Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

minix
5. máj 2010

zaza, takisto si myslim, ze ich to plavanie pomaly rozhybe viac ako keby nechodili..je to financne celkom narocne, 110E na mesiac (8 lekcii), ale zasa na tomto by som nesetrila...dame este jeden kurz a potom to budeme robit doma. 🙂

olienka12
5. máj 2010

ahojte adros nasa dr. skusa reakcie dava na brusko,berie na ruky, overuje co vie tiez ked bol lenivy u nej past konicky,tak sa vypytovala.
baby nestresujte deticky pojdu pomaly ale isto dopredu na dankovi vidim,ze co nedokaze jeden den na druhy ako zazrakom dokaze. na bok sa prevaluje,takmer na brucho,len hlavicka mu ostava bokom nevie este ten pohyb hore a vytiahnut rucku 😀 ked je na brusku,tak sa ako keby plazi do predu par cm za hrackou,ked sa mu nedari smyka sa mu,tak sa zlosti a taha vsetko pod seba aby dosiahol co chce 🙂) no a v postielke robi hodinky najnovsie zistil,ze nozicky sa daju vykladat hore,tak si ich vylozi na postielku na druhej strane stiahne hniezdo na hlavu a rozprava sa s nim 🙂)) vtedy z neho curam 🙂)
mal obdobie kedy v jednom kuse krical,teraz ho troska preslo uz krici len ked sa s nim niekto rozprava,ale nudu zahana plutim 🙂) pluje a pluje a robi bublinky 🙂

olienka12
5. máj 2010

ozaj a ked mu dam rucky,tak sa pritiahne do sedu uplne a drzi sa vtedy hadze naramne dolezity kukuc 😀 😀

antoniab
5. máj 2010

oli aj moja a tvari sa pritom tak vazne 😀 😀

gucz
5. máj 2010

Zuzka je to krásne 🙂. Ozaj a Denisa myslím že bude chodiť na plávanie s Tomáškom, už to majú aj zasplatené, len neviem kedy im presne začína ten kurz.

malá nieje očkovaná proti rotavírusom, vraj je teraz veľmi rozšírená brušná chrípka (viróza). No včera jedla na raňajky škvarelinu (praženicu) z jedného vajíčka, ale bolo to dobre uvarené, tak lekárka vravela, že jej to nemuselo sadnúť na žalúdok, tak ja neviem..... 😕

dana333
5. máj 2010

baby určite sa netreba obávať že budú mať naše detičky nejaký problém. To čo nám naša malá dokazuje posledné dni ma presvedčilo, že všetko raz príde. Donedávna len ležala, alebo chcela sedieť, ale sama sa hýbať ani za čo. -no posledné dni z nej nemôžem spustiť na pulte oči ani na sekundu, lebo sa pretáča z jednej strany na druhú, rotuje, nohy si dá až za hlavu. Každým dňom čakám, že sa pretočí na bruško, už jej chýbajú len mm, nevie kam s rúčkou, ktorá jej pri tom zavadzia. A dokonca keď je na brušku prišla na to, že keď bude dvíhať zadok tak sa posunie dopredu a tak sa pomaly plazí dopredu. Je to neskutočné aké pokroky to sú behom pár dní, takže nezúfajte, lebo zachvíľu nám budú loziť a my budeme chcieť aby ležali a boli stále na tom istom mieste 😉 😉 😀 😀

olienka12
5. máj 2010

minix,nas danko ten red castle neznasa tak ho predavam,v satke sa nosi rad a zaspinka v nej bez problemov 😀
ale ako pozeram inzeraty viac z nas predava nosice 🙂)) kamoska ma liliputy,tak sa chystam vyskusat a ked nam sadne,tak kupim ten, v satke o chvilku budeme tazky mame elasticku

zazalienka
5. máj 2010

Reni toto mala aj švagrova dcéra zasa.. oni furt maródia.. malá prevracala celé noci, už ju nemali kam uložiť lebo všetky návlečky a prádlo boli poprané.. je to nejaká viróza hnačková.. do toho mala ešte kašeľ, tak zakašľala a už to išlo..

zazalienka
5. máj 2010

dana ja to tiež hovorím.. aj nám ľúto bude keď ich budeme naháňať po izbe ako sa budú gúľať.. a vtedy si budeme želať aby ešte chvíľu len ležali.. ja sa hrozím čo na to moje kríže keď malý bude začínať chodiť..

olienka12
5. máj 2010

zaza kupis si na neho popruhy 🙂 voditko, ja som celkom za uvidime 😀

zazalienka
5. máj 2010

xixi synovec keď začínal chodiť, tak mal popod pazuchy šál, lebo brat je tiež výška so skoliózou, aby sa nehrbil.. a krpcovi sa to páčilo..

luci21
5. máj 2010

Ďakujem ešte raz baby za názory 😉 nechám to už teraz tak počkám za mesiac čo povie na kontrole ale budem ju dávať viac na to bruško nech trénuje. 🙂

mie: ja som liliputi kupovala na ich stránke konkrétne tento tu: http://www.liliputi.sk/index.php?page=shop.prod...

Ked som to išla objednať veľa som o tom čítala tak manduca je to isté len cenovo drahšia a dá sa nejako veľkostne nastaviť, Patapum ten som nechcela lebo sú 2 veľkosti a ked by to vyrástla čo s tým potom obednať ďalší to nie. A paapum mi kamoška vravela že sa nedá nosiť na boku. Tak mne aj cenovo ten liliputi vyhovoval ale budeme v tom trénovať lebo takto je to o ničom ked musím Tami pestovať na ruke tak staršej dvojročnej sa nemožem vtedy tak venovať tak dúfam že si tam zvykne.

liwka: Ja som z Veľkého Kýru takže sme ozaj blízko 😉
liw

gucz
5. máj 2010

Zuzka neboj, keď bude začínať chodiť, tak sa to naučí aj sám 🙂 . Nieje dobré vodiť deti za ruky, nurológovia aj rehabilitačné to neodporúčajú, tak isto ako sa ani dieťa nemá posadzovať, kým si samo nesadne. My sme Lauru nevodili za ruky, najprv sa začala stavať pri nábytku, potom okolo neho začala chodiť a potom sa pustila sama. Až keĎ vedela chodiť okolo nábytku, tak sme šli spolu za jednu ruku, inak vôbec. Takže ani moje kríže netrpeli 🙂

gucz
5. máj 2010

bože zasa že nurológovia malo byť neurológovia samozrejme

dana333
5. máj 2010

zaza ja už mám na to chodenie kôli krížom uloženú túto stránku. Som rada, že už také niečo existuje
http://www.mimiaukcie.sk/aukce.php?id=1794524

antoniab
5. máj 2010

ja chcem voditko ked bude mala chodit sice som nato pocula vela aj negativnych nazorov ale su aj take decentne z rupsakom a nebudem mat obavy ze mi dieta vbehne pod auto 😉

dani presne ked bude v pohybe budme chciet aby cusali na mieste ale to je zivot vzdy chceme vsetko naopak 😀 😀

olienka12
5. máj 2010

dana presne toto som myslela 🙂))

zazalienka
5. máj 2010

😀 dobrá vecička🙂

noo idem trochu štrikovať, lebo ten sveter malému dokončím v strede leta🙂))) sa tu každý večer zabudnem , ale nedá mi to.. tak štrikujem s bookom na kolenách..

gucz
5. máj 2010

antoniab naša malá má taký ruksak, no použili sme ho len raz, keď sme boli v tej zoo. Original to predávajú v obchodoch, no ja som jej to ušila z ruksaku čo už mala, len som jej dopredu našila zapínanie 🙂 . No malinkému dieťatku by som to asi nedávala... neviem, možno zmením pri Miškovi názor 🙂

dana333
5. máj 2010

presne tak my sme sa pri Oliverovi nevedeli dočkať kedy začne chodiť, rozprávať a teraz od nás nepočuje nič iné len tu seď a buď ticho 😎 😎 Takže od Ninky to nebudeme požadovať tak skoro 😀 😀 😀

gucz
5. máj 2010

idem ešte povešať prádlo a hajať, prajem dobrú nocku 🙂

zazalienka
5. máj 2010

dobrúúúúú

dana333
5. máj 2010

už aj ja asi zaleziem pod perinu, nechala som dnes otvorenú vetračku na noc, tak dúfam, že nepomrzneme. Dobrú nôcku

andykca
5. máj 2010

Zuzi hehe...ja som si ta tiez nevsimla to moj Peto ma drga, ze tu blondinku nalavo pozname nieee? heheeeeeeeeeeeeeee....a ja ze kdeee? co ti sisi? xi..a potom ma napadlo, ze ty si blond z TT 😀 😀 😀..a sak si mala kricat ze chces popestovat - aj tak maly nechcel byt vo vajicku tak som ho mala na rukach cez pol tesca 😝

peknucke su tie nalepky na stenu...my mame velke afto nad postielkou 😀...tatino dal xi

luci21 mne sa tiez maly staval na nozky ked ho daval Dr do sedu a troska slabsie zdvihal aj hlavicku...tak mu nas Dr kazal vela cvicit polohu na brusku....stacil tyzden - davala som ho na brusko cca 3 krat denne a maly uzastne dviha hlavku a pekne si sada....

adros tak ja davam malemu uz len cajik harmancekovy (taky od 1.tyzdna zivota babatka): prevarim dojcensku vodu, necham vychladnut tak aby to bolo vlazne, zmiesam s cajikom a dam melemu.....ten cajik nam vydrzi aj pol dna takze potom ma taku izbovu teplotu - uz neprihrievam ani nic....

gucz tak teda nech sa vam malinka coskoro vrati.....chudatenko male....a to ze prso je dobrou motivaciou na pretocenie babatka je pravda - aj mne sa maly pretaca ked vidi-citi prso 😉

andykca
5. máj 2010

Zuzi my s Adrikou mame v plane ist plavat do TT tak mozeme chodit spolu hmm?

zazalienka
5. máj 2010

kedy plánujete začať? ja sa chcem rozprávať aj so švagrinou, musím ju zlomiť, tak sa podľa toho zariadim, budem ich musieť voziť zo Serede..

inak ja som najprv zbadala Peťa až potom Teba s kočíkom.. inak ja som niekedy taká, keď som zamyslená, tak nevnímam.. som bola hlavou doma, či malý neplače, či zaspinkal.. vždy keď idem sama tak len tak na letecky🙂

andykca
5. máj 2010

ach nesiel nam net...🙂

Zuzi neviem, ale ja by som co najskor (ja cakam len koli tomu, ze furt citam ze babatka beru az od 6mesiacov)...v TT beru od kedy babatka? a vies mi dat aj webku kam by ste vy sli plavat s krpcami?

noo vidis totok....a ja som bola zas unesena vecami pre drobca hehe 😀 😀 😀 takze tiez som si moc nikoho nevsimala xi

zazalienka
5. máj 2010

určite v Trnave
www.klubkvapka.sk je tam 8 lekcií po 30 min. čistého času za 93 €.. kukni na ich stránke..

andykca
5. máj 2010

oki pozriem to zajtra....🙂 tak sa dohodni so svagrinou - daj vediet a mozeme to potom zosuladit aj s Adrikou 😉 ...ja by som to brala tak najskor po prichode materskej tento mesiac 😝 😀

zazalienka
5. máj 2010

ono záleží aj na tom ako to bude voľné.. ja by som sa tam chcela ísť pozrieť, dá sa dohodnúť na nakuknutie..
veď zistím..

oki, idem sa aj ja uložiť, želám Vám všetkým krásne sny.. a dobrú noc..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre