Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

mia.
31. mar 2010

gucz, dik, aj ja už sa teším na kapustičku....
zaza, väčšinou býva zatvorené na vľkonočnú nedeľu a pondelok, aspoň minulý rok to tak bolo...

mia.
31. mar 2010

lopezka, pohodička 🙂 ani ja som nebola kojená, určite si nemyslím , že mám kvôli tomu zlú mamu.... 🙂 všetky vieme, že
vzťah matka - dieťa je o niečom viac, ...natoľko inteligentné hádam sme, no nie?

maryanna
31. mar 2010

no ..ako vas citam..akurat som dojedla kapustovu polievku.....a rozmyslam xo pojdem robit lebo maly od pol 9 spi a este asi aj bude.....ma trosku teplotu po tom vcerajsom ockovani.....uvidime ako dlho bude trvat:(

gucz
31. mar 2010

zazalienka ja s obchodmi poradiť neviem, ale si budú otvorené aspoň doobeda myslím (neviem na isto)

lopezka
31. mar 2010

no uz som tu zas, len som musela uspat to moje trdielko 😀 .....niekedy zaspinka sama v postielke, inokedy vylucne na rukach sa chce tulit a pocuvat basnicky 😅 ....teraz to bol ten druhy pripad 😀 ....ale stihla som len prvu z osmych a uz bola tuha 😀 😀 😀 ........cez den chvalabohu spinka po kazdom papani ....raz kratsie, raz dlhsie, ale po kazdom 😉 inak by bola hrozne mrzuta 😒 ........ked sme vonku, tak prespi aj 3 hodinky ........no a v noci je to stale rovnake.....najskor spinka takych 5-6 hodin a potom uz len kazde 3 hodky 😉 ....po papani zaspi skoro okamzite 😉 .....tiez je vyskerena od ucha k uchu a chcela by vykecavat ....ale len co ju zaviazem do perinky, odkvecne a spinka dalej 😀

lopezka
31. mar 2010

mia, samozrejme mne je to jasne 😉 dakujem za pochopenie 😅 ja len neviem pchopit, ze to nechapu vsetky ostatne 😀 😀
fakt si nemyslim, ze kedze nekojim, mam nejaky slabsi vztah, ci slabsie puto k mojej malej 🙂 mozno prave naopak 😅

mia.
31. mar 2010

pár slov o správnej mame z úst laktačnej poradkyne:
Takže ktorá je tá „správna matka“?
Ja ako laktačná poradkyňa nikdy nebudem matku, ktorá má isté pochybnosti o tom, či dojčiť alebo nedojčiť či je vzorom alebo ním nie je alebo či dokonca existuje nejaký ideál alebo neexistuje presviedčať, že toto je to pravé orechové pre vaše dieťa. Matka to jednoducho musí chcieť a mať k tomu určité predpoklady. Niekedy k nám príde matka a vidím na nej, že je na pochybách zhruba jej poviem že aké sú pozitíva v tom a negatíva v tom, niekedy aj napriek tomu odchádza rozhodnutá, že nebude dojčiť. Aj tak si myslím, že je správne, že tá matka sa sama rozhodla. Každá matka má právo a povinnosť tým najlepším spôsobom, vedomím a svedomím starať sa o svoje dieťatko najlepšie ako vie. Či už je to tak alebo onak, ide o spokojnú mamičku a jej spokojné dieťatko.

aurra
31. mar 2010

ja tiez nekojim len odsavam, tak mala vlastne je na mm, len krmena s flasky, odkedy takto papka, mam krasne spokojne, usmiate babetko, ked som sa snazila kojit normalne bolo to velke trapenie, nemala som na zaciatku mlieko, mala vobec nepriberala, stale bola nervozna, hladna, vzdy od unavy zaspala. Dufam, ze nam aspon takyto sposob kojenia ostane co najdlhsie, dufam, ze niesom tiez taka zla matka, ked dieta krmim takymto sposobom, ako to tu niekto popisoval
lopezka, moja spinka presne takisto ako tvoja, v takych intervaloch. aj ja ked ju zabalim do perinky hned zaspi, ked ma volne rucky tak nevie zaspat.

mia.
31. mar 2010

lopezka, k tým očkám, my sme mali tiež problémy so slznými cestami, kvapky pomohli len na zápal - už mu potom nehnisalo, len slzilo .. na to už žiadne kvapky ani maste nezaberali, len sondáž, Matúškovi pomohla, hneď na 2. deň bolo dobre . Už je to mesiac a neslzíme doteraz... 😉

lopezka
31. mar 2010

aurra, no presne....ked ma volne ruky, tak sa sama tak umlati, ze az 😀 vkuse s nimi sibrinkuje a sama seba sa zlakne .....fakt neviem, ako ju budem odvykat od perinky .......cez den spi bez nej a mozno preto spinka tak kratko .....ale na noc ju stale uvazujem a spi nadherne 😉

mia, fuha.....ako citam len tak v rychlosti na nete, tak je to preplachnutie slznych kanalikov.....to je neco ine ako prepichovanie? ☹ jejdanenky, dufam ze to nebude treba ☹ ....o tyzden mame kontrolu......tak uvidime, ale myslim, ze nieco bude treba 😖 chudatko moje male ......taka je krasna 😀 😀 ( pre mna samozrejme najkrajsia na svete 😀 😀 😀 ) ....a tie ocka stale take karpave ☹ ☹ .....stale jej to musim umyvat, alebo utierat 😖

aurra
31. mar 2010

ja ju balim do perinky aj cez den, inak by nepospala, tiez som zvedava, ako sa bude oducat od perinky, snad to bude lepsie, ked si zacne uvedomovat a koordinovat si rucicky, len kedy to asi bude

lopezka
31. mar 2010

baby, ak mozem poprosit ......ak ste nahodou bola niektora davat fotit svoje babenko "umeleckym" fotografom......mozete mi hodit do IP typ, pripadne plus kontakt a cenu ? 😉 diky moc 😉
uvazujem o takomto foteni a neviem sa rozhodnut 😅

mia.
31. mar 2010

lopezka, pomôže to, viem o čom hovorím..
malému to zabralo na prvýkrát a je pokoj..
horšie to bolo so s Terezkou, keď bola maličká , stále jej slzili očká, v 4. mesiacoch sme išli za samotným primárom očného oddelenia , bolo to vybavené po známosti.. nech sa jej na to pozrie.. ten spravil sondáž, no tam to ale nepomohlo... opakovane nás na ňu objednával.. nepreháňam, keď poviem , že to bolo viac ako 10krát.. Zrejme mu nedovolila primárska česť priznať, že to nepomáha...S plačom som ho prosila, nech to už skúsi inak, pretože jej to robil bez umrtvenia, za asistencie môjho manžela, ktorý jej musel držať ručičky zabalené v plienke, aby sa netrepala... ja som jej plač počula vonku na chodbe.. no hrôza!
Až keď mala rok objednal nás do Blavy na Kramáre k samotnému prednostovi očnej kliniky... Ten bol zhrozený, keď sa dozvedel koľkokrát jej to robili, vraj sa to robí najviac 3x, lebo potom sa poškodzujú tie cesty ešte viac.. Tak jej to spriechodnili až tam pod celkovou anestézou vraj mala tie kanaliky riadne zjazvené... Odvtedy je to už 4,5 roka je to ok, žiadne následky... chvalabohu, po tom všetkom...
Matúškovi sondáž robili na detskom očnom, a je vidieť , že vedia , čo robia.. už má pekný kukuč ...

ives77
31. mar 2010

nič v zlom Marushka ale napr.umna to ked to nejde tak to nejde znamenalo to že ked sa mi raz tam to mlieko nechcelo vytvárať tak sa ty môžeš s prepáčením aj posrať tak sa ti tam to mlieko nevytvorí aj keby si robila možné aj nemožné,unás napr.dlhšie ako 2 mesiace nekojila s rodiny ani jedna žena a vraj čim častejšie dieta prikladáš k prsníku tým viac sa ti bude mlieka robiť ano tým ktoré ho tam máte ale tie čo nemáme ponom ani chýru ani slichu môžme mať to dieťa na prsníku celý den a to mlieko sa nám tam tak či tak nevytvorý a ubližovala by som tým len malému tým klamom že je síce na prsníku ale čo s toho ked mu s toho nejde to ako keby som mu držala pri ústach flašku ale prázdu s toho by sa tiež nenajedol a bol by len zbytočne nervozny nemyslíte?vy čo kojíte budte radi a nemyslite si že aj mi by sme radšej nekojili? ale budte také dobré a neodcudzujte nás čo nekojíme ved ani prenás to nieje jednoduché a stýmito vymúdrenými rečami nám mlieko nanavrátite 😒 a čo sa týka prikrmovania zase s tou klobásou neprehánaj ja som len napísala že som mu skrz tých hnačiek dávala mix.mrkvičku ktorá sa môže už od 3.mesiacou čo mi nepovedala len moja dr.ale je to aj v literatúre kt.si mala aj v prenatal boxe a iste že by som mu jabl.výž.nedala keby ešte hnačkoval čo som už písala že už nehnačkuje a určite mu nedávam celú vyživu dostane štvrťku s výživy a to mu fakt neuškodí niektoré sa správate ako keby ste mali deti s porcelánu a myslím si že netreba nikoho odcudzovať hned zato čo robí asi každá matka vie čo môže a čo nie ja som už jedno dieťa vychovala a dobre má 7rokov a neni mu ani čerta takže asi viem čo robím....

maryanna
31. mar 2010

ahojte, no mojmu malemu tiezrobili vyplach slzneho kanalika....a tiez som ho musela drzat za rucky asby sa nemykal....ale nastastie som sa nepozerala....avsak vraj ich to neboli len je to neprijemne tak preto placu.....odvtedy mame ocko krasne ciste...lebo predtym sme brali maste a kvapky antibioticke a nic nepomohlo az jedine to....tiez na detskom ocnom....

maryanna
31. mar 2010

ives ale to ze mas sedemrocne dieta takto odchovane a je zdrave anic mu nieje to este nic neznamena...mlady organizmus si vie poradit so vsetkym..nasledky sa prejavia az v dospelosti...co ty zatial posudit nevies ako to bude potom....ale kazdy podla svojho robi..podla mna je prikrm v mesiacoch naozaj skoro...aj ked len mrkva alebo co....lebo nejde o vahu dietata ale o to ze organy sa postupne vyvijaju a az po stvrtom mesiaci su od U natolko silne ze moze sa zacat s prikrmami......a nezalezi od toho ze dieta malo v troch mesiacoh tolko ako niekto v piatich..

ives77
31. mar 2010

ozaj zazalienka aspon tebe vrelá vdka a mylsím že nielen zamna ale napr.aj za olienku kt.to tiež trápi viem lbo sme si otom písali ale darmo jee to tak ako to je a nenarobíme stým nič len škoda že to takto nechápu aj ostatné 😢 keby tak vedeli kolko sme sa mi koli tomi narevali že aj ja som ani prvého a ano tohto nedokázala kojiť dlhšie ako 6t dávala som to za vinu sebe ale dr.ma velmi rýchlo vyviedol z omylu a som rada lebo by som sa určite trápila až do teraz.A najhlavnejšie je že je spokojné moje dieťa čo vidím že je...a nič iné ma nezaujíma....

ives77
31. mar 2010

tvoj názor maryanna 😉

ives77
31. mar 2010

a ozaj ja mám 33 a som tu bez akých kolvek problémou a tiež odchovaná už od troch mesiacou na všetkom možnom a ver mi že niesom jediná ale vravím je to každého osobná vec vy si robte ako si chcete a ja to budem robiť tiež myslím si že tých pár lyžičiek mrkvičky čo dostane raz zaden mu fakt nič nespravý.... 🙂

dzobko
31. mar 2010

Ives77, prepac, ale neda sa mi neopytat: si slovenskej narodnosti, alebo cudzinka zijuca na Slovensku?

mia.
31. mar 2010

dzobko, dobrá otázka 😉

dzobko
31. mar 2010

Mia: Ď. 😀

antoniab
31. mar 2010

dadulka dik za info prave ze chcem letiet ryanairom tak neviem
od kedy sa davaju deti do sportiaka lebo trepat sa z vanickou bude riadna blbost 😝

no ripanie vam ide baby fakt 🙄
ja by som z prikrmom v 3mesiaci nezacala prave ze uvazujem ze zacnem neskor ale mi sme zas iny pripad ako ives kedze sme sa narodili mali tak ako 3mesacni mame vahu 2mesacniych babatiek 🙂

presovcanky a kosicanky nedate po velkej noci stretko 😉

evca35
31. mar 2010

aurra - ja som takto moju dcéru kŕmila od narodenia a vydržalo mi mliečko necelé dva mesiace, keďže po mesiaci začala piť 150 - 170 ml. na jedno kŕmenie a už som nestíhala vytvárať nové mliečko. Tak ti držím palce, nech ti to vydrží čo najdlhšie.

Môj bez perinky nezaspí ani cez deň. Aj keď cez deň spí len pol hodinu cez obed, inak len pri prsníku zaspí a keď ho preložím do postieľky, tak sa zobudí.

Inak je tu viac báb, ktoré neovládajú písaný slovenský jazyk ☹ škoda.

zazalienka
31. mar 2010

k tej slovenčine.. mňa až nadvihuje, keď čítam tie gramatické chyby.. ja si vždy po sebe prečítam čo napíšem, aby to malo hlavu aj pätu a neudierali do očí y a i tam kde nemajú byť..
beriem že niekto žije v zahraničí, je normálne že časom si osvojí reč inej krajiny a slovenčina ustupuje do pozadia, je vzácne vtedy komunikovať slovenčinou aj keď s malými chybičkami.. to je iné..
ale všeobecne, nielen tu, aj hocikde na iných fórach či zoznamkách je slovenčina kvalitným problémom.. nuž, každý máme minimálne základnú školu a potom sa prejaví kto to flákal a kto nie 😎
chvalabohu viac je tu tých, čo to neodflákli 😅
soory koho som sa dotkla.. iba môj názor..

marushka
31. mar 2010

ahojte babulky,
znova mi nedá - takže : ja tiež ďakujem tým, ktoré pochopili moju otázku ohľadom dojčenia aj fakt, že som len chcela jednoduchú odpoveď a to bez toho, žeby som si vôbec dovolila kohokoľvek posudzovať a odsudzovať v tomto smere, takže maminy typu lopez či olienka - budem rada ak aj vy pochopíte... 😉 😉 😉

a čo sa týka príkrmov - konkrétne ives, keďže na tvoj príspevok som reagovala: zdieľam názor s bel : osvetu tu nemá význam robiť 😉 😉 😉

marushka
31. mar 2010

ta a týmto pádom otáčam list a :

prajeme všetkým pekný dník, sme po poradni, Hany váži 6700 g, je zlatko, akurát chúďatko stále očkovanie proti TBC nezahojené ☹ ☹ ☹ chcela som ju už dať zaočkovať aj proti tým roťáčikom a stále nemôžeme...

boli sme aj trošku po nákupoch, vyskúšala som ten peknučký kojací kútik v Brandone 😉 😉 😉 ale inak tam moc nenakupujeme, dosť vysoké ceny... mám odtiaľ len tašku na kočík a dnes som si neodpustila jednu Anitu podprdu 😉 😉 a druhú Carriwel som kúpila ešte v PK, tak sa teším...

A Bel, radi sme na vás narazili 😉 😉 😉

aneska
31. mar 2010

Mia, ja tomu moc neverím že človek je taký aké má meno. Každopádne ale verím a prajem to aj tvojmu Matúškovi, že to raz budú perfektní muži. Inak, pozerala som tvoje fotky a myslím že sa nám nepáči len rovnaké meno, ale aj odtieň zelenej. 😉

mia.
31. mar 2010

anes, 🙂 ...veď som to aj napísala pre pobavenie a oďľahčenie atmosféry... budú to správni chlapi... 😉 idem mrknúť tvoje fotky..
Všetkým prajem pekný podvečer a zakopte tú "vojnovú sekeru" 😵

antoniab
31. mar 2010

sa ospravedlnujem ze niekoho drazdi moja slovencina ale icka mi nikdy nesli a to som skolu neflakala 🙄
rypat a my malo byt z y-lonom citam po sebe a viem ze tam boli chyby len sa mi nechce zakazdym pisat tu som urobila chybu prepacte no ale asi to niektory vyzadujete taka sa neskonale ospravedlnujem 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre