Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

genialna
18. jan 2010

zucana, urcite spoznas kedy to uz "prichadza" a treba isto do porodnice.
A ani ta plodovka ked odteka postupne, tak sa to neda prehliadnut.. 😉

bebel
18. jan 2010

Ketkous, gratulujem, tak vaša Biba našu predbehla.... 😲 😀
Super pôrod. 🙂
Ja idem vo štvrtok na kontrolu a zoznamku s náhradným dokim 😝

Zuc, Bayleisa 😉 Frey Wille je krásna imidžovka.

Wero vitaj doma. 🙂

Minix..ja si beriem 3 dudle. MAM, AVENT a NUK. Snáď sa na niektorý z nich krpatá chytí.

nedockava4
18. jan 2010

hm, frey wille...parada...zeby som to aj ja navrhla svojmu? 🙂
...co sa tyka cumlikov, tak ja beriem 2...nuk a tommee tippee

mia.
18. jan 2010

ahojte kočky, hlásim po poradni..

tak žiadna zmena-krčok vzadu stále uzatvorený... dosť ma to prekvapilo.. pri Terezke som bola otvorená na prst už 2 týždne pred pôrodom.. a to som dnes ráno povysávala - chcela som drobca rochu rozhýbať, nepomohlo 😒 ... aj tak mám do termínu ešte 6 dní, budem teda fyzickú aktivitu vyvíjať častejšie ako doteraz... predchvíľou sme sa s malou vrátili z vonku - ten kyslík a pohyb mimo domu mi robí fakt dobre, keďže kvôli tej mojej chudokrvnosti sa doma viac nachádzam v polohe horizontálnej ako vertikálnej...

bábetká máte nádherné, pozrela som fotky...

S tým darčekom za pôrod - plne súhlasím s Adros a Gucz, čítate mi myšlienky, ten malý batôžtek, túžobne očakávaný, je pre mňa najkrajším darom... veď v súčasnej dobe je vôbec otehotnieť a donosiť zdravé bábo taký malý zázrak.. keď som prišla domov z pôrodnice s našou Tejou, našla som doma krásne vyupratovaný bytík s kyticou ruží a na stole a myšlienkami, kt. dal na papier - čo ma vtedy naozaj neskutočne dojalo...

bebel, ty ma asi predbehneš...
v TN sa platí za manžela pri pôrode tuším 20€...

držte sa - zostávajúce tehulky... maminy, veľa trpezlivosti a energie s drobčiatkami!!!!

baileysa
18. jan 2010

krpuch, tak držím palce, nech zaberie...)))

bebel, ako to máš vymyslené s cestou do tm na pôrod? pojdes, až keď to začne? ja mám trochu strach či stihnem dôjsť do stiavnice... ak budem ešte budú týždeň pokope, tak možno dva dni pred termínom by som tam šla...

ketkous, fakt ukazkovy pôrod, mohli by ste byt ako instruktazne video...))) gratulujem

ja si neviem predstaviť, že by muž nebol so mnou pri pôrode, ale je to určite individuálne...

cumlik sa mi gretka nechytila, napinalo ju na vracanie z neho, aj som sa celkom tešila, že jej v noci nemá čo vypadavat z pusy, ale nakoniec som bola rada, že ho vzala na milost, hlavne kvôli zaspavaniu a ukludnovaniu... mame doteraz ale iba na spanie... a pre mimco mám tiež niekoľko druhov nachystanych...

zucana
18. jan 2010

mia ale pre mna je tiez najkrajsi darcek babatko ...ani nevies kolko prave ja som po nom tuzila a po tom zlom zazitku co mam...ale darcek je iniciativa od manzela za bolestne...nie ze by som to potrebovala...ale je to pekna spomienka ze muzik vidi ako zena pri porode si vytrpi a chce jej dat nieco ako spomienku na tu bolest 😀

nedockava4
18. jan 2010

mia...hm, skoda, ze nie kazdy chlap dokaze dat svoje myslienky na papier a kupit kvety...ale je pravdou, ze ja kvety nemam rada, tak mna by asi len tie "myslienky na papieri" potesili 🙂
no, nechame sa prekvapit...mne postaci, ked bude manzel pri mne a da mi najavo svoje city a najstastnejsia budem, ked uvidim malu v jeho naruci...tesim sa na to...

zucana
18. jan 2010

aj mne moj pise myslienky 🙂 napr. na vianoce k narodeninam a niekedy len tak 😅
a strasne ma prekvapilo naposledy...mi kupil kvety v den ked som sa pred 3 rokmi prestahovala za nim do talianska...tak to som si ani ja nepamatala...

mia.
18. jan 2010

...fakt je ten, že každú ženu poteší, keď jej chlap ocení a poďakuje sa za to , čo si vytrpela.. myslím, že na tej forme poďakovania až tak nezáleží, veď každý si pozná tú svoju polovičku a vie , čo by ju potešilo... a nedockava - tiež som rada , že ten môj mi bude neoceniteľnou oporou pri pôrode aj 2.x...vedieť, že tam nie som sama a sme na to spolu aj vo finále... poteší... 😉

nedockava4
18. jan 2010

hm, baby, kazda mame toho svojho najlepsieho....a preto sme stastne, no nie?

zucana
18. jan 2010

jasne...ten moj je viac vystresovany ako ja 😀

mia.
18. jan 2010

... na tom mojom to nie je vidieť, ale prežíva to tiež... stačí mu, keď budem stresovať ja.. 😉

nedockava4
18. jan 2010

...MM kazdy vecer zaspava s uchom na brusku a popri tom rozprava s malinkou...je to uzasne...
Ale vcera sme mali navstevu, tehotnu sesternicu (v 4. mesiaci), kt. manzel nechce ist k porodu, tak moj bol taky hrdina, ze on tam ide...ved chce ako prvy vidiet vysledok svojej prace 🙂

loss
18. jan 2010

ahojte

takze mala sa narodila cisarskym vo stvrtok o 4h rano vazi 4270G a meria 52cm som stastna ze to mam za sebou,vam ostatnym zelam nech je to rychle a hlavne nech uz je to za vami 😵

minix
18. jan 2010

olienka, a maly v nemocnici nereval? Ja sa bojim toho, ze tam budem mat krikluna ako hrom a pobudi cele oddelenie 🙂)))

frey wille - suhlas, paci sa mi, ale nejak som sa s nim nestotoznila. 🙂 asi mam iny vkus.

bebel, predsa riesis nahradneho doktora?:P

bebel
18. jan 2010

Minix neboj sa 🙂 , ty čakáš sladké milé spavé dievčatko...........nie precitlivelého uvrešťanca.
Chlapi sú padavky od malička 😅 . Pri každej boliestke, hneď umierajú. 😎

danteska
18. jan 2010

Ahojte,gratulujem k novym babätkam,maminkam prajem skore zotavenie,cakatelkam rychle co najmenej bolestne porody.my sme uz tiez na svete, Sebastian sa narodil 11.1. 10:20hod, 3700g a 52 cm..nakoniec to bolo urgentnou sekciou pretoze sa maly zacal dusit,ale uz 4 den po som bola v pohode takze nelutujem.stalo to za to.mlieko vobec nemam,takze sme na umelom.tiez som skusila vsetky babske rady ale nic nepomaha..

minix
18. jan 2010

Bodaj by došlo na tvoje slová. 🙂 potom ťa skonfrontujem s realitou, bebel. 🙂))))

olienka12
18. jan 2010

minix vobec nereval,naucil sa az doma 🙂))) aj to len ked je hladny 😉

dadulka2000
18. jan 2010

ahojte
dnes uz mame tyzden,... wow ale to leti. prisla nas odvazit midwife a aj krv malej brala z paty. tak za tyzden mame stratu 180g (tj 3190g teraz z povodnej 3370g) na vahe - vraj je normalne az 15% z originalnej hmotnosti v prvy tyzden stratit. inak pamame vyborne a aj spime. takze sa kocky nebojte,.... su aj dobre babatka 😀
a co sa tyka mena, tak to bude asi AMELIA - skratene Millie 😉 a budeme mat doma Ellie a Millie 😀 😀

bebel
18. jan 2010

Dadul 🙂 krásne meno ste vybrali.

katka22r
19. jan 2010

ahojte kocky....krpuch uz ci este nic?

ja si dnes dem uzivat dnik s bruskom a vecer aj s mm a poslednu noc na svojej posteli samozrejme s bruskom 😉 ak sa nevypyta do rana a zajtra uz na 11 na prijem...snad vyvolavacka rychlo zaberie a malu budem drzat coskoro v naruci...kocky cakatelky vsetkym ktore to caka uz coskoro drzim prsteky

kolienko
19. jan 2010

ahojte...Katka tak potom daj vediet....drzím palčeky a nech všetko prebieha rýchlo a bezbolestne...

ja idem do poradne, tak som zvedava, či sa niečo pohlo od min. týždna....pa

katka22r
19. jan 2010

kolienko dakujem pekne snad sa to rozbehne rychlo

luci21
19. jan 2010

Ahojte baby, často som sem síce nechodila ale ohlásim sa vám. 12.1. mi vyvolali porod a o 16:20 sa mi narodila Tamarka smieerami 3160g a 50 cm. od soboty sme doma, staršia dcérka si ťažšie zvyká ale hádam sa to utrasie. Mala som normálny porod, všetkým ktoré to ešte len čaká prajem vela šťastíčka aby ste mali svoje srdiečka čím skor pri sebe 😵

antoniab
19. jan 2010

luci blahozelam k malej princezne a prajem vela vela zdravicka a mliecka 😉

olienka12
19. jan 2010

katka podla toho co som mala moznost vidiet v monobloku vyvolavacku v stredu nedostanes podla mna. Ked ta prijmu,tak ta este nechaju ci sa to same nerozbehne... jedine,ze by si mala lekara vybaveneho

katka22r
19. jan 2010

uvidime co sa bude diat ale tak mi povedala dr.ktora ma bude prijmat a k tomu vybavenemu dr.som sa uz vyjadrovala nebudem platit niekomu kto ma odrodi a ani neviem ako to dopadne kedze nepoznam nasich lekarov....ved niekto ma odrodi

luci bahozelam

nedockava4
19. jan 2010

ahojte...
Tak co?...este nam nikto neporodil?...hm, to cakanie...fuuu...snazim sa robit vsetko mozne, len nie cakat, ale nejde to...stale myslim na to, ze uz by som chcela mat malinku pri sebe...ale to bude asi tym, ze vsetky tu pisete o svojich drobcoch a uz to prichadza aj na mna...

gucz
19. jan 2010

ahojte kočky,
zazalienka držím na zajtra palčeky ak čítaš 🙂

ja som dnes vyumývala a nachystala postieľku, už by malinký aj mohol vyliezť 😀 .

luci blahoželám k dcérenke 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre