Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

adros
3. aug 2009

oli, co by som ja dala za burku 🙂

nedockava, ja sa tiez zadychavam. Byvame v bytovke na 3 poschodi, bez vytahu a mam co robit, kym vyjem 😀 vzdy si potom musim na chvili lahnut alebo sadnut, nech sa vydycham. Az potom vykladam nakup, ked teda idem z nakupov

adros
3. aug 2009

oli, tak to ti nezavidim. Ked sme este byvali v meste a do prace som jazdila busom, tak sme si vzdy s kolegynou "vychutnavali" cestu domov. Cesta je totiz okolo poli a tam vylievali splasky, tak si to vies predstavit. Vydychany vzduch v buse a k tomu ta aroma 😀

nedockava4
3. aug 2009

motylik...v pohode...uz som si to preklikala....po obede im zavolam....
Ty si na PN?

motylik22
3. aug 2009

nedockava4- nie ja nepracovala vlastne som nestihla ja som zmaturovala teras

roxy_1
3. aug 2009

Ahoj holky
po vikendu se clovek vrati a cte takove smutne zpravy.... ☹
mirka jeste jednou je mi to hrozne lito,tezko se da slovy pomoci,vsechno chce cas a mnoho sil.... ☹

markee drzim pesti at vsechno dobre dopadne,snad je to jen mylny vysledek.. 😉

teddyna vitam te jsi moje ceska posila,holky sousedky tu prevazuji,ale brzo zjistis jaka je to skvela parta 😅

nedockava4
3. aug 2009

adros...presne tak...my sme len na 2.poschodi, ale aj to mi staci...otvorim dvere a hned laham na postel, aby som sa vydychala... 😝

ivv
3. aug 2009

dievcata, kolko ste od zaciatku absolvovali ultrazvukov? a riesite kedy budete mat 3D/4D, v ktorom tyzdni, .. a ci vobec?

markee
3. aug 2009

Teddyna,vítám novou těhulku. No je tu víc holek ze slovenska to jo 😉 Ale já jsem určo z Čech 😀

leuk
3. aug 2009

ivv..myslim ze by sa malo ist hned asi v 6 - 8 tt (kvoli vyluceniu mimomaternicoveho tehu), potom v 12 tt (uz ti povedia termin porodu) v 20, 32 tt a potom podla potreby. Ja sa chystam na 3D tak medzi 21-25 vraj je to vtedy najlepsie vidiet 🙂 a doteraz som bola 2krat

adros
3. aug 2009

ivy, ja som bola na 5 utz, na kazdej kontrole. A na 4D sa chcem objednat na 22 tyzden

markee
3. aug 2009

nedockava,z toho přibírání si nic nedělej.Sice mám kilo nahoře zatím,ale u Johanky jsem touhle dobou měla podobně. V 19tt jsem měla 2kg navrch,hrozně jsem začla přibírat v 5 a 6 měsíci a pak už se to tak nějak vezlo ☹ celkem jsem nabrala 20kg. Myslím,že to stejnak pak doženu ☹

markee
3. aug 2009

Ivv,ja měla zatím 3utz,ale ten poslední jen proto,že jsem chtěla fotku. Další mi bude dělat zítra-to bude genetický utz a pak se dělá většinou kolem 30tt plus mínus dva týdny. Na 4D nepůjde,teda když mi ho doporučí tak jo,ale jinak ne 😉

ivv
3. aug 2009

hm.. no ja som bola v 6, 7, 8, potom v 12 na prvej poradni, lenze tam mi nevedel zmerat NT, tak som sa objednala za platbu do gpn tu v ba, cize dalsi v 13. no a minuly tyzden mi nerobil na 2. poradni..
ale som taka nesvoja.. nejako mi brusko nerastie.. dufam, ze je vsetko ok..
som paranoidna, co? 🙄

ives77
3. aug 2009

motylik ty si už tiež na PN?

motylik22
3. aug 2009

ives77 nie ja nesom na PN ja som nepracovala ale maturovala

ives77
3. aug 2009

a sory už som si prečítala že si po mature... 😉

ives77
3. aug 2009

napíšte mi už prečo sú dobré tie 3d a 4d a aký je medzi nimi rozdiel ja som do toho tak trochu blb. 😨

leuk
3. aug 2009

ivv...ja uz sa tiez neviem dockat dalsieho sona (ale az za 3 tyzdne), toto cakanie je horor...Ja mam brucho take mensie a pribrala som od zaciatku 4 kg. vzdy si poviem, ze je hadam vsetko v poriadku, kym nekrvacam, nemam bolesti a ked uz budem citit pohyby bude to lepsie 🙂

leuk
3. aug 2009

ives77 4D - to je naviac oproti 3D rozmeru zvuk, cize asi pocuje srdce alebo tak. Dobre su asi na to, ze lepsie vsetko vidis ty aj doktor, keby bolo treba, napr. mozes uz pekne vidiet tvaricku, pipika 🙂 ale zeby mali nejaky specialny vyznam, neviem. U nas v ZA stoji takyto utz 50 ojro

ives77
3. aug 2009

ivv aj ja mám pocit že mám bruško vkuse rovnaké a tiež mi to ide na mozog,chcem už vidieť mimčo ale do 28.8je ešte daleko

dorotkaa
3. aug 2009

Ivv, ja ked som vravela o mojich obavach lekarovi, tak ma ukludnil tym, ze je to uplne prirodzene, ze sa bojim.. ze to sa este o to dieta budem bat cely zivot, ked mu kupime prvy bicykel, ked pojde prvy krat same na skolsky vylet... a ze to len svedci o tom, ze som a budem dobra matka... tak ti len chcem povedat, ze to iste plati aj pre teba, bude z teba dobra matka 🙂
a zbytocne to babatko v tvojom brusku nestresuj, urcite je vsetko v pohode 🙂))

adros
3. aug 2009

tak baby, ja som sa prave objednala na 4D do Hlohovca na 6.9. Sa tesiiiiiim 😀

ives77
3. aug 2009

leuk aj unás to stojí tak isto a zdá sa mi to dosť vela nie?

adros
3. aug 2009

ja budem platit 45 EUR. je to dost vela, ale myslim, ze to za tie prachy stoji. Spravia z toho 20 min.DVD,takze budeme mat pamiatku

olienka12
3. aug 2009

ja tiez uvazujem nad 4D aby sme mali pamiatku, 24.8. idem na morfologicky tusim 3D robi ten dr., tak sa budem informovat kolko 4D stoji, snad to nebude brutal prehnane...
Inak ja mam plus 6kg doteraz,takze ma stovecka neminie....

ives77
3. aug 2009

ja so zatial pribrala len 3kg aj to sa divím pri Filipkovi som už v 17tt mala hore 9kg 😅

ivv
3. aug 2009

ste zlate baby ze ma tak ukludnujete.. 🙂
ja som na zaciatku schudla mozno nejake 2 kila a teraz mam tu istu vahu ako pred otehu, tak snad tie dve kila su prave babenko a vsetko to ostatne okolo neho

sisipetka
3. aug 2009

Ahojte tehulky,
hlasim sa z kratkej dovolenky v Tatrach a citanie po 5 dnoch mi dalo zabrat 😅

Na zaciatok pre Mirku, srdiecko drz sa...prave Ti odisli deticky do nebicka a budu dalsimi anjelikmi, ktorych mamicky zazili a zazivaju neskutocnu bolest....bohuzial navrat do reality je velmi tazky a hrozne moc pri srdiecku boli, ale ver, ze to raz aspon trosicka preboli a tvoje anjeliky budu sprevadzat vasu cestu zivotom a davat pozor na deticky, ktore este privedies na svet. Ja mojej bobulke stale hovorim, ze ma v nebicku anjelicka, ktory ju ochrani a kazdy tyzden nad hrobcekom nasho synceka dakujem malemu, ze strazi nasu bobulku, ktoru nosim pod srdieckom a statocne bojuje, aby mohla byt hrda na svojho braceka anjelika 😔 (uz viac nevidim na klavesnicu, ako tak pisem a spominam na vsetko, co bolo...)

Kocky, co sa rozhodujete po zlom afp na amnio, v teme do ktorej uz druhy rok chodim, boli kocky teraz po zlom afp na amnio a vsetko je ok...akurat ten stres bol velmi narocny pre vsetkych. Drzkam palce a verim, ze to bude u vas tiez ok 😉

Gratulujem k dobrym vysledkom, prvym pohybom a pomalicky i zistovani, kto byva v domceku. U nas byva bud tanecnica, alebo futbalista ... a v tatrach sa bobulke hrozne pacilo, kopala ako divoska...jedna 😵

leuk
3. aug 2009

ives je to dost, ale to preto, ze to nie je povinne. Ale napr. ak by si ho musela absolvovat zo zdravotnych dovodov, tak to tusim preplati aj zdravotka.

simona444
3. aug 2009

mirka,je mi naozaj luto co sa ti stalo ☹ ☹ ☹ aj som si poplakala,ale tvoja bolest v srdiecku je asi najväcsia,napriek tomu sa musis drzat,cas bude teraz najlepsim liekom,aj ked jazvy navzdy ostanu ☹ no verim ze raz sa budes tesit z krasnych deticiek,a budes skvela mama,drz sa!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre