránko, zasa som tu prvá... neuveriteľné 🙂

gucz
27. feb 2010

tiež som si včera popozerala zbežne tie články
malinký šiel včera večer papať o šiestej, MM sa venoval malej, tak sme si s Miškom zaliezli do spálne a len pri malej lampičke sme spolu ležkali. A on panáčik s prestávkami pil až pomaly do ôsmej 😕 .(tak mi vysal prsník, že mi z neho zostala len šupka 😀 ) No ale prisatý je pekne, bradavka ma pri papaní nebolí, tak som ho nechala nech si cucká a ja som si to tiež užívala. Nakoniec zaspinkal a hádzal také krásne úsmevy zo spánku, že by som ho najradšej vybozkávala, ale radšej som ho nechala spinkať. No a o ôsmej som vyliezla zo spálne a malá už tiež spinkala a v byte božský kľud a ticho, normálne ako v raji 😀 . Tak som pozrela emaily a išla som spať tiež. Tak sobre som sa už dávno nevyspala 🙂

mia.
27. feb 2010

Dobré ránko,
včera som teda podľa tých článkov skúšala kojiť viackrát po sebe z jedného prsníka a zdá sa, že to pomohlo... malý sa už nešiel "zadrhnúť" mliečkom, aj keď stále sa mi to mlieko dosť prudko púšťa 😝
Podstatné je , že v noci je to v pohode (zrejme mu vyhovuje tá poloha, keď ležíme..),
...ketkous,napíš, ako sa Vám darí stým kojením, držím palce!

k.a.t.k.a.
27. feb 2010

dobre ranko 😀 my sme sa az teraz zobudili 😎

ketkous
27. feb 2010

ach jajjjjj,mala asi citila,ze hrame hokej,tak v noci to bolo zaujimave..davala som jej pit z jedneho prsnika,no nechcelo sa jej tahat,zaspavala 😝 ,tak som to vzdala a dala som jej z toho plnsieho,z neho jej to slo lahsie a navyse som ho mala taky naliaty,ze som myslela,ze sa zapali ☹
troska som si pomedzi kojenie odsavala do plienky,aby jej to velmi neprudilo do pusy.
Katka,tak toto ja nepoznam,tak dlho spat,nasa skoro vobec nespi,max.vonku.Teraz sme ju dali do kresielka a zapli vysavac 😀 ,no a cuduj sa svete trosku zdriemla.
Peknu sobotu

k.a.t.k.a.
27. feb 2010

ja som zapla vysavac ked som si potrebovala riad umyt 😀 maleho to ukludnuje 😅 len ja som bola nejaka ohucana 😀 inak aj miska mi zvykla pri zvuku vysavaca zaspat 😀

nella1
27. feb 2010

maminky to ockovanie do pliecka v nemocke co robili malinka to ma cerveve a vnutry akoby hnis.vyrazku al. gulicku je to normalne?

olienka12
27. feb 2010

nella ano je to normalne,nevytlacat mozes to cistit liehom alebo peroxidom ono sa to same zahoji, ak nie,tak Vas dr.posle na plucne cistit to..

meggieya
27. feb 2010

ahoj nella... mne povedala lekarka, ked maleho ockovala, ze to prave ma byt take ako pises po tyzdnoch a netreba s tym nic robit, dokonca mi povedala, ze to nemam po kupani ani natierat olejom..

nella1
27. feb 2010

maminky ako to maju vase dietky s vetrami u nas malinku boli brusko som myslela ze uz horsie to byt nemoze al. dneska od bolesti ako plackala az sa jej vyrazil dych bolo to hroznee museli sme ju rychlo ratovat nemohla sa nadychnut normalne bola akoby zaseknuta je mi z toho az zle ked si na to spomeniem 😢 cvicim s nou kaudy den nozkami aj kvapky davam najskor ten spumisan L teraz sab simplex mam pocit ze nic nezabera...v utorok mam poradnu

sisipetka
27. feb 2010

ahojte kocky,
ako citam, tak deticky vam krasne rastu a na druhej strane sa kazda pasujete s nejakou boliestkou, ktora postupne prichadza. My sme si to odbojovali cely druhy mesiac a tento treti mesiacik uz to je vyrazne lepsie, tak vas chcem povzbudit, ze sa to coskoro zlepsi a detickam prejdu i tie koliky, i tie bolesti bruska, ci tahsie kakanie 😉
My uz sme pekne veliky a vazime 6 kg - maly je riadny papkac, ale inac je uzasny 🙂 Vcera si konecne objavil aj rucky a cely den si ich tlaci di pusiny - akurat sa mu tam nedari dat vsetky prsty ako by si predstavoval, tak sa sam na seba hneva 😀
Cez noc vstavame o 2hej na papanie a potom okolo 5tej-6tej a vobec mi to nevadi, vzdy je to krasne, ked drzim ten uzlicek v noci na odgrgnutie a potom ho pekne ukladam na dalsie spinkanie a on si este zopar minut keca sam v postielke 😉 Urcite by som sa nesnazila ho nutit do celonocneho spanku - tak mi to vyhovuje a sme vsetci spokojni.
Christianko posiela vsetkym detickam uslintanu pusinu 😵

sisipetka
27. feb 2010

Nelli, my sme si s prdkami uzili cely mesiac placu a bolesti - cvicila som, natierala brusko a vzdy sme sa rozbehli az popoludni - bolo to tazke. Nam pomohli probiotika Infant dofilus...teraz fungujeme celkom slusne, ale myslim si, ze je to casom a postupne to aj u vas prejde ...
A to ockovanie sme mali tiez hnisave, dr. to vytlacila a kazala nam to moc nemocit pri kupani a vecer potierat liehom. Teraz uz ta ma taku ruzovu jazvu a vyzera, ze sa to postupne hoji.

janka1
28. feb 2010

dobre ranko 🙂 tak ako maminy aj vy sledujete hokej...snad bude aspon BRONZ...drzime palceky 😵

olienka12
28. feb 2010

Ahoj Janka jasne sledujeme 🙂)

krpuch
28. feb 2010

mia, no neviem, neviem...ci by som mohla dvakrat ponuknut ten isty prsnik...v druhom by som mala hrce a tlak jak slak. 😒
tiez sa mi stava, ze maly zacne papat, potom mu zabehne a ked mu bucham po chrbatiku, tak mliecko strieka z prsnika...vcera sa mi to stalo 1. krat a odvtedy takmer pri kazdom papani..inak tu fontanku si vsimol priatel, ja som myslela, ze to slinky maleho 🙂 ked sa nachvilu odtrhol.
chcela by som sa vas opytat, ci vasi maly maju obcas hnacku ( kojim, nedavam prikrmy, raz za cas cajik). neviem, ci volat doktorke..ma ju cca 1 krat za den. dakujem

mia.
28. feb 2010

ahojte!
Dnes sme si ráno privstali, že pozrieme hokej, no po tej prehre malý radšej "zalomil..." 😀
krpuch, ja ponukam 2x a niekedy aj 3x ten isty prsník a je to v pohode, pretože ten druhý sa mi až tak strašne nenalieva, možno je to tým , že Matúško papá často, tak sa hrče nestíhajú urobiť... a skutočne mám pocit, že je to lepšie odkedy to takto praktizujem... inak, ten espumisan sa mi nezdal , tak sme prešli opäť na sab simplex, malý je po ňom pokojnejší, už sa nám viackrát stalo, že po ňom hneď zaspal. Dávam ho tak navečer 2-3x po 15 kvapiek...čo sa týka hnačie -"praženičku mával sjkoro v každej plienke a až tento týždeň sa to unormálnilo, kakal tak raz za deň a včera dokonca vôbec... ale riedka stolica je u bábätiek ok.

mia.
28. feb 2010

sorry za preklepy 😒

lopezka
28. feb 2010

dobre ranko,
tak ja uz som hore od 7,15 😀 .....Timi sa zobudila, bola straaaaaaaaaaaaasne hladna uz po necelych 2 hodinach 😠 a teraz opat spinka 😅 .....rezim uz mame skoro uplne rovnaky, ako hodinky ....aj ked niekedy na male odchylky 😀 ako dnes ........inak papa vacsinou o 3., 6., 9., 12., 15. 18. hodke ....a to posledne si uz da trosku skor, okolo 20.-20,30 hod. akoby vedela, ze uz ma davno spat 😀 ......no a potom prespi krasne az do tej 2,30-3.hod. ako hovorim, ci pisem.....byvaju aj odchylky, co je samozrejme 😉 ale inak je takato "naprogramovana" 😀 😀 ....a to som sa ani nejak nesnazila ju takto "vycvicit" ......sama prisla na to, aky potrebuje rezim a ja sa len prisposobujem 😀 😅

pozerala som ten link so stolicou .....a moja Timi ma presne taku istu stolicu, ako maju dojcene deti 😀 😅

janka1
28. feb 2010

dobre ranecko 😉 tak mi vstavame teraz po hokeji aj ked som dost smutna ako to zbabrali 😢 skoda

zienky nedame nejake celoslovenske stretko niekedy v MAJI 😵

gucz
28. feb 2010

ahojte babulky
tak sa pridávam aj ja, tiež som to skúsila a zdá sa mi, že je to s kojením lepšie, včera aj v noci som dávala vždy 2x z toho istého prsníka. Hrče sa mi síce spravili, ale nič strašné, malý mi to potom v pohode vytiahol pri kojení. Akurát teraz o deviatej sa aj trošku jedoval, lebo mu to mliečko už samé nestrieka do pusiny ale musí ťahať 🙂 . A je aj pokojnejší, aj teraz čumákuje v postieľke. Prdká od pol noci , pred chvíľou sa tak pokadil, že mal až bodynko od kaky. No a včera sme boli u svokrovcov a Espumisan som zabudla doma, takže si prdká sám od seba 😉 , tak sa vytešujem, dúfam, že nie predčasne.

meggieya
28. feb 2010

cafte... baby ste tu niektora z Petrzalky? chyba mi tu spriaznena dusa na kocikovanie a navstevovanie... ak by ste tu boli niektora, tak sa ozvite.... urcite... 😎

alikaa
28. feb 2010

Ahojte, akurat davame s mm dokopy papierovacky a nevieme co treba na pridavok na dieta, co je tusim okolo 16 eur momentalne. Co a kam treba odovzdat? Vraj je na to narok odo dna narodenia dietata.

krpuch
28. feb 2010

pridavok na dieta je 21 eur aj par centov.odovzdava sa to na upsvar, tam vam davaju aj tlacivo na vypisanie, treba obciansky, rodny list prefoteny.

olienka12
28. feb 2010

alikaa to co povedala krpuch a este niekde vyzaduju kopiu karticky z banky s cislom uctu

minitrouble
28. feb 2010

ahojte 🙂
baby tie co mate problem s kolikami a bolestami bruska odporucam kvapky: Infacol ....perfektne nam zabrali 😵 😵

alikaa
1. mar 2010

a ked to budeme vybavovat az teraz, daju nam tie pridavky aj spatne? za predosle 2 mesiace?

krpuch
1. mar 2010

daju aj spätne...mas na ne narok, na kopiu karticky som zabudla..lebo ja som si dala peniaze posielat v hotovosti. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre