Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

olienka12
18. aug 2009

zezulinda, tak drzim prsty nech tie tri dni co najskor prejdu a ziadne komplikacie sa nedostavia. Kamoska tiez bola na amio aj napriek tomu, ze jej testy vysli dobre, chcela istotu a tu dostala.
Mne testy vysli dobre a amio neriesim tym padom, ale keby som bola po 30tke urcite by som to riesila.

dadulka2000
18. aug 2009

peti presne ako vravis,... pri prvom tehu som sa snazila sledovat "tehu dianie a terminologiu" ale teraz na to kaslem,.... asi mam nemej casu rozmyslat nad tym pri jednom babatku a aj praci,...🙂
ani sa mi nechce verit ze uz sme v polovici,.... wow - ako to rychlo leti
o chvilu sa tu bude pisat komu sa co narodilo, ako to prebiehalo,....atd 😀

zezulinda
18. aug 2009

Olienka:děkuju,určitě dám vědět hned,jak budu něco vědět. 🙂 Každopádně budeme na stoprocent vědět,jestli holčička nebo chlapeček.Děcka chtěj sestřičku,přítell raději kluka a já nevím,na čí se postavit stranu.Jsem ve fázi,kdy chci zdravý miiminko a pohlaví neřeším.To je taky důvod,proč zatím ani nevybíráme jméno.

eva3107
18. aug 2009

Ahojte tehule 🙂
no konecne som tu aj ja ....ako citam preberate trie...a utz...no tak ja idem na morfo...14.9.mam cas este pomaly mesiac..takze sa este nacakame... 😒 ..

A co sa tyka strii tak ja zatial nemam ziadne...natieram sa 2krat denne...raz kremom z lekarne..a potom olejcekom...Dufam , ze ma to nepostihne...no ale ked ano...tak to uz neako prezijem koly babatku... 😉 😅

dadulka2000
18. aug 2009

evka vcera ste sa bavili o tom pobyte v UK, co? pozri ti ak sem prides len na dovolenku s babatkom,... nemusis nic doma rusit,.... zistis a okukas co a ako a potom sa mozes rozhodnut sama.

eva3107
18. aug 2009

Ahoooj Dadulka..no uvidim ako to vlastne cele bude...najprv sa budem plnymi duskami teraz venovat tehotenstvu a babatku.... 😉
mozno taka dovolenka by nebola od veci...noo neviem fakt tam treba zvazit vela veci... 😒

boncusik
18. aug 2009

ahojte holky 😉

ja má dnes na jednotky, malý le ak trocha kopká 🙂

lopezka my čakáme chlapca a moje príznaky: vobec som nevracala, len občas ma napínalo ale objímanie záchodovej misy nepoznám, chute sa striedali na zčiatku bola strašná chut na sladké, okolo 12tt som mala chut na špekačky a slaninu a teraz zase sladké, plet mám strašnú, samá vyrážka či na tvári alebo na chrbte 😒

tak si lopezka vyber mám pocit že mm mix príznkov pre chlapca aj dievča le dla UZV je to 100% chlapec, gulky aj pipik bo vidieť cez celú obrazovku 😀 😀 😀

ja idem vo štvtok na morfologický UZV tak dufam, že to bude OK , na 3D nie som objedná lebo moj gynekoog má 3D a ked mi robí UZV tak vždy to prehodí na 3D a dá mi nejaké fotečky 😀

marushka
18. aug 2009

ahojte, hm, lopezka, ty myslíš že podľa chtí sa dá určiť pohlavie? 😉
nie je to u každej maminy individuálne?
😉
tak napíš potom poznatky, či to vychádza 😉 😉 😉

čo sa týka amnio, určite by som ju nepodstupovala v 30tke napriek dobrým výsledkom...amnio je nebezpečný zákrok, rozhodne na rozdiagnostikovanie v dnešnej dobe skôr slúži morfo, o bezpečnosti pomlčím......v 35.sa robí amnio bez ohľadu na výsledky, ale môžeš ju odmietnuť...
od kolegynky, ktorá amnio absolvovala viem, že ešte vten deň tam dve maminky o bábo prišli, čiže ja by som sa rozhodla, len na nejakom základe, aby som si bola istá, ale nie za každú cenu 😉

olienka12
18. aug 2009

ja som tiez zvedava, co z povier je pravda a co len babske talafatky 🙂)
snad v pondelok budem vediet pohlavie 🙂 mne sladke vobec nechutilo, na kysle mam brutal chut stale, kvoli zahe to velmi nemozem prehanat 🙂) z masa mi bolo zle, z kakaa mi bolo zle... teraz pijem mlieko na hektolitre a stale mam chut na ovocie, zeleninu pomenej a na sladke ani nie, len na zele kysle rybky a zizalky 🙂))
plet mam krasnu ako nikdy na celom tele, ale pripisujem to tym zazracnym kremikom, ktore teraz pouzivam 🙂)
a zlepsila sa mi kvalita nechtov 🙂 vlasy viac masneju. Vsetci mi predpovedaju chlapca :( a vraj mam brucho do spica hehe ale to sa podla mna teraz este neda urcit lebo je male 🙂))

allinka79
18. aug 2009

olienka... ako to ze budes vediet pohlavie? Teda ze si si taka ista...

allinka79
18. aug 2009

ja som dnes bola na teh.kontrole a povedal mi lekar, ze mi este nepovie pohlavie, lebo je skoro a on to nechce tipovat a potom to bude zle a bla-bla... ze tak v 30tt... ☹ fnuk. trochu som smutna a sklamana, asisi pockam na 3d alebo na morfologicky ult. a snad tam povedia

olienka12
18. aug 2009

ved som napisala snad v pondelok budem vediet stale je tam to snad

allinka79
18. aug 2009

olienka sorrac... to som nejako prehliadla... som taka sklamala z mojej dnesnej navstevy, ze som prehliadla... drzim palce, nech to vyjde

olienka12
18. aug 2009

allinka a co bolo dnes, ze si tak sklamana? svagrinka ked bola v 20tt tak sa maly otocil chrbatikom a nevideli nic 🙂)) ja dufam, ze nase sa otoci tym spravnym smerom 🙂

motylik22
18. aug 2009

alinka79- vies to zalezi aj na tom aky ma utz doktor napriklad ja som sa opytala mojej doktorky ze kedy by mi mohla povedat pohlavie a ona ze az 24tt a mala dost stary utz....lenže som od nej odisla a isla som k dr Luptakovy on ma sukromnu ambulanciu a objednana som ku nemu 2septembra to budem v 19tt a mi povie ze co to bude keby som tento mesiac nebola u svojej starej doktorky tak by ma novy doktor uz zobral na poradnu a uz by mi povedal aj teras ze co to bude.....no tak ale teras musim vyckat do 2septembra kedze mame narok iba na jednu poradnu v mesiaci 🙂

micicici
18. aug 2009

Danka333 prosim ta kolko si platila 3D/4D v KE ked si bola? Lebo moj doki mi dal vymenny listok, tak by to mohlo byt snad menej... len neviem kolko tak mam ratat. V PP sa to platilo okolo 55 €

olienka12
18. aug 2009

no ja idem na moderny UTZ 3D/4D na nom robia, predpokladam, ze morfologicky mi urobi na 3D tak robil aj svagrinke 🙂) len ked sa zle otoci a bude spinkat a nepretoci sa inak, tak si mozeme vseetci aj piskat aj hocico a aj tak nam to nepomoze 🙂)) a podla mna neide tak o UTZ ako o to ako to vie lekar pozorovat... aj na obycajnom sa da urcit tusim od 14tt

allinka79
18. aug 2009

olienka - no bol ultrazvuk a lekar mni nechcel povedat - ze az v 30 tt, ked to bude na 100%

allinka79
18. aug 2009

olienka, ja idem na morfologicky aj 3D, tak snad... idem do HLohovca, vraj su tam super a snazia sa, tak dufam 🙂

olienka12
18. aug 2009

allinka to je somarina ze v 30 je to 100%..... 100% je to od zaciatku a okolo 20tt uz nabeton presne musia vediet urcit.. ked sa ukaze... Ja som chcel a v 16tt vediet, aj sme skusali, ale drobco sedelo v tureckom sede a malo pupocnik medzi nozickami... tak sme nevideli....

allinka79
18. aug 2009

olienka - parada... neviem, co ma moj gynekolog za problem... ale ved inde snad budu milsi apovedia... nechce sa mi cakat do 30 tt...
dakujem

allinka79
18. aug 2009

babule, na chvilu sa vypnem.. idem urobit vajickovu natierku k veceri... nech je vychladena, ked pride drahy... zatial 🙂

olienka12
18. aug 2009

evka pridaj foto tej uspavacej lampy som zvedava. ja mam jednu vyhladnutu na mothercare.co.uk, tak ci mam otravovat kamosky aby mi to doniesli, alebo kupim nieco podobne aj u nas za prijatelnu cenu 🙂)

dadulka2000
18. aug 2009

oli, a to je prosim ta na co??? uspavacia lampa?? 😅 babo zaspi aj bez toho, nie je to zbytocnost??

olienka12
18. aug 2009

namiesto kolotoca 🙂) s melodiou a premietackou som chcela 🙂)

dadulka2000
18. aug 2009

aha,... mo my sme nic take nemali - lebo ako si dieta naucis tak vraj mas. 😅
ja som sla na to tvrdo - samo do izby a postielky a od 8tyzdna sme spali celu noc a mali klud,...sama krasne spava cele noci (po tme) a este aj teraz cez den 3 hodky cez obed.

dadulka2000
18. aug 2009

fiha,... takych prkotiniek je tu v obchodoch neurekom,..... 🙂

sisipetka
18. aug 2009

Olienka nechcem Ti brat iluzie o dievcatku, ale kysle zizalky som jedla na kvanta, ked som cakala chlapceka - tak uvidime ako to vyjde tebe 😉

dadulka2000
18. aug 2009

oli ak budes chciet tak ti to mozem MC tu kupit a priniest,..... idem v sept na sr

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre