Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

antoniab
8. júl 2009

ahoj vas si precitat je pomali uz aj nemozne 😀
budem reagovat co sa tyka vybavicky nejake oblecko uz mam od malinkych po rok a pol a zbytok kupim priebezne ine veci este neviem co kupim ale vylucila som odsavacku na mlieko postielku [tu budem mat este moju je v super stave ] no mozno jednu zavinovacku este uvidim ako s flasami a sterilizatorom pretoze zas mame nejake svadby v rodine a urcite nebudem odbehovat kilometre ku kojeniu tak aspon par flias do zasoby 😉
co sa tyka vysetreni tak som sa velmi nepytala naco vsetko mi beru krv nebudem sa stresovat proste ja si nepripustam ze by nieco mohlo byt zle pracujem manualne a v praci namna nik neberie ohladi tazke netazke proste pomoz si sam 🙄

na matersku sa chystam niekedy okolo 31tt to je v oktorbri ale je to aj tim ze v anglicku sa moze nastupit na matersku po 29 tt a myslim ze do 35tt je povolene lietanie tak tak nejak aby som to vsetko pekne stihala 😉

markee
8. júl 2009

ahojky,
já co se týká výbavičky tak už mám v podstatě vše. Jen teda odsávačku na mléko ne,pže jsem nekojila. Teď doufám,že to půjde,ale koupím si jí nejspíš z bazaru a vyvařím díly-na novou nemám. Chtěla bych od Medeli elektrickou,ale uvidíme.
Jinak dnes bych snědla vše na co přijdu,pže jak jsme byli včera na tom výletě,tak člověk moc nejedl a asi to dnes doháním či co 😅

olienka12
8. júl 2009

ja idem zajtra na poradnu,tak sa budem pytat ci mi nebudu krv brat, lebo este som nemala robene ziadne krvne vysetrenia..

olienka12
8. júl 2009

http://www.starostlivostodieta.sk/prenatalna-di... dobry link vysvetlene co by malo byt,teda ake testy je tam aj o ultrazvuku 😀

antoniab
8. júl 2009

jej olienka ten link mi pripomenul ze musim zajst k zubarke 😀 a k obvodnej to som ani nevedela 😝

olienka12
8. júl 2009

no ja som volala obvodnej ci treba prist povedala,ze iba keby som bola chora. u zubarky som bola v 10tyzdni a pojdem este v poslednom mesiaci ma sa ist 2x. no a gynekolog ma posle na interne a EKG tusim.. 😀

antoniab
8. júl 2009

musim sa v porodni este popytat doktora 😉 viem ze tu mam zubara zadara dostala som taku kartu ale ak nemam problemi tak nemusim a unas ti to podpise aj do tehu knizky ze si tam bola 😅
inak baby ja som este poriadne nepribrala ako to mate vy ja jem o 106 ale na vahe som tak pol kila hore dole 😲

markee
8. júl 2009

antoniab, já jsem si říkala,že mám na obvoďáka času dost,když jsem šla poradny a na další jsem mám jít až 21.7,jenže 14dní už uteklo a já tam ještě nebyla. Když tam mudr bude zítra odpoledne,tak tam zajdu jinak až příští týden,ale to už fakt musim 😀 Zubařku snad zvládnu do konce prázdnin 😖

antoniab
8. júl 2009

tak na obvodaka sa nebojim je to bratrancova svokra takze protekce 😀 a zubarku navstivim ked budem doma posledni tyzden v mesiaci ak nebude mat dovolenku ale bola som tam v januari aj ma poslala na rengen tak som rada ze som to stihla pred tehu teraz pojdem len s povinnosti 😉 a dufam ze to tak aj ostane sa mi tiez polepsili vlasy tak som rada 🙂 ze to prebieha ok 😉
tak idem pracovat ak budem nieco chytat tak sa navas este vecer mrkem ak nie tak az zajtra
inak dadulka som ta tu nevidela dlho ako uz mas za sebou scan a navstevu u midwife ? .....

miroslava89
8. júl 2009

ahojte to je az neskutocne ako mna dnes hrozne bolia krize a nohy hlavne(hlavne klby)- a to som este len na zaciatku tehu 😔 to bude asi tym ze prisla sestra aj moja neterka a boli sme na vylete potom cely den nakupy- ale aspon ze som konecne nieco kupila na seba..

olienka12
8. júl 2009

mirka ja od vcera len vzdycham vcera mi bloklo cosi z chbrtice do bedroveho klbu a strieka bolest na vsetky strany. vraj sa mi rozsiruje panva,tak preto bolia krize 😒 ☹

gucz
8. júl 2009

čaute
tak ja som zasa posledné 2 dni neskutočne unavená, hlavne teda poobede okolo tej piatej -šiestej, kebyže si ľahnem, tak v momente spím. Ale asi to bude spôsobené tým, že ráno skoro vstávame, malá sa budí okolo šiestej a k tomu v noci idem aj 3 - 4x na wcko. Tak som potom neni poriadne vyspaná. Dnes som si na obed aj ľahla, spala som asi hodinu a pol, ale nejak mi to na tú únavu nepomohlo. ...

antoniab s tým jedením, ja zasa ani na nič moc nemám chuť, jem skôr z púovinnosti a priberám o 106. Ale zasa ja mám takú postavu a sklony k priberaniu, tak dúfam že ku koncu tehu sa budem môcť ešte hýbať 😀

olienka12
8. júl 2009

ja sa pocas dna krotim, aby som v praci negracala, ale ked dojdem domov neviem sa dojdest snazim sa chutky zahanat zeleninou,alebo ovocim a celkom sa dari dnes mam na vahe plus 4 kg aj ked u mna to kolise,vela robi voda v tele. medzi ranom a vecerom mam rozdiel na vahe 2kg myslim,ze je to tou vodou.

juliet221
8. júl 2009

caute. som tu nova.ja mam tiez termin v januari a zatial som nepribrala nic,jem ako vzdy vobec sa nekrotim a ni zle mi nebyva. mozem povedat ze keby som nevedela o tom ze som tehotna tak tomu neverim.ziadne zmzeny 🙂

miroslava89
8. júl 2009

ja cele dni do seba tlacim zmrzlinu- hlavne tie prichute ktore som nikdy nemala rada,....zle mi nebolo cca od 10tt takze som spokojna,, akurat od dnesneho rana mam akesi zvlastne nafuknute brusko...a sice s mojim vahovym prirastkom je to biedne +0kg ale to sa upravi casom...

miroslava89
8. júl 2009

juliet ahoj vitaj a gratulujem🙂

olienka tak ja mam v brusku drobcov dvoch tak len dufam ze sa mi panva nebude rozsirovat az prilis lebo je to hnusne..

cukruska1920
8. júl 2009

mna dnes tiez pobolieva podbrusko..az take pichoty ci co to je 😕

olienka12
8. júl 2009

cukruska mna v podbrusku od zaciatku bolieva ako pri menzese. lekar mi povedal,ze to sa rozsiruje maternica. zajtra sa ho to opat opytam

cukruska1920
8. júl 2009

oli...mna praveze nie ako pri menzese...ale ked sa postavim tak citim take natahovanie a kedy tedy pichoty...ja idem tiez zajtra tak aj ja sa nato spytam...dufam ze to je ok

miroslava89
8. júl 2009

mna nastastie pobrusko nikdy nebolo..ale uz aj tych krizov mam dost 😔

s tymi krizami sa neda nic ine robit ze?len si to ticho odtrpiet 😔

nedockava4
9. júl 2009

dobre ranko, to tu este nikto nie je?

gucz
9. júl 2009

dobré ránko ja som tu, 🙂

nedockava4
9. júl 2009

no, super...aspon niekto :o)
ako sa mas?...ja uz mam rannu kavu na stole na zvysenie mojho biedneho tlaku...ale mam tam viac mlieka ako kavy 🙂

lili213
9. júl 2009

Dobré ránko 🙂

eva3107
9. júl 2009

Ahojte byby dobre ranko ani som vas uz celkom nedocitala...vydela som ze nedockava ma problem...! 😠

Nedockava...Muransku tiez poznam no ja chodim k inej Dr Ivannovova ona je v novej ambulancii s novym oltrazvukom...je velmi mila a ja som s nou velmi spokojna..ona ta posla aj na velke sono k Dr Dankovcikovo ku ktoremu idem ja 21 jula...Do poradne idem teraz v utorok tak jej mozem o tebe povedat alebo mozme sa tam niekde stretnut a poinformujes sa ...!A sestricka je tam skvela..Naozaj SOM VELMI SPOKOJNA! 😉

Ta sa rozhodni...

miroslava89
9. júl 2009

dobre ranko aj ja som uz tu🙂poriadne vyspata krize nebolia tak ako vcera tak v trosicku lepsej naladicke🙂

akurat som stihla umyt auto este poslem svokru nech ho vylesti a budem sa venovat vam 😅 🙂

nedockava4
9. júl 2009

Ahoj, Evka....no, neviem....vobec neviem, co mam robit... skusim ist za tou Muranskou, co mi povie a ked to nevyjde, tak pojdem v utorok s tebou za tvojou, hm?

nedockava4
9. júl 2009

mirka....ty si uzasna....co tak zavcasu umyvas auto?...chystas sa na nakupy? :o)

eva3107
9. júl 2009

Ako chces...nedockava ja nikoho nenutim...je to iba na tebe...,hlavne aby si si spravne vybrala 😉

juliet221
9. júl 2009

ahojte. dobre ranko. ja som v robote uz od 6.00

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre